| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
20 let s vámi
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Bohoušek doporučuje
Počet návštěvníků
Počet návštěv od 29. 8. 2000
počet návštěv

Komentáře

ke článku: Sluneční zátoka 20. 6. 2020 - Song a Tábor svobody 1945
ze dne 23.06.2020, autor článku:

Komentář ze dne: 02.07.2020 14:39:51     Reagovat
Autor: - Petr Vyleta (vyleta2@seznam.cz)
Titulek:
Tak to se vám hoši moc nepovedlo. Dobrý záměr, technicky špatně provedený (nepodařilo se zklidnit okolí, mikrofon zřejmě daleko od úst), se změnil v nedůstojný projev legendárního starého skauta. Škoda, bylo to točeno v historickém prostředí, bohužel je slyšet vše, kromě Songa. Doporučuji : vyhledat Songa v soukromí a v klidu se pokusit o repete. Ten výjimečný pamětník si seriozní přístup zaslouží.

Komentář ze dne: 03.07.2020 00:26:04     Reagovat
Autor: - Šachíno (@)
Titulek: Vážený pane P. V.
Děkuji Vám za Vaší kritiku. Nicméně je potřeba Vám (a samozřejmě i případným dalším kritikům vysvětlit), že natáčet toto video a uchovat tuto chvíli i pro ostatní, nebylo z naší strany vůbec dopředu plánováno! Nebyli jsme organizátory akce, nikdo si nás na natáčení nenajal (to by to logicky dopadlo úplně jinak), jen nás to na místě prostě napadlo a natočili jsme to v tu chvíli "jak se dalo". Po akci jsme si s Mildou Čeperou napsali, že jsme každý natočili nějakou část toho Songova vyprávění a napadlo nás naše videa spojit a udělat z nich alespoň to, co jsme udělali. Já být organizátor, tak bych rozhodně nenechal chudáka Songa všechny "překřikovat", nenechal bych ho tam jen tak stát a snažil bych se mu zajistit nějaké klidnější místo na vyprávění a nebo bych na místě řval tak dlouho, až by tam ten klid prostě byl. Tím ovšem nechci na organizátory házet nějakou případnou vinu a podobně, protože nevím jak složité je a nebo není, tam cokoliv klidnějšího (myšleno místo) sehnat. A to že tento významný člověk něco vypráví a skoro "nikoho to na místě nezajímá" a vesele si okolo všichni povídají, to je spíše ostudou těch lidí, že nedokáží chvilku být zticha a poslouchat, co si pro ně Song připravil. Z mého pohledu to k němu byla hluboká neúcta, ale nemohu a ani nebudu všechny házet do stejného pytle. Ten kdo tam pořád krafal tak, že nebylo Songa v tom hluku skoro vůbec slyšet, ten ať si sáhne do svého svědomí sám. Takže se Vám "omlouvám", že je video v horší kvalitě a že není Songa skoro vůbec slyšet, jedná se však o zcela soukromou, amatérskou nahrávku, nikoliv o předem objednané profesionální dílo. S přátelským pozdravem Roman Šach-Šachíno

Komentář ze dne: 03.07.2020 00:43:55     Reagovat
Autor: - PM (@)
Titulek: Video
Určitě nikdo nebrání komukoliv nakoupit supertechniku a začít natáčet. Ostatní budou určitě rádi za zveřejnění. Chtěl bych poděkovat dvojici Milda & Šachíno, že tohle video vzniklo a jsem rád, že jsme ho mohli na Bohouškovi zveřejnit. Byť není superdokonale tak mnohé jistě zaujalo a to i mne. Díky

Komentář ze dne: 03.07.2020 01:38:46     Reagovat
Autor: - Dysy (cyclosternum.fasciatum@seznam.cz)
Titulek: Songovy paměti
Ano, je třeba poděkovat za snahu o zaznamenání jakéhokoli záblesku spojeného s osobou Jaroslava Foglara a jeho práce, tím spíše že samotní organizátoři videozáznam nedokazali zajistit. Pokud je na setkání Foglarovců z videa slyšet jen hlahol a chcechot ignorantů bez zájmu, proč na akce jezdí? Jsem znechucen, v jakem stavu se nacházi dnešní skauting a pamatka na Jaroslava Foglara. Žádná úcta k legendám, jako je pan Pavlásek - Song, člen Foglarova oddílu. Panu Pavláskovi není rozumět ani slovo, nechápu, proč takto potupný záznam byl vůbec zveřejněn, pokud takto prachšpatně dopadl. I když jistě byl zamýšlen s nejlepšími úmysly. Ostuda organizátorů, že laici musí v dobrá víře zachytávat nekvalitním videem upřimné vzpomínky pamětníka, a priori starého člověka. Nevěřím, že už i do skautingu pronikla ta falešná demokracie a osobní svoboda, že už nikdo z pořadatelů nedokáže požádat o klid mezi těmi kdo se přehrabují v oznacích. Kdo se skrývá pod názvem Přátelé Jaroslava Foglara. Nechápu, jestli byl autorův záměr i to, přiblížit ten trapný stav mezi Foglarovci - rozuměj ctiteli odkazu Jaroslava Foglara. Pokud ano, tak se mu to podařilo.

Komentář ze dne: 03.07.2020 14:02:50     Reagovat
Autor: - Jeden z davu (@)
Titulek: Zátoka 2020 - jaká byla?
V této diskusi se už opět začínají prolínat nesouvisející souvislosti, prezentace nepřesných údajů jako jako by to byla fakta atd. atd. Kdo je vlastně organizátorem tohoto setkání? Nejčastěji se k pořadatelství hlásí Sdružení přátel Jaroslava Foglara, či jeho "OldBoys" parta ale je akce opravdu organizačně plně zaštítěna touto institucí? Bazar či prodejní pouť, které jsou charakteristickou kulisou akce v posledních letech, je spíše živelnou aktivitou sběratelů, prodejců i zájemců o dané nabízené artefakty. Jeden z pisatelů komentářů však všechny, co "Zátoku organizují" hází do jednoho "skautského pytle". Ale skauti jsou jen jednou částí účastníků, ať už jsou na jakékoliv pozici ve skladbě aktérů. A pak i skauty je třeba rozlišovat - letošní ukázkový tábor například postavili skauti malé alternativní organizace ze Kbel, zatímco Junák stojí stranou těchto věcí. Kritik technické kvality záznamu vystoupení pana Pavláska - Songa by zase měl spíš vyčinit organizátorům, že nedokázali zajistit důstojnější prostředí pro jeho projev (= zklidnění davu). Ale kdo je ten organizátor, kdo to tedy měl provést? Jakýmsi "mluvčím" setkání je sice jeden z představitelů SPJF, ale pro ukočírování davu je zapotřebí organizátora jiného formátu. Navíc za velice nepříznivého počasí bylo vše značně organizačně ztíženo. Je tak fakt, že letos v zátoce leccos skřípalo, specifickým provozem areálu počínaje a společným focením konče - snad s výjimkou kšeftů prodejců. Trochu v ústraní setkání tak zůstaly i samotné připomínky 100 let Jaroslava Foglara na skautské stezce či 75 let Tábora svobody ve Sluneční zátoce. Nakonec část účastníků se ani nešla podívat na ukázkový tábor na promočenou louku. O to víc třeba ocenit počin skautů Kamila Podlahy (tábor) a dvojice "dokumentaristů" Songova projevu.

Komentář ze dne: 03.07.2020 16:16:35     Reagovat
Autor: - Libor 'Donald' Čája (LCAJA.SENOV@CMAIL.CZ)
Titulek: Sluneční zátoka 2020
Nazdar, bratři a sestry!
Ahoj, kamarádi a kamarádky!

Jsem velice rád, že i Vás zájem o Jestřába a vše s ním související přivedl, i přes nepřízeň počasí, v sobotu 20. června 2020 do Sluneční zátoky. Mně to letos 'vyšší moc', žel, neumožnila.
O to více se však, již po několikáté, těším pohledem na fotografie z této akce, které mi mnozí z Vás poslali a děkuji jim tímto za ně.
Děkuji též Mildovi a Šachtínovi za příkladnou pohotovost, s jakou neplánovaně zaznamenali UKÁZKOVÉ vystoupení 97 letého br. Songa!!! Když jsem si je pustil (přehrál) na starém notebooku, také jsem měl (v duchu) k jeho záznamu výhrady. Pak jsem si je znovu pustil do sluchátka (:-) vpravo) a vše jsem slyšel v pro mne zcela dostačující kvalitě.

S pozdravem 'přítel (zvláště) všech lidí dobré vůle'
Donald

P. S. Je mi 66 a z loňského záznamu z vyšetření z 'Centra pro poruchy sluchu a rovnováhy' uvádím, že :-))
Sluch: 'vlevo 0 (nula), vpravo 60%, rovnováha výrazně zlepšena'.
Komentář ze dne: 03.07.2020 19:00:05     Reagovat
Autor: - MV Bobr (@)
Titulek: Song a zátoka
Poděkování za natočení Songa samozřejmě patří Mildovi a Šachínovi. Předpoklad byl, že Song bude hovořit u pomníku a stánkaři budou v lese, tak jak v minulých letech... Bohužel počasí nám nepřálo a operativně jsme zajistili prostory pod ubytovacím objektem. Kdo byl na setkání před lety či v roce 2019 ví, že parta u pomníku vždy naslouchá hostovi a nedělá hluk.
Pro rok 2021 (setkání) zajistíme či koupíme zařízení k ozvučení prostoru u pomníku.

Komentář ze dne: 03.07.2020 22:07:56     Reagovat
Autor: - PetrV (@)
Titulek: zpověď
Je jasné, že zpověď byla zaznamenána spíše amatérskými prostředky, ale zaplaťpánbůh za ni, jinak by nebyla žádná. Je škoda, že okolostojící si jaksi nebyli vědomi, že při této vzácné chvíli mají jednoduše být zticha - mělo být ticho jak v kostele narušené jen Songovým vyprávěním a kapkami deště.

Tisíckrát můžu litovat, že jsem u toho nebyl, ale pokud vezmu v úvahu, že jsem se vyhnul setkání s lidmi ze SPJF a SNJF, kteří veřejně zesměšňují jiné lidi a štvou proti nim veřejnost, tak mě to mrzí o něco méně. Sice bych se rád viděl s lidmi jako Vojta Hanuš, MVBobr, Sova a spousta dalších, kterých si velmi vážím, ale jistě pro to bude příležitost jindy. Třeba až se SPJF a SNJF zbaví lidí, které jim dělají neuvěřitelnou ostudu.

Komentář ze dne: 03.07.2020 22:37:15     Reagovat
Autor: - PM (@)
Titulek: Ještě jednou k videu
Mildovi a Šachínovi děkuji za zaznamenání vyprávění Songa. Především je nutné si uvědomit, že záznam je. Dali jej k dispozici i ostatním... Nejde o nějaký profi záznam - na to by musela být jiná technika. Několikrát jsem natáčel v Sluneční zátoce u pomníku a skřípal zuby, když si někdo stoupl před kameru, začal řešit nové kartičky hned vedle řečníka, nebo fotil telefonem kousek od kamery (to docela ruší). Někdy jsou to pak hodiny střihu, úprav jak to "zamaskovat". Ani ak není výsledek nějak úžasný. Ono je ale na tom všem něco zvláštního - pokud je slyšet ve videu hluk lidí, tak to ukazuje na to, že se sami nedokázali zklidnit a asi je k tomu nikdo nevyzval /ano, technika zaznamenává zvuk trochu jinak než je slyšet v reálu, kde si člověk ruch dokáže odfiltrovat/. Velká škoda je i to, že vlastně předem nikdo z organizátorů nedojednává možnost takového záznamu a je to tedy na ochotě samotných lidí. Mildovi a Šachínovi děkuji za natočení a sestříhání. Já jsem plánoval přijet s video technikou, ale občas se postaví do cesty různé překážky.

Komentář ze dne: 04.07.2020 14:47:00     Reagovat
Autor: - ANONYM (@)
Titulek: Už zase prudí
-setkání s lidmi ze SPJF a SNJF, kteří veřejně zesměšňují jiné lidi a štvou proti nim veřejnost
-zbaví lidí, které jim dělají neuvěřitelnou ostudu.

Nejen v kontextu dalších komentářů od stejného člověka se tomuhle nelze nesmát.

Komentář ze dne: 04.07.2020 21:43:53     Reagovat
Autor: - ANONYM (@)
Titulek: lékařská péče
A jinak se omlouvám za předchozí příspěvek. Slibuju, že na tu léčbu u psychologa již vážně nastoupím.

Komentář ze dne: 05.07.2020 10:50:16     Reagovat
Autor: - dr. Chocholoušek (@)
Titulek: Už je načase...
...abyste náš ústav navštívil. Mými ústy budete co nejsrdečněji uvítán - a tentokrát se určitě nebude jednat o politováníhodné nedopatření, ke kterém v minulosti několikrát došlo, například v případě pánů Stanislava Vojeníka či Uko Ješity. S úctou dr. Chocholoušek

Komentář ze dne: 06.07.2020 19:35:04     Reagovat
Autor: - Winoga
Titulek: Song
Všem čtenářům Bobří stopy mohu slíbit, že si Songovy vzpomínky (nejen) na tábory s Jestřábem budou moci přečíst. Dnes jsem s tímto mladíkem absolvoval velmi hezké hodiny, při kterých téměř nepřetržitě vyprávěl.

Komentář ze dne: 06.07.2020 20:45:11     Reagovat
Autor: - Vabroušek - Vobr (@)
Titulek:
ANONYM - mně se líbí jak se Petr V. nezmůže na nic jiného než se podepsat jako vy a psát za vás.

Winoga - to je dobře!

  Reklama
Foglarovské výroky
Svátek má Marta
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
13 otázek - kvízy
Poslední komentáře
Má problémy se sebou, tak otravuje život druhým
"Tyhle řeči proti M. a proti Nadaci a Sdružen (a proti Albatrosu, proti p. Šantorovi atd.)í vede stále tentýž člověk, akorát mění přezdívky ( ... "
Idnes.cz (9. 7. 2020): Brigády ve Sluneční zátoce nechceme, odmítají foglarovce majitelé lesů
Také nesouhlasím
"Menharta také znám jako člověka, který se opravdu snaží a bez něj by velká část akcí, které proběhly v Praze a okolí, se vůbec neuskutečnila ... "
Idnes.cz (9. 7. 2020): Brigády ve Sluneční zátoce nechceme, odmítají foglarovce majitelé lesů
Nesouhlasím
"Rád bych se na tomto místě Menharta zastal. Letos to bude třicet let, co se známe. Menhart má po ta léta celou řadu originálních nápadů, dík ... "
Idnes.cz (9. 7. 2020): Brigády ve Sluneční zátoce nechceme, odmítají foglarovce majitelé lesů
Opět to podstatné
"Nebýt toho, že celá akce je nepovedenou menhartovinou, nevznikl by ani další balast kolem kůrovcové kalamity ve Sluneční zátoce. Stejně jako ... "
Idnes.cz (9. 7. 2020): Brigády ve Sluneční zátoce nechceme, odmítají foglarovce majitelé lesů
Kůrovec
"Jenom pro upřesnění, pan Jeřábek řekl mohu si požádat o dotace. Nikde nečtu požádám si o dotace. Přesně tímto způsobem dochází k problémům, ... "
Idnes.cz (9. 7. 2020): Brigády ve Sluneční zátoce nechceme, odmítají foglarovce majitelé lesů
Poděkování za doplněné vydání Jurovi a Pedrovi
"Děkuji tímto velmi Jurovi Stegbauerovi a Jiřímu Zachariášovi - Pedrovi, za to, že díky nim vyšlo rozšířené vydání knížky "Stoletý hoch ... "
Stoletý hoch od Bobří řeky. Vychází druhé doplněné vydání knihy Jiřího Zachariáše
dotace
"Ještě bych připomněl tento odstavec: Obnovovat porosty se chystá i vlastník lesů podél zátoky. Chce ale postupovat postupně a podle vlast ... "
Idnes.cz (9. 7. 2020): Brigády ve Sluneční zátoce nechceme, odmítají foglarovce majitelé lesů
typická menhartovina
"„Mrzí nás, že to dospělo k takovému nedorozumění. S majiteli jsme jednali a byli jsme s nimi domluveni. Bohužel, jak se o sbírce a brigádách ... "
Idnes.cz (9. 7. 2020): Brigády ve Sluneční zátoce nechceme, odmítají foglarovce majitelé lesů
Ad Reflex
"Já taky viděl jen obálku a prezentaci Reflexu na FB, kde je jasně deklarováno, že jde o parodii, aneb "jak by vypadaly dnešní Rychlé ší ... "
U rodného domu, 6. 7. 2020
ad setkání
"Zásluhou přítomných, ale hlavně Slávka a Alpína to bylo opravdu mimořádně vydařené setkání, protože bylo nabité na (pro mě) nové informace. ... "
U rodného domu, 6. 7. 2020
H@džimu pevné zdr@ví a kdo byl J@n Tlesk@č?
"Úvodem musím přiznat, že Dvorského kniha Mýtus o Stínadlech je z mého hlediska "prázdninově řečeno" koronavirově nebezpečná ... K ... "
Vlastislav Toman - 91
Poděkování
"Díky, Bohoušku, že jsi nezapomněl! I když já na Tebe občas zapomenu, připomínám si často Tvoji existenci a působení. Měj se - a vydrž! Had ... "
Vlastislav Toman - 91
bez titulku
"Dle popisu je ten obrázek evidentně parodie. Schválně jsem se na něj podíval na webu Reflexu a podle dalších obálek to dělají skoro pořád. Č ... "
U rodného domu, 6. 7. 2020
Panebože, to je hloupost
"Podíval jsem na na nové číslo Reflexu jen na internetu, ale to mi stačí. Ta obálka je projev přihlouplosti. Těm multikulturialialistům není ... "
U rodného domu, 6. 7. 2020
Reflex
"Tak jsem si byl dnes dopoledne koupit Reflex. No, nebýt toho, že rád zařadím do sbírky cokoliv, co se týče díla Jaroslava Foglara, tak ta je ... "
U rodného domu, 6. 7. 2020
Za dobrotu na žebrotu
"Proč Nezávislý foglarovec neuvede přezdívku, kterou užívá běžně jinde? (To je řečnická otázka.) Za dobrotu na žebrotu a jako by Sdružení ... "
Idnes.cz (9. 7. 2020): Brigády ve Sluneční zátoce nechceme, odmítají foglarovce majitelé lesů
Reflex 29/2020 s obálkou s "Rychlými šípy"
"Týdeník Reflex č. 29/2020 (vyšlo 16. července 2020) otiskuje na titulní straně kresbu "Rychlých šípů" jako ilustraci k tematickým ... "
U rodného domu, 6. 7. 2020
Reflex 29/2020 s obálkou s "Rychlými šípy"
"Týdeník Reflex č. 29/2020 (vyšlo 16. července 2020) otiskuje na titulní straně kresbu "Rychlých šípů" jako ilustraci k tematickým ... "
U rodného domu, 6. 7. 2020
Kůrovec kůru kouše
"Tak, a Menhart a jeho "hurá-aktivity" dostaly od Miroslava Janouška a spol., co jim patří. A Sdružení přátel Jaroslava Foglara se ... "
Idnes.cz (9. 7. 2020): Brigády ve Sluneční zátoce nechceme, odmítají foglarovce majitelé lesů
bez titulku
"Vážený Kamile a skauti z Kbel. Děkuji za Vaši rychlou odezvu (zde i do soukromého emailu) a i když jste na můj návrh [v dobrém slova smyslu] ... "
Sluneční zátoka - Tábor Svobody 1945 a 2020
Tábor Svobody - poděkování
"Ahoj Šachíno. Děkuji ti jménem našeho oddílu za Tvůj článek. Velice si vážíme Tvého "rytířského" postoje. S úctou, Kamil"
Sluneční zátoka - Tábor Svobody 1945 a 2020
Poděkování a návrh
"Chtěl bych tímto Organizaci Skaut - S.S.V. ze Kbel a Sdružení přátel Jaroslava Foglara poděkovat za projekt výstavby repliky historického tá ... "
Sluneční zátoka - Tábor Svobody 1945 a 2020
Tábor Svobody ve Sluneční zátoce
"Bylo pro nás velikou ctí, zůčastnit se letošního setkání foglarovců ve Sluneční zátoce a postavit zde "přibližnou" repliku tábor ... "
KBELY TV - Ze skautské kroniky: Hoši od Bobří řeky
fotky
"K uskutečněnému setkání jsem udělal hromadu fotek, dávám je dohromady, zájemci si mohou napsat na adrese redakce@exospace.cz. S uvedením zdr ... "
Před sto třinácti lety se narodil Jaroslav Foglar. Sto deset let prorockého přání Jindřicha Foglara
bez titulku
"ANONYM - mně se líbí jak se Petr V. nezmůže na nic jiného než se podepsat jako vy a psát za vás. Winoga - to je dobře!"
Sluneční zátoka 20. 6. 2020 - Song a Tábor svobody 1945

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .