| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Foglarovský svět a sametová revoluce (2019)
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
20 let s vámi
Prahou Jaroslava Foglara
Sběr dat
Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Bohoušek doporučuje
Počet návštěvníků
Počet návštěv od 29. 8. 2000
počet návštěv

Komentáře

ke článku: Sluneční zátoka 20. 6. 2020 - Song a Tábor svobody 1945
ze dne 23.06.2020, autor článku:

Komentář ze dne: 02.07.2020 14:39:51     Reagovat
Autor: - Petr Vyleta (vyleta2@seznam.cz)
Titulek:
Tak to se vám hoši moc nepovedlo. Dobrý záměr, technicky špatně provedený (nepodařilo se zklidnit okolí, mikrofon zřejmě daleko od úst), se změnil v nedůstojný projev legendárního starého skauta. Škoda, bylo to točeno v historickém prostředí, bohužel je slyšet vše, kromě Songa. Doporučuji : vyhledat Songa v soukromí a v klidu se pokusit o repete. Ten výjimečný pamětník si seriozní přístup zaslouží.

Komentář ze dne: 03.07.2020 00:26:04     Reagovat
Autor: - Šachíno (@)
Titulek: Vážený pane P. V.
Děkuji Vám za Vaší kritiku. Nicméně je potřeba Vám (a samozřejmě i případným dalším kritikům vysvětlit), že natáčet toto video a uchovat tuto chvíli i pro ostatní, nebylo z naší strany vůbec dopředu plánováno! Nebyli jsme organizátory akce, nikdo si nás na natáčení nenajal (to by to logicky dopadlo úplně jinak), jen nás to na místě prostě napadlo a natočili jsme to v tu chvíli "jak se dalo". Po akci jsme si s Mildou Čeperou napsali, že jsme každý natočili nějakou část toho Songova vyprávění a napadlo nás naše videa spojit a udělat z nich alespoň to, co jsme udělali. Já být organizátor, tak bych rozhodně nenechal chudáka Songa všechny "překřikovat", nenechal bych ho tam jen tak stát a snažil bych se mu zajistit nějaké klidnější místo na vyprávění a nebo bych na místě řval tak dlouho, až by tam ten klid prostě byl. Tím ovšem nechci na organizátory házet nějakou případnou vinu a podobně, protože nevím jak složité je a nebo není, tam cokoliv klidnějšího (myšleno místo) sehnat. A to že tento významný člověk něco vypráví a skoro "nikoho to na místě nezajímá" a vesele si okolo všichni povídají, to je spíše ostudou těch lidí, že nedokáží chvilku být zticha a poslouchat, co si pro ně Song připravil. Z mého pohledu to k němu byla hluboká neúcta, ale nemohu a ani nebudu všechny házet do stejného pytle. Ten kdo tam pořád krafal tak, že nebylo Songa v tom hluku skoro vůbec slyšet, ten ať si sáhne do svého svědomí sám. Takže se Vám "omlouvám", že je video v horší kvalitě a že není Songa skoro vůbec slyšet, jedná se však o zcela soukromou, amatérskou nahrávku, nikoliv o předem objednané profesionální dílo. S přátelským pozdravem Roman Šach-Šachíno

Komentář ze dne: 03.07.2020 00:43:55     Reagovat
Autor: - PM (@)
Titulek: Video
Určitě nikdo nebrání komukoliv nakoupit supertechniku a začít natáčet. Ostatní budou určitě rádi za zveřejnění. Chtěl bych poděkovat dvojici Milda & Šachíno, že tohle video vzniklo a jsem rád, že jsme ho mohli na Bohouškovi zveřejnit. Byť není superdokonale tak mnohé jistě zaujalo a to i mne. Díky

Komentář ze dne: 03.07.2020 01:38:46     Reagovat
Autor: - Dysy (cyclosternum.fasciatum@seznam.cz)
Titulek: Songovy paměti
Ano, je třeba poděkovat za snahu o zaznamenání jakéhokoli záblesku spojeného s osobou Jaroslava Foglara a jeho práce, tím spíše že samotní organizátoři videozáznam nedokazali zajistit. Pokud je na setkání Foglarovců z videa slyšet jen hlahol a chcechot ignorantů bez zájmu, proč na akce jezdí? Jsem znechucen, v jakem stavu se nacházi dnešní skauting a pamatka na Jaroslava Foglara. Žádná úcta k legendám, jako je pan Pavlásek - Song, člen Foglarova oddílu. Panu Pavláskovi není rozumět ani slovo, nechápu, proč takto potupný záznam byl vůbec zveřejněn, pokud takto prachšpatně dopadl. I když jistě byl zamýšlen s nejlepšími úmysly. Ostuda organizátorů, že laici musí v dobrá víře zachytávat nekvalitním videem upřimné vzpomínky pamětníka, a priori starého člověka. Nevěřím, že už i do skautingu pronikla ta falešná demokracie a osobní svoboda, že už nikdo z pořadatelů nedokáže požádat o klid mezi těmi kdo se přehrabují v oznacích. Kdo se skrývá pod názvem Přátelé Jaroslava Foglara. Nechápu, jestli byl autorův záměr i to, přiblížit ten trapný stav mezi Foglarovci - rozuměj ctiteli odkazu Jaroslava Foglara. Pokud ano, tak se mu to podařilo.

Komentář ze dne: 03.07.2020 14:02:50     Reagovat
Autor: - Jeden z davu (@)
Titulek: Zátoka 2020 - jaká byla?
V této diskusi se už opět začínají prolínat nesouvisející souvislosti, prezentace nepřesných údajů jako jako by to byla fakta atd. atd. Kdo je vlastně organizátorem tohoto setkání? Nejčastěji se k pořadatelství hlásí Sdružení přátel Jaroslava Foglara, či jeho "OldBoys" parta ale je akce opravdu organizačně plně zaštítěna touto institucí? Bazar či prodejní pouť, které jsou charakteristickou kulisou akce v posledních letech, je spíše živelnou aktivitou sběratelů, prodejců i zájemců o dané nabízené artefakty. Jeden z pisatelů komentářů však všechny, co "Zátoku organizují" hází do jednoho "skautského pytle". Ale skauti jsou jen jednou částí účastníků, ať už jsou na jakékoliv pozici ve skladbě aktérů. A pak i skauty je třeba rozlišovat - letošní ukázkový tábor například postavili skauti malé alternativní organizace ze Kbel, zatímco Junák stojí stranou těchto věcí. Kritik technické kvality záznamu vystoupení pana Pavláska - Songa by zase měl spíš vyčinit organizátorům, že nedokázali zajistit důstojnější prostředí pro jeho projev (= zklidnění davu). Ale kdo je ten organizátor, kdo to tedy měl provést? Jakýmsi "mluvčím" setkání je sice jeden z představitelů SPJF, ale pro ukočírování davu je zapotřebí organizátora jiného formátu. Navíc za velice nepříznivého počasí bylo vše značně organizačně ztíženo. Je tak fakt, že letos v zátoce leccos skřípalo, specifickým provozem areálu počínaje a společným focením konče - snad s výjimkou kšeftů prodejců. Trochu v ústraní setkání tak zůstaly i samotné připomínky 100 let Jaroslava Foglara na skautské stezce či 75 let Tábora svobody ve Sluneční zátoce. Nakonec část účastníků se ani nešla podívat na ukázkový tábor na promočenou louku. O to víc třeba ocenit počin skautů Kamila Podlahy (tábor) a dvojice "dokumentaristů" Songova projevu.

Komentář ze dne: 03.07.2020 16:16:35     Reagovat
Autor: - Libor 'Donald' Čája (LCAJA.SENOV@CMAIL.CZ)
Titulek: Sluneční zátoka 2020
Nazdar, bratři a sestry!
Ahoj, kamarádi a kamarádky!

Jsem velice rád, že i Vás zájem o Jestřába a vše s ním související přivedl, i přes nepřízeň počasí, v sobotu 20. června 2020 do Sluneční zátoky. Mně to letos 'vyšší moc', žel, neumožnila.
O to více se však, již po několikáté, těším pohledem na fotografie z této akce, které mi mnozí z Vás poslali a děkuji jim tímto za ně.
Děkuji též Mildovi a Šachtínovi za příkladnou pohotovost, s jakou neplánovaně zaznamenali UKÁZKOVÉ vystoupení 97 letého br. Songa!!! Když jsem si je pustil (přehrál) na starém notebooku, také jsem měl (v duchu) k jeho záznamu výhrady. Pak jsem si je znovu pustil do sluchátka (:-) vpravo) a vše jsem slyšel v pro mne zcela dostačující kvalitě.

S pozdravem 'přítel (zvláště) všech lidí dobré vůle'
Donald

P. S. Je mi 66 a z loňského záznamu z vyšetření z 'Centra pro poruchy sluchu a rovnováhy' uvádím, že :-))
Sluch: 'vlevo 0 (nula), vpravo 60%, rovnováha výrazně zlepšena'.
Komentář ze dne: 03.07.2020 19:00:05     Reagovat
Autor: - MV Bobr (@)
Titulek: Song a zátoka
Poděkování za natočení Songa samozřejmě patří Mildovi a Šachínovi. Předpoklad byl, že Song bude hovořit u pomníku a stánkaři budou v lese, tak jak v minulých letech... Bohužel počasí nám nepřálo a operativně jsme zajistili prostory pod ubytovacím objektem. Kdo byl na setkání před lety či v roce 2019 ví, že parta u pomníku vždy naslouchá hostovi a nedělá hluk.
Pro rok 2021 (setkání) zajistíme či koupíme zařízení k ozvučení prostoru u pomníku.

Komentář ze dne: 03.07.2020 22:07:56     Reagovat
Autor: - PetrV (@)
Titulek: zpověď
Je jasné, že zpověď byla zaznamenána spíše amatérskými prostředky, ale zaplaťpánbůh za ni, jinak by nebyla žádná. Je škoda, že okolostojící si jaksi nebyli vědomi, že při této vzácné chvíli mají jednoduše být zticha - mělo být ticho jak v kostele narušené jen Songovým vyprávěním a kapkami deště.

Tisíckrát můžu litovat, že jsem u toho nebyl, ale pokud vezmu v úvahu, že jsem se vyhnul setkání s lidmi ze SPJF a SNJF, kteří veřejně zesměšňují jiné lidi a štvou proti nim veřejnost, tak mě to mrzí o něco méně. Sice bych se rád viděl s lidmi jako Vojta Hanuš, MVBobr, Sova a spousta dalších, kterých si velmi vážím, ale jistě pro to bude příležitost jindy. Třeba až se SPJF a SNJF zbaví lidí, které jim dělají neuvěřitelnou ostudu.

Komentář ze dne: 03.07.2020 22:37:15     Reagovat
Autor: - PM (@)
Titulek: Ještě jednou k videu
Mildovi a Šachínovi děkuji za zaznamenání vyprávění Songa. Především je nutné si uvědomit, že záznam je. Dali jej k dispozici i ostatním... Nejde o nějaký profi záznam - na to by musela být jiná technika. Několikrát jsem natáčel v Sluneční zátoce u pomníku a skřípal zuby, když si někdo stoupl před kameru, začal řešit nové kartičky hned vedle řečníka, nebo fotil telefonem kousek od kamery (to docela ruší). Někdy jsou to pak hodiny střihu, úprav jak to "zamaskovat". Ani ak není výsledek nějak úžasný. Ono je ale na tom všem něco zvláštního - pokud je slyšet ve videu hluk lidí, tak to ukazuje na to, že se sami nedokázali zklidnit a asi je k tomu nikdo nevyzval /ano, technika zaznamenává zvuk trochu jinak než je slyšet v reálu, kde si člověk ruch dokáže odfiltrovat/. Velká škoda je i to, že vlastně předem nikdo z organizátorů nedojednává možnost takového záznamu a je to tedy na ochotě samotných lidí. Mildovi a Šachínovi děkuji za natočení a sestříhání. Já jsem plánoval přijet s video technikou, ale občas se postaví do cesty různé překážky.

Komentář ze dne: 04.07.2020 14:47:00     Reagovat
Autor: - ANONYM (@)
Titulek: Už zase prudí
-setkání s lidmi ze SPJF a SNJF, kteří veřejně zesměšňují jiné lidi a štvou proti nim veřejnost
-zbaví lidí, které jim dělají neuvěřitelnou ostudu.

Nejen v kontextu dalších komentářů od stejného člověka se tomuhle nelze nesmát.

Komentář ze dne: 04.07.2020 21:43:53     Reagovat
Autor: - ANONYM (@)
Titulek: lékařská péče
A jinak se omlouvám za předchozí příspěvek. Slibuju, že na tu léčbu u psychologa již vážně nastoupím.

Komentář ze dne: 05.07.2020 10:50:16     Reagovat
Autor: - dr. Chocholoušek (@)
Titulek: Už je načase...
...abyste náš ústav navštívil. Mými ústy budete co nejsrdečněji uvítán - a tentokrát se určitě nebude jednat o politováníhodné nedopatření, ke kterém v minulosti několikrát došlo, například v případě pánů Stanislava Vojeníka či Uko Ješity. S úctou dr. Chocholoušek

Komentář ze dne: 06.07.2020 19:35:04     Reagovat
Autor: - Winoga
Titulek: Song
Všem čtenářům Bobří stopy mohu slíbit, že si Songovy vzpomínky (nejen) na tábory s Jestřábem budou moci přečíst. Dnes jsem s tímto mladíkem absolvoval velmi hezké hodiny, při kterých téměř nepřetržitě vyprávěl.

Komentář ze dne: 06.07.2020 20:45:11     Reagovat
Autor: - Vabroušek - Vobr (@)
Titulek:
ANONYM - mně se líbí jak se Petr V. nezmůže na nic jiného než se podepsat jako vy a psát za vás.

Winoga - to je dobře!

  Reklama
Foglarovské výroky
„Vytvořil jsem si Modrý život a snažím se jím žít, abych se stal pravým šlechticem. Ne titulem, ale svými činy, celým svým životem“ - Láďa Vilemín Jirkovi Dražanovi na vysvětlenou svého příkladného jednání.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
13 otázek - kvízy
Poslední komentáře
Opičí stromy
"Díky moc, jsem 250 km daleko, takže asi z výpravy nebude nic, ale budu se těšit na výsledky vašich objevů. Nad tou Klukovickou jeskyní je to ... "
120. kolegium Akademie Jaroslava Foglara se uskuteční formou videokonference
bez titulku
"I když se na výpravu s AJF k Opičím stromům těším, (a doufám, že mi to časově vyjde), tak mi to nedalo a byl jsem se tam s rodinkou podívat. ... "
120. kolegium Akademie Jaroslava Foglara se uskuteční formou videokonference
Lokalizace Opičích stromů
"Romane, zkraje příštího roku uspořádáme průzkumnou výpravu na místa v Prokopském, která by měla být lokalitou Opičích stromů. Na základě dos ... "
120. kolegium Akademie Jaroslava Foglara se uskuteční formou videokonference
Opičí stromy
"Nazdar kamarádi! Docela by mě zajímala ta lokalizace Opičích stromů. Letos jsem navštívil v Prokopáku místo nad Klukovickou jeskyní, kde to ... "
120. kolegium Akademie Jaroslava Foglara se uskuteční formou videokonference
bez titulku
"Tak z tohoto jsem utrpěl kulturní šok, nicméně kdo bez tohoto díla nemůže být – tak, prosím…"
Rváčov I vychází 24. listopadu
bez titulku
"Tak to si určitě nekoupím. Ilustrace se mi vůbec nelíbí,není to můj šálek kávy.Potom taky ta cena,to je jak za komiks od Káji Saudka! "
Rváčov I vychází 24. listopadu
schůzka
"Výborně, Michale. Tak se můžete přijít podívat na schůzku AJF, případně se účastnit další virtuální schůzky (protože vím, že to máte hodně d ... "
120. kolegium Akademie Jaroslava Foglara se uskuteční formou videokonference
Lidé jsou rozdílní
"Ahoj Petře – Nad Akademií Jaroslava Foglara vůbec neohrnuji nos, spíše naopak. Také ja si cením aktivit Slávka, o nichž je zbytečné tady d ... "
120. kolegium Akademie Jaroslava Foglara se uskuteční formou videokonference
2. Dvojka
"Kluci s Prazske Dvojky HoBř (soucasny oddil - ten 2.) byli na odhalovani lavicky JF, na táboře u prilezitosti narozenin JF soutezili v 13 di ... "
120. kolegium Akademie Jaroslava Foglara se uskuteční formou videokonference
Pojďte se podívat na vynikající č/b fotografie Stínadel
"z března 1981, kdy stále pokračoval archeovýzkum ... https://www.flickr.com/photos/monudet/83018 12444/in/photostream/ POKUD SE V LINK ... "
120. kolegium Akademie Jaroslava Foglara se uskuteční formou videokonference
bez titulku
"Dík, Michale, za komentář. Abych uvedl na pravou míru, já psal o DNEŠNÍ generaci Dvojkařů. Skoro každý den jsem v kontaktu se současným vůdc ... "
120. kolegium Akademie Jaroslava Foglara se uskuteční formou videokonference
Dvojka dnes a kdysi
"Petře velice nerad rozpoutávám jakoukoliv diskuzi na tšchto stránkách (zkušnost mi ríká, že to není dobré) ale bohužel jsi nějak nezrealizo ... "
120. kolegium Akademie Jaroslava Foglara se uskuteční formou videokonference
Dvojkaři
"Uvědomil jsem si, že našich schůzek se vyjma Řešetláka neúčastní žádní Dvojkaři. Uvědomil jsem si, že se výročních setkání u rodného domu ... "
120. kolegium Akademie Jaroslava Foglara se uskuteční formou videokonference
Díky
"... všem účastníkům dnešní ČTYŘHODINOVÉ akce, bylo to prima a Nashvillovi díky. V průběhu jeho čtení článku jsem promítal nějaké fotky, byly ... "
120. kolegium Akademie Jaroslava Foglara se uskuteční formou videokonference
'Přestaňte s utajováním
"Myslím si, že utajení týkající se ginkga je trošku dětinské. Nežijeme dnes v dobách před skoro sto lety a tak se tento strom stal prakticky ... "
Po stopách Jaroslava Foglara (2) - Gingo, symbol Stínadel
Doplnění
"Děkuju za reakce na můj komentář. Nebyl míněn nijak kriticky ani na akademii, ani na Bohouška. Jen jsem připomněl, pokud si dobře vzpomínám, ... "
120. kolegium Akademie Jaroslava Foglara se uskuteční formou videokonference
Pokud je program
"přiložen k pozvánce, jako v tomto případě, je zveřejněn ;-) "
120. kolegium Akademie Jaroslava Foglara se uskuteční formou videokonference
bez titulku
"Program na další schůzky Akademie vždy dává Slávek do komentáře k Martinovu článku shrnujícím poslední schůzku. Pokud má Bohoušek zájem, jis ... "
120. kolegium Akademie Jaroslava Foglara se uskuteční formou videokonference
Pozdrav akademii z Krušných hor
"Děkuju, skvělý nápad! Už několikrát jsem plánoval cestu do Prahy na Vaše setkání kolegia, ale od nás, z Krušných hor, je to přece jen trochu ... "
120. kolegium Akademie Jaroslava Foglara se uskuteční formou videokonference
Gingo
"Jedno je ve Vysočanech, v proluce takřka na proti vysočanské radnici. "
Po stopách Jaroslava Foglara (2) - Gingo, symbol Stínadel
nečtou?
"K přečtení Chaty jsem přiměl před lety tehdy 13tiletého zakladatele naší redakce. Ač orientovaný spíš technickým směrem, si knížku přečetl a ... "
Záhada hlavolamu opět na obrazovkách České televize (ČT 3)
Respekt č. 45 ze dne 2. XI.
"Týdeník přináší na titulce školáka, který sedící na chodníku drží v rukou sešitové vydání Chaty v Jezerní kotlině. Za ním v báglu lze spatři ... "
Záhada hlavolamu opět na obrazovkách České televize (ČT 3)
F. Himl
"Více o něm, včetně fotografií najdete na: https://www.hrdinovevalky.cz/person/himl-frantisek /"
Rváčov: Osoby jsou smyšlené, jediný opravdový je Jaroslav Foglar. Rozhovor s kreslířem Richardem Fischerem
nakladatel Zd.Bauer dopřesnil info o F.Himlovi alias Lordovi takto ...
"Dne 7. května 1945 byl v pražské Libni zákeřně zavražděn šestnáctiletý Francek Himl, přezdívaný Lord, člen Klubu českých turistů a chlapec p ... "
Rváčov: Osoby jsou smyšlené, jediný opravdový je Jaroslav Foglar. Rozhovor s kreslířem Richardem Fischerem

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .