| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Bohoušek doporučuje
Pátračka v bytě Jaroslava Foglara
Pátračka v bytě Jaroslava Foglara

Město jako přízrak - Pražské inspirace Jaroslava Foglara
Město jako přízrak - Pražské inspirace Jaroslava Foglara
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Komentáře

ke článku: Rychlé šípy v knihovně aneb stručná bibliografie
ze dne 08.06.2022, autor článku: Tomáš Hromádka - Krizmen

Komentář ze dne: 31.10.2021 17:17:58     Reagovat
Autor: - Baltazar (@)
Titulek: pokus o doplnění
Děkuji za velmi pěkný Krizmenův článek. Rád bych doplnil zajímavost k období kolem roku 1968. V červnu 1971 vyšlo poslední číslo časopisu Rychlé šípy, další vydávání bylo zakázáno. Stejně tak téměř před rokem v létě 1970 nuceně ukončil svou existenci časopis Skaut- Junák. Část redakce včetně šéfredaktora Novotného přešla do Pionýrské stezky, ta začala vycházet v lednu 1971. Obsah byl v prvních letech značně podobný jako v předcházejícím junáckém časopisu. Pozdější změnou redakce došlo i ke změně obsahu. Předtím se ale povedlo propašovat do č. 14 ve 2.ročníku v březnu 1972 jeden příběh Rychlých šípů v komiksové formě - Rychlé šípy ukazují své umění, což je poslední fischerovský díl v Mladém hlasateli. Dostal se tam v rámci cyklu Kačer Donald uvádí zvířecí hrdiny kreslených seriálů pod záminkou, že představuje psa Bublinu. V následujícím čísle15 byl otištěn poslední obrázek z příběhu Klub Rychlých šípů založen a to jako ilustrace k článku o hledání kluboven.
Ještě jedna drobnost: V roce 1965 měly Rychlé šípy / ty staré z Mladého hlasatele/ začít vycházet v časopise Ohníček ! Jak píše v osobním dopise mému otci sám Jaroslav Foglar, bohužel to kdosi mocný zakázal, zapověděl! Škoda! Často jsem si představoval, jak si prohlížím nové číslo Ohníčku a na zadní straně nacházím místo Robota Mikiho Rychlé šípy...

Komentář ze dne: 02.11.2021 08:40:51     Reagovat
Autor: - Krizmen (info@bohousek.cz )
Titulek: Díky
Ahoj Baltazare,
díky za upozornění na zajímavost, o které jsme v redakci Bohouška nevěděli. Rádi o tom napíšeme, už jsme si konkrétní čísla Pionýrské stezky obstarali. Můžu Tě v článku citovat?

Komentář ze dne: 02.11.2021 16:09:15     Reagovat
Autor: - Baltazar (@)
Titulek: Odpověď
Ahoj. Krizmene, jsem rád, že jsem mohl přispět něčím doposud neznámý m, samozřejmě souhlasím se svou citací. Zdravím!

Komentář ze dne: 30.05.2022 19:17:46     Reagovat
Autor: - IvoFencl (Ivo.Fencl@iol.cz)
Titulek: Upřesněme
Krizmene, jen pro upřesnění, první tři kazety "vyprávěl" Miloslav Šimek, tj. do roku 1995. Od roku 1996 a čtvrté kazety vypráví teprve Fousek. Má tam, tuším, mezi tím i své písně. První kazeta předpokládám existuje (stačí se optat Dalibora Jandy), ale já ji tedy nemám, první díl mám na vinylu. Tak vyšel. --- Jinak: Šimek a Fousek jednoduše čtou bubliny a líčí, co je na obrázcích. Tato trochu sporná metoda sem tam vede, myslím, že hlavně u Fouska, k malým nedopatřením. Moc se s tím nepárali a ty chybičky tam zůstaly. měl bych si to někdy znovu poslechnout a něco o tom napsat. Nebo kdokoli.

Komentář ze dne: 30.05.2022 19:28:36     Reagovat
Autor: - Krizmen (@)
Titulek: Díky
Ano, vím, díky za upřesnění. Podrobněji jsem o tom napsal v článku Jaroslav Foglar na vinylu zde: https://bohousek.cz/clanek-2021120003-jaroslav-f oglar-a-zvu kove-nahravky-na-vinylu-cd-a-magnetofonovych-kazet ach.html (nutno při kopírování do prohlížeče vymazat mezeru ve slově -zvu kove- na -zvukove-)

Foglarovské výroky
„Búú, škyt - byla to moje teta, už umřeláá, chudinka tetinkáá..!“ - Dlouhé Bidlo u rakve staré Jeremiášky 11. listopadu při krádeži knihy kouzel.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Bohoušek před 20 lety
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
Vyšlo od roku 2018...
08. 06. 2022
Počet komentářů: 23

Vyšel desátý Sborník Kruhu nezávislých foglarovců
17. 05. 2022
Počet komentářů: 9

13 důležitých a osudových dnů života Jaroslava Foglara
20. 05. 2022
Počet komentářů: 6

Rychlé šípy v knihovně aneb stručná bibliografie
08. 06. 2022
Počet komentářů: 5

Strom Jaroslava Foglara byl odstraněn
27. 04. 2022
Počet komentářů: 4

Ze 135. kolegia Akademie Jaroslava Foglara 13. dubna 2022
27. 04. 2022
Počet komentářů: 4

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .