| STÍNADLA |
Bohousek Soutěžime s Bohouškem
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Bohoušek doporučuje
Počet návštěvníků
Počet návštěv od 29. 8. 2000
počet návštěv

Komentáře

ke článku: Smrt ve Stínadlech
ze dne 08.03.2015, autor článku: Josef Blažek - Choze

Komentář ze dne: 09.03.2015 20:44:45     Reagovat
Autor: - Datel (voznica@seznam.cz)
Titulek: Krásný smrt ... totiž článek :)
Napínáček jako hrom!! úplněk jsem tam byl ... bomba :)

Komentář ze dne: 06.04.2015 15:43:44     Reagovat
Autor: - Gimp (@)
Titulek: Dávám osm a půl bodů z deseti
To je dobře napsaná povídka, napínavá a to historické pozadí má taky něco do sebe. Choze má talent, co takhle sbírka povídek o Stínadlech, nebo samostatný příběh? ;-)

Komentář ze dne: 08.04.2015 18:01:03     Reagovat
Autor: - choze (@)
Titulek: Díky
Díky, nebránil bych se ani sbírce stínadelských povídek, ani stínadelskému románu (respektive rovnou další stínadelské trilogii). Ten svět a atmosféra mě extrémně baví a rád se do něj znova nořím, už mám za sebou pár ryze vlastních krátkých hororových příběhů s dětskými hrdiny. Pro další příběhy ze Stínadel mám několik nápadů, co mi nedají spát, takže jejich sepsání je myslím jen otázka času, jen si musím ujasnit jaká forma bude nejsmysluplnější (kloním se k románu otiskovaném na pokračování jako byly původně i Záhada hlavolamu a Stínadla se bouří v Mladém hlasateli), pak je tu otázka autorských práv...

Komentář ze dne: 09.04.2015 20:41:02     Reagovat
Autor: - Gimp (@)
Titulek: G
No jo, autorská práva, na to jsem úplně zapomněl. No, jestli na tom nechceš vydělat, tak můžeš házet příběhy na net a nikdo se nedomákne, kdo je autorem, a nikdo nebude mít zájem se hojit, když nepůjde tvá tvorba na trh. Na druhou stranu, někdo by mohl ty příběhy vzít a vydávat je za své, když má práva na Foglara, a pro tebe by byla možná škoda to nezkusti zpeněžit, protože při stejné úrovni by se jednalo určitě o prodávanou knihu. No, je to složité.

Pro inspiraci: Co takhle vzít dvě tři postavy z trilogie (přimlouvám se za TVV, můj nejoblíbenější díl) a vytvořit tři příběhy, které se protnou podobně jako Pulp Fiction nebo Millerovo Sin City?

Kdybych uměl psát a měl fantazii, tak něco vytvořím sám, ale nebylo mi v této oblasti příliš naděleno :-) Zkusím vymyslet nějakou zápletku, příběh, kterou bys mohl třeba rozepsat. A když ne, tak ne ;-)

Komentář ze dne: 09.04.2015 23:09:01     Reagovat
Autor: - martin (@)
Titulek: Proboha nééé!
Nic už neroubujte na Foglara, bez ohledu na práva či nepráva. Už by to byla jen nastavovaná kaše. Jedno-dvě sousta mohou být ještě chutná (jako ty zveřejněné texty), ale cokoliv jiného už bude ztrácet glanc. Stačí se podívat na Teslevičův kreslený Přístav volá. Nezajímavá nuda, a ještě s desítkami věcných i pravopisných chyb!

Komentář ze dne: 09.04.2015 23:19:28     Reagovat
Autor: - Gimp (@)
Titulek:
Jestli má někdo nápady a dokáže laťku udržet, tak já prosím víc a houšť. Autor mi nepřijde jako někdo, kdo by psal jen proto, aby psal, nebo že by mu chyběla sebereflexe, že by prznil Foglara pro vlastní masturbační potěchu.
A vždycky, vždycky, je možnost to, co se mi nelíbí, nečíst, ignorovat, přestat číst po pár stránkách nebo odstavcích a na škvár zapomenout.
Tesleviče jsem viděl v knihkupectvích a odložil jsem to zpátky do regálu, ale když jeho komiksy někoho potěší, tak proč tomu někomu bránit? ;-)

Komentář ze dne: 10.04.2015 13:55:04     Reagovat
Autor: - choze (@)
Titulek: Je to o úhlu pohledu
Je to o úhlu pohledu, respektuju, že někdo by bral navazování na Foglarovo dílo jako ředění, zatímco jiný (já) to bere jako prohlubování a rozšiřování něčeho, u čeho by byla velká škoda, aby to zemřelo se svým autorem. Četl jsem např. Poslední tajemství Jana T. od Jaroslava Velinského a myslím, že odvedl velmi slušnou práci. Stejně tak vnímám, že ve stínadelské trilogii je mnoho míst, která by se dala doplnit a rozvinout (něco ve stylu komiksového projektu Before Watchmen), nemusí to být stále dokola jen o tom, že věčně mladé Rychlé šípy už po milionté vyráží s příchodem podzimu znovu do Stínadel.

Komentář ze dne: 12.05.2015 13:16:20     Reagovat
Autor: - Akademie Jaroslava Foglara (jaroslav.foglar@email.czdíla J. Foglara)
Titulek: Z programu květnového K-AJF 13.5.2015
Další letošní jarní Kolegium Akademie Jaroslava Foglara, společenské, badatelsko-poznávací a komunikační setkání znalců a příznivců díla a odkazu Jaroslava Foglara pořádané pod gescí 48. klubu oldskautů Jestřábi Praha, se uskuteční ve středu 13. 5. 2015 od 18 hodin v zasedačce Okresní rady Junáka Praha 2, Bělehradská 51.
Na programu setkání bude prezentace některých netradičních forem odkazu J. Foglara, které například "vnášejí jasno" do jazykové polemiky ohledně názvu Stínadla či zobrazují záběr šíře literárního fenoménu Foglarova díla v showbyznysu. Diskuse bude vedena také na téma některých "utajených" veřejných akcí SPJF či foglarovců.
I v návaznosti na stať Smrt ve Stínadlech v e-zinu Bohoušek bude dané téma mozaikovitě uchopeno v rámci akademické premiéry videoklipu Žena ze Stínadel. Prezentována bude rovněž "neznámá" píseň Wabiho Ryvoly o Rychlých šípech.
Akce je přístupná všem zájemcům, výjimkou jsou osoby s visačkou AJF "persona non-grata" :-).

Komentář ze dne: 13.05.2015 22:34:55     Reagovat
Autor: - Nadržený felčar (@)
Titulek: Těším se na další
Povídka se mi moc líbila, z komentářů autora vyplývá, že se Stínadly a mytologií zabývá více a má v hlavě více nápadů, to jsem moc rád a jsem natěšen na další povídky, nebo dokonce román. Naprosto souhlasím s komentářem z 10. 4., není přece nutné psát další příběhy na stejné téma, pokračovat tam, kde Foglar skončil. Jsem fanda Tolkienovy trilogie PP a co se mi na ní, kromě skvělého příběhu, líbí, je propracovanost historie Středozemě. Ve druhém svazku trilogie si přečtete o bitvě xyz, ke které došlo před mnoha věky, otevřete jinou Tolkienovu knihu a o této bitvě se dočtete detaily. To se mi líbí na myšlence Chozeho. Stínadelský svět rozpracovat do hloubky. A Smrt ve Stínadlech je, jestli mě paměť neklame, první takovou vlaštovkou (a pořádně kvalitní), která nenavazuje na již Foglarem vytvořený svět jako ostatní pokusy od jiných autorů, ale naopak, zasazuje Foglarovy hrdiny a příběh do širších souvislostí, a to je podle mě naprosto a totálně hustý, jak se dnes říká :-)

Komentář ze dne: 17.05.2015 21:33:16     Reagovat
Autor: - choze (@)
Titulek: Děkuji za chválu
přesně jak zmiňujete toho Tolkiena, i já bych se rád podíval blíž na zoubek hned několika důležitým událostem a postavám ze stínadelské historie, které jsou ale v trilogii zmiňovány jen málo. Také politický boj o moc ve Stínadlech by se dal vylíčit podstatně podrobněji než jak učinil Foglar, který popisy jednotlivých frakcí a jejich vůdčích osobností až na výjimky (Losna, Mažňák, Dratuš) nerozváděl. Mám už leccos načrtnuté, jen jsem bohužel momentálně zavalen jinou prací a ani Skautská nadace Jaroslava Foglara mi zatím neodpovídá na mé opakované dotazy ohledně autorských práv na Foglarovo dílo... :( Ale určitě něco dříve či později napíšu.

  Reklama
Foglarovské výroky
„To jste mně toho udělali - to jste mně toho udělali - hlupáci - Šípáci ...“ - Rychlými šípy chycený vyzvědač Bohouš po svém propuštění (z bezpečné vzdálenosti)
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
13 otázek - kvízy
Poslední komentáře
Čtvrtého října
""Dnes jsem byl po prvé venku. Noha bolí - pořád ještě pekelně. V kůlně - mne - če - kalo ale strašné překvapení. - - Někdo tam byl! Naš ... "
5. Den otevřených dvorů 2019
bez titulku
"Trefný komentář z iklubovny: I když postava zřejmě Mirka Dušína nebo možná samotného Jestřába (?), mi připomíná spíše vojáka Wehrmachtu :) "
Odznak k loňskému 111. výročí narození Jaroslava Foglara - Jestřába
bez titulku
"No paráda, předobjednáno ( společně s komiksovou Verneovkou Ledová sfinga ) u pana Vybírala. Těším se moc."
S Rychlými šípy na stezce přátelství, cti, dobrodružství a legrace. V říjnu vyjde jubilejní desátý svazek Klasických komiksů Marko Čermáka
Ještě žes vzal kramle
"Vážený Jeepe. Jo, sběratele koupí i kdejaký paskvil. Ale toto je zpožděné výročí, divný chlapík na kresbě a ještě celé nějak provedené amaté ... "
Odznak k loňskému 111. výročí narození Jaroslava Foglara - Jestřába
Ještě žes vzal kramle
"Vážený Jeepe. Jo, sběratele koupí i kdejaký paskvil. Ale toto je zpožděné výročí, divný chlapík na kresbě a ještě celé nějak provedené amaté ... "
Odznak k loňskému 111. výročí narození Jaroslava Foglara - Jestřába
odznak
"Také v tom Jestřába netuším, měl jsem původně na odznaku také výtvarně pracovat a návrh na podobu Jestřába odevzdal,je na něm Jestřáb se sče ... "
Odznak k loňskému 111. výročí narození Jaroslava Foglara - Jestřába
Otazníky k odznaku
"Proč je odznak vydán až letos? A kdo je to na té kresbě? Foglar? Nevím o to, že by Jestřáb někdy takhle vypadal. Ani na fotkách v oddílových ... "
Odznak k loňskému 111. výročí narození Jaroslava Foglara - Jestřába
Doplnění programi 108. kolegia AJF
"Již avizované 108. kolegium Akademie Jaroslava Foglara se koná ve středu 11. 9. 2019 od 18 hod. v klubovně ORJ Praha 2 v Bělehradské ul. č. ... "
Pozvánka na 108. setkání Akademie Jaroslava Foglara
Dva Rychlonožkové
"Druhým objevitelem dvou Rychlonožků je František Čepelák z Prahy 6. Gratulujeme!"
Z červnového kolegia Akademie Jaroslava Foglara 12. 6. 2019 + akademická pátrací soutěž o kamenné ježky v kleci
Poděkování
"Díky za Vaši práci, nadšení a vytrvalost. Jaroslav Foglar se na Vás z Věčných tábořišť jistě usmívá. "
Bohouškovi je devatenáct let!
bez titulku
"Díky za to! Jeden z menšiny serverů, kde jsou pozitivní zprávy. A baví mne to. :)"
Bohouškovi je devatenáct let!
bez titulku
"To je teda prča, ty ´Jestřábí pařáty´. Je vidět, že foglarovci, co dělají tyto akce Akademie, mají opravdu smysl pro humor, a neberou věci s ... "
Pozvánka na 3. ročník Rokosova memoriálu
bez titulku
"Bohoušku jen tak dál.Dělate to dobře.Držím vám palce do dalších let.Ahoj Venca"
Bohouškovi je devatenáct let!
Dva Rychlonožkové
"Naše malá akademická pátrací soutěž zná prvního vítěze! Jako první dva Rychlonožky objevil a na výhru se tak může těšit Tomáš Mikulecký z Dě ... "
Z červnového kolegia Akademie Jaroslava Foglara 12. 6. 2019 + akademická pátrací soutěž o kamenné ježky v kleci
Kdy vyjdou nové Rychlé šípy?
"Už se těším na vydání nových příběhů Rychlých šípů. I když už scénáře nepíše pan Foglar a obrázky budou také trochu jiné, než byly od Jana F ... "
TV Polar (7. 8. 2019): Restart Rychlých šípů v podání současných tvůrců
"Velký dík!"
"Windy, budeš i nadále s námi a velký dík! Čest Tvé památce! E. Samek"
Vždy s úsměvem! Za Václavem Noskem – Windym
bez titulku
"Je škoda když odejde dobrý člověk. Ještě větší škoda je, když odejde vynikající člověk. A takový Windy byl. Už zůstanou jen vzpomínky. Vláďa ... "
Vždy s úsměvem! Za Václavem Noskem – Windym
Windy
"Windy,nikdy nezapomenu na tak přátelského a rovného člověka,jako jsi byl Ty,jsi příkladem nám všem ostatním,nezapomeneme. Jeep"
Vždy s úsměvem! Za Václavem Noskem – Windym
Babička
"Knihu již mám a je nádherná. Předmluva pana Svěráka mě dojmula k slzám. Všem fanouškům B. Němcové, Marko Čermáka Zdeňka Svěráka a Š. Barto ... "
S Marko Čermákem od Rychlých šípů po Babičku
Zdeněk Srstka
"K uvedenému článku lze připojit smutnou aktualitu, že 29. července 2019 zemřel herec Zdeněk Srstka, který si v seriálu zahrál vedlejší roli ... "
Několik poznámek k jubilejnímu uvedení seriálu Záhady hlavolamu v České televizi
Děkuji za vysvětlení
"Ahoj Bobo, děkuji moc za vysvětlení, kdy co vyjde. To bude radosti pod stromečkem. :-)"
Výloha plná foglarovek z Albatrosu
Ad Poselství ze Stínadel
"Je pravda, že došlo k přesunu několika titulů Albatrosu za jara na podzim. Na podzim tedy vyjde Poselství ze Stínadel, Dobrodružství z Zemi ... "
Výloha plná foglarovek z Albatrosu
Poselství ze Stínadel
"Chybička se vloudila do odkazu: https://www.databazeknih.cz/knihy/stinade lska-trilogie-poselstvi-ze-stinadel-396680"
Výloha plná foglarovek z Albatrosu
Poselství ze Stínadel
"Našel jsem jen toto.. https://www.databazeknih.cz/knihy/stinadelska-tr ilogie-poselstvi-ze-stinadel-396680 Není to přímo od Albatrosu, ... "
Výloha plná foglarovek z Albatrosu

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .