| STÍNADLA |
Bohousek Soutěžime s Bohouškem
Rubriky
Bohoušek doporučuje
Počet návštěvníků
Počet návštěv od 29. 8. 2000
počet návštěv
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech

Komentáře

ke článku: Z únorového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 13. 2. 2019
ze dne 20.02.2019, autor článku: Martin Rosol

Komentář ze dne: 20.02.2019 23:44:31     Reagovat
Autor: - skoro-akademik (@)
Titulek: "Čtenářské kluby Jaroslava Foglara" jsou
už svým názvem nádherným příkladem, jak může dojít (a také dochází) k chybným interpretacím pedagogických záměrů samotného Jestřába... Foglar byl pedagog volného času, jednou rovinou jeho činnosti byl skautský oddíl a druhou rovinou byla jeho spisovatelská tvorba... a protože těžištěm jeho pedagogického záměru byla kreativita naší mládeže, apeloval prostřednictvím dobrodružných románů... aby mohl naplnit touhy mládeže, inicioval čtenářské kluby, jež se svým pedagogem J.F. písemně komunikovaly.. Foglar tak získal dokonalý přehled o touhách aktivní mládeže, jež jej za svého sdíleného pedagoga přijala.. ČTENÁŘSKÉ KLUBY JF BYLY VEDENY K ČTENÍ JAKÉKOLIV LITERATURY VHODNÉ PRO TEHDEJŠÍ MLÁDEŽ A NIKOLIV K ČTENÍ FOGLARA.. Foglar byl mostem mezi mládeží a literaturou.. jeho jméno byla záštita a jistota, nikoliv směrovka či podprahovka k čtení jen a jen jeho knih.. píši zde proto, abyste skryté návody a hry ve foglarovkách vnímali vždy v kontextu románu a nebabrali jste se ve slovíčkaření, které předvádí kniha Mýtus zvaná Stínadla.. Foglar záměrně zanechává stopy, ale s textem musíte pracovat logicky a ne taky-pracovat jako habáni, kteří se jak trotli sejdou u ohně a vyslabikují T-A-R-A-N-T-U-L-E.. systém doslovného rozboru není klíčem do stínadelských vrat.. hezké dny celé akademii a Foglarovi zvlášť :)

Komentář ze dne: 21.02.2019 17:04:55     Reagovat
Autor: - Menhart (@)
Titulek: Čtenářské kluby
Vzdycky jsem se domníval, ze název CK byl odvozen od čtení časopisu a nešlo tam vůbec o čtení knížek.
Az v současnosti se čtenářskymi kluby nazývají ''kluby'' knižních čtenářů. Ale to s JF uz nemá nic společného.

Komentář ze dne: 22.02.2019 11:17:10     Reagovat
Autor: - Wendy (@)
Titulek: Zmatečnost
Proč pisatel komentáře Menhart přidal k článku o průběhu setkání foglarovců Akademie JF polemiku o čtenářských klubech, která se vůbec obsahu článku netýká - to mi rozum nebere. Na tento zmatečný příspěvek navázala už reakce, která komentáře rozvíjí jiným směrem než je samotný referát Martina Rosola. Patří tyto komentáře k článku? Kdo se má pak v záplavách různě se prolínajících nesouvisejících informací orientovat?! Pane Menharte, příště své k svému!

Komentář ze dne: 22.02.2019 11:21:47     Reagovat
Autor: - Wendy (@)
Titulek: další
Teď to čtu znovu, možná že první příspěvek "mimo mísu" napsal "skoro-akademik", na což reagoval "Menhart", ale i tak jsem z toho nemoudrá. Takže, prosím alespoň kvůli mně, která má ráda pořádek, nemíchejte páté přes deváté.
Děkuji, Wendy

Komentář ze dne: 23.02.2019 21:31:46     Reagovat
Autor: - Menhart (@)
Titulek: Zmatecnost
Jsem rád, Wendy, ze jste si v tom udělala pořádek, ze 1.zmatecnost byla u skoroakademika a 2. zmatečnost u Vás.
Ja jen reagoval na komentář a logicky jsem reagoval tam, kde komentář byl.

Netroufnu si ale někoho (skoroakademika) nabádat, aby psal někam, kde Vám to bude vyhovovat a nebude Vas to plést.
Předpokládám, ze si přečetl článek Martina Rosola a neco ho při tom napadlo a to napsal do komentáře. Nebo to nekdo delate jinak? Treba, ze chcete reagovat na nejaky článek a reakcí napíšete k jinému...

Možná, ze chtěl skoroakademik jen otevřít nějakou diskuzi (nebo jen napsat poznámku) na téma, které zrovna nemá na homepage svůj článek, tak to napsal k poslednímu zverejnenemu článku a doufal, ze to čtenáře Bohouska ''nerozhodi''.

Uz jeho samopojmenovani ''skoroakademik'' dává tušit, ze by to mohl být nějaký akademicky cekatel a tam tu provázanost s článkem vidím jasnou.

Wendy, přeji Vám vše dobré.

  Reklama
Foglarovské výroky
Svátek má Nataša
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
13 otázek - kvízy
Poslední komentáře
bez titulku
"Bohužel příběhy nejsou v knize všechny, jeden chybí ( číslo 151). Vydavatel přehlédl, že díl 150 se rozkládal původně na dvou stránkách, tím ... "
Mimozemšťané: Vyšlo první souborné vydání kresleného seriálu Jiljího Záruby a Jiřího Petráčka
Suvenýr - výroční turistická známka
"S ohledem na to, že zejména v období druhé obnovy skautingu, v letech 1968 - 1970, byl Eduard Marek v úzkém kontaktu s Jaroslavem Foglarem, ... "
Žižkovský jarní kilometr s legendou českého skautingu
díky
"Díky Slávkovi za připomenutí galerie Ládi Lahody, bývalého zástupce vůdce skautského oddílu v Loděnicích u Prahy, letitého badatele a fotogr ... "
Z dubnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 10. 4. 2019
Výhoda pro Pražáky
"Není to postaveno na hlavu, že kvalifikace soutěže se koná v běžný pracovní a školní den, a v sobotu, kdy do Prahy může přijet většina mimop ... "
Memoriál Jana Tleskače - zámečnického učně ve Stínadlech - Mistrovství světa ve vyjímání ježka z klece, veletrh Svět knihy 2019
Především to není recenze
"Především to není recenze, i když sám v tom videu o recenzi mluví. Že Albatros zasílá zdarma výtisky na takováto videa (k tomu skvělých 200 ... "
Záhada hlavolamu - Jaroslav Foglar [TIP]
bez titulku
"Velmi připitomělá recenze. Ten člověk objevil „Ameriku“."
Záhada hlavolamu - Jaroslav Foglar [TIP]
Stažení
"Mě to stáhnout jde ;-) Pokud máš nainstalovanou čtečku PDF souborů, stačí na odkaz kliknout, otevře se v prohlížeči. Funguje i pravé tlačítk ... "
Z dubnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 10. 4. 2019
Jde magazín stáhnout?
"Zajímavá a čtivá novinka, ten elektronický magazín V jestřábích pařátech! V patičce ale je uvedeno, že jde celkově o 3. číslo. To vydávají s ... "
Z dubnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 10. 4. 2019
Žvýkačka
"Ahoj, kamarádi! BS č. 4/2018 přečtena. Potěšil mě, byť zkrácený, přepis řeči předsedy akademického senátu MU Brno. Info, že Bobr (MV) hov ... "
Vyšla Bobří stopa 4/2018 - zima
Moralizování se týká mravů, morálky
"Nepijte na ovoce není moralizování. Nerdi, geekové a Záhada hlavolamu? Aha. "
Knížky - Záhada hlavolamu | Rychlé šípy v nejlepší formě
Co se vlastně tam dělo?
"Na akci byla velká pozvánka, ale co porada přinesla? Vkládání letáků do časopisu nám je fuk, a co tam tedy bylo jiného??"
Otevřená porada Pražské pobočky SPJF se koná 4. 4. 2019
bez titulku
"Tak úplně na konci knížky mě moc potěšilo - Připravujeme: Boj o první místo, Dobrodružství v zemi nikoho ( jsem zvědav na ilustrace Jindřich ... "
Záhada hlavolamu s ilustracemi Jiřího Gruse. Vychází třetí svazek souborného díla J. Foglara v novém vydání. Se soutěží Poselství ze Stínadel
Stínadla v Brně
"Netuším, proč na počet obyvatel menší Brno má větší účast na foglarovských akcích. Buď je to tím, že je (možná) v Brně menší nabídka aktivit ... "
Z březnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 13. 3. 2019
Upřesnění programu 105. kolegia AJF
"* Hoši od Bobří řeky na stříbrném plátně? ...Začíná se z vajíčka myšlenky klubat na svět zfilmování legendárního Foglarova románu Záhada hl ... "
Z březnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 13. 3. 2019
bez titulku
"V oddíle trenujeme jak uzly, tak skautskou ideu a znalosti, které by skaut dle mého měl znát. Ovšem znám oddíly, kde ani rádkyně neznají tém ... "
F. A. Elstner se několikrát obrátil
bez titulku
"Tak Záhada už je doma :) Bylo příjemné minout x knihkupectvích a v každém byla ve výloze, někdy i ve více exponátech v jednom štůsku. Vydání ... "
Záhada hlavolamu s ilustracemi Jiřího Gruse. Vychází třetí svazek souborného díla J. Foglara v novém vydání. Se soutěží Poselství ze Stínadel
Odkaz na videoreportáž
"10. ročník Pražské lítačky objektivem iDnes.cz https://tv.idnes.cz/domaci/prazska-lit acka-zavod-doprava-tramvaje-autobusy-vlaky-pid-sou ... "
10. ročník Pražské lítačky - závodu v používání hromadné dopravy startuje 5. dubna 2019 na Nákladovém nádraží Praha-Žižkov
Nedůležité
"Myslím, že to zda použijí úřední název nebo obecný není až tak zásadní, teda až na variantu, že jde o nějakou dotační nebo vyhláškovou povin ... "
Sdružení přátel Jaroslava Foglara pořádá i letos Příměstský tábor s Rychlými šípy v Praze
"z. s." ?!?!?!
"Probuďte se, funkcionáři ze SPJF! Psát na plakát, že nějaký tábor pořádá Sdružení přátel J. Foglara, a přidat k tomu byrokratickou zkratku & ... "
Sdružení přátel Jaroslava Foglara pořádá i letos Příměstský tábor s Rychlými šípy v Praze
bez titulku
"Volné pokračování Stínadelské trilogie, vyjde v samostatné řadě knih, nikoli v této. Bude to řada "Ze světa Jaroslava Foglara", bu ... "
Záhada hlavolamu s ilustracemi Jiřího Gruse. Vychází třetí svazek souborného díla J. Foglara v novém vydání. Se soutěží Poselství ze Stínadel
Jiná obálka
"Líbí se mi, že Záhada hlavolamu má na¨rozdíl od Hochů a Chaty černou obálku :) Doufám, že tak to bude mít celá triologie. A obzvlášť jsem ... "
Záhada hlavolamu s ilustracemi Jiřího Gruse. Vychází třetí svazek souborného díla J. Foglara v novém vydání. Se soutěží Poselství ze Stínadel
Praha
"Brno je možná víc Foglarovský, ale pořád je to jenom Brno. Stínadla tam nikdy nebudou!"
Z březnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 13. 3. 2019
Foglarovské Brno
"Pavel Hošek na foglarovkách vyzdvihuje, že dobrodružství čeká na čtenáře za každým rohem, v každém městě... - že je reálné a dosažitelné. O ... "
Z březnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 13. 3. 2019

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .