| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Komentáře

ke článku: Vzpomínkové setkání: Galén nám chybí už 10 let
ze dne 10.02.2023, autor článku: Tomáš Hromádka - Krizmen

Komentář ze dne: 10.02.2023 18:03:48     Reagovat
Autor: - Michal Beránek (developpex.beranek@wanadoo.fr)
Titulek: Kdybych byl 13. února na Vinohradech tak bych asi na hřbitov nešel.

Galén – Jan Šimáně sice podporoval veškeré aktivity které se točily kolem mládeže a věnoval velkou část svého života práci s mládeží ale ovšem na druhé straně také dokazatelně psal zprávy pod krycím jménem, co by jedno kolečko v StBácké mašinerii, o svých skautských a mládežnických kamarádech a přátelích.

Zájemcům mohu poslat kopii jeho vázacího aktu a kopii jeho zprávy.

Tím nechci nikterak snižovat jeho zásluhy o vývoj mládeže i za těžkých podmínek normalizace, kdy pořádal zakládání dětských klubů podle vzoru Jaroslava Foglara. které měly celkem dost velký ohlas.

Po roce 1990 bylo pod jeho vedeném obnoveno vydávání časopisu Mladý hlasatel, s čímž, kupodivu, Jestřáb nesouhlasil a od celé akce se distancoval. Za rok pak časopis přestal vycházet – nebyl o něj zájem.

Komentář ze dne: 11.02.2023 11:10:26     Reagovat
Autor: - ladislavo (@)
Titulek:
No ale co s tím po víc než třiceti - čtyřiceti nebo dokonce padesáti či šedesáti letech? To neustálé vrtání v minulosti je pro Čechy už paranoidní nemocí. I mezi foglarovci.

Komentář ze dne: 11.02.2023 12:16:19     Reagovat
Autor: - Michal Beránek (developpex.beranek@wanadoo.fr)
Titulek: At´se k tomu každý postaví jak chce – máme demokracii.

Je jedno jestli je člověk Foglarovec, běžná osoba anebo třeba badatel v této nebo jiné sféře.
Podobné osoby, které dokazatelně spolupracovaly s StB a donášely na své kamarády, zařazuji do řady ze zrádcem, konfidentem Karlem Sabinou. Pochopitelně to provinění musí být dokázáno, na nějaké povídačky a dohady nedám. Několika osobám označeným za agenty, spolupracovníky s krycím jménem (to je jistý znak pro toho, co se v této sféře trochu vyzná) jsem dal osobně otázku : Proč ? Někteří mlžili, jiní mi odpověděli a vysvětlili jak to bylo, protože nikdo kdo to na vlastní kůži nezažil si nemůže představit třeba ty tlaky ze strany federálního ministerstva vnitra. Někteří těmto tlakům dokázali inteligentně a chytře odolávat, jiní ne.
Jsem ale přesvědčen, při čemž nesmíme zapomenout i u těch potrefených na jejich různé zásluhy, že ty provinilé není třeba nějak oslavovat – to ne – to není moje parketa.
Podobně jako jsem byl kritický k osobě agenta Bureše zůstanu kritický i k postavě Galéna a dalších « aktivistů » v tomto směru.
Nikdy v budoucnosti nesmíme zapomenout na ty provinivší se - musíme mladé generace poučít - aby se něco podobného už nikdy nestalo.


Foglarovské výroky
„S vaší pomocí chci udělat Stínadla takovými, jakými byla za dob Vojtěcha Vonta. Při památce mrtvého Roberta Komoura slibuji, že pokud budu na místě, které jste mi svěřili, nedopustím, aby bylo ve Stínadlech pošlapáváno právo a čest a porušována svornost. Už nikdy nesmí mezi námi vzniknout nesvár, už nikdy nesmí být porušena vontská tradice. Žlutá je barva naše!“ - prohlášení čerstvě zvoleného nového Velkého Vonta Vládi Dratuše po volbě 8. dubna.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2023
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .