Kromě české metropole Prahy, kde hra Hledejme Rychlé šípy má už dvanáctiletou tradici, se druhým městem, kde stejná pátračka již zapustila pevné kořeny, stalo starobylé středočeské město Kutná Hora.
Náměstíček, tajuplných zákoutí a plácků, které připomínají románová Stínadla Jaroslava Foglara. A právě kdesi uprostřed labyrintu kutnohorských Stínadel si po loňské premiéře našly Rychlé šípy neznámou vyvýšenou vyhlídku, na níž trůní od 25. listopadu až 20. prosince.
Princip hry je shodný z pátračkou na Starém Městě v Praze – objevte Rychlé šípy! Také závěr pátrání se koná na Večeru světel. Symbolické je, že toto setkání se koná přímo u zdí místního kostela sv. Jakuba (není bez zajímavosti, že jeho 60metrová věž je šikmá!), na malém náměstíčku u impozantní vyhlídky na další významnou pamětihodnost Kutné Hory – chrám sv. Barbory.
V loňském roce se Rychlé šípy ukrývaly na střešní lávce tohoto kostela. V průběhu hry sice organizátory rozesmutnělo, když legendární partu objevilo nejen několik desítek pátračů, ale i neznámí vandalové, kteří nebojácně vyšplhali po stavebním lešení až ke střeše a citelně poškodili čtyři figuríny. Díky řemeslnému fortelu pražského foglarovce Martina Rosola však všechny plastové postavy byly mistrně opraveny a dnes opět slouží svému účelu v plné kráse.
V Kutné Hoře je pátrací území ohraničeno na severu ulicemi Na Valech a Československých legií, na východě Štefánikovou a Čáslavskou a dále za mostem přes Vrchlici ulicí Pobřežní. Jižní hranici tvoří řeka Vrchlice, pak ulice Pod Barborou a schody pod jižními hradbami areálu chrámu sv. Barbory. Ze západu je oblast pátrání ohraničena ulicemi Kremnická a opět Na Valech. Celé toto území je natolik úchvatné, že si jej Rychlé šípy prohlížejí doslova ze všech stran. Dokážete vyhlídku se slavnou partou objevit?
Na pořádání hry v Kutné Hoře spojily síly okresní rada Junáka, oldskauti z kmene dospělých, členové Sdružení přátel Jaroslava Foglara a Akademie Jaroslava Foglara. Zásluhou všech partnerů ozdobí zajímavý program i samotný Večer světel: V něm nebude chybět prezentace obřího ježka v kleci i stejného minihlavolamu z ryzího zlata, soutěž ve vyjímání ježka z klece i vlastnoruční výroba netradičního papírového ježka, jaký měl premiéru na nedávném pražském Memoriálu Jana Tleskače.
Obrázky – fotografie nebo kresby – s adresou nebo popisem místa, kde jsou figuríny umístěny, je pak třeba zaslat na adresu nejpozději do 19. prosince elektronicky na e-mail jaroslav.foglar@email.cz, nebo poštou na adresu Slavomil Janov, Akademie Jaroslava Foglara, Božetická 3397/6, 143 00 Praha 12 – Modřany. Pokud pátrači nestihnou termín odeslání, je možné obrázky přinést na Večer světel – ve čtvrtek 20. prosince od 17 hodin u kostela sv. Jakuba v Kutné Hoře. Tam, za svými kamarády, dorazí i pes Bublina.