| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Komentáře

ke článku: Vychází komiksová Chata v Jezerní kotlině J. Foglara a M. Čermáka jako 14. svazek Klasických komiksů Marko Čermáka
ze dne 18.03.2023, autor článku: Bohoušek

Komentář ze dne: 23.03.2023 08:47:17     Reagovat
Autor: - Sběratel (@)
Titulek: Chata v JK proužky
Tak Vávra stále prodává na Aukru Chatu v JK proužky.
To musel být náklad alespoň 2000ks!!
Zdá se, že trochu se sběrateli vydrbal.
Nevím proč to ale prodává takto přes Aukro kde platí provizi a na svém eshopu to nemá?
V tom bude nějaká kulišárna.


Komentář ze dne: 24.03.2023 07:03:44     Reagovat
Autor: - Maacc (@)
Titulek: Proužky
Ano, je to podivné. Proč takto přes aukro a na každém kuse tratit za provizi, než to dát na svůj eshop? Když už stejně všichni ví, že celá Chata v proužcích a její předobjednávky byla fraška a za mne "podvod" na všech co to takto předplatili. Na tom aukru se toho už prodaly desítky kusů, v podstatě to tam nonstop visí od chvíle, co Chata v proužcích oficiálně vyšla.
Doufám, že tohle byly poslední proužky a vůbec "limitka" od pana Vávry.

Komentář ze dne: 24.03.2023 10:12:46     Reagovat
Autor: - Datel (@)
Titulek: Vávra vyšachoval překupníky s Chatou v proužcích
takže jeho obchodní politiku naprosto schvaluji :) Nerozumím filozofii sběratelů - to je fakt. Ale rozumím filozofii spravedlivých cen. Když už jednou jsou proužky drahý, tak už je aspoň dále nikdo nebude šroubovat výš...

My pořizujeme foglaroviny pro sebe ale též pro naše děcka a tam musíme zohledňovat pořizovací náklady, marne.. A když mi někdo bude tvrdit, že třeba Bobovu práci s deníky nebo Čermákovu práci s novými retušemi či obálkami musím připlatit, tak já musím zase opáčit: je v ceně balanc mezi hodnotou tebou tvrzené pracnosti a naopak hodnotou tisku, který je určen také dětem ????

Spousty tisků od SNJF nebo SPJF jsou nejen sběratelské (sakra drát) ale snad taky pro práci v terénu/do batohu/do stanu/na lávku u nádraží/do vlaku/do busu a tam snad za supr čtení v broži nemůžu investovat 700kč!!!

Takže: když Foglar trval na vypouštění svých skvostů pomocí časáku, tam tím nechtěl primárně zbohatnou, ale primárně chtěl info za pár kaček dostat ke svým čtenářům. Tam si občas připomeňme, že tady nemluvíme o dobré investici/výborném kšeftu, ale hlavně o mluvme o tiskovinách, které chceme dostat k cílovce = dnešním dětem.

Komentář ze dne: 24.03.2023 13:17:35     Reagovat
Autor: - Nalejvač čistýho vína (@)
Titulek:
Je to prostě podvodník, ten Vávra. Prodává na aukru Chatu, za kterou musí platit provizi, místo toho, aby to prodával na svém eshopu a vydělal tak víc. Dělá to kvůli tomu, aby se dostalo na co nejvíce zájemců, a za běžnou cenu. Nikdy nikde nepsal, že nic nad počet předplacených kusů nevydá, ale beztak je to lež. Sběratelé o nic nepřijdou, ale přesto se vztekají. To nemluvím o tom, že by na tom mohl Vávra přes jiné účty chytře vydělávat zvýšením ceny třeba o tisícovku.
Dejte si placku na čelo a naučte se vydělávat peníze jinak než šmelinou. O kterou tu jde většině lidí především, řeči o sběratelství jsou jenom kecy, které mají zakrýt naštvanost těch, co si chtěli bezpracně namastit kapsu. Vávra jim udělal čáru přes rozpočet. Jestli jde někomu skutečně o sběratelství, tak prodej pár desítek kusů na aukru nebo přes předobjednávku nic nemění.

Komentář ze dne: 24.03.2023 13:29:20     Reagovat
Autor: - Sběratel (@)
Titulek: Ad Datel ...
Dovolím si jen připomenout, že Chata v proužících byla primárně určena pro sběratele! A hlavně vydána za peníze sběratelů!!!
Vávra si nechal předem zaplatit a vzbudil u sběratelů očekávání, že se bude jednat o sběratelskou raritu a nízký limit náklad, jinak by mu spousta sběratelů nebyla ochotna zaplatit 1500kč! Neni to nijak kvalitní tisk na velmi nekvalitním papíru!
Tu cenu tomu dává jen malý náklad. A to nyní vypadá že malý náklad to skutečně není.
Když to porovnám a Chtou v edici Klasické komiksy MČ za 350kč, tak je to zjevné.
To je kniha určena pro děti a širokou veřejnost. Mnohem lepší kvalita a za čtvrtinovou cenu.

Proto se ptám pana Datla:
1. Je toto filozifie spravedlivých cen? Nehat si náklady na vydání předem zaplatit od sběratelů uvedených v omyl, že naklad budete dle přeobjednavek, a potom na tom rejžovat vo tojde??
2. Není to minimálně podivné proč to Vávra neprodává oficiálně přes svůj beshop?
3. A není nyní Vávra náhodou největší překupník?? Kolik na jednom kuse má adi zisk? S nulovým rizikem a nulovými náklady???


Komentář ze dne: 24.03.2023 13:34:25     Reagovat
Autor: - Sběratel (@)
Titulek: Ad Nalejvač čistyho vína
Vávra několikrát napsal sběratelům, že Chata v proužících je be stejném nákladu jak Stínadelská trilogie!
To je 500ks.
Připomenu jen, že Trilogie se vyprodala za několik desítek minut a Chatu prodává už pul roku.
Skutečně si tady někdo myslí, že náklad bxl stejný a Vávra nelže??

Komentář ze dne: 24.03.2023 15:30:26     Reagovat
Autor: - Datel (@)
Titulek: Body proč budu vždy bránit Vávru
1. Vydává pro nás všechny Čermáka a to je super.
2. Proč nejsou proužky určené jen sběratelům?? Historická fakta jsou u nás v Ostravě, kde kdysi vydával Puls RŠ a komixy Stínadel. A tam taky na proužkované vydání Stínadel přišli!! Důvod?? Zatraktivnili tím komixy dětem, aby měly pocit, že Stínadla jim vytiskli jako TAHÁKY DO ŠKOLY, aby si je mohli ČÍST POD LAVICÍ!!! Proužky jsou taháky pro děcka a tento reklamní trik vymyslel pro děti kdysi Puls = jmenovitě se v Ově mluví o nápadu p. Kopečné!! Foglarovi se tento nápad velice moc líbil a na trhu skutečně zabral.
3. Ze stejného reklamního důvodu jsou Karty resp. Kvarteto Stínadel v malém formátu. Je to velikost krabiček od sirek, pamatujete na ten komix RŠ, že je sběratelská soutěž v krabkách sirek?? Opět děti nabyly pocitu výjimečnosti a Kvarteto se vešlo do dlaně!! Ne pro sběratele, ale pro děcka!!
4. Jestli bleskem zmizely Proužkové komixy Stínadel od Vávry v počtu 500ks a Proužkový komix Chaty od Vávry se prodává i dnes, pak se potvrdil fakt faktů: Stínadla jsou kult (vyprodal je hned) a Chata není kult a stále se doprodává pro několik málo romantiků.... A JÁ JIM BUDU ASI FURT :)

Komentář ze dne: 24.03.2023 15:55:49     Reagovat
Autor: - Sběratel (@)
Titulek: Re Datel
Promiňte, ale asi každý žijeme v jiném světě.
Kupovat dětem na čtení ,,levné,,proužky za 1500kč.
To je pro mě dost vysoká cena.
A ještě dotaz... Proč dle vás Vávra neprodává proužky standardně na e-shopu, ale platí provizí na Aukru??

Komentář ze dne: 24.03.2023 16:30:03     Reagovat
Autor: - Datel (@)
Titulek: Je to drahé, o tom nevedu spor ani debatu...
Cena je vysoká, ale psal jsem o tom, proč Proužková vydání komixů kdysi vůbec vznikla... Takže se držím původních záměrů nakladatelů Pulsu, na které evidentně Vávra navazuje ...
A pokračující prodej Proužkové Chaty na Aukru je podle mého názoru otevřená konfrontace s překupníky, kteří možná právě při prvním prodeji Proužků se Stínadelskou trilogii, Vávrův e-shop vykoupili a rovnou zaútočili na Aukro s násobnými nabídkami.
Takže u dalšího Proužkového vydání s Chatou (kde evidentně nikdy nebude takový boom jako se Stínadly), další Vávrův prodej zamířil na Aukro a rovnou proti překupníkům...
Opětovně upozorňuji: je to jen můj názor. Trilogii v proužcích jsem ani nestihl zaregistrovat a už byla v kelu... A současné ceny na Aukru či Anikvariátech je příšerná, fuj... Kdežto Chata je stále v jistých intervalech nabídnutá na Aukru a je to Vávrova původní cena. O několik nabídek níže nebo výše v Aukru vždycky už visí nabídka překupníků, kteří Chatu drtí od 3000 výše ...

Komentář ze dne: 24.03.2023 17:14:14     Reagovat
Autor: - Maacc (@)
Titulek: Chata
Mě na tom vadí to, že předprodej byl veden tím způsobem, že po určitém datu už nebude možné proužkovou Chatu objednat a bude vytištěn jen počet predobjednaných kusů. Tím se v podstatě "vyhecovali" a dotlačili fandové, sběratelé i běžní čtenáři k okamžité objednávce a platbě v domnění, že jinak proužky mít nebudou. Pan Vávra zkásnul peníze předem a pak hned po vydání začal Chatu zásobovat na aukro v nekonečném počtu a dal tak najevo všem předplatitelům, že jsou mu u zadku a jejich platba předem za "exkluzivitu" v počtu vytistenych kusů byla jen bouda.

Komentář ze dne: 24.03.2023 17:20:38     Reagovat
Autor: - Sběratel (@)
Titulek: Re Maac
Amen

Komentář ze dne: 24.03.2023 21:34:40     Reagovat
Autor: - Vínočistič (@)
Titulek:
A on snad Vávra nemohl být taky tím předplatitelem a předplatit si 100 kusů? Teď jenom prodává to, co nakoupil.

Komentář ze dne: 24.03.2023 22:37:14     Reagovat
Autor: - Datel (@)
Titulek: Vávra je nakladatel a v systému předplatného
může klidně také figurovat. Já jsem totiž stále bytostně přesvědčen, že je bezvadný člověk. Když jsem s ním v létě hovořil (s osobní prosbou) nikterak mne neodbyl a naopak vyšel naší prosbě fantasticky vstříc.
Tak jako vždycky nám kdys´ vycházel vstříc Jura Stegbauer.
Nakladatelé, jež se věnují foglarovinám, nemůžou bejt křiví, tomu fakt nevěřím, fakt nee :/
A nebo šéf z Albatrosu, taky pro nás rube nový foglarovky a kdo by si před pár lety pomyslel, že gigantický nakladatelský dům bude mít zvláštní edici jen a jen pro foglarovky ...
Ne ne, nehledejte chybu u nakladatelů, to právě oni se aktivně zapojili do boje proti šmelině s Foglarem, fakt jo :)

Komentář ze dne: 04.05.2023 10:11:56     Reagovat
Autor: - Pája (@)
Titulek: Podraz
Je to největší podraz se kterým jsem se setkal ohlédně limitovaných edici. A to je sbírám už 30 let.
Vávra neustále na Aukru prodává a kdoví kolik toho ještě má.
Náklad 500ks, který je uveden na comicsdb je tedy nesmysl.
A ten expert co tady obhajuje Vávru (nebo to je Vávra) je úplně mimo.
Pokud něco má vyjít v limitovaném nákladů-tady bylo uvedeno, že vyjde jen v počtu zaplacených předobjednávek, tak to tak má vyjít a ne, že si nakladatel vytiskne dalších x stovek ks navíc. Devastuje to hlavně cenu, která byla stejně značně přemrštěná. Lidé zakoupili v předobjednávce za nemalé peníze, aby to vůbec vyšlo a tak se jím nakladatel odvděčí. Jak jsem psal toto jsem ještě u nás nezažil. A pokud tady ten obránce Vávry argumentuje, že to je udělané hlavně kvůli překupníkům, tak proč to nevytiskl ve větším nákladů za nižší cenu? Jenže nikdo neví, že ten největší překupník je sám Vávra.

Foglarovské výroky
„Vytvořil jsem si Modrý život a snažím se jím žít, abych se stal pravým šlechticem. Ne titulem, ale svými činy, celým svým životem“ - Láďa Vilemín Jirkovi Dražanovi na vysvětlenou svého příkladného jednání.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2023
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
Historický přehled foglarovských organizací
31. 05. 2023
Počet komentářů: 10

Ocenění a vyznamenání pro Jaroslava Foglara
31. 05. 2023
Počet komentářů: 5

Vyjde 11. Foglarovský sborník
20. 05. 2023
Počet komentářů: 4

Oživlé tváře představí i Jaroslava Foglara
02. 04. 2023
Počet komentářů: 4

Vyšla Ročenka foglarovce 2022
20. 04. 2023
Počet komentářů: 3

Složitá situace v Pražské pobočce SPJF
23. 04. 2023
Počet komentářů: 3

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .