| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Bohoušek doporučuje
Město jako přízrak - Pražské inspirace Jaroslava Foglara
Město jako přízrak - Pražské inspirace Jaroslava Foglara
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Komentáře

ke článku: Rychlé šípy 33: Rušný let první jarní vlaštovky
ze dne 15.03.2022, autor článku: Tomáš Hromádka - Krizmen

Komentář ze dne: 16.03.2022 08:23:16     Reagovat
Autor: - Ing. Vanek (@)
Titulek: Jak dál s RŠ
Děkuji za rozhovor s množstvím informací o pokračování Rychlých šípů. O koupil sešitu jsem neuvažoval. Já sám nesouhlasím s vytvářením nových příběhů na staré kopyto pana Foglara. Každý autor by měl psát originální věci, takto by se to dělat nemělo. Ale možná to dceru- chodí do skauta, zaujme. V rozhovoru je zajímavě popsáno, že jde o obsahově značně rozsáhlejší knihu, tak si ji ve čtvrtek na besedě ve skautském institutu asi koupím. Ta hra vypadá dobře, i to, že se jí možno zúčastnit snad až do konce roku. Dobrý tip na procházky Prahou s rodinou.

Komentář ze dne: 16.03.2022 11:19:07     Reagovat
Autor: - Ivo Fencl (Ivo.Fencl@iol.cz)
Titulek: Lze psát pokračování?
Uvědomme si, že na veškerá KULTOVNÍ díla vznikala, vznikají pokračování. Albatros teď třeba vydá román TLESKAČ, od již osvědčeného autora. Kolik jen má pokračování Ostrov pokladů. Vznikl i nejméně jeden román o tom, jak se poklad na ostrov dostal, mám ho slovensky. Většina těch autorů to psala, tomu aspoň věřím, víc z lásky k předloze než pro peníze. Zamezit tomu lze: LUCAS si vše pojistil u Hvězdných válek. Snad proto už redakce Albatrosu jednou oba fenomény srovnala. Nic jí však ve zlém, vydávají vše krásně.

Komentář ze dne: 16.03.2022 12:15:45     Reagovat
Autor: - Michal Beránek (developpex.beranek@wanadoo.fr)
Titulek: Skautský institut v Rybárně
Je dost smutné, že v aktuálním programu Studentského institutu v Rybnárně o této akci není ani slovo. Nad tím by se zodpovědní měli zamyslit. Aspoň do budoucnosti.

Bohužel moje zkušenosti se Skautskými instituty (nebudu je jmenovat) nejsou zrovna nejlepší.
Ti co jakýkoliv institut vedou si asi neuvědomují, že jejich funkcí je být k dispozici všem, kteří mají v úmyslu pro dnešní skautskou generaci něco učinit a ne se hlavně koncentrovat na ekonomiku. Že se třeba v kavárnách institutů prodávají alkoholické nápoje je dobrý ekonomický krok ale je otázkou jestli požívání alkoholických napojů je v skautské sféře výchovné a všeobecné zodpovědné. Ve velkém počtu skautských oddílů se totiž alkohol vůbec nepije - naštěstí.

Komentář ze dne: 20.03.2022 21:47:02     Reagovat
Autor: - Akademie Jaroslava Foglara (rychlesipy33@email.cz)
Titulek: Dočasné omezení vyřizování objednávek po 21. 3.
S ohledem na mimořádně velké množství objednávek sborníku Rychlé šípy 33, které v rámci dobrovolnické činnosti členů klubu OS Jestřábi a přátel z Akademie Jaroslava Foglara zvládáme vyřizovat jen v tempu odpovídajícímu našim personálním a časovým možnostem, přerušujeme dočasně příjem a administrativu dalších objednávek, které budou doručeny na e-mail rychlesipy33@email.cz po 21. březnu 2022.

Tyto další objednávky budeme nadále evidovat a zaznamenávat do postupného pořadníku, ale nebudeme je schopni začít odbavovat dříve než od přelomu prvního a druhého dubnového týdne. I tito objednavatelé ale mají zatím šanci na koupi publikace – skladové zásoby to ještě umožňují, byť se ztenčují každým dnem.

Limitovaný náklad 1000 výtisků však zřejmě v dalším období nebude stačit na uspokojení všech zájemců, jejichž dílčí nárůst ještě očekáváme.

Všechny dosud došlé objednávky (doručené do půlnoci 21. 3. 2022) postupně zpracováváme a denně expedujeme několik desítek zásilek.

Ti, kteří dosud neobdrželi Depeši 2 s informacemi o způsobu platby, obdrží tento e-mail v nejbližší době. Ani tuto administrativní agendu není možno vyřizovat obratem. Mnohé z doručených objednávek jsou totiž neúplné a neobsahuje potřebné údaje. Ty musíme do objednávek pracně doplňovat až po korespondenci se zájemci. Přehlednost e-mailů navíc komplikují mnohé, často zbytečně opakované urgence, které je nutno přiřazovat k prvotním objednávkám či dotazům.

Prosíme proto o trpělivost. Opakujeme, že všechny dosud doručené objednávky jsme schopni skladovými zásobami publikace RŠ33 ještě uspokojit. O definitivním ukončení prodeje po vyčerpání nákladu budeme informovat na webu rychlesipy33.skauting.cz, na stránkách foglarovského magazínu Bohoušek.cz a webu skaut.cz/kmendospelych.

Buďme svorní... Trpělivost je ctností v nás!
:-)

Komentář ze dne: 21.03.2022 16:59:56     Reagovat
Autor: - KPZ (@)
Titulek:
To je fakt tak těžké napsat aspoň tady a teď, co všechno do té objednávky napsat, aby mohla být vyřízena? Mnozí na tu "depeši" čekají jenom z tohoto důvodu, aby mohli objednat tak, že jejich objednávka bude i vyřízena.

Komentář ze dne: 21.03.2022 17:04:26     Reagovat
Autor: - KPZ (@)
Titulek:
"Mnohé z doručených objednávek jsou totiž neúplné a neobsahuje potřebné údaje. Ty musíme do objednávek pracně doplňovat až po korespondenci se zájemci."

Hlavně ty potřebné údaje nikam nepište, aby náhodou lidi pak neobjednali hned na první pokus a bez problémů.

Musím si z toho už dělat srandu, protože to jinak nejde.Vzdávám to, ať si ten kus, který jsem chtěl koupit, užije někdo jiný.

Komentář ze dne: 22.03.2022 08:30:26     Reagovat
Autor: - Akademie Jaroslava Foglara (@)
Titulek: ad: KPZ
Je těžké odpovídat někomu, kdo se podepisuje jen stydlivě zkratkou "KPZ". Spárovat jej s konkrétní objednávkou tak u dotyčného nejde, ani mu osobně odpovědět, v jaké fází vyřizování jeho objednávky právě je.

Komentář ze dne: 22.03.2022 11:10:21     Reagovat
Autor: - KPZ (psáno nestydlivě) (@)
Titulek:
Na svou objednávku jsem se neptal, ani jsem o ní nepsal a jak jsem uvedl, o tu publikaci už nestojím, ať se dostane na někoho, kdo ji opravdu chce a bude z ní mít radost, já bez ní dokážu žít.. Ale když tu pořád Akademie píše, jaká je práce s objednávkami, které nemají náležitosti objednávek, další se ptají, kdy půjde objednat a jak a dodnes to za ty asi dva týdny, co se tu Akademie vypisuje, nevědí, tak by jedna věta toto dávno vyřešila ve prospěch obou stran.

Zájemce, kteří neodpadli jako já, a stále se jim nedostalo informace, jak objednat, a vědí, že se na pár týdnů vyřizování zastavilo s tím, že se na ně možná ani nedostane, upřímně lituju.

Komentář ze dne: 22.03.2022 18:57:02     Reagovat
Autor: - Radomír K. (@)
Titulek:
Tohle je ale fakt tragédie.
Beru, že se odesílá z domova na koleni. Beru, že se to dělá ve volném čase. Ale proč za celou tu dobu, co lidi začali psát dotazy, někdo někam jasně nenapsal, co všechno v té objednávce má být, aby se mohlo odeslat?

Kdybych si neobjednal v junshopu, tak pořád čekám na reakci přes mail.

Komentář ze dne: 23.03.2022 18:12:53     Reagovat
Autor: - Eddy (e.samek@seznam.cz)
Titulek: Poděkování!
Knihu jsem dostal k mému svátku. Je vynikající a od Slávka spousta perfektních informací ohledně všeho co se týká díla J. Foglara. Příběhy RŠ zajímavé, povedené a dobře nakreslené! Všem tuto novou knihu vřele doporučuji a zároveň děkuji všem třem autorům za její vydání! Přeji krásné dny! E. Samek

Komentář ze dne: 25.03.2022 13:38:56     Reagovat
Autor: - Marek L. (@)
Titulek: Krásný jarní dárek
Pánové, přestaňte už brblat k problémům či pozvolnosti prodeje Rychlých šípů 33. Jakápak tragédie? Prostě jsem si sešit objednal, hned, jak se na FB objevila zpráva. Asi po 10 dnech jsem dostal pokyn, jak zaplatit, což jsem učinil - a dnes přišel doporučený dopis s krásným sešitem, nebo spíš brožurou. Kdo si počká, ten se dočká. A já se dočkal, bez brblání a zbytečných řečí o tragédii, nádherného jarního dárku. Asi víc než comics vítám ty zajímavosti i hru v Praze, s tou Afrikou je to super nápad. Ke comicsu se budu moci vyjádřit až po pečlivém přečtení, kresby jsou pěkné a náměty vypadají také neotřele. Pánové z akademie, velké díky!

Komentář ze dne: 26.03.2022 10:03:48     Reagovat
Autor: - Akademie Jaroslava Foglara (@)
Titulek: Pro Jaromíra K.
Pečlivě jsme prošli seznam několika set e-mailů s dotazy a objednávkami na RŠ 33, ale objednatel jménem Radomír K. se mezi nimi neobjevuje. A co se týče nákupu v JUNu, těší nás, že jste se k publikaci RŠ 33 dostal třeba tímto způsobem. Kdybychom nechtěli, aby knihu nabízely i tři partnerské prodejny, tak bychom je do této distribuce nedávali. LIMAN Sport v Plzni a Turistashop a JUN v Praze obdržely vymezenou část nákladu. Zbytek je distribuován podle našeho plánu. Nic víc, nic méně. Jakýkoliv "rozruch" kolem této agendy v internetových komentářích nebo na sociálních sítích je nic neřešící a tudíž zbytečný.

Komentář ze dne: 26.03.2022 10:06:16     Reagovat
Autor: - Akademie Jaroslava Foglara (@)
Titulek: ...také pro Radomíra K.
Předchozí reakce patří také Radomíru K., protože ani toto jméno v e-mailovém seznamu objednatelů není.

Komentář ze dne: 10.04.2022 14:11:04     Reagovat
Autor: - J. Such. (@)
Titulek: Poděkování akademii J. Foglara
Vážený Radomíre K., tragédií není průběh vyřizování objednávek a distribuce Rychlých šípů, ale Vaše nepochopení, že tento ediční počin - nebýt obrovského nadšení pana Janova z Akademie J. Foglara, jeho kontaktů se skautskou nadací a ohromné trpělivosti, aby se krok za krokem podařilo knihu, které mnozí nepřáli, vydat - je jen a jen dílem nadšení tvůrců i vydavatele. Kdyby se kniha prodávala jen na akcích, nestalo by se vůbec nic - a musel byste si vystát frontu jako ostatní, až na Vás dojde řada. A prodala by se do mrtě! Bylo jen na vůli vydavatele nabídnout knihu i přes objednávky, a dát dokonce nějaké výtisky i do pár skautských a outdoorových obchodů. Takže nelamentujte planě nad tím, že odbavení zájemců trvá déle. Já si počkal na doručení knihy více než měsíc a přežil jsem to, bez pocitu jakékoliv tragédie.

Komentář ze dne: 11.04.2022 20:29:53     Reagovat
Autor: - Marek Antoš (@)
Titulek:
Radomír psal o tragédii v úplně jiném smyslu. Než někdo začne psát o nepochopení druhých, mohl by nejdřív sám začít chápat text a kontext diskuze.

Komentář ze dne: 13.04.2022 12:54:52     Reagovat
Autor: - J. Such. (@)
Titulek: Panu Antošovi
Nerozumím, v jakém smyslu psal R. K. o tragédii. Podle mně to bylo míněno jako kritika, že nikde nebylo oznámeno, jak se má objednávat. Ale já se to dověděl jak z netu i e-mailu, který mi od vydavatele přišel, hned jak jsem se začal o věc zajímat. Pan Radomír však patřil zřejmě k těm, kteří si představovali, že knihu obdrží hned na písknutí.

Foglarovské výroky
Svátek má Přemysl
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Bohoušek před 20 lety
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .