| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara
Sběr dat (připravujeme)
Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Právě vyšlo
Bohoušek doporučuje

Komentáře

ke článku: Vyšlo od roku 2018...
ze dne 16.04.2021, autor článku: Krizmen

Komentář ze dne: 06.02.2021 23:50:29     Reagovat
Autor: - zvídavý (sk@ut)
Titulek: Pojďte se podívat do vydavatelského podzemí
našich milých speleologů v logických souvislostech na výsost povolaného znalce Václava Cílka. Pouze jeho brilantní analýzu doplním konstatováním, že v jím uvedené fantastické knize z roku 1939: E.T.Havránek - "Neznámá Praha" naleznete také překrásné fotografie, které Foglar nezpochybnil jako předlohy pro své poznámky a také jako doporučené inspirace svým ilustrátorům a kreslířům :)

http://old.speleo.cz/soubory/speleo/sp8/praz pod.htm

OPĚT V PŘÍPADĚ COPY LINKU VYMAŽTE NELOGICKÉ PAUZY ČI DO OČÍ BIJÍCÍ NESMYSLY

Již brzy si tak budete umět zodpovědět otázku: Byl předlohou Širokka a) novinář K.L.Kukla b) fiktivní pražský fantom Pérák Upozorňuji, že tzv. Miloš Dvorský o tom neví nic, proto kupí nesmysly a domněnky.

Komentář ze dne: 08.02.2021 00:18:32     Reagovat
Autor: - MenHart (@)
Titulek: K brilantní analýze
I když "na výsost povolaného znalce Václava Cílka" také rád poslouchám - hlavně pro jeho přesvědčivost a zaujetí, dovolím si pro vyváženost informování podati zde odkaz na mínění jiného znalce pražského podzemí - Vladimíra Vojíře, který prezentované znalosti VC koriguje.
www.nautilus.cz/b2.htm

Nic proti V. Cílkovi nemám, dokonce ho mám rád, ale Karel Ladislav Kukla, který si mnohé podzemní prostory prostě vymyslel, byl spíš možná větší inspirací pro VC než pro Širokka - ale rád si přečtu slibované pokračování zvídavého Hvězdáře.

Komentář ze dne: 08.02.2021 10:40:35     Reagovat
Autor: - zvídavý (sk@ut)
Titulek: V.Vojíř vlastním nákladem vydal Podzemní Prahu 2007 a
V.Cílek and comp. vydali Podzemní Prahu 2008. Obě knihy jsou bezvadné, zároveň v obou knihách se (literárně) volně inspirují K.L.Kuklou.
Vojíř v 90tých letech své speleolog. zkušenosti a znalosti bohužel dal všanc pražským soukromým potřebám a v mnoha případech se podílel na "zprasení podzemních prostor", které si obchodně-restaurační využití určitě nezasloužily ...
Z hlediska Vojířových poznatků a také Cílkových poznatků ale lze usuzovat, že K.L.Kukla na své legendární mapce určitě "nemaloval podle své fantazie nebo podle toho, jak a kde jezdily tramvaje", což kdysi Kuklovi také podsouvali a vysmívali se mu ...
Navíc V. Vojíž již zemřel, takže se jej už na mnohé věci nelze doptat. Protože jeho roztržka s ostatními speleology (právě kvůli komerčním zakázkám) není žádným tajemstvím ...
--------------------------------------------- ----------
V oblasti Stínadel se narodili dva novináři: K.L.Kukla a G.Včelička. Oba dva se v pozdějším věku s láskou vraceli do svého světa, který byl nejprve v době stáří Kukly asanován a v době 2. války Včeličkovi zase bourán kvůli rekonstrukci kláštera.
Oba dva novináři své toulání se po "dětských radovánkách a hrách" doplnili mnoha fotografiemi. A to je dle mého názoru mnohem důležitější ...

Komentář ze dne: 08.02.2021 11:51:14     Reagovat
Autor: - mENhart (@)
Titulek: Vl.Vojíř a V. Cílek
Já s Vl. Vojířem taky nesouhlasím se vším - tedy vlastně jen s jedním tvrzením o rybníčku před hradbami při uzavření stavidla http://www.nautilus.cz/prac31.html
,ale když si čtu jeho texty, tak věřím, že ví o čem píše, protože tam všude byl (třeba i pracovně).
To u V. Cílka se ukazuje, že některé jeho texty jsou pouze driváty textů jiných.
:-(

Komentář ze dne: 08.02.2021 15:24:00     Reagovat
Autor: - zvídavý (sk@ut)
Titulek: Kukla,Havránek,Vojíř i Cílek jsou pro nás zdroje fotografií ...
jestli byla Cílkova parta nebo Vojířova famílie lepšími lezci v pražských ďourách je mi fuk ... pražské podzemí je díky jejich poctivé práci prozkoumáváno v dobách, která jsou inspiračně zajímavá také pro Foglara ...

Komentář ze dne: 17.04.2021 17:30:10     Reagovat
Autor: - MV Bobr (@)
Titulek: RŠ v dnešní MF Dnes
Víkendová MF ze dne 17. 4. přináší na straně 4 článek "Rychlé šípy jsou zpět", včetně velké kresby populární pětice ze slavného klubu. Redakce tak reaguje na nové souborné vydání velké knihy s příběhy RŠ.

Komentář ze dne: 18.04.2021 19:52:06     Reagovat
Autor: - Kamil Jícha (@)
Titulek: Otázka do placu
To by mě tedy fakt zajímalo, jestli je vydání nového souboru RŠ od J. Foglara a J. Fischera taková "událost roku" či dokonce "desetiletí", že se noviny a časopisy předhánějí v otiskování dlouhých, někdy i mnohastránkových článků o vydané knize. Stejně tak jsou podobnými informacemi zaplaveny zpravodajské servery na internetu. Naposledy kromě MF Dnes se v sobotu 17. dubna objevila dlouhá stať na Novinkách.cz, Souborné vydání Rychlých šípů je ukázkou špičkového komiksového kreslířství. Nebo je to placená "pí-ár" od Albatrosu či Skautské nadace JF? Peněz na to mají jistě obě instituce dost. Spíš si myslím, že je to ta druhá varianta, což ale nijak nesnižuje úroveň samotného vydavatelského projektu, nad kterým sám slintám.

Foglarovské výroky
„... a hody hody doprovody, dejtéé vajíčkó, červený či bílý, já mám dlouhou chvíli ... Nebo tak ňák to je!!“ - Rychlonožka při vstupu do klubovny, kde právě probíhalo plánování velikonoční výpravy RŠ.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
13 otázek - kvízy
Poslední komentáře
Otázka do placu
"To by mě tedy fakt zajímalo, jestli je vydání nového souboru RŠ od J. Foglara a J. Fischera taková "událost roku" či dokonce " ... "
Vyšlo od roku 2018...
RŠ v dnešní MF Dnes
"Víkendová MF ze dne 17. 4. přináší na straně 4 článek "Rychlé šípy jsou zpět", včetně velké kresby populární pětice ze slavného kl ... "
Vyšlo od roku 2018...
Doplnění programu 125. K-AJF
"Z pozvánky na 125. kolegium AJF ve středu 14. 4. od 19.30 h (on-line) nedopatřením vypadl ještě jeden bod programu - 75 let od prvního " ... "
123. setkání Akademie Jaroslava Foglara proběhne opět on-line
125. kolegium AJF, středa 14. 4. v 19.30 (on-line)
"Přátelé, kamarádi, také dubnové, v pořadí již 125. kolegium Akademie Jaroslava Foglara (AJF) + pravidelná schůzka oldskautského klubu Jes ... "
123. setkání Akademie Jaroslava Foglara proběhne opět on-line
Pro: zvídavý (sk@ut)
"Text o Ivančeně (předpokládám, že je odněkud okopírovaný?) by si zasloužil samostatný článek, mnohem vhodnější než přidávat nesouvisející ko ... "
Rváčov - oceněná vontská komiksová sága je opět v prodeji
Česká televize odvysílá zakázaný, ztracený a objevený dokument o Ivančeně
"Minuta ticha. Dokument režiséra a reportéra Milana Vilíma a scenáristy Milana Švihálka natočili ostravští publicisté v dubnu roku 1968. Po ... "
Rváčov - oceněná vontská komiksová sága je opět v prodeji
Kominíci!
"Opravdu jsou to kominíci! Už jim chybí jen ta kominická "šťastná koule" ze slátaniny Poslední stínadelské tajnosti. Kdo jste to ne ... "
Stínadelská trilogie vrcholí v závěrečném dílu s ilustracemi Jiřího Gruse
Je to krása
"Na nové vydání Tajemství Velkého Vonta se moc těším, Jirka Grus je knížku od knížky lepší a lepší, skutečně dobrá volba Albatrosu, za mne te ... "
Stínadelská trilogie vrcholí v závěrečném dílu s ilustracemi Jiřího Gruse
bez titulku
"A což teprv nové komiksové příběhy, které Grus nakreslí pro druhou knihu Rychlých šípů podle nalezených Foglarových scénářů!"
Stínadelská trilogie vrcholí v závěrečném dílu s ilustracemi Jiřího Gruse
bez titulku
"Zdravím všechny Plantážníky! Na nové vydání Tajemství Velkého Vonta se moc těším! Vybrat si jako ilustrátora Stínadelské trilogie Jiřího G ... "
Stínadelská trilogie vrcholí v závěrečném dílu s ilustracemi Jiřího Gruse
Dej si placku na čelo!!
"Napadáni a uráženi tu jsou soustavně jistým PV jiní...."
Zemřel Jiří Stegbauer- Jura
bez titulku
"Ve svobodné společnosti se můžu vyjadřovat k čemukoliv bez rizika, že budu nějakým pedofilem vašeho typu napadán a urážen. Tedy předpoklá ... "
Zemřel Jiří Stegbauer- Jura
Dej si placku na čelo!!
"Máš furt na někoho kecy,musíš přijmout kecy na sebe. Tak to ve světě dospělých funguje. Na hrubý pedál hrubá záplata!!"
Zemřel Jiří Stegbauer- Jura
Bohoušek neumí hypertextové odkazy?
"Bohoušek to neumí, protože dává šanci hledání, učení a přemýšlení. Funkce s vkládáním mezer je tu již dlouho. Jde o obranu proti spamu a tak ... "
Film Záhada hlavolamu opět v České televizi
placka
"Ten komentář je určený mně? Pokud ano, proč není adresný? A můžu se zeptat, co je tou plackou míněno? A za další, kde berete odvahu a drzost ... "
Zemřel Jiří Stegbauer- Jura
Bohoušek neumí hypertextové odkazy?
"Nevím jestli je to schválně či ne, ale v odkazech se na tomto webu dělají mezery a odkazy pak nefungují, což je pěkně na pendrek... V mnou ... "
Film Záhada hlavolamu opět v České televizi
"O této nové knize v časopisech"
"V časopise "Reflex", číslo: 13 a časopise "Téma", číslo: 14, jsou stránky i s obrázky věnované této pěkné knize o RŠ... ... "
Co chystá Nadace Jaroslava Foglara a Albatros v letošním roce po vydání Rychlých šípů Jaroslava Foglara a Jana Fischera?
bez titulku
"Nic se my po zadání odkazu nezobrazuje."
Film Záhada hlavolamu opět v České televizi
bez titulku
"O věci vím jen z doslechu, ale pokud je to pravda, pak asi dokážu pochopit pocity JF. Angažuju se v řadě věcí, pro které jsem malým dílem př ... "
Zemřel Jiří Stegbauer- Jura
bez titulku
"Děkuji Martinovi R. za důkladnou opravu Mirka Dušína. O toho kluka je, zdá se, velký zájem :). Snad už ho nic zlého nepotká. Prozradil ně ... "
Mirek Dušín napsal vzkaz a čtenáři se diví

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .