| STÍNADLA |
Bohousek Soutěžime s Bohouškem
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Bohoušek doporučuje
Počet návštěvníků
Počet návštěv od 29. 8. 2000
počet návštěv

Komentáře

ke článku: Z březnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 13. 3. 2019
ze dne 21.03.2019, autor článku: Martin Rosol

Komentář ze dne: 21.03.2019 12:12:52     Reagovat
Autor: - martin777 (@)
Titulek: Závidím ...
Smutně opakuji už poněkolikáté - a je to jako z písničky "Závidím", tuším že od od Nadi Urbánkové: Závidím ..., že v Praze mají možnost takové akce akademie! Škoda, že se nekoná v sobotu nebo neděli, určitě bychom přijeli i my, někteří "venkovští". Jak čtu zápis, i ten poslední program, to byl nářez "par-exeláns". Je škoda, že takového Slávka Janova a další, kteří jsou toto schopni připravit, nemáme jinde..

Komentář ze dne: 22.03.2019 15:53:51     Reagovat
Autor: - Akademie Jaroslava Foglara (@)
Titulek: Píseň Žlutý lebky
"Tisíce děkovných dopisů..." :-) Proslulou hláškou z filmu Limonádový Joe by se téměř dal charakterizovat čtenářský ohlas na článek Martina Rosola o průběhu 104. kolegia Akademie Jaroslava Foglara, které proběhlo před několika dny v polovině března...
Zároveň se ale několik čtenářů obrátilo na AJF s dotazem na vzpomínanou píseň Mirka Hoffmanna Žlutý lebky, kterou prý neznají, tak se ptají, cože je to zač ten chválený song...
Takže odpovídáme hromadně odkazem na jednu z verzí této písně na kanálu YouTube:
https://www.youtube.com/watch?v=JmpEURX8 7cQ
Příjemný poslech a krásné jarní dny přeje
48. klub oldskautů Jestřábi / Akademie Jaroslava Foglara

Komentář ze dne: 25.03.2019 16:13:08     Reagovat
Autor: - Ivo Fencl (Ivo.Fencl@iol.cz)
Titulek: Nenadávat
To stýskání si po Praze je podle mě nemístné. Když už, tak bych si stýskal, že jsem neprožil v Praze dětství. Ano, ano, ne vždy si lze vzít volno a jet "za Janovem, neplatí to ale i pro sto dalších pražských událostí? Za druhé je jednoduše naivní čekat, že budou právě foglarovské akce jinde než v Praze, protože sám Foglar je trochu Praha.

Komentář ze dne: 26.03.2019 00:13:51     Reagovat
Autor: - Menh+art (@)
Titulek: Foglarovské Brno
Pavel Hošek na foglarovkách vyzdvihuje, že dobrodružství čeká na čtenáře za každým rohem, v každém městě... - že je reálné a dosažitelné.
O Praze nehovoří. Proč taky? V Brně teď probíhá hra Stínadla tudy už 4. rokem. Startovali na 558 skupinových účastnících, pak 712, 629 a loni nevím.

V Praze jsme při Lítačce rádi za 70 účastníků. Brno má při Šalinění dvojnásobek.
V Brně badatelsky a pravidelně zkoumají podzemí a mohl bych pokračovat dál a dál, ale Praha je daleko za nimi asi v každé oblasti.
Je to v lidech. Brno je má.

Myslím, že Foglara můžeme najít a prožít jen venku - v uličkách, v roklích, za měsíčního svitu, na táborech a výpravách. Hledat ho někde u stolu je jen lítost, že to člověka minulo.
A minout nemuselo - Brno je teď více Foglarovo než Praha. Tak neskuhrat a raději sám něco dělat. Šup, šup.

Komentář ze dne: 26.03.2019 20:40:33     Reagovat
Autor: - Oko3 (zatajemstvimfrantisku@stinadla.cz)
Titulek: Praha
Brno je možná víc Foglarovský, ale pořád je to jenom Brno. Stínadla tam nikdy nebudou!

Komentář ze dne: 10.04.2019 10:31:58     Reagovat
Autor: - Akademie Jaroslava Foglara (@)
Titulek: Upřesnění programu 105. kolegia AJF
* Hoši od Bobří řeky na stříbrném plátně?
...Začíná se z vajíčka myšlenky klubat na svět zfilmování legendárního Foglarova románu Záhada hlavolamu? Scénář je už na světě!

* …a ještě jednou do Sluneční zátoky: Pátrání u Bobří řeky
...Hudební instrumentální skladba Bobří řeka je obestřena tajemstvím...

* Kterak se Rychlé šípy (ne)podívaly do kosmu
...Komu a proč vadilo, aby se legendární chlapecký klub vznesl „na výpravu“ do kosmu? A rozplynula se už šance, aby z paluby orbitální stanice ISS mohli Mirek Dušín & spol. pozorovat „modrou planetu“ z nadhledu, podobně jako Stínadla z věže kostela sv. Jakuba?

* Táborové znaky pro Pražskou Dvojku – Hochy od Bobří řeky
...Členové oldskautského klubu Jestřábi s přáteli mohou přispět k výzdobě klubovny sdružení Pražská Dvojka – Hoši od Bobří řeky výrobou tří dřevěných placek s táborovými znaky nejstaršího českého skautského oddílu, konkrétně z letních táborů 2012–2014. Kdy se do toho pustíme?
Stínadla tudy… Kudy ano, kudy ne?!
Reflexe „jestřábího průletu“ Brnem v rámci hry Stínadla » 2019. Zajímavá kratochvíle v jihomoravské metropoli nastražila účastníkům do cesty nejedno těžko překonatelné úskalí.

* Rychle šípy na gramofonových deskách
...Vzpomínka na ojedinělou edici příběhů Rychlých šípů na gramofonových deskách. Byly vydány v letech 1941 a 1942 s etiketou ESTA. Do obchodní sítě se však téměř nedostaly a krátce po skončení války byly všechny zásoby nepochopitelně zlikvidovány. Následná snaha Jaroslava Foglara o nové nahrávky nevedla ke kýženému cíli – a gramopříběhy téměř upadly v zapomenutí. Na reedici pak čekaly skoro přes půl století. Díky Tiskovému a distribučnímu centru Junáka se však přece – po 55 letech – podařilo staré příběhy vzkřísit a po technicky zdárném „vyčištění“ letitého záznamu byly znovu vydány na CD.

* Jak fotografovat Stínadla?
...Workshop o minimálních požadavcích na fotografické zachycování Stínadel a podobných míst. „Nalejvárnu“ doprovodí komentovaná fotogalerie Stínadel, zachycených objektivem od Ladislava Lahody.

* Pele-Mele
...Tradiční nůše informací, které se nevešly do hlavního programu…

Komentář ze dne: 13.04.2019 15:07:28     Reagovat
Autor: - PetrV (@)
Titulek: Stínadla v Brně
Netuším, proč na počet obyvatel menší Brno má větší účast na foglarovských akcích. Buď je to tím, že je (možná) v Brně menší nabídka aktivit, nebo to taky může být propagací.
Na Stínadlech je krásné, že není přesně definováno, kde jsou, takže si každý může určit jejich lokaci. Každopádně největší inspirace pochází samozřejmě z Prahy...

  Reklama
Foglarovské výroky
„Křičte si na mne, řežte si mne, mučte si mne chlebovou polívkou - přece jsem nejšťastnějším chlapcem: Vždyť jsem viděl Rychlé šípy!“ - Tlouštík v den svého prvního setkání s Rychlými šípy.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
13 otázek - kvízy
Poslední komentáře
"Velký dík!"
"Windy, budeš i nadále s námi a velký dík! Čest Tvé památce! E. Samek"
Vždy s úsměvem! Za Václavem Noskem – Windym
bez titulku
"Je škoda když odejde dobrý člověk. Ještě větší škoda je, když odejde vynikající člověk. A takový Windy byl. Už zůstanou jen vzpomínky. Vláďa ... "
Vždy s úsměvem! Za Václavem Noskem – Windym
Windy
"Windy,nikdy nezapomenu na tak přátelského a rovného člověka,jako jsi byl Ty,jsi příkladem nám všem ostatním,nezapomeneme. Jeep"
Vždy s úsměvem! Za Václavem Noskem – Windym
Babička
"Knihu již mám a je nádherná. Předmluva pana Svěráka mě dojmula k slzám. Všem fanouškům B. Němcové, Marko Čermáka Zdeňka Svěráka a Š. Barto ... "
S Marko Čermákem od Rychlých šípů po Babičku
Zdeněk Srstka
"K uvedenému článku lze připojit smutnou aktualitu, že 29. července 2019 zemřel herec Zdeněk Srstka, který si v seriálu zahrál vedlejší roli ... "
Několik poznámek k jubilejnímu uvedení seriálu Záhady hlavolamu v České televizi
Děkuji za vysvětlení
"Ahoj Bobo, děkuji moc za vysvětlení, kdy co vyjde. To bude radosti pod stromečkem. :-)"
Výloha plná foglarovek z Albatrosu
Ad Poselství ze Stínadel
"Je pravda, že došlo k přesunu několika titulů Albatrosu za jara na podzim. Na podzim tedy vyjde Poselství ze Stínadel, Dobrodružství z Zemi ... "
Výloha plná foglarovek z Albatrosu
Poselství ze Stínadel
"Chybička se vloudila do odkazu: https://www.databazeknih.cz/knihy/stinade lska-trilogie-poselstvi-ze-stinadel-396680"
Výloha plná foglarovek z Albatrosu
Poselství ze Stínadel
"Našel jsem jen toto.. https://www.databazeknih.cz/knihy/stinadelska-tr ilogie-poselstvi-ze-stinadel-396680 Není to přímo od Albatrosu, ... "
Výloha plná foglarovek z Albatrosu
A poselství ze Stínadel?
"A jak to prosím vypadá s tou knihou Poselství ze Stínadel, jejíž vydání bylo samotným Albatrosem inzerované na květen a stále se nic neděje. ... "
Výloha plná foglarovek z Albatrosu
Albatros se nezasekl
"Pokud je mi známo, tak Albatros se nezasekl a po prázdninách vyjdou dva nové tituly, a to Dobrodružství v Zemi nikoho s ilustracemi Jindřich ... "
Výloha plná foglarovek z Albatrosu
Albatros
"Nevíte někdo proč se zasekl Albatros s vydáváním dalších foglarovek? Plus mělo tuším snad už v dubnu vyjít mimo řadu Poselství ze Stínadel a ... "
Výloha plná foglarovek z Albatrosu
Záleží na perspektivě
"Libore. odpověď je možná dost jednoduchá. Jedním vysvětlením může být fakt, že příznivci autora knih Old Shatterhanda ještě s touto E-Mai ... "
V říši sedmé velmoci. Dokumentární film z let 1940-41 o výrobě časopisu Mladý hlasatel nyní na DVD
Regulérní zpravodaj
"Chci se, prosím, zeptat, zda se neplánuje vydávání časopisu oficiálně, jako regulérního zpravodaje? Vypadá to totiž skvěle, aktuální nadčaso ... "
Vyšla letní "bleskovka" magazínu V Jestřábích pařátech. Zve na komentovanou prohlídku výstavy Jiřího Filípka
Obal na DVD
"Dobrý den, Moc děkuji za DVD. Je to opravdu zajímavý a raritní materiál. Vzhledem k tomu, že DVD je dodáváno pouze v průhledné pošetce, ch ... "
V říši sedmé velmoci. Dokumentární film z let 1940-41 o výrobě časopisu Mladý hlasatel nyní na DVD
Komentovaná prohlídka výstavy
"V neděli 28. července 2019 od 15 hodin si bude možno výstavu malíře Jiřího Filípka v Kostelci nad Černými lesy prohlédnout s komentářem samo ... "
V Kostelci nad Černými lesy začíná výstava Jiří Filípek 50+
Foglar ne? May ano?!
"Jak to, že proti emailové adrese pana Škváry "karelmay@seznam.cz" nebrojí příznivci německého indiánského románopisce stejně, jako ... "
V říši sedmé velmoci. Dokumentární film z let 1940-41 o výrobě časopisu Mladý hlasatel nyní na DVD
Mimochodem...
"...Julie A. Seton, PhD., je velice pohledná dáma, která má šmrnc! Je radost ji poslouchat, i radost na ni pohledět... Link: https://www.li ... "
Přednáška vnučky E. T. Setona Lovec vlků Ernest Thompson Seton v polovině prázdnin v Praze
Bucharem na hlavu hřebu
"I když se předchozí komentář Leoše Novotného trochu minul místem zveřejnění (je napsán k článku o loňském sedmém sborníku, ale patřil by k l ... "
Vyšel Sborník nezávislých foglarovců č. 8
Dotaz
"Přečetl jsem si sborník č. 8, kde byl zveřejněn text Jury Stegbaura v doplněné podobě než je uveden zde na Bohouškovi. Zajímalo by mě proč j ... "
Nakladatelství Ostrov vydalo sedmý sborník kruhu přátel odkazu Jaroslava Foglara
Výročí
"Blíží se výročí této úžasné expedice na Podkarpatskou Rus. Rád na celou expedici vzpomínám."
Expedice Po stopách Hochů od Bobří řeky (20. - 26. července 2009)
Přehled vydaných čísel
"Mě by docela zajímalo, jestli někde na netu není přehled všech vydaných čísel s možností jejich prohlédnutí. Určitě by to bylo přínosné. Dě ... "
Vychází letní číslo oldskautského zpravodaje V jestřábích pařátech
Sborník
"Nazdar, foglarovci! Sborníky NF jsem měl v rukou vždy jen na Setkáních skautských sběratelů v Praze ve Fantově budově hlavního nádraží, ale ... "
Vyšel Sborník nezávislých foglarovců č. 8
Depeše od rodného domu Jaroslava Foglara
"Dnes, 6. července 2019 ve 13 hodin a 13 minut, se u rodného domu Jaroslava Foglara v Benátské ul. 3 v pražském Podskalí na Novém Městě, sešl ... "
6. července 1907 v půl druhou hodinu odpolední. Před sto dvanácti lety se narodil Jaroslav Foglar

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .