| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara
Sběr dat (připravujeme)
Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Vyjde
Právě vyšlo
Rváčov - vontská komiksová sága
Bohoušek doporučuje

Komentáře

ke článku: 123. setkání Akademie Jaroslava Foglara proběhne opět on-line
ze dne 09.02.2021, autor článku: Slavomil Janov - Nashville

Komentář ze dne: 21.03.2021 11:04:06     Reagovat
Autor: - Akademie Jaroslava Foglara (@)
Titulek: Zemřel novinář Ondřej Höppner
V pátek 19. března zemřel po dlouhé těžké nemoci ve věku 55 let novinář a velký příznivec díla Jaroslava Foglara Ing. Ondřej Höppner.
Tři desetiletí pracoval v médiích, řadu časopiseckých titulů založil i vedl na pozici šéfredaktora. Jako vydavatel se v posledním desetiletí věnoval mj. místním měsíčníkům pro obyvatele a návštěvníky Prahy 1: Pod jeho taktovkou vycházely v "retro stylu" Malostranské noviny, Staroměstské noviny a Novoměstské noviny. Jejich obdobou se v jihomoravské metropoli staly Starobrněnské noviny.
Ve všech zmíněných měsíčnících se opakovaně objevovaly také články o odkazu Jaroslava Foglara. Noviny poskytly několikrát velký prostor - včetně titulních stran - pro prezentaci aktivit Akademie Jaroslava Foglara, například poznávacích her Rychlé šípy v Africe, 7 divů staropražských uliček, Tajemství trojúhelníku, výstavy o Rychlých šípech i dalších.
Naposledy se zmínka o Jaroslavu Foglarovi objevila v posledním čísle Malostranských novin, které Ondřej Höppner vytvořil (únor 2021): V článku, který popisuje záměr Skautského institutu na proměnu známého Rybářského domečku na Kampě (ve filmu Jak utopit doktora Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách, byl domek sídlem hlavy českého vodnictva) ve společenské a komunitní centrum, je zmiňován i vztah Jaroslava Foglara k této části Prahy a spisovatelův portrét je otištěn i na titulní straně novin. Vydání je ke stažení na webu: malostranskenoviny.eu.
Ondřeji, je nám líto, že už se spolu nesetkáme - tak jako mnohokrát v minulosti - v uličkách pražských Stínadel či na jiných nám společně blízkých místech.
Slavomil Janov , Akademie Jaroslava Foglara

Komentář ze dne: 21.03.2021 15:20:42     Reagovat
Autor: - (@)
Titulek: Malostranské noviny na papíře
Je možné získat originální papírový výtisk Malostranských novin, či také předchozí noviny s články o J. Foglarovi pro sběratele?

Komentář ze dne: 22.03.2021 06:53:07     Reagovat
Autor: - MV Bobr (@)
Titulek: Stříbrné Brno
V Brně vycházely Starobrněnské noviny - nyní již asi 2 roky mají změnu názvu, jmenují se Stříbrné Brno.

Komentář ze dne: 12.04.2021 21:13:18     Reagovat
Autor: - Akademie Jaroslava Foglara (@)
Titulek: 125. kolegium AJF, středa 14. 4. v 19.30 (on-line)
Přátelé, kamarádi,

také dubnové, v pořadí již 125. kolegium Akademie Jaroslava Foglara (AJF) + pravidelná schůzka oldskautského klubu Jestřábi, proběhnou ve středu 14. dubna 2021 formou on-line mítinku.

Kéž by to už bylo takto virtuálně naposledy…

Zahájení je v 19.30 hodin, připojení na adrese: https://jitsi.documentfoundation.org/ajf

Po připojení je třeba a odkliknout souhlas s užitím mikrofonu, popř. kamery.

Z plánovaného diskusního programu:

- Letectví a kosmonautika v zrcadle díla Jaroslava Foglara

- Skončí nové vydání Rychlých šípů ve stoupě? J

- Opičí stromy čekají…

- Pele-Mele

Setkání probíhá na komunikační platformě Jitsi.

V případě, že zájemci se chtějí blíže seznámit s Jitsi, podrobný manuál najdou na: https://app.box.com/s/va528yw66et3lu7wa2lp86yye1uy rjn

Slavomil Janov (Nashville)

Akademie Jaroslava Foglara / 48. klub OS Jestřábi

Komentář ze dne: 13.04.2021 10:03:38     Reagovat
Autor: - Akademie Jaroslava Foglara (@)
Titulek: Doplnění programu 125. K-AJF
Z pozvánky na 125. kolegium AJF ve středu 14. 4. od 19.30 h (on-line) nedopatřením vypadl ještě jeden bod programu - 75 let od prvního "foglarovského" čísla časopisu Vpřed.
V rámci připomenutí tohoto výročí bude analyzována replika kresby Bohumila Konečného - Bimby, kterou vytvořil akademický malíř Petr Barč a také Barčovy úpravy kreseb Jana Fischera pro omalovánky RŠ.

Foglarovské výroky
Svátek má Rudolf
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
13 otázek - kvízy
Poslední komentáře
Dotisk
"V dnešní době nikdo netiskne sto tisíc knih, aby mu pak ležely na skladě, když je může kdykoliv pohodlně dotisknout. Považte, že náklady na ... "
Vyšlo od roku 2018...
bez titulku
"Ano,na Bazoši už ji prodává za 1400,- a na Aukru je zatím na 1100,- Jenom tím nahrávaj různým překupníkům a spekulantům."
Vyšlo od roku 2018...
bez titulku
"Mám ještě nerozbalený výtisk, tak počkám, jestli se situace nevyvine tak, že za něj dostanu zánovní motocykl. Podle webu Albatrosu bude ... "
Vyšlo od roku 2018...
bez titulku
"Losna:Já psal, že jedině pár kousků na prodejně. "
Vyšlo od roku 2018...
bez titulku
"Tak si to objednejte třeba tady: https://www.luxor.cz/product/rychle-sipy-ja na-fischera-zbo000396275"
Vyšlo od roku 2018...
bez titulku
"Propagace na novou knihu o RŠ je všude dost, ale příjde mně nelogické propagovat něco co si nejde koupit! Zkuste si někde RŠ objednat,nepoch ... "
Vyšlo od roku 2018...
bez titulku
"Péťo, proč se stydíš za svoje jméno že sis vymyslel Kamila?? "
Vyšlo od roku 2018...
bez titulku
"Dokonale zpracovaný systém propagace nevylučuje to, co píšu já. Což samo o sobě nesvědčí o tom, že nepíšu něco, co je na hony vzdálené reali ... "
Vyšlo od roku 2018...
Texty na jedno kopyto
"Oponoval bych panu Anonymovi - už proto, že většina propagačních textů je hodně podobných, tedy vychází ze stejných podkladů, zřejmě od prop ... "
Vyšlo od roku 2018...
Rychlé šípy
"Tak podle mě je to pro všechny foglarovce událost, vždyť příběhy kreslené Fischerem nevyšly opravdu dlouho. A pro celou společnost jsou Rych ... "
Vyšlo od roku 2018...
bez titulku
"Spíš to je naopak. RŠ se prodávají tak dobře a je to takový fenomén, že všichni se mohou přetrhnout, aby taky něco napsali a přitáhli čtenář ... "
Vyšlo od roku 2018...
Otázka do placu
"To by mě tedy fakt zajímalo, jestli je vydání nového souboru RŠ od J. Foglara a J. Fischera taková "událost roku" či dokonce " ... "
Vyšlo od roku 2018...
RŠ v dnešní MF Dnes
"Víkendová MF ze dne 17. 4. přináší na straně 4 článek "Rychlé šípy jsou zpět", včetně velké kresby populární pětice ze slavného kl ... "
Vyšlo od roku 2018...
Doplnění programu 125. K-AJF
"Z pozvánky na 125. kolegium AJF ve středu 14. 4. od 19.30 h (on-line) nedopatřením vypadl ještě jeden bod programu - 75 let od prvního " ... "
123. setkání Akademie Jaroslava Foglara proběhne opět on-line
125. kolegium AJF, středa 14. 4. v 19.30 (on-line)
"Přátelé, kamarádi, také dubnové, v pořadí již 125. kolegium Akademie Jaroslava Foglara (AJF) + pravidelná schůzka oldskautského klubu Jes ... "
123. setkání Akademie Jaroslava Foglara proběhne opět on-line
Pro: zvídavý (sk@ut)
"Text o Ivančeně (předpokládám, že je odněkud okopírovaný?) by si zasloužil samostatný článek, mnohem vhodnější než přidávat nesouvisející ko ... "
Rváčov - oceněná vontská komiksová sága je opět v prodeji
Česká televize odvysílá zakázaný, ztracený a objevený dokument o Ivančeně
"Minuta ticha. Dokument režiséra a reportéra Milana Vilíma a scenáristy Milana Švihálka natočili ostravští publicisté v dubnu roku 1968. Po ... "
Rváčov - oceněná vontská komiksová sága je opět v prodeji
Kominíci!
"Opravdu jsou to kominíci! Už jim chybí jen ta kominická "šťastná koule" ze slátaniny Poslední stínadelské tajnosti. Kdo jste to ne ... "
Stínadelská trilogie vrcholí v závěrečném dílu s ilustracemi Jiřího Gruse
Je to krása
"Na nové vydání Tajemství Velkého Vonta se moc těším, Jirka Grus je knížku od knížky lepší a lepší, skutečně dobrá volba Albatrosu, za mne te ... "
Stínadelská trilogie vrcholí v závěrečném dílu s ilustracemi Jiřího Gruse
bez titulku
"A což teprv nové komiksové příběhy, které Grus nakreslí pro druhou knihu Rychlých šípů podle nalezených Foglarových scénářů!"
Stínadelská trilogie vrcholí v závěrečném dílu s ilustracemi Jiřího Gruse
bez titulku
"Zdravím všechny Plantážníky! Na nové vydání Tajemství Velkého Vonta se moc těším! Vybrat si jako ilustrátora Stínadelské trilogie Jiřího G ... "
Stínadelská trilogie vrcholí v závěrečném dílu s ilustracemi Jiřího Gruse
Dej si placku na čelo!!
"Napadáni a uráženi tu jsou soustavně jistým PV jiní...."
Zemřel Jiří Stegbauer- Jura

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .