| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Zemřel Michal Hrdý

[ Autor: Tomáš Hromádka - Krizmen | zařazeno: 13. 6. 2003 | přečteno 961 ]

Po dlouhé těžké nemoci zemřel vě věku pouhých 43 let v noci na 13. června 2003 humorista, výtvarník a autor Michal Hrdý. Ve foglarovské veřejnosti se proslavil jakou autor a ilustrátor kresleného seriálu „Rychlé pípy“ vycházejícího po sametové revoluci v jednom humoristickém časopise, který za hranicí únosnosti karikoval známý kreslený seriál Jaroslava Foglara. Michal Hrdý však Rychlé šípy četl a jejich autora – Jaroslava Foglara si velmi vážil, o čemž jsme se mohli přesvědčit při častých vystoupeních v pořadech Miloslava Šimka uváděných na půdě Divadla Jiřího Grosmanna v Praze. Viděli jsme ho několikrát v tradičním Měsíčníku DJG, kde statoval právě i Jaroslavu Foglarovi, při křtech knih a videokazet s foglarovskou tematikou.


Foglarovské výroky
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2023
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .