| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

TV: Otakar Batlička - Mýtus nebo skutečnost

[ Autor: Milan Lebeda - Alpín | zařazeno: 19. 10. 2001 | přečteno 3890 ]

V cyklu Předčasná úmrtí uvede Česká televize 14. 11. 2001 díl Otakar Batlička - Mýtus nebo skutečnost věnovaný tomuto činorodému člověku, který vstoupil do podvědomí českých dětí a mládeže jako autor krátkých dobrodružných povídek vydávaných od roku 1939 v Mladém hlasateli.Premiéra pořadu bude ve středu 14. 11. v 20.45 na ČT1, repríza ve čtvrtek 15. 11 v 14.50 na ČT2 a v sobotu 17. 11. v 0.40 na ČT1.
Otakar Batlička se narodil 12. března 1895, v dětství utekl z domova, procestoval kus světa - právě z těchto zážitků čerpal většinu námětů pro své budoucí povídky. Trvale se vrátil do Československa v roce 1920, vystřídal řadu zaměstnání. Jako radiotelegrafista se zapojil začátkem II. světové války do protinacistického odboje a 14. 10. 1941 byl zatčen gestapem. Zahynul 13. 2. 1942 v koncentračním táboře Mauthausen.


Foglarovské výroky
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Foglarovský svět a sametová revoluce
Bohoušek před 20 lety
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .