| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Bohoušek doporučuje
Město jako přízrak - Pražské inspirace Jaroslava Foglara
Město jako přízrak - Pražské inspirace Jaroslava Foglara
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Komentáře

ke článku: Panel Foglar a jiní na naučné stezce Radlice - Farkáň - Malvazinky
ze dne 22.07.2022, autor článku: Pražská pobočka SPJF

Komentář ze dne: 22.07.2022 08:51:23     Reagovat
Autor: - Krizmen (@)
Titulek: Mawadani
Na klubovnu v Motorletu si pamatuju :-) Chodil jsem tam na rádcovský kurz (náš oddíl byl součásti střediska Mawadani) a v prosinci 1990 se tam konala foglarovská akce, které se kromě oddílů střediska účastnili také pozdější členové PP SPJF Menhart a Ivan Vápenka :-) Jednalo se o hru za tajemnými gingy Prahy 5 :-) Ivan zde promítal Záhadu hlavolamu a pro děti připravil svoji legendární soutěž - poznávačku políček RŠ (promítal diapozitivy. No, někdy o tom napíšu podrobnější článek :-) protože celou akci mám zdokumentovanou v deníku :-)

Komentář ze dne: 22.07.2022 09:03:13     Reagovat
Autor: - MenHart (@)
Titulek: hra
Máš i tu mapku? Byla v ní bílá kolečka a k nim vedly "špěndlíky", kde hlavičku tvořil detail toho místa. Tehdy ještě těchto stromů nebylo moc, tak to mělo smysl pátrat.
Ale už si pořádně ten systém hry nepamatuji a rád si to někdy osvěžím. Těším se na Tvůj článek. Pořád ale není čas hrabat se v minulosti. Třeba archiv Sokola Radlice mi 2. rokem leží doma na polici. Spíš žiju současností. Třeba dnes vezu dodávku na tábor HOBŘ, který zítra končí. Včera jsem vezl ukrajinské RŠ do akvizice Městské knihovny v Praze...

Ale na tebou popisovanou hru si už pamatuji opravdu jen letmo, tak si to rád připomenu.

Foglarovské výroky
„Vánoce jsou svátky dobrot, vánoček, cukroví, hrozinek a dobrých činů, říkali nám dnes ve škole! Udělejme také něco dobrého!“ - Rychlonožka na předvánoční klubovní schůzce Rychlých šípů.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Bohoušek před 20 lety
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .