| STÍNADLA |
Bohousek Soutěžime s Bohouškem
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Bohoušek doporučuje
Počet návštěvníků
Počet návštěv od 29. 8. 2000
počet návštěv

Komentáře

ke článku: Smrt ve Stínadlech
ze dne 08.03.2015, autor článku: Josef Blažek - Choze

Komentář ze dne: 09.03.2015 20:44:45     Reagovat
Autor: - Datel (voznica@seznam.cz)
Titulek: Krásný smrt ... totiž článek :)
Napínáček jako hrom!! úplněk jsem tam byl ... bomba :)

Komentář ze dne: 06.04.2015 15:43:44     Reagovat
Autor: - Gimp (@)
Titulek: Dávám osm a půl bodů z deseti
To je dobře napsaná povídka, napínavá a to historické pozadí má taky něco do sebe. Choze má talent, co takhle sbírka povídek o Stínadlech, nebo samostatný příběh? ;-)

Komentář ze dne: 08.04.2015 18:01:03     Reagovat
Autor: - choze (@)
Titulek: Díky
Díky, nebránil bych se ani sbírce stínadelských povídek, ani stínadelskému románu (respektive rovnou další stínadelské trilogii). Ten svět a atmosféra mě extrémně baví a rád se do něj znova nořím, už mám za sebou pár ryze vlastních krátkých hororových příběhů s dětskými hrdiny. Pro další příběhy ze Stínadel mám několik nápadů, co mi nedají spát, takže jejich sepsání je myslím jen otázka času, jen si musím ujasnit jaká forma bude nejsmysluplnější (kloním se k románu otiskovaném na pokračování jako byly původně i Záhada hlavolamu a Stínadla se bouří v Mladém hlasateli), pak je tu otázka autorských práv...

Komentář ze dne: 09.04.2015 20:41:02     Reagovat
Autor: - Gimp (@)
Titulek: G
No jo, autorská práva, na to jsem úplně zapomněl. No, jestli na tom nechceš vydělat, tak můžeš házet příběhy na net a nikdo se nedomákne, kdo je autorem, a nikdo nebude mít zájem se hojit, když nepůjde tvá tvorba na trh. Na druhou stranu, někdo by mohl ty příběhy vzít a vydávat je za své, když má práva na Foglara, a pro tebe by byla možná škoda to nezkusti zpeněžit, protože při stejné úrovni by se jednalo určitě o prodávanou knihu. No, je to složité.

Pro inspiraci: Co takhle vzít dvě tři postavy z trilogie (přimlouvám se za TVV, můj nejoblíbenější díl) a vytvořit tři příběhy, které se protnou podobně jako Pulp Fiction nebo Millerovo Sin City?

Kdybych uměl psát a měl fantazii, tak něco vytvořím sám, ale nebylo mi v této oblasti příliš naděleno :-) Zkusím vymyslet nějakou zápletku, příběh, kterou bys mohl třeba rozepsat. A když ne, tak ne ;-)

Komentář ze dne: 09.04.2015 23:09:01     Reagovat
Autor: - martin (@)
Titulek: Proboha nééé!
Nic už neroubujte na Foglara, bez ohledu na práva či nepráva. Už by to byla jen nastavovaná kaše. Jedno-dvě sousta mohou být ještě chutná (jako ty zveřejněné texty), ale cokoliv jiného už bude ztrácet glanc. Stačí se podívat na Teslevičův kreslený Přístav volá. Nezajímavá nuda, a ještě s desítkami věcných i pravopisných chyb!

Komentář ze dne: 09.04.2015 23:19:28     Reagovat
Autor: - Gimp (@)
Titulek:
Jestli má někdo nápady a dokáže laťku udržet, tak já prosím víc a houšť. Autor mi nepřijde jako někdo, kdo by psal jen proto, aby psal, nebo že by mu chyběla sebereflexe, že by prznil Foglara pro vlastní masturbační potěchu.
A vždycky, vždycky, je možnost to, co se mi nelíbí, nečíst, ignorovat, přestat číst po pár stránkách nebo odstavcích a na škvár zapomenout.
Tesleviče jsem viděl v knihkupectvích a odložil jsem to zpátky do regálu, ale když jeho komiksy někoho potěší, tak proč tomu někomu bránit? ;-)

Komentář ze dne: 10.04.2015 13:55:04     Reagovat
Autor: - choze (@)
Titulek: Je to o úhlu pohledu
Je to o úhlu pohledu, respektuju, že někdo by bral navazování na Foglarovo dílo jako ředění, zatímco jiný (já) to bere jako prohlubování a rozšiřování něčeho, u čeho by byla velká škoda, aby to zemřelo se svým autorem. Četl jsem např. Poslední tajemství Jana T. od Jaroslava Velinského a myslím, že odvedl velmi slušnou práci. Stejně tak vnímám, že ve stínadelské trilogii je mnoho míst, která by se dala doplnit a rozvinout (něco ve stylu komiksového projektu Before Watchmen), nemusí to být stále dokola jen o tom, že věčně mladé Rychlé šípy už po milionté vyráží s příchodem podzimu znovu do Stínadel.

Komentář ze dne: 12.05.2015 13:16:20     Reagovat
Autor: - Akademie Jaroslava Foglara (jaroslav.foglar@email.czdíla J. Foglara)
Titulek: Z programu květnového K-AJF 13.5.2015
Další letošní jarní Kolegium Akademie Jaroslava Foglara, společenské, badatelsko-poznávací a komunikační setkání znalců a příznivců díla a odkazu Jaroslava Foglara pořádané pod gescí 48. klubu oldskautů Jestřábi Praha, se uskuteční ve středu 13. 5. 2015 od 18 hodin v zasedačce Okresní rady Junáka Praha 2, Bělehradská 51.
Na programu setkání bude prezentace některých netradičních forem odkazu J. Foglara, které například "vnášejí jasno" do jazykové polemiky ohledně názvu Stínadla či zobrazují záběr šíře literárního fenoménu Foglarova díla v showbyznysu. Diskuse bude vedena také na téma některých "utajených" veřejných akcí SPJF či foglarovců.
I v návaznosti na stať Smrt ve Stínadlech v e-zinu Bohoušek bude dané téma mozaikovitě uchopeno v rámci akademické premiéry videoklipu Žena ze Stínadel. Prezentována bude rovněž "neznámá" píseň Wabiho Ryvoly o Rychlých šípech.
Akce je přístupná všem zájemcům, výjimkou jsou osoby s visačkou AJF "persona non-grata" :-).

Komentář ze dne: 13.05.2015 22:34:55     Reagovat
Autor: - Nadržený felčar (@)
Titulek: Těším se na další
Povídka se mi moc líbila, z komentářů autora vyplývá, že se Stínadly a mytologií zabývá více a má v hlavě více nápadů, to jsem moc rád a jsem natěšen na další povídky, nebo dokonce román. Naprosto souhlasím s komentářem z 10. 4., není přece nutné psát další příběhy na stejné téma, pokračovat tam, kde Foglar skončil. Jsem fanda Tolkienovy trilogie PP a co se mi na ní, kromě skvělého příběhu, líbí, je propracovanost historie Středozemě. Ve druhém svazku trilogie si přečtete o bitvě xyz, ke které došlo před mnoha věky, otevřete jinou Tolkienovu knihu a o této bitvě se dočtete detaily. To se mi líbí na myšlence Chozeho. Stínadelský svět rozpracovat do hloubky. A Smrt ve Stínadlech je, jestli mě paměť neklame, první takovou vlaštovkou (a pořádně kvalitní), která nenavazuje na již Foglarem vytvořený svět jako ostatní pokusy od jiných autorů, ale naopak, zasazuje Foglarovy hrdiny a příběh do širších souvislostí, a to je podle mě naprosto a totálně hustý, jak se dnes říká :-)

Komentář ze dne: 17.05.2015 21:33:16     Reagovat
Autor: - choze (@)
Titulek: Děkuji za chválu
přesně jak zmiňujete toho Tolkiena, i já bych se rád podíval blíž na zoubek hned několika důležitým událostem a postavám ze stínadelské historie, které jsou ale v trilogii zmiňovány jen málo. Také politický boj o moc ve Stínadlech by se dal vylíčit podstatně podrobněji než jak učinil Foglar, který popisy jednotlivých frakcí a jejich vůdčích osobností až na výjimky (Losna, Mažňák, Dratuš) nerozváděl. Mám už leccos načrtnuté, jen jsem bohužel momentálně zavalen jinou prací a ani Skautská nadace Jaroslava Foglara mi zatím neodpovídá na mé opakované dotazy ohledně autorských práv na Foglarovo dílo... :( Ale určitě něco dříve či později napíšu.

  Reklama
Foglarovské výroky
Svátek má Květa
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
13 otázek - kvízy
Poslední komentáře
bez titulku
"Copak sborník, ale jmelí :) Né, vážně - copak sborník, ale setkání ve Sluneční zátoce taky asi nestojí za zmínku. Přitom to bylo moc fajn. ... "
Výstava Jan Čáka - grafika, knižní ilustrace byla zahájena v Příbrami
!!VYŠEL 8. SBORNÍK FOGLAROVCŮ!!
"krucifix, tady se chrápe? nebo si někdo konečně všimne a napíše ostatním, že stegbauer vydal další sborník??? díky.."
Výstava Jan Čáka - grafika, knižní ilustrace byla zahájena v Příbrami
bez titulku
"Bohužel příběhy nejsou v knize všechny, jeden chybí ( číslo 151). Vydavatel přehlédl, že díl 150 se rozkládal původně na dvou stránkách, tím ... "
Mimozemšťané: Vyšlo první souborné vydání kresleného seriálu Jiljího Záruby a Jiřího Petráčka
Suvenýr - výroční turistická známka
"S ohledem na to, že zejména v období druhé obnovy skautingu, v letech 1968 - 1970, byl Eduard Marek v úzkém kontaktu s Jaroslavem Foglarem, ... "
Žižkovský jarní kilometr s legendou českého skautingu
díky
"Díky Slávkovi za připomenutí galerie Ládi Lahody, bývalého zástupce vůdce skautského oddílu v Loděnicích u Prahy, letitého badatele a fotogr ... "
Z dubnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 10. 4. 2019
Výhoda pro Pražáky
"Není to postaveno na hlavu, že kvalifikace soutěže se koná v běžný pracovní a školní den, a v sobotu, kdy do Prahy může přijet většina mimop ... "
Memoriál Jana Tleskače - zámečnického učně ve Stínadlech - Mistrovství světa ve vyjímání ježka z klece, veletrh Svět knihy 2019
Především to není recenze
"Především to není recenze, i když sám v tom videu o recenzi mluví. Že Albatros zasílá zdarma výtisky na takováto videa (k tomu skvělých 200 ... "
Záhada hlavolamu - Jaroslav Foglar [TIP]
bez titulku
"Velmi připitomělá recenze. Ten člověk objevil „Ameriku“."
Záhada hlavolamu - Jaroslav Foglar [TIP]
Stažení
"Mě to stáhnout jde ;-) Pokud máš nainstalovanou čtečku PDF souborů, stačí na odkaz kliknout, otevře se v prohlížeči. Funguje i pravé tlačítk ... "
Z dubnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 10. 4. 2019
Jde magazín stáhnout?
"Zajímavá a čtivá novinka, ten elektronický magazín V jestřábích pařátech! V patičce ale je uvedeno, že jde celkově o 3. číslo. To vydávají s ... "
Z dubnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 10. 4. 2019
Žvýkačka
"Ahoj, kamarádi! BS č. 4/2018 přečtena. Potěšil mě, byť zkrácený, přepis řeči předsedy akademického senátu MU Brno. Info, že Bobr (MV) hov ... "
Vyšla Bobří stopa 4/2018 - zima
Moralizování se týká mravů, morálky
"Nepijte na ovoce není moralizování. Nerdi, geekové a Záhada hlavolamu? Aha. "
Knížky - Záhada hlavolamu | Rychlé šípy v nejlepší formě
Co se vlastně tam dělo?
"Na akci byla velká pozvánka, ale co porada přinesla? Vkládání letáků do časopisu nám je fuk, a co tam tedy bylo jiného??"
Otevřená porada Pražské pobočky SPJF se koná 4. 4. 2019
bez titulku
"Tak úplně na konci knížky mě moc potěšilo - Připravujeme: Boj o první místo, Dobrodružství v zemi nikoho ( jsem zvědav na ilustrace Jindřich ... "
Záhada hlavolamu s ilustracemi Jiřího Gruse. Vychází třetí svazek souborného díla J. Foglara v novém vydání. Se soutěží Poselství ze Stínadel
Stínadla v Brně
"Netuším, proč na počet obyvatel menší Brno má větší účast na foglarovských akcích. Buď je to tím, že je (možná) v Brně menší nabídka aktivit ... "
Z březnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 13. 3. 2019
Upřesnění programu 105. kolegia AJF
"* Hoši od Bobří řeky na stříbrném plátně? ...Začíná se z vajíčka myšlenky klubat na svět zfilmování legendárního Foglarova románu Záhada hl ... "
Z březnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 13. 3. 2019
bez titulku
"V oddíle trenujeme jak uzly, tak skautskou ideu a znalosti, které by skaut dle mého měl znát. Ovšem znám oddíly, kde ani rádkyně neznají tém ... "
F. A. Elstner se několikrát obrátil
bez titulku
"Tak Záhada už je doma :) Bylo příjemné minout x knihkupectvích a v každém byla ve výloze, někdy i ve více exponátech v jednom štůsku. Vydání ... "
Záhada hlavolamu s ilustracemi Jiřího Gruse. Vychází třetí svazek souborného díla J. Foglara v novém vydání. Se soutěží Poselství ze Stínadel
Odkaz na videoreportáž
"10. ročník Pražské lítačky objektivem iDnes.cz https://tv.idnes.cz/domaci/prazska-lit acka-zavod-doprava-tramvaje-autobusy-vlaky-pid-sou ... "
10. ročník Pražské lítačky - závodu v používání hromadné dopravy startuje 5. dubna 2019 na Nákladovém nádraží Praha-Žižkov
Nedůležité
"Myslím, že to zda použijí úřední název nebo obecný není až tak zásadní, teda až na variantu, že jde o nějakou dotační nebo vyhláškovou povin ... "
Sdružení přátel Jaroslava Foglara pořádá i letos Příměstský tábor s Rychlými šípy v Praze
"z. s." ?!?!?!
"Probuďte se, funkcionáři ze SPJF! Psát na plakát, že nějaký tábor pořádá Sdružení přátel J. Foglara, a přidat k tomu byrokratickou zkratku & ... "
Sdružení přátel Jaroslava Foglara pořádá i letos Příměstský tábor s Rychlými šípy v Praze
bez titulku
"Volné pokračování Stínadelské trilogie, vyjde v samostatné řadě knih, nikoli v této. Bude to řada "Ze světa Jaroslava Foglara", bu ... "
Záhada hlavolamu s ilustracemi Jiřího Gruse. Vychází třetí svazek souborného díla J. Foglara v novém vydání. Se soutěží Poselství ze Stínadel
Jiná obálka
"Líbí se mi, že Záhada hlavolamu má na¨rozdíl od Hochů a Chaty černou obálku :) Doufám, že tak to bude mít celá triologie. A obzvlášť jsem ... "
Záhada hlavolamu s ilustracemi Jiřího Gruse. Vychází třetí svazek souborného díla J. Foglara v novém vydání. Se soutěží Poselství ze Stínadel

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .