| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Komentáře

ke článku: „Sedm kulí“ ze 142 kolegia Akademie Jaroslava Foglara
ze dne 24.01.2023, autor článku: Martin Rosol

Komentář ze dne: 24.01.2023 23:39:04     Reagovat
Autor: - Anonym (@)
Titulek: Nakonec to dobře (pro ty normálnější z nás) dopadne. Ale bez bývalého komunisty
K bodu 7 z wiki: Fischer netajil své křesťanské přesvědčení a po roce 1951 byl z politických důvodů pronásledován; jeho syn Jan nesměl být v roce 1953 přijat ani na střední školu. [6] Fischer se nervově zhroutil, po zotavení nebylo pro něj v tehdejším společenském klimatu jiného uplatnění než pracovat jako dělník (nejprve v sodovkárně, později v autolakovně), což se neblaze podepsalo na jeho zdraví.

Ale když už není zbytí, tak je pro každého soudného člověka volba jasná. Pro ten zbytek je tu ten, který stejně nevyhraje.

Komentář ze dne: 25.01.2023 01:41:44     Reagovat
Autor: - Anonym (@)
Titulek:
V nadpisu (titulku) mělo být Nakonec to dobře (pro ty normálnější z nás) dopadne. Ale bez bývalého komunisty by to bylo lepší.

Komentář ze dne: 25.01.2023 06:58:02     Reagovat
Autor: - Sběratel (@)
Titulek:
No, on i Havel byl svého času v KSČ.
Tedy také to byl komunista.
A nyní ho málem svatořečí.
Ale u Havla to nikdo neřešil.
A to už se vůbec nemluví o tom, co se dělo u Havlů za války.....


Komentář ze dne: 25.01.2023 13:19:17     Reagovat
Autor: - Anonym (@)
Titulek:
Havel v KSČ nebyl.

Komentář ze dne: 25.01.2023 17:29:20     Reagovat
Autor: - hm@ (@)
Titulek: Můj pohled na věc
Pan Sběratel se mýlí. Václav Havel - i když jsem nikdy nebyl jeho příznivec, natož "havlista" - v KSČ nebyl. Na druhé straně bych členství ve straně nijak moc nepřeceňoval. Váhu to má pouze statistickou. V Československu bylo v KSČ milion lidí, v naprosté většině slušných, obyčejných, kteří buď věřili ideálům, nebo vstoupili z pragmatických důvodů. Jako generál Pavel. Členství ve straně může považovat za satanské stigma, které si člověk nese na rukou po celý život, jen člověk s omezeným pohledem na svět.

Komentář ze dne: 25.01.2023 18:15:31     Reagovat
Autor: - Sběratel (@)
Titulek:
No pokud vím, tak byl ve straně krátce nekdy v 60- tych letech.
Každopádně si Babiš s Pavlem nemají co vyčítat, oby vstoupily do partaje z kariérních důvodů.

Komentář ze dne: 26.01.2023 01:51:19     Reagovat
Autor: - Anonym (@)
Titulek:
V naprosté většině slušných... ty estébáky a donašeče dělali pak ti slušní z donucení. LOL.
Havel v KSČ nikdy nebyl a jestli někomu stačí Pokud vím, tak je jakákoliv diskuze zbytečná. Přistání na Měsící byl fejk a 11/9 inside job.
Alobal na hlavičku a nezbývá než doufat, že v příštím životě to s vámi bude lepší.

Komentář ze dne: 26.01.2023 15:14:55     Reagovat
Autor: - ? (@)
Titulek: Jako z písničky Járy Nohavici o pravdě a lži
Nejsem zběhlý v užívání výrazů jako fejk či inside job, v čem naopak s domýšlivým egocentrismem exceluje pan Moudrý, píšící pod nickem Anonym, takže nevím, zda následující text je vyvrácením fejků nebo inside jobů, v každém případě přináší pravdu o proklamovaném členství Václava Havla v KSČ. Je to převzato z webu České televize:
https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/29 73788-listopad-pripravila-kgb-s-stb-havel-byl-v-ks c-dezinformace-o-revoluci-nejsou-zadny

K absurditám kolujícím éterem třeba patří, že byl Václav Havel v komunistické straně. Ironií osudu je, že se tato informace objevila před dvěma lety i v katalogu k výstavě o 40. výročí Charty 77. Věta o členství v KSČ, která patřila do medailonku Pavla Kohouta, se omylem objevila i u Václava Havla. Autoři publikaci rychle opravili. „Všechny konspirátory můžu ujistit, že to byla chyba grafika,“ směje se historik Blažek.

Komentář ze dne: 27.01.2023 00:20:26     Reagovat
Autor: - Anonym (@)
Titulek:
Článek, na který je odkaz, právě fámy o Havlově členství v KSČ vyvrací. Jestli to někdo chápe jinak, měl by se naučit číst a chápat text. A pokud chce Havlovo členství v KSČ dokázat, může. Ale to chce důkazy.

Nicméně Havel je už nějaký ten rok pod drnem. prezidentoval naposledy před 20 lety a strávil nějaký ten rok v komunistickém kriminálu. Příští prezident bude ve funkci téměř 40 let po revoluci (v roce 2028). A bude to prokazatelně bývalý člen KSČ.

Že se vždycky v diskuzi pod články o Akademii vyrojí tolik demagogických pologramotů, kteří stáčejí debatu úplně jinam, než o čem původně byla? Možná jen náhoda. Ale možná taky ne.

Komentář ze dne: 28.01.2023 14:31:19     Reagovat
Autor: - ladislavo (@)
Titulek: Nerozumím komentáři Anonyma
Co má útržek textu o Janu Fischerovi z Wiki společného s tématem setkání foglarovců? A nemá nic společného ani s tématem volby presidenta.

Komentář ze dne: 28.01.2023 17:45:26     Reagovat
Autor: - Anonym (@)
Titulek:
ladislavo: Tak si přečtěte článek a pak ten komentář, možná to pochopíte. Doporučuju vám se zaměřit u komentáře na tu část "k bodu 7" a u článku pak text u bodu 7.

Foglarovské výroky
"Hochu - hochu, klády jsou shnilé, snadno k úrazu přijíti můžeš - a přesto už osumkrát coby píďalka jablečná nahoru se plazíš - a dolu zase vesele sjíždíš." - starší pán k Rychlonožkovi při plnění cvičení do Modrého života.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2023
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .