| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
20 let s vámi
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Bohoušek doporučuje
Počet návštěvníků
Počet návštěv od 29. 8. 2000
počet návštěv

Komentáře

ke článku: Idnes.cz (9. 7. 2020): Brigády ve Sluneční zátoce nechceme, odmítají foglarovce majitelé lesů
ze dne 10.07.2020, autor článku: Bohoušek

Komentář ze dne: 17.07.2020 15:56:59     Reagovat
Autor: - Nezávislý foglarovec (@)
Titulek: Kůrovec kůru kouše
Tak, a Menhart a jeho "hurá-aktivity" dostaly od Miroslava Janouška a spol., co jim patří. A Sdružení přátel Jaroslava Foglara se do toho nechalo tak blbě namočit! Není to pro sdružení dobrá vizitka. Foglarovci tak stojí před veřejností v Adamově rouše - a kůrovec dál kůru kouše.

Komentář ze dne: 18.07.2020 01:35:41     Reagovat
Autor: - ANONYM (@)
Titulek: Za dobrotu na žebrotu
Proč Nezávislý foglarovec neuvede přezdívku, kterou užívá běžně jinde? (To je řečnická otázka.)

Za dobrotu na žebrotu a jako by Sdružení mohlo za to, že se pak jednotlivci někde hlásí. Tady to pak taky dostanete od jednoho, co tak rád používá několik přezdívek, sežrat, to je fakt lepší se na takové aktivity vykašlat. Poučení pro příště nejen pro Sdružení a nejen pokud jde o stromy.

Komentář ze dne: 23.07.2020 12:19:25     Reagovat
Autor: - PetrV (@)
Titulek: typická menhartovina
„Mrzí nás, že to dospělo k takovému nedorozumění. S majiteli jsme jednali a byli jsme s nimi domluveni. Bohužel, jak se o sbírce a brigádách začalo více mluvit, couvli. Nejspíš je vyděsil humbuk a diskuse, které se kolem toho strhly,“ říká mluvčí Sdružení přátel Jaroslava Foglara (SPJF) Martin Vérteši.

Sova je slušný a důvěryhodný člověk, který jistě nemá zapotřebí si vymýšlet. Ale ve své roli se chtě nechtě občas musí uchýlit k menšímu mlžení. Pravdou je, že jeden dotaz na pana XY nemusí znamenat frontální souhlas (vážně nemám informace, jak jednání probíhala, a zda byla). A taky není žádoucí si to pokakat s jistým nejmenovaným Menhartem.

Jako symbolické gesto to je možná dobrý nápad, proti kterému nic nemám. Ale zjevně byl špatně vykomunikovaný. Ono je to těžké, pokud máte v sobě dobroserskou mantru, utkvělou představu, že víte, co je pro příjemce dobra správné, nebo že dokonce víte, že příjemce o to nestojí, ale vy víte, jak je to pro něj strašně užitečné, tak mu to vecpete třeba násilím. No a pak se to samozřejmě vrátí jako bumerang.

Nicméně není mým zájmem v tomhle nedorozumění někomu máchat čumák. Jen jsem na pozoru, pokud jde o nějakou "menhartovinu".

Komentář ze dne: 23.07.2020 12:29:09     Reagovat
Autor: - PetrV (@)
Titulek: dotace
Ještě bych připomněl tento odstavec:

Obnovovat porosty se chystá i vlastník lesů podél zátoky. Chce ale postupovat postupně a podle vlastního uvážení. „Můžu si na sazenice požádat o dotaci. Nepotřebuji, aby tu lidé říkali, že na mě musí být nějaká sbírka,“ konstatoval.

Popravdě ta jedna věta ukazuje v plné nahotě, o co v tomto problému jde především, a sice megazlo v podobě peněz s donucením vybraných od jiných lidí. "Já nekradu, já čerpám," jak by řekl soudně uznaný agent StB Bureš.

Pokud ta reakce ze strany lesníků je taková, jaká je, kvůli dotacím (na které by možná nemohli dosáhnout, kdyby měli četu dobrovolníků), pak je to navýsost odporné.

Komentář ze dne: 28.07.2020 15:53:29     Reagovat
Autor: - Janoušek (18mm@seznam.cz)
Titulek: Kůrovec
Jenom pro upřesnění, pan Jeřábek řekl mohu si požádat o dotace. Nikde nečtu požádám si o dotace. Přesně tímto způsobem dochází k problémům, uváděním nepřesných nebo zkreslených informací.

Komentář ze dne: 31.07.2020 10:03:52     Reagovat
Autor: - luhan (@)
Titulek: Opět to podstatné
Nebýt toho, že celá akce je nepovedenou menhartovinou, nevznikl by ani další balast kolem kůrovcové kalamity ve Sluneční zátoce. Stejně jako se kdysi vyprávěl vtip, že Vasil Bilak měl na výučním listu krejčího napsáno "nepustit k sakům", platí i pro Menharta: nepustit k pořádání a organizování ničeho kolem našich foglarovských věcí!! Maximálně ať si pořádá svůj "Příměšťák"!

Komentář ze dne: 31.07.2020 15:25:08     Reagovat
Autor: - Krizmen (@)
Titulek: Nesouhlasím
Rád bych se na tomto místě Menharta zastal. Letos to bude třicet let, co se známe. Menhart má po ta léta celou řadu originálních nápadů, díky kterým se foglarovské aktivity posouvají vpřed. Navíc tyto nápady dokáže realizovat a také se pod ně podepsat. A že se něco občas nepovede, je úplně normální. Můžu mít na různé věci jiné názory. Ale vždy rád napíšu - Menharte díky za vše, co děláš.

Komentář ze dne: 31.07.2020 16:57:02     Reagovat
Autor: - Winoga
Titulek: Také nesouhlasím
Menharta také znám jako člověka, který se opravdu snaží a bez něj by velká část akcí, které proběhly v Praze a okolí, se vůbec neuskutečnila. I tuto akci připravoval s velkým nasazením a skiutečnou nabídkou pomoci. Nezdařilo se to, úspěch nemusí nastat pokaždé. Ať kritizuje někdo, kdo toho pro SPJF, nadaci a oslavu díla JF dělá nejméně tolik jako Menhart a je úspěšnější. Ostatní ať se zamyslí: "Co dělám já a jak jsem ve své snaze úspěšný?"

Komentář ze dne: 31.07.2020 22:25:17     Reagovat
Autor: - ANONYM (@)
Titulek: Má problémy se sebou, tak otravuje život druhým
Tyhle řeči proti M. a proti Nadaci a Sdružen (a proti Albatrosu, proti p. Šantorovi atd.)í vede stále tentýž člověk, akorát mění přezdívky (a určitě mění připojení, aby to nebylo nápadné). Je to stále kritika pro kritiku, navíc s mnoha argumentačními fauly kombinovanými s vyloženým lhaním.

P. S. Kdyby náhodou, tak pro toho dotyčného: Nestydím se za své jméno.

Komentář ze dne: 04.08.2020 19:09:55     Reagovat
Autor: - Martin Rosol (rosolmartin@seznam.cz)
Titulek: Souhlasím
s Krizmenem a s Winogou. Menhart stojí za celou řadou foglarovských akcí - výprav, her, soutěží, naposledy letos ve Sluneční zátoce, nebo loni na Večeru světel. Také organizace příměšťáku (již několik let po sobě) vyžaduje velikou obětavost. Při tolika aktivitách je pochopitelné, že třeba někdy "šlápne vedle". (I když stále nechápu, co je konkrétně na nabídce pomoci se zalesněním špatného). Proto si myslím, že lepší, než Menharta kritizovat, by bylo lépe mu také občas s něčím pomoct, nebo se pustit do nějaké té "naší foglarovské věci" sám!

  Reklama
Foglarovské výroky
Svátek má Ignác
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
13 otázek - kvízy
Poslední komentáře
Souhlasím
" s Krizmenem a s Winogou. Menhart stojí za celou řadou foglarovských akcí - výprav, her, soutěží, naposledy letos ve Sluneční zátoce, nebo l ... "
Idnes.cz (9. 7. 2020): Brigády ve Sluneční zátoce nechceme, odmítají foglarovce majitelé lesů
Pojďte se podívat 6m pod ulici Řásnovka, kde probíhá
"naprosto unikátní stavební akce: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/podi vejte-se-do-stok-pod-prahou-kde-se-opravuje-nejsta rsi-cast-ce ... "
Jiří Grus kreslí do knihy Záhada hlavolamu Mirka Dušína
Má problémy se sebou, tak otravuje život druhým
"Tyhle řeči proti M. a proti Nadaci a Sdružen (a proti Albatrosu, proti p. Šantorovi atd.)í vede stále tentýž člověk, akorát mění přezdívky ( ... "
Idnes.cz (9. 7. 2020): Brigády ve Sluneční zátoce nechceme, odmítají foglarovce majitelé lesů
Také nesouhlasím
"Menharta také znám jako člověka, který se opravdu snaží a bez něj by velká část akcí, které proběhly v Praze a okolí, se vůbec neuskutečnila ... "
Idnes.cz (9. 7. 2020): Brigády ve Sluneční zátoce nechceme, odmítají foglarovce majitelé lesů
Nesouhlasím
"Rád bych se na tomto místě Menharta zastal. Letos to bude třicet let, co se známe. Menhart má po ta léta celou řadu originálních nápadů, dík ... "
Idnes.cz (9. 7. 2020): Brigády ve Sluneční zátoce nechceme, odmítají foglarovce majitelé lesů
Opět to podstatné
"Nebýt toho, že celá akce je nepovedenou menhartovinou, nevznikl by ani další balast kolem kůrovcové kalamity ve Sluneční zátoce. Stejně jako ... "
Idnes.cz (9. 7. 2020): Brigády ve Sluneční zátoce nechceme, odmítají foglarovce majitelé lesů
Kůrovec
"Jenom pro upřesnění, pan Jeřábek řekl mohu si požádat o dotace. Nikde nečtu požádám si o dotace. Přesně tímto způsobem dochází k problémům, ... "
Idnes.cz (9. 7. 2020): Brigády ve Sluneční zátoce nechceme, odmítají foglarovce majitelé lesů
Poděkování za doplněné vydání Jurovi a Pedrovi
"Děkuji tímto velmi Jurovi Stegbauerovi a Jiřímu Zachariášovi - Pedrovi, za to, že díky nim vyšlo rozšířené vydání knížky "Stoletý hoch ... "
Stoletý hoch od Bobří řeky. Vychází druhé doplněné vydání knihy Jiřího Zachariáše
dotace
"Ještě bych připomněl tento odstavec: Obnovovat porosty se chystá i vlastník lesů podél zátoky. Chce ale postupovat postupně a podle vlast ... "
Idnes.cz (9. 7. 2020): Brigády ve Sluneční zátoce nechceme, odmítají foglarovce majitelé lesů
typická menhartovina
"„Mrzí nás, že to dospělo k takovému nedorozumění. S majiteli jsme jednali a byli jsme s nimi domluveni. Bohužel, jak se o sbírce a brigádách ... "
Idnes.cz (9. 7. 2020): Brigády ve Sluneční zátoce nechceme, odmítají foglarovce majitelé lesů
Ad Reflex
"Já taky viděl jen obálku a prezentaci Reflexu na FB, kde je jasně deklarováno, že jde o parodii, aneb "jak by vypadaly dnešní Rychlé ší ... "
U rodného domu, 6. 7. 2020
ad setkání
"Zásluhou přítomných, ale hlavně Slávka a Alpína to bylo opravdu mimořádně vydařené setkání, protože bylo nabité na (pro mě) nové informace. ... "
U rodného domu, 6. 7. 2020
H@džimu pevné zdr@ví a kdo byl J@n Tlesk@č?
"Úvodem musím přiznat, že Dvorského kniha Mýtus o Stínadlech je z mého hlediska "prázdninově řečeno" koronavirově nebezpečná ... K ... "
Vlastislav Toman - 91
Poděkování
"Díky, Bohoušku, že jsi nezapomněl! I když já na Tebe občas zapomenu, připomínám si často Tvoji existenci a působení. Měj se - a vydrž! Had ... "
Vlastislav Toman - 91
bez titulku
"Dle popisu je ten obrázek evidentně parodie. Schválně jsem se na něj podíval na webu Reflexu a podle dalších obálek to dělají skoro pořád. Č ... "
U rodného domu, 6. 7. 2020
Panebože, to je hloupost
"Podíval jsem na na nové číslo Reflexu jen na internetu, ale to mi stačí. Ta obálka je projev přihlouplosti. Těm multikulturialialistům není ... "
U rodného domu, 6. 7. 2020
Reflex
"Tak jsem si byl dnes dopoledne koupit Reflex. No, nebýt toho, že rád zařadím do sbírky cokoliv, co se týče díla Jaroslava Foglara, tak ta je ... "
U rodného domu, 6. 7. 2020
Za dobrotu na žebrotu
"Proč Nezávislý foglarovec neuvede přezdívku, kterou užívá běžně jinde? (To je řečnická otázka.) Za dobrotu na žebrotu a jako by Sdružení ... "
Idnes.cz (9. 7. 2020): Brigády ve Sluneční zátoce nechceme, odmítají foglarovce majitelé lesů
Reflex 29/2020 s obálkou s "Rychlými šípy"
"Týdeník Reflex č. 29/2020 (vyšlo 16. července 2020) otiskuje na titulní straně kresbu "Rychlých šípů" jako ilustraci k tematickým ... "
U rodného domu, 6. 7. 2020
Reflex 29/2020 s obálkou s "Rychlými šípy"
"Týdeník Reflex č. 29/2020 (vyšlo 16. července 2020) otiskuje na titulní straně kresbu "Rychlých šípů" jako ilustraci k tematickým ... "
U rodného domu, 6. 7. 2020
Kůrovec kůru kouše
"Tak, a Menhart a jeho "hurá-aktivity" dostaly od Miroslava Janouška a spol., co jim patří. A Sdružení přátel Jaroslava Foglara se ... "
Idnes.cz (9. 7. 2020): Brigády ve Sluneční zátoce nechceme, odmítají foglarovce majitelé lesů
bez titulku
"Vážený Kamile a skauti z Kbel. Děkuji za Vaši rychlou odezvu (zde i do soukromého emailu) a i když jste na můj návrh [v dobrém slova smyslu] ... "
Sluneční zátoka - Tábor Svobody 1945 a 2020
Tábor Svobody - poděkování
"Ahoj Šachíno. Děkuji ti jménem našeho oddílu za Tvůj článek. Velice si vážíme Tvého "rytířského" postoje. S úctou, Kamil"
Sluneční zátoka - Tábor Svobody 1945 a 2020
Poděkování a návrh
"Chtěl bych tímto Organizaci Skaut - S.S.V. ze Kbel a Sdružení přátel Jaroslava Foglara poděkovat za projekt výstavby repliky historického tá ... "
Sluneční zátoka - Tábor Svobody 1945 a 2020
Tábor Svobody ve Sluneční zátoce
"Bylo pro nás velikou ctí, zůčastnit se letošního setkání foglarovců ve Sluneční zátoce a postavit zde "přibližnou" repliku tábor ... "
KBELY TV - Ze skautské kroniky: Hoši od Bobří řeky

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .