| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
20 let s vámi
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Bohoušek doporučuje
Počet návštěvníků
Počet návštěv od 29. 8. 2000
počet návštěv

Komentáře

ke článku: O výstavu Marko Čermáka je zájem
ze dne 10.03.2020, autor článku: Krizmen

Komentář ze dne: 12.03.2020 17:53:45     Reagovat
Autor: - Akademie Jaroslava Foglara (oldskauting@email.cz)
Titulek: Výstava je (zatím) stále otevřena
I přes nepříznivý vývoj šíření koronaviru v ČR je výstava Marko Čermák / 80 let stále otevřena. Jsme v bezprostředním kontaktu s Městskou částí Praha 1, která je provozovatelem Galerie 1, a situaci společně monitorujeme. I když se jedná o galerijní prostor, zatím není důvod expozici uzavírat. Ze strany veřejnosti je sice v průběhu otevírací doby (denně 10 - 18 h) o prohlídku zájem, v samotné výstavní síni se však v jednu chvíli nikdy nekoncentruje takový počet návštěvníků, který by vedl k přerušení akce v souladu s nařízeními vlády ČR.
Slavomil Janov (Nashville), hlavní organizátor výstavy, tel.: 602 686 725

Komentář ze dne: 14.03.2020 16:10:12     Reagovat
Autor: - Akademie Jaroslava Foglara (@)
Titulek: Přerušení výstavy Marko Čermák / 80 let
S ohledem na aktuální situaci epidemie koronaviru a v souladu s opatřeními vlády ČR je od soboty 14. 3. 2020 do odvolání uzavřena Galerie 1 v Praze 1, Štěpánská 47. O vývoji situace a další možnosti prohlédnout si výstavu Marko Čermák / 80 let budeme průběžně informovat na internetových stránkách www.bohousek.cz a www.skaut.cz/kmendospelych. K dispozici je také info-linka 602 686 725. Děkujeme za pochopení a těšíme se na brzké setkání. Slavomil Janov, hlavní organizátor výstavy & 48. klub OS Jestřábi

Komentář ze dne: 14.03.2020 16:24:14     Reagovat
Autor: - MenHart (@)
Titulek: Virtualni prohlidka
Slo by vystavu nafotit a udelat virtualni prohlidku?

Pokud bude treba mesic zavrena (podivame-li se na Cinu, tak mozna i 1/4 roku), nestihnou ji zajemci prohlednout.
Jiste dala mnoho prace, ktere by bylo skoda.

Komentář ze dne: 15.03.2020 18:22:22     Reagovat
Autor: - Akademie Jaroslava Foglara (@)
Titulek: Připravujeme virtuální prohlídky výstavy
Období, kdy je v důsledku mimořádných opatření vůči šíření koronaviru v ČR je pro veřejnost uzavřena také výstava Marko Čermák / 80 let v Galerii 1 v Praze, se organizátoři - oldskauti ze 48. klubu Jestřábi - pokusí alespoň částečně překlenout vytvořením virtuální prohlídky výstavy.
V první fázi půjde o foto-expozici toho nejzajímavějšího, co galerie skrývá, vše doplněné krátkým průvodním textem.
Pokud to umožní situace, rádi bychom vytvořili i virtuální video-prohlídku. Tento náročnější projekt však vyžaduje podmínky, pro které nemusí být - s ohledem na danou situaci - vytvořeno odpovídající prostředí.
Vše je však ve vývoji, sledujte proto partnerské weby výstavy: www.bohousek.cz a www.skaut.cz/kmendospelych.

Komentář ze dne: 21.03.2020 13:08:18     Reagovat
Autor: - LukášeK. (@)
Titulek: Podporuji virtuální prohlídku
Jo, podporuju případné vytvoření virtuální prohlídky v jakékoliv formě. Pokud jsem slyšel od kluků, kteří pomáhali výstavu instalovat, stála opravdu hodně času a energie, ale také hodně, hodně velké desítky tisíc korun. A přitom jsem viděl, jak několik návštěvníků se ještě ofrňovalo, když je paní u vchodu požádala o případný příspěvek na charitu na pomocného psa pro postižené děti na vozíčku. Přitom vstup na výstavu je bezplatný. Klidně bych virtuální prohlídku i nějak zpřístupnil za drobný poplatek. Takovou výstavu už asi jen tak neuvidíme.

Komentář ze dne: 24.04.2020 13:55:44     Reagovat
Autor: - Akademie Jaroslava Foglara (@)
Titulek: Prodloužení výstavy Marko Čermák / 80 let
V návaznosti na postupné uvolňování omezujících opatření v době koronavirové krize, by měly být od pondělí 11. května 2020 pro veřejnost znovu otevřeny galerie, muzea a výstavní síně.
Toto uvolnění se dotýká i výstavy Marko Čermák / 80 let, která je instalována v Galerii 1, Štěpánská ul. 47 (nároží s ul. V Jámě) v Praze 1, GPS:
Výstava, která byla připravena k významnému životnímu jubileu - osmdesátinám Marko Čermáka, bude nyní otevřena do soboty 30. května 2020.
V březnu, za pouhý týden provozu galerie do jejího uzavření, zhlédlo výstavu téměř 500 návštěvníků. Lze tedy očekávat, že po dobu dalších tří týdnů, se počet zájemců o prohlídku expozice znásobí.
Galerie bude otevřena denně od 10 do 18 hodin, včetně sobot a nedělí. Posledním dnem prohlídky bude sobota 30. května.
Pro návštěvníky výstavy bude po znovuotevření galerie připraveno několik překvapení. Informace budou v průběhu příštího týdne zveřejněny ve foglarovském e-zinu Bohoušek (www.bohousek.cz) a na webu Kmene dospělých skautů Junáka (www.skaut.cz/kmendospelych).

Komentář ze dne: 24.04.2020 15:09:35     Reagovat
Autor: - Alois (@)
Titulek: Jupíííí
Huráááááá! Jupííííííííí!! Už jsem ani nevěřil, že výstavu ještě uvidím. Chystal jsem se do Prahy v ten víkend, co byla galerie uzavřena. Teď už si Čemáka ujít nenechám! A jsem zvědav, co za překvapení Akademie J.F. přichystá. Přijedu třeba s rouškou podle Černých jezdců!!

  Reklama
Foglarovské výroky
Svátek má Jana
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
13 otázek - kvízy
Poslední komentáře
skvělá práce
"Knihu jsem neviděl, ale dle přiložených ukázek hádám, že jde o mistrovské dílo, dosud nejlepší nově vydanou foglarovku (i když pan Čech je t ... "
Stínadla se bouří s ilustracemi Jiřího Gruse. Vychází pátý svazek souborného díla J. Foglara v novém vydání. S tématickými omalovánkami
Je to ,,BOMBA,,
"Také já smekám své staré sombrero a jsem nadšen ilustracemi Jiřího Gruse v knize Stínadla se bouří, je to ,,bomba,, ! Něco tak povedeného js ... "
Stínadla se bouří s ilustracemi Jiřího Gruse. Vychází pátý svazek souborného díla J. Foglara v novém vydání. S tématickými omalovánkami
Fíhá..
"...tak to snad ještě jednou půjdu!! Díky moc organizátorům za krásný zážitek z autogramiády s Markem Čermákem. Na poslední komentovanou proh ... "
Z autogramiády Marko Čermáka
Sobota 30. května - poslední příležitost k zhlédnutí výstavy Marko Čermák/80 let
"Kamarádi, přátelé, foglarovci, skautské sestry a bratři! Sobota 20. května 2020 je posledním dnem výstavy Marko Čermák/80 let, která je ins ... "
Z autogramiády Marko Čermáka
Krása je subjektivní věc
"Mě se třeba ilustrace k této knize moc líbí. Připomínají mi styl a grafiku šedesátých let minulého století. "
Česká sekce IBBY - Společnost přátel knihy pro mládež ocenila Dobrodružství v Zemi nikoho
Smekám nad novými ilustracemi Stínadel
"Ted jsem prolistoval nové vydání Stínadel a jsem upřimně nadšen z ilustrací Jiřího Gruse. Jsou nádherné a smekám svou čepici,jen tak dál!!! ... "
Stínadla se bouří s ilustracemi Jiřího Gruse. Vychází pátý svazek souborného díla J. Foglara v novém vydání. S tématickými omalovánkami
Stoletý hoch
"Díky za zprávu. Mám dotaz, proč vlastně tu knihu odmítl vydat Albatros, jak bylo údajně původně záměrem?"
11. března 2020 zemřel Z. K. Slabý
Kniha STOLETÝ HOCH aktuálně
"Uvádím aktuální informaci do této rubriky, která doplňuje informaci z 18. 5. 2020 na Bohouškovi. Kniha Stoletý hoch od Bobří řeky je ke koup ... "
11. března 2020 zemřel Z. K. Slabý
bez titulku
"Milý anonyme, bylo by fajn přestat učit orla lítat 😂 Vy se stydíte za své jméno? 😏"
11. března 2020 zemřel Z. K. Slabý
bez titulku
"Když jste jako první naturismus nadhodil, tak nějak nevadilo, že se to článku netýká. Trvat můžete na čem chcete, nic to nezmění na tom, že ... "
11. března 2020 zemřel Z. K. Slabý
bez titulku
"Mám pocit, že se tohle opravdu nevztahuje k tématu článku. Nicméně trvám na tom, že naturismus hlásá "návrat k přírodě", a je cel ... "
11. března 2020 zemřel Z. K. Slabý
Get the facts straight
"Naturismus zahrnuje více než jen nudismus, to je pravda. Ovšem nudismus je nedílnou součástí naturismu, bez něj není naturismus naturismem. ... "
11. března 2020 zemřel Z. K. Slabý
Poděkování
"Syn mi přivezl včera jednu sazenici, dostal jsem ji k narozeninám a dnes přesadil do většího květináče. Děkuji Vám pane Rosole. Už jsem jedn ... "
113 sazeniček Ginga ke 113. výročí narození Jaroslava Foglara
odpověď
"Díky za mail, již jsem odpověděl. Skutečně se nejedná o totéž, i když je to tak občas chápáno. Je to ale velká chyba. Jedno je podmnožinou d ... "
11. března 2020 zemřel Z. K. Slabý
Naturismu je nudismus
"Pane Valach, údaje v archivu bezpečnostních složek a v Cibulkově seznamu StBáků jsou veřejné a každý má možnost si vytvořit jakýkoliv sezna ... "
11. března 2020 zemřel Z. K. Slabý
Anonym
"OK, já vás určitě obtěžovat mailově nechci, a pokud ten seznam není veřejná informace, pak pro mě nemá smyslu. Prosil bych důsledně oddělov ... "
11. března 2020 zemřel Z. K. Slabý
PetrV je pro mne nadále anonym
" Správně – ať už někdo zná více jmen nebo ne, velkým přínosem pro společnost Foglaristů a příznivců Jestřába to nebude. Ti co kdysi „spolu ... "
11. března 2020 zemřel Z. K. Slabý
bez titulku
"Souhlasím. Ty lidi jsem neznal předtím, nebudu je znát ani potom. Co se odhalování týče, s tím bych byl opatrný, zvláště poté, co se mě v n ... "
11. března 2020 zemřel Z. K. Slabý
Moc príma knížečka!
"Luštění rukopisu z deníku malého Jaroslava Foglara je velice zábavné! Provedení knížky potvrzuje skvělý vkus Martina Peciny. Jen si tak troc ... "
Jestřábova švýcarská dobrodružství. Vyšla tématická knížka s autentickou podobou Foglarova deníku z roku 1920
A proč?
"A proč bych měl nějakému anonymovi předložit tento seznam, který jsem dal kdysi dohromady.? K čemu ho potřebuje? Vše je černé a bílé – kdy ... "
11. března 2020 zemřel Z. K. Slabý
malost
"Typická česká malost a zoufalství se zase projevily. A je zábavné to sledovat. Být tebou, nechám to být a vůbec nedělám těmhle individuím re ... "
Z autogramiády Marko Čermáka
agenti
"Zdravím, bylo by možné onen seznam zveřejnit? Kdo se omluvil, kdo mlčí? Díky."
11. března 2020 zemřel Z. K. Slabý
Stala se chyba - mea culpa....
"Údaje jsem převzal z Archivu bezpečnostních složek Ústavu pro studium totalitních režimů , kde Siki figuruje jako zavedený agent Racek dne 2 ... "
11. března 2020 zemřel Z. K. Slabý
29.únor 1978 ?
"Pravdivost příspěvku Michala Beránka zpochybňuje skutečnost, že rok 1978 nebyl přestupný. Tudíž neexistovalo datum 29.února 1978."
11. března 2020 zemřel Z. K. Slabý

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .