Od vydání publikace Rychlé šípy 33 uplynuly pouhé čtyři měsíce, ale limitovaný náklad sborníku 1000 výtisků je už téměř rozebrán. Zejména na sociálních sítích se však o RŠ 33 – a v širším měřítku o této formě rozvoje literárního a výchovného odkazu Jaroslava Foglara – stále živě diskutuje.
Pro samotného vydavatele sborníku je však mnohem podstatnější, že díky prodeji sešitu i dalším aktivitám v rámci celého projektu RŠ 33 se rozrůstá i charitativní sbírka na podporu výcviku asistenčních psů.
„Díky prodeji publikace Rychlé šípy 33 už byla výcvikovému centru Pomocné tlapky předána částka 33 tisíc korun,“ říká Hana Kaprálková, členka náčelnictva Kmene dospělých skautů a skautek Junáka, která jménem vydavatele předala benefiční šek ředitelce obecně prospěšné společnosti Pomocné tlapky Haně Pirnerové. Stalo se tak při „promoci“ nově vycvičených psů na počátku června v Praze.
„Příspěvek na charitu z prodeje sborníku je součástí širší oldskautské sbírky, která s názvem Mince k minci je dlouhodobě zaměřena na podporu dobročinnosti,“ vysvětluje Slavomil Janov - Nashville, který celý projekt RŠ 33 koordinuje:
„V tomto případě je vybraná částka zacílena pro Pomocné tlapky. Výcvik jednoho psa pro zdravotně postižené děti i další hendikepované osoby je časově i finančně náročný – trvá přes dva roky a náklady na výcvik jednoho čtyřnohého pomocníka dosahují až 300 tisíc korun.“
Výtěžek z prodeje knihy však není jediným charitativním počinem, který projekt RŠ 33 v sobě nese. I v samotném sborníku je jedna tisková strana věnována výzvě k podpoře výcviku asistenčních psů formou jakéhokoliv finančního příspěvku na číslo účtu 78-3611440287/0100 (variabilní symbol 333). Částkou 333 Kč pak mohou přispět ti, kteří k platbě využijí QR kód, který zveřejňujeme i u tohoto článku.
„Vydání sborníku Rychlé šípy 33 provází i kolekce drobných suvenýrů, například dřevěné magnetky nebo turistická známka ke hře Rychlé šípy v Africe. Suvenýry připravil oldskautský klub Jestřábi Praha a také část výtěžku z jejich prodeje poputuje na konto sbírky Mince k minci,“ doplňuje ještě na závěr Slavomil Janov.