| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Bohoušek doporučuje
Město jako přízrak - Pražské inspirace Jaroslava Foglara
Město jako přízrak - Pražské inspirace Jaroslava Foglara
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Komentáře

ke článku: Jedná se o plagiát anebo ne?
ze dne 03.07.2022, autor článku: Michal Beránek

Komentář ze dne: 13.07.2022 21:29:13     Reagovat
Autor: - Ciriaco Sforza (@)
Titulek:
Tak to pak bude od teď plagiát úplně každá kniha, která použije v souvislosti se Švýcarskem kříž ze švýcarské vlajky. Protože ten na deskách knihy od Nadace je. Že tam vidí někdo pas, který asi logicky kříž taky užívá, je jeho problém. A mít to ještě za plagiát...

Ale když takovéhle pseudoúvahy někoho baví, tak proč ne.

Komentář ze dne: 13.07.2022 21:38:24     Reagovat
Autor: - Ciriaco Sforza (@)
Titulek:
Švýcarský pas vypadá úplně jinak než ta kniha, ze které někdo měl údajně kopírovat. Je tam teda kříž, úplně jinde a jiné velikosti, ale jestli skutečně někdo uvažuje způsobem ,,bílý kříž na červeném podkladě použit u publikace XYZ-->všechny ostatní knihy, které použijí bílý kříž na červeném podkladu, jsou plagiát publikace XYZ", tak samozřejmě k jinému závěru než o tom plagiátu dojít nemůže. Ale to není chyba ani kříže, ani podkladu, ani toho, kdo ten moc pěkný obal pro knihu Nadace vytvořil, ale chyba autora samotné úvahy.

P. S. Autorem by podle mých zjištění měl být Martin Pecina. To by mě zajímalo, co by na tenhle nesmysl s plagiátem řekl.

Komentář ze dne: 14.07.2022 07:44:37     Reagovat
Autor: - Martin Bauman (aaaaaaaaaaaaaa@aaaaaaaaa.cz)
Titulek:
Jasně, ono doteď určitě nikoho nenapadlo použít nějakou státní vlajku na obalu knihy. Zato teď mají plagiátoři žně. :D

Komentář ze dne: 24.07.2022 12:34:22     Reagovat
Autor: - Jan Denek (@)
Titulek: Sháním Rychle šípy 33
Prosím, kde by sedal ještě sehnat "plagiát" Rychlých šípů, tedy sborník Rychlé šípy 33 od dvojice nových autorů Dubský-Zeman a se zajímavostmi? Respektuji i rozumnou vyšší cenu.

Komentář ze dne: 25.07.2022 08:31:14     Reagovat
Autor: - Michal Beránek (developpex.beranek@wanadoo.fr)
Titulek: To: Ciriaco Sforza

Podle jména pisatel bude spíše rozumnět kopané ( Sforza je bývalý úspěšný švýcarský fotbalista ) než tomu čemu se říká cestovní dokument.

Švýcarský pas během posledních 50 let změnil několikrát formu, formát. A právě jedna varianta odpovídá 100 procentně obrázku na obálce knížečky « Jestřábova švýcarská dobrodružství ».

Podobně jako nemá pisatel ponětí jak vypadal švýcarský pas tak jsou mu asi neznám0 pojmy copyright, autorská práva a plagiát.

Plagiát je imitací něčeho existujícího. Originál, ať už je to věc, část textu,obrázek můžeme nazvat inovací. Doporu4uji prohlédnout stránky https://www.plagiarius.com/

Také ve světě fotografie existuje několik knih, které konkrétně ukazují různé plagiáty – fotografický záběr z doby dvacátych let inulého století a podobný záběr z konce tohoto století. Možná by si fotbalista měl tuto knížku prolistovat a pročíst.

Komentář ze dne: 25.07.2022 17:50:54     Reagovat
Autor: - Kubilay Türkyilmaz (@)
Titulek:
Ještě si tu omezenost a nechápavost po sobě rozmatlá, aby bylo jasný úplně každýmu, že je úplně mimo. :-DDD
Proč se vlastně ptá, zda jde o plagiát, když v tom má od začátku podle všeho jasno? Míša ať se radči už nikdy nepouští do žádných větších úvahových akcí.

Foglarovské výroky
„Vánoce jsou svátky dobrot, vánoček, cukroví, hrozinek a dobrých činů, říkali nám dnes ve škole! Udělejme také něco dobrého!“ - Rychlonožka na předvánoční klubovní schůzce Rychlých šípů.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Bohoušek před 20 lety
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .