| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara
Sběr dat (připravujeme)
Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Vyjde
Právě vyšlo
Rváčov - vontská komiksová sága
Bohoušek doporučuje

Komentáře

ke článku: O výstavu Marko Čermáka je zájem
ze dne 10.03.2020, autor článku: Krizmen

Komentář ze dne: 12.03.2020 17:53:45     Reagovat
Autor: - Akademie Jaroslava Foglara (oldskauting@email.cz)
Titulek: Výstava je (zatím) stále otevřena
I přes nepříznivý vývoj šíření koronaviru v ČR je výstava Marko Čermák / 80 let stále otevřena. Jsme v bezprostředním kontaktu s Městskou částí Praha 1, která je provozovatelem Galerie 1, a situaci společně monitorujeme. I když se jedná o galerijní prostor, zatím není důvod expozici uzavírat. Ze strany veřejnosti je sice v průběhu otevírací doby (denně 10 - 18 h) o prohlídku zájem, v samotné výstavní síni se však v jednu chvíli nikdy nekoncentruje takový počet návštěvníků, který by vedl k přerušení akce v souladu s nařízeními vlády ČR.
Slavomil Janov (Nashville), hlavní organizátor výstavy, tel.: 602 686 725

Komentář ze dne: 14.03.2020 16:10:12     Reagovat
Autor: - Akademie Jaroslava Foglara (@)
Titulek: Přerušení výstavy Marko Čermák / 80 let
S ohledem na aktuální situaci epidemie koronaviru a v souladu s opatřeními vlády ČR je od soboty 14. 3. 2020 do odvolání uzavřena Galerie 1 v Praze 1, Štěpánská 47. O vývoji situace a další možnosti prohlédnout si výstavu Marko Čermák / 80 let budeme průběžně informovat na internetových stránkách www.bohousek.cz a www.skaut.cz/kmendospelych. K dispozici je také info-linka 602 686 725. Děkujeme za pochopení a těšíme se na brzké setkání. Slavomil Janov, hlavní organizátor výstavy & 48. klub OS Jestřábi

Komentář ze dne: 14.03.2020 16:24:14     Reagovat
Autor: - MenHart (@)
Titulek: Virtualni prohlidka
Slo by vystavu nafotit a udelat virtualni prohlidku?

Pokud bude treba mesic zavrena (podivame-li se na Cinu, tak mozna i 1/4 roku), nestihnou ji zajemci prohlednout.
Jiste dala mnoho prace, ktere by bylo skoda.

Komentář ze dne: 15.03.2020 18:22:22     Reagovat
Autor: - Akademie Jaroslava Foglara (@)
Titulek: Připravujeme virtuální prohlídky výstavy
Období, kdy je v důsledku mimořádných opatření vůči šíření koronaviru v ČR je pro veřejnost uzavřena také výstava Marko Čermák / 80 let v Galerii 1 v Praze, se organizátoři - oldskauti ze 48. klubu Jestřábi - pokusí alespoň částečně překlenout vytvořením virtuální prohlídky výstavy.
V první fázi půjde o foto-expozici toho nejzajímavějšího, co galerie skrývá, vše doplněné krátkým průvodním textem.
Pokud to umožní situace, rádi bychom vytvořili i virtuální video-prohlídku. Tento náročnější projekt však vyžaduje podmínky, pro které nemusí být - s ohledem na danou situaci - vytvořeno odpovídající prostředí.
Vše je však ve vývoji, sledujte proto partnerské weby výstavy: www.bohousek.cz a www.skaut.cz/kmendospelych.

Komentář ze dne: 21.03.2020 13:08:18     Reagovat
Autor: - LukášeK. (@)
Titulek: Podporuji virtuální prohlídku
Jo, podporuju případné vytvoření virtuální prohlídky v jakékoliv formě. Pokud jsem slyšel od kluků, kteří pomáhali výstavu instalovat, stála opravdu hodně času a energie, ale také hodně, hodně velké desítky tisíc korun. A přitom jsem viděl, jak několik návštěvníků se ještě ofrňovalo, když je paní u vchodu požádala o případný příspěvek na charitu na pomocného psa pro postižené děti na vozíčku. Přitom vstup na výstavu je bezplatný. Klidně bych virtuální prohlídku i nějak zpřístupnil za drobný poplatek. Takovou výstavu už asi jen tak neuvidíme.

Komentář ze dne: 24.04.2020 13:55:44     Reagovat
Autor: - Akademie Jaroslava Foglara (@)
Titulek: Prodloužení výstavy Marko Čermák / 80 let
V návaznosti na postupné uvolňování omezujících opatření v době koronavirové krize, by měly být od pondělí 11. května 2020 pro veřejnost znovu otevřeny galerie, muzea a výstavní síně.
Toto uvolnění se dotýká i výstavy Marko Čermák / 80 let, která je instalována v Galerii 1, Štěpánská ul. 47 (nároží s ul. V Jámě) v Praze 1, GPS:
Výstava, která byla připravena k významnému životnímu jubileu - osmdesátinám Marko Čermáka, bude nyní otevřena do soboty 30. května 2020.
V březnu, za pouhý týden provozu galerie do jejího uzavření, zhlédlo výstavu téměř 500 návštěvníků. Lze tedy očekávat, že po dobu dalších tří týdnů, se počet zájemců o prohlídku expozice znásobí.
Galerie bude otevřena denně od 10 do 18 hodin, včetně sobot a nedělí. Posledním dnem prohlídky bude sobota 30. května.
Pro návštěvníky výstavy bude po znovuotevření galerie připraveno několik překvapení. Informace budou v průběhu příštího týdne zveřejněny ve foglarovském e-zinu Bohoušek (www.bohousek.cz) a na webu Kmene dospělých skautů Junáka (www.skaut.cz/kmendospelych).

Komentář ze dne: 24.04.2020 15:09:35     Reagovat
Autor: - Alois (@)
Titulek: Jupíííí
Huráááááá! Jupííííííííí!! Už jsem ani nevěřil, že výstavu ještě uvidím. Chystal jsem se do Prahy v ten víkend, co byla galerie uzavřena. Teď už si Čemáka ujít nenechám! A jsem zvědav, co za překvapení Akademie J.F. přichystá. Přijedu třeba s rouškou podle Černých jezdců!!

Foglarovské výroky
Svátek má Irena
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
13 otázek - kvízy
Poslední komentáře
Dotisk
"V dnešní době nikdo netiskne sto tisíc knih, aby mu pak ležely na skladě, když je může kdykoliv pohodlně dotisknout. Považte, že náklady na ... "
Vyšlo od roku 2018...
bez titulku
"Ano,na Bazoši už ji prodává za 1400,- a na Aukru je zatím na 1100,- Jenom tím nahrávaj různým překupníkům a spekulantům."
Vyšlo od roku 2018...
bez titulku
"Mám ještě nerozbalený výtisk, tak počkám, jestli se situace nevyvine tak, že za něj dostanu zánovní motocykl. Podle webu Albatrosu bude ... "
Vyšlo od roku 2018...
bez titulku
"Losna:Já psal, že jedině pár kousků na prodejně. "
Vyšlo od roku 2018...
bez titulku
"Tak si to objednejte třeba tady: https://www.luxor.cz/product/rychle-sipy-ja na-fischera-zbo000396275"
Vyšlo od roku 2018...
bez titulku
"Propagace na novou knihu o RŠ je všude dost, ale příjde mně nelogické propagovat něco co si nejde koupit! Zkuste si někde RŠ objednat,nepoch ... "
Vyšlo od roku 2018...
bez titulku
"Péťo, proč se stydíš za svoje jméno že sis vymyslel Kamila?? "
Vyšlo od roku 2018...
bez titulku
"Dokonale zpracovaný systém propagace nevylučuje to, co píšu já. Což samo o sobě nesvědčí o tom, že nepíšu něco, co je na hony vzdálené reali ... "
Vyšlo od roku 2018...
Texty na jedno kopyto
"Oponoval bych panu Anonymovi - už proto, že většina propagačních textů je hodně podobných, tedy vychází ze stejných podkladů, zřejmě od prop ... "
Vyšlo od roku 2018...
Rychlé šípy
"Tak podle mě je to pro všechny foglarovce událost, vždyť příběhy kreslené Fischerem nevyšly opravdu dlouho. A pro celou společnost jsou Rych ... "
Vyšlo od roku 2018...
bez titulku
"Spíš to je naopak. RŠ se prodávají tak dobře a je to takový fenomén, že všichni se mohou přetrhnout, aby taky něco napsali a přitáhli čtenář ... "
Vyšlo od roku 2018...
Otázka do placu
"To by mě tedy fakt zajímalo, jestli je vydání nového souboru RŠ od J. Foglara a J. Fischera taková "událost roku" či dokonce " ... "
Vyšlo od roku 2018...
RŠ v dnešní MF Dnes
"Víkendová MF ze dne 17. 4. přináší na straně 4 článek "Rychlé šípy jsou zpět", včetně velké kresby populární pětice ze slavného kl ... "
Vyšlo od roku 2018...
Doplnění programu 125. K-AJF
"Z pozvánky na 125. kolegium AJF ve středu 14. 4. od 19.30 h (on-line) nedopatřením vypadl ještě jeden bod programu - 75 let od prvního " ... "
123. setkání Akademie Jaroslava Foglara proběhne opět on-line
125. kolegium AJF, středa 14. 4. v 19.30 (on-line)
"Přátelé, kamarádi, také dubnové, v pořadí již 125. kolegium Akademie Jaroslava Foglara (AJF) + pravidelná schůzka oldskautského klubu Jes ... "
123. setkání Akademie Jaroslava Foglara proběhne opět on-line
Pro: zvídavý (sk@ut)
"Text o Ivančeně (předpokládám, že je odněkud okopírovaný?) by si zasloužil samostatný článek, mnohem vhodnější než přidávat nesouvisející ko ... "
Rváčov - oceněná vontská komiksová sága je opět v prodeji
Česká televize odvysílá zakázaný, ztracený a objevený dokument o Ivančeně
"Minuta ticha. Dokument režiséra a reportéra Milana Vilíma a scenáristy Milana Švihálka natočili ostravští publicisté v dubnu roku 1968. Po ... "
Rváčov - oceněná vontská komiksová sága je opět v prodeji
Kominíci!
"Opravdu jsou to kominíci! Už jim chybí jen ta kominická "šťastná koule" ze slátaniny Poslední stínadelské tajnosti. Kdo jste to ne ... "
Stínadelská trilogie vrcholí v závěrečném dílu s ilustracemi Jiřího Gruse
Je to krása
"Na nové vydání Tajemství Velkého Vonta se moc těším, Jirka Grus je knížku od knížky lepší a lepší, skutečně dobrá volba Albatrosu, za mne te ... "
Stínadelská trilogie vrcholí v závěrečném dílu s ilustracemi Jiřího Gruse
bez titulku
"A což teprv nové komiksové příběhy, které Grus nakreslí pro druhou knihu Rychlých šípů podle nalezených Foglarových scénářů!"
Stínadelská trilogie vrcholí v závěrečném dílu s ilustracemi Jiřího Gruse
bez titulku
"Zdravím všechny Plantážníky! Na nové vydání Tajemství Velkého Vonta se moc těším! Vybrat si jako ilustrátora Stínadelské trilogie Jiřího G ... "
Stínadelská trilogie vrcholí v závěrečném dílu s ilustracemi Jiřího Gruse
Dej si placku na čelo!!
"Napadáni a uráženi tu jsou soustavně jistým PV jiní...."
Zemřel Jiří Stegbauer- Jura

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .