| STÍNADLA |
Bohousek Soutěžime s Bohouškem
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Bohoušek doporučuje
Počet návštěvníků
Počet návštěv od 29. 8. 2000
počet návštěv

Komentáře

ke článku: Romantické paběrkování. Výbor povídek a článků Marko Čermáka
ze dne 14.02.2020, autor článku: Milan Lebeda - Alpín

Komentář ze dne: 14.02.2020 16:40:17     Reagovat
Autor: - Akademie Jaroslava Foglara (oldskauting@email.cz)
Titulek: Připravuje se výstava Marko Čermák / 80 let
V pražské Galerii 1 na nároží ul Štěpánská a V Jámě se připravuje výstava s název Marko Čermák / 80 let. Otevřena bude 5. března a potrvá do 4. dubna. Expozice představí výběr Čermákovy výtvarné tvorby - obrazy, komiksy, ilustrace, speciální kresby, dílem se však dotkne i jubilantovy hudební činnosti na české country scéně i celoživotní sepětí s trampingem. Zájemci si o podrobnější informace mohou napsat na e-mail: oldskauting@email.cz.

Komentář ze dne: 15.02.2020 15:28:48     Reagovat
Autor: - Luky (@)
Titulek: Kniha a tiskové listy na výstavě
Budou k dostání na výstavě kniha Poslední paběrkování a soubor tiskových listů? Bude výstava pro mimopražské otevřena i o víkendu? Na webu Galerie 1 je uvedeno, že v týdnu je otevřeno do 17 hodin a v sobotu jen dopoledne, v neděli a pondělí má pak galerie úplně zavřeno :-(. V týdnu se ale do Prahy z bydliště přes 100 km nedostaneme včas...

Komentář ze dne: 29.02.2020 00:44:09     Reagovat
Autor: - Dotaz na vydávání kres.tvorby M.Čermáka (sk@ut)
Titulek: Má někdo jasno v tom, kdo vlastní autor.práva k RŠ?
Pokud sleduji vydávání knih v Albatrosu a také u V.Vávry, tak se domnívám, že:
1. RŠ kreslené J.Fischerem vydává za spolupráce s J.Stegbauerem Albatros.
2. RŠ kreslené M.Čermákem vydává V.Vávra.
Vávra už také vydal finální třetí kreslenej díl Stínadel od M.Čermáka.
MĚ TOTIŽ UKRUTNĚ ŠTVE, ŽE JEŠTĚ NIKDY NEVYŠLY KOMIKSOVÝ STÍNADLA OD ČERMÁKA JAKO KOMPLET!!
...protože hybridní pojetí Olympie, které zpatlal Teslevič do obr-knihy, která se naštěstí nepokoušela tvářit jako komiks, považuji za omyl či spíše pomatení mysli.....
Máte prosím někdo info, jestli Čermákova komplet komiksárna ze Stínadel někdy vyjde v jedné publikaci?? Nebo se to zase-opět-náhodou-nečekaně sekne v bitvě o autorská práva??
děkuji za odpověď nebo jakoukoliv zmínku na dané téma

Komentář ze dne: 29.02.2020 09:06:01     Reagovat
Autor: - Zajímavý dotaz (@)
Titulek:
Tohle je opravdu zajímavý dotaz. Pro sběratele by souborné vydání od Marko Čermáka bylo samozřejmě velmi žádané. Mohlo by to vyjít v ČB i barevné verzi, sběratelsky číslované a s podpisem autora :-) Tak hurá do toho, ať to máme do vánoc doma.

Komentář ze dne: 29.02.2020 10:34:47     Reagovat
Autor: - vasek63 (@)
Titulek:
Mě se obr-kniha líbí. Na prolistování a potěšení je to OK, na čtení mám raději jednotlivé svazky. Ale tak je to vždy když se vydá vícedílné dílo v jednom svazku ( třeba Třikrát detektiv Kalle!!! )
Komiksová Stínadla od pana Čermáka mi stačí jako sešitové vydání prvních dvou dílů - Rychlé šípy ve Stínadlech od Olympie ( neplést s obr-knihou!!! ) + třetí díl mám od pana Vávry jak v sešitě, tak v pevných deskách. Jestli to někdy vyjde jako komplet, bude další kousek do sbírky.

Komentář ze dne: 29.02.2020 13:48:15     Reagovat
Autor: - Marham (@)
Titulek:
Jo, komiksovou „Stínadelskou trilogii“ v jedné knize od Čermáka, to bych si dal líbit!

Komentář ze dne: 29.02.2020 19:48:52     Reagovat
Autor: - Martin (@)
Titulek: Každý má právo na svůj názor ale
neřekl bych,že souborné vydání Stínadelské trilogie vydané v Olympii s kresbami Milana Tesleviče je patlanina stvořená pomatenou myslí,takovéhle lidi,kteří kritizují snahu druhých,mám nejradši,když se někomu kniha nelíbí,tak ať si to nechá pro sebe.Takovéto komentáře urážející autora nebo autory kreseb,knih atd. na tyto stránky dle mého názoru nepatří a měli by být odstraněny.

Komentář ze dne: 29.02.2020 20:35:14     Reagovat
Autor: - zvídavý (sk@ut)
Titulek: Nemusím být kunsthistorik, abych poznal
hezkou a nehezkou kresbu... a Teslevič to prostě neumí a udivuje mne, jak velký prostor mu kdys´ Olympia poskytla... chápu, že nakladatelství tehdá bylo ve finanční pasti, naplatilo tenkrát honoráře vč. Čermáka aj., nicméně rozšafné pojetí od Tesleviče je ......
Jsem ale moc rád, když tady čtu, že Čermák je pořád tak oblíbený, já jeho kresbu pro Fogrlara, Zapletala a woodcraft s trampem prostě miluju :) tak se snad dočkáme kompletky Stínadel páně Čermáka v jedné bichli :)

Komentář ze dne: 29.02.2020 21:18:57     Reagovat
Autor: - Martin (@)
Titulek:
To je váš názor ohledně kreseb Milana Tesleviče,já bych řekl,že Milan Teslevič kreslit umí,mě se jeho kresby líbí, někomu se líbit nemusí.

Komentář ze dne: 29.02.2020 22:03:45     Reagovat
Autor: - Ordnungu v mazání se dožadující eM (@)
Titulek:
S tím mazáním komentářů souhlasím, ale jen pod podmínkou, že budou mazány i komentáře kritizující jiné komentáře a komentáře nesouhlasné. Jak k tomu přijde autor komentáře, když mu pak ten komentář, na kterém si autor dal jistě záležet, někdo zkritizuje? Když se vám něčí komentář nelíbí, nebo s komentářem nesouhlasíte, tak si to nechte pro sebe! Když nenecháte, měl by se komentář smazat. A ještě lépe, autorovi zamezit v přístupu na web, aby nemohl svými komentáři dále někoho kritizovat nebo s někým nesouhlasit.

Komentář ze dne: 29.02.2020 22:04:14     Reagovat
Autor: - zvídavý (sk@ut)
Titulek: Ano, souhlas, přesně tak ..
a děkuji

Komentář ze dne: 29.02.2020 22:30:56     Reagovat
Autor: - (@Martin)
Titulek:
Mé komentáře dle vašeho názoru kritizujicí jiné komentáře (což je pravda)můžou být odstraněny,já jsem s tím nezačal,bránil jsem jen práci M.Tesleviče.

Komentář ze dne: 29.02.2020 23:05:01     Reagovat
Autor: - Nadsazený eM (@)
Titulek:
S tím velelblbým nápadem mazat komentáře jste přišel první vy, takže jste s tím samozřejmě začal. Což znamená, že lžete. A mě lež uráží. A protože moc dobře vím, že mazání komentářů nic nevyřeší, navrhuju v rámci obrany pravdy (a lásky, aby v tom pravda nebyla sama) lidi jako vy zavírat do vězení, na patnáct let by mohlo stačit... Nebo rovnou do uranových dolů.

V mém předchozím komentáři a v tomto se v nadsázce vysmívám tomu, že někdo s mazáním komentářů obsahující kritiku (jedno jestli oprávněnou nebo neoprávněnou) vůbec přišel. Tímto tuto diskusní miniaturku za sebe uzavírám a všem obráncům práce druhých vzkazuji: Čest práci!

Komentář ze dne: 01.03.2020 06:24:12     Reagovat
Autor: - Martin (@)
Titulek:
Tak to jsme si nerozuměli,s nápadem mazat komentáře jsem přišel já,ale já jsem myslel,že jsem nezačal s kritikou urážející práci druhých lidí,napsat o knize že je vytvořena v pomatení mysli vám přijde normální,to se na mě nezlobte,ale mě to normální nepřijde.Tím končím zbytečnou mnou začatou a nikam nevedoucí debatu a v budoucnu nebudu psát žádné komentáře,to se nebojte, poněvadž budu nejspíše 15 let zavřený ve vězení nebo v uranových dolech.Prosím redakci o smazání všech mých komentářů ze včerejška a dneška.

Komentář ze dne: 01.03.2020 07:02:50     Reagovat
Autor: - Volby (@)
Titulek:
Koho volíš? Tesleviče nebo Čermáka :-) Kurňa chlapi! Nehádejte se jak malá děcka! Vždyť jde o h...o! Chleba stejně levnější nebude a mouka už je vyprodaná kvůli koronaviru :-)

Komentář ze dne: 01.03.2020 18:48:59     Reagovat
Autor: - eM (@)
Titulek: Třikrát a dost
O pomatené mysli se psalo v souvislosti s hybrydním pojetím knihy od Olympie, nikoliv v souvislosti se samotným tvořením knihy nebo v souvislosti s Teslevičem.
Normální mi nepřijde volat po mazání komentářů, ale je jedno, co přijde normální mně nebo jiným, podstatné je, že tyhle snahy mazat to, co se někoho dotýká nebo by se dotknout mohlo, protože špatně snáší kritiku, která je nejen přípustná, ale i žádoucí, smrdí návratem do dob, za kterých bylo zakázáno mnohem víc než jen Foglarovy knhy.

Komentář ze dne: 01.03.2020 19:03:41     Reagovat
Autor: - kaz015 (@)
Titulek: mazat!?!
Mazat něco je opravdová zhovadilost, ale férové je pod kritiku se podepsat plným a pravým jménem. Anonymních "hrdinů - kritiků", je plný internet.

Komentář ze dne: 06.03.2020 09:10:09     Reagovat
Autor: - PetrV (@)
Titulek: k ilustracím
Nelíbí se mi hanění knih a ilustrací. Žijeme v ještě částečně svobodném státě, čili každý má právo volby a nikdo nedrží nikomu flintu u hlavy s tím, že si musí danou knížku koupit. Protlačování názoru "to se líbí mně, musí se to líbit všem" a naopak nadávky na adresu toho, komu se líbí něco, co se nelíbí mně, mi připadá hloupé a dětinské. Koresponduje to s dnešní dobou a polarizovanou společností; já jsem nositelem pravdy, kdo si myslí něco jiného, je protivník, kterého je třeba zhejtovat a zadupat do země. Je to zbytečné.

Mně osobně se líbí obrázky M. Tesleviče i M. Čermáka, stejně jako třeba K. Zemana nebo P. Čecha. Naopak se mi nelíbí výtvory některých ilustrátorů RŠ, kteří zaskakovali za doktora Fischera, připadají mi jako schematické náčrtky a ne hotové kresby. Základním hodnotícím kritériem zůstává: Daná kresba má vzbudit nějaké emoce. Pokud vyvolává ty, pro něž byla vytvořena, pak bez ohledu na technické kvality je to dobrá kresba.

Komentář ze dne: 14.03.2020 00:31:23     Reagovat
Autor: - zvídavý (sk@ut)
Titulek: Jasně že každej máme právo na svůj názor
od čeho jiného jsou komentáře čtenářů, že?
Mistru Čermákovi přeji pevné zdraví :)
Mezi námi: Teslevič nese znaky samouka mazala, to je vše, co jsem tím chtěl říci. S dodatkem, že v časech, kdy Olympia klopotně (ne)platila řádným autorům, šmudlovi Teslevičovi vydala obr-knihu s mazaninama… takže je dobře, že knihy J.Foglara vychází v Albatrosu.. dobře víte, jak Foglarovi záleželo na obrazovém sdělení, jež bylo nedílnou součástí jeho tvorby pro celou mládež, amen

Komentář ze dne: 14.03.2020 19:54:29     Reagovat
Autor: - PetrV (@)
Titulek: mazal
Pane kolego, znovu se musím ohradit proti slovníku, který je ponižující vůči M. Teslevičovi. Nejsem žádný znalec, tak nemohu soudit jeho výkony a ani nechci. Ale váš komentář je zcela zbytečně plný zášti a mrzí mě, že se podepisujete jako skaut. Máte hodnotit dílo, ne autora. A to dílo lze hodnotit i bez urážek a napadání.

Komentář ze dne: 14.03.2020 20:52:58     Reagovat
Autor: - Martin a (@)
Titulek: Souhlasím s Petr V.
Není pěkné nazvat Milana Tesleviče mazalem,každý má sice právo na svůj názor,ale někoho urážet tím že ho názvu mazalem,to není pěkné,jestlipak by měl onen dotyčný odvahu říct to Milanovi Teslevičovi do očí.

Komentář ze dne: 14.03.2020 22:48:22     Reagovat
Autor: - zvídavý (sk@ut)
Titulek: ... on Foglar totiž nebyl zrovna odvázanej
ani ze Saudkova pojetí trilogie, ale respektoval akceleraci výkladu svého díla :) Saudek byl tenkrát ještě "použitelný" vynikající ilustrátor a navíc si Foglara lidsky vážil, žejo? tyjo, Saudkologie ohledně "Modré hlíny" je vůbec dobrá konspirace, původně totiž Foglar příběhem doplňoval kultovní Přístav, pak do toho začaly pronikat Stínadelské útržky děsů z gestapa a StBáků, až nakonec vznikl geniální prequel Přístavu volá se Saudkovými R.Šípáky vč. BKP :) fakt, klubovna Saturňáků je Saudkem přesně namalovaná tak a tam, kde to kdys´tak reál vypadalo :) akorát si musíte kopírkou zvětšit ČB původní verzi Sudkovo-Foglarovu verzi trilogie Modré hlíny … a tam najdete všecko, úplně všecko … ve stejném reál časoprostoru se po letech pohybuje mistrně P.Čech, to je řízek …

  Reklama
Foglarovské výroky
„S vaší pomocí chci udělat Stínadla takovými, jakými byla za dob Vojtěcha Vonta. Při památce mrtvého Roberta Komoura slibuji, že pokud budu na místě, které jste mi svěřili, nedopustím, aby bylo ve Stínadlech pošlapáváno právo a čest a porušována svornost. Už nikdy nesmí mezi námi vzniknout nesvár, už nikdy nesmí být porušena vontská tradice. Žlutá je barva naše!“ - prohlášení čerstvě zvoleného nového Velkého Vonta Vládi Dratuše po volbě 8. dubna.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
13 otázek - kvízy
Poslední komentáře
SPJF a BS č. 4
"Info pro "baltazara" - nutno sdělit na sdružení adresu... pro doručení Bobří stopy. V evidenci členů neznámá přezdívka atd."
Vyšla Bobří stopa 4/2019
Aprílový žertík z "Prokopáku"
"Ztropit si aprílový žertík na adresu čtenářů Bohouška si v podobě pozvánky na "výšlap" do Prokopského údolí k legendárním Opičím s ... "
Ani v „době koronavirové“ aktivity Akademie Jaroslava Foglara neochabují: Pozvánka do Prokopského údolí k Opičím stromům
poděkování
"Bobře, moc děkuji za ochotu a přeji hodně zdraví a štěstí v této těžké době!"
Vyšla Bobří stopa 4/2019
Titulek
"Pro eM Souhlasim i nesouhlasim. Lpeni na prani par let pred smrti ma sve opodstatneni, ovsem je to dosti v rozporu s tim, ze Jestrab kdyz ... "
Zemřel Jan Vyčítal (8. března 1942 – 1. března 2020)
Zásilka BS 4/2019 od SPJF
"U našeho jednatele Baltazare prověřím odeslání Bobří stopy a po jeho sdělení cca do týdne zašlu..."
Vyšla Bobří stopa 4/2019
bez titulku
"Ještě jsem Bobří stopu 4/2019 nedostal. Na reklamace na mailové adrese sdružení mi nikdo neodpovídá!"
Vyšla Bobří stopa 4/2019
Říká se tomu confirmation bias
"Ivo Dienelt, žádné potvrzení nepotřebujete, když máte jasno předem. Vizte konfirmační zkreslení. "
Zemřel Jan Vyčítal (8. března 1942 – 1. března 2020)
eM
"Díky za další potvrzení v těch následujících dvou výplodech."
Zemřel Jan Vyčítal (8. března 1942 – 1. března 2020)
bez titulku
"Kristovy rány, nechte toho, od zítřka začíná opravdové jaro, hlásili, že možná v týdnu bude i 25, tak vemte na sebe kraťasy, ale ty skutečné ... "
Zemřel Jan Vyčítal (8. března 1942 – 1. března 2020)
Počtvrté, ale byl jsem donucen!
"Ivo Dienelt, já si přečetl vaše příspěvky a došel jsem k závěru, že jste hlupák. Eh, ne, beru zpět, to jsem napsal úmyslně jako ukázku toho, ... "
Zemřel Jan Vyčítal (8. března 1942 – 1. března 2020)
Opět třikrát a dost
"Foglar je občas, mezi nefoglarovskou veřejností dokonce často, označován za pedofila. Tolik výjimečných osobní bylo mezi pedofily! Tak to ta ... "
Zemřel Jan Vyčítal (8. března 1942 – 1. března 2020)
eM
"No, protrapil jsem se temi sahodlouhymi elaboraty uzivatele eM a nyni uz jsem si tim jist (a diky za potvrzeni hlavne temi poslednimi esejem ... "
Zemřel Jan Vyčítal (8. března 1942 – 1. března 2020)
bez titulku
"A dalším důvodem, proč neuznáte to, co jsem napsal, je to, že od začátku jste ke mně zaujali nějaké stanovisko, někdy i nepřátelské, a to by ... "
Zemřel Jan Vyčítal (8. března 1942 – 1. března 2020)
bez titulku
""Myslím si, že dnes by měl Jestřáb už jiný názor " To pak můžeme všechna přání zemřelých ignorovat s tím, že si myslíme, že by ná ... "
Zemřel Jan Vyčítal (8. března 1942 – 1. března 2020)
Taková krásná společnost
"Já bych to neviděl tak černě, že má pan Foglar epigony a následovníky. Není totiž zdaleka první, komu se to přihodilo. Alexande ... "
Zemřel Jan Vyčítal (8. března 1942 – 1. března 2020)
Nejdelší komentář na světě
"" Autory nehaňte, pro ty to byl dobře zaplacený kšeft, prý 4000 za komiks. " "I když někteří za ty prachy odvedli prachbídno ... "
Zemřel Jan Vyčítal (8. března 1942 – 1. března 2020)
bez titulku
"Jsou ctyri moznosti. a) Jaroslav Foglar se nikdy nevyjadril tak, jak se zde tvrdi a odkazuje na jisty rozhovor. b) Jaroslav Foglar se tak ... "
Zemřel Jan Vyčítal (8. března 1942 – 1. března 2020)
bez titulku
"Vážení účastníci této místy nechutné diskuze.Předně bych chtěl říci,že jsem do této diskuze vstoupil jen proto,abych se zastal všech autorů, ... "
Zemřel Jan Vyčítal (8. března 1942 – 1. března 2020)
Příšerný sborník
"Kritizujete tu loňský sborník nových dobrodružství RŠ, že je to příšernost atd. Tak proč tyto svoje argumenty neomlátíte o hlavu představite ... "
Zemřel Jan Vyčítal (8. března 1942 – 1. března 2020)
bez titulku
"Mohl jsem napsat i skopičin, ale to by musely být ty stromy skopičí. Každopádně doufám, že bude i jiná možnost, jak se na ně podívat. Kara ... "
Ani v „době koronavirové“ aktivity Akademie Jaroslava Foglara neochabují: Pozvánka do Prokopského údolí k Opičím stromům
APRÍL
"APRÍL APRÍL APRÍL APRÍL APRÍL APRÍL APRÍL APRÍL APRÍL APRÍL APRÍL APRÍL APRÍL APRÍL APRÍL APRÍL APRÍL APRÍL APRÍL APRÍL APRÍL APRÍL APRÍL AP ... "
Ani v „době koronavirové“ aktivity Akademie Jaroslava Foglara neochabují: Pozvánka do Prokopského údolí k Opičím stromům
Třikrát a dost
"Do třetice všeho autistikého: Hele, díky mně se tu rozjela docela dobrá diskuze, tak byste mi měli poděkovat a být vděčni, že se můžete v do ... "
Zemřel Jan Vyčítal (8. března 1942 – 1. března 2020)
Nemá to smysl, ale má to smysl.
"Jan Mejstrik, Titulek: Má tohle smysl? Ne, nemá to smysl. Diskuze na věci nic nezmění, RŠ vyšly a asi vyjdou budou vycházet, stejně tak d ... "
Zemřel Jan Vyčítal (8. března 1942 – 1. března 2020)
bez titulku
"Pendler, kdybych to uměl, tak to píšu jako vy. Jde mi o totéž co vám, jenom to neumím tak podat. Jsem holt autista asi, no. Ano, konečně ... "
Zemřel Jan Vyčítal (8. března 1942 – 1. března 2020)
Pro Money
"Pro toho, který píše o penězích, bakšiši atd. Co se děje v zákulisí nevíme a nedá se vyloučit, že jde o jeden velký tunel a dotyční zodpov ... "
Zemřel Jan Vyčítal (8. března 1942 – 1. března 2020)

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .