| STÍNADLA |
Bohousek Soutěžime s Bohouškem
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Bohoušek doporučuje
Počet návštěvníků
Počet návštěv od 29. 8. 2000
počet návštěv

Komentáře

ke článku: Z únorového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 13. 2. 2019
ze dne 20.02.2019, autor článku: Martin Rosol

Komentář ze dne: 20.02.2019 23:44:31     Reagovat
Autor: - skoro-akademik (@)
Titulek: "Čtenářské kluby Jaroslava Foglara" jsou
už svým názvem nádherným příkladem, jak může dojít (a také dochází) k chybným interpretacím pedagogických záměrů samotného Jestřába... Foglar byl pedagog volného času, jednou rovinou jeho činnosti byl skautský oddíl a druhou rovinou byla jeho spisovatelská tvorba... a protože těžištěm jeho pedagogického záměru byla kreativita naší mládeže, apeloval prostřednictvím dobrodružných románů... aby mohl naplnit touhy mládeže, inicioval čtenářské kluby, jež se svým pedagogem J.F. písemně komunikovaly.. Foglar tak získal dokonalý přehled o touhách aktivní mládeže, jež jej za svého sdíleného pedagoga přijala.. ČTENÁŘSKÉ KLUBY JF BYLY VEDENY K ČTENÍ JAKÉKOLIV LITERATURY VHODNÉ PRO TEHDEJŠÍ MLÁDEŽ A NIKOLIV K ČTENÍ FOGLARA.. Foglar byl mostem mezi mládeží a literaturou.. jeho jméno byla záštita a jistota, nikoliv směrovka či podprahovka k čtení jen a jen jeho knih.. píši zde proto, abyste skryté návody a hry ve foglarovkách vnímali vždy v kontextu románu a nebabrali jste se ve slovíčkaření, které předvádí kniha Mýtus zvaná Stínadla.. Foglar záměrně zanechává stopy, ale s textem musíte pracovat logicky a ne taky-pracovat jako habáni, kteří se jak trotli sejdou u ohně a vyslabikují T-A-R-A-N-T-U-L-E.. systém doslovného rozboru není klíčem do stínadelských vrat.. hezké dny celé akademii a Foglarovi zvlášť :)

Komentář ze dne: 21.02.2019 17:04:55     Reagovat
Autor: - Menhart (@)
Titulek: Čtenářské kluby
Vzdycky jsem se domníval, ze název CK byl odvozen od čtení časopisu a nešlo tam vůbec o čtení knížek.
Az v současnosti se čtenářskymi kluby nazývají ''kluby'' knižních čtenářů. Ale to s JF uz nemá nic společného.

Komentář ze dne: 22.02.2019 11:17:10     Reagovat
Autor: - Wendy (@)
Titulek: Zmatečnost
Proč pisatel komentáře Menhart přidal k článku o průběhu setkání foglarovců Akademie JF polemiku o čtenářských klubech, která se vůbec obsahu článku netýká - to mi rozum nebere. Na tento zmatečný příspěvek navázala už reakce, která komentáře rozvíjí jiným směrem než je samotný referát Martina Rosola. Patří tyto komentáře k článku? Kdo se má pak v záplavách různě se prolínajících nesouvisejících informací orientovat?! Pane Menharte, příště své k svému!

Komentář ze dne: 22.02.2019 11:21:47     Reagovat
Autor: - Wendy (@)
Titulek: další
Teď to čtu znovu, možná že první příspěvek "mimo mísu" napsal "skoro-akademik", na což reagoval "Menhart", ale i tak jsem z toho nemoudrá. Takže, prosím alespoň kvůli mně, která má ráda pořádek, nemíchejte páté přes deváté.
Děkuji, Wendy

Komentář ze dne: 23.02.2019 21:31:46     Reagovat
Autor: - Menhart (@)
Titulek: Zmatecnost
Jsem rád, Wendy, ze jste si v tom udělala pořádek, ze 1.zmatecnost byla u skoroakademika a 2. zmatečnost u Vás.
Ja jen reagoval na komentář a logicky jsem reagoval tam, kde komentář byl.

Netroufnu si ale někoho (skoroakademika) nabádat, aby psal někam, kde Vám to bude vyhovovat a nebude Vas to plést.
Předpokládám, ze si přečetl článek Martina Rosola a neco ho při tom napadlo a to napsal do komentáře. Nebo to nekdo delate jinak? Treba, ze chcete reagovat na nejaky článek a reakcí napíšete k jinému...

Možná, ze chtěl skoroakademik jen otevřít nějakou diskuzi (nebo jen napsat poznámku) na téma, které zrovna nemá na homepage svůj článek, tak to napsal k poslednímu zverejnenemu článku a doufal, ze to čtenáře Bohouska ''nerozhodi''.

Uz jeho samopojmenovani ''skoroakademik'' dává tušit, ze by to mohl být nějaký akademicky cekatel a tam tu provázanost s článkem vidím jasnou.

Wendy, přeji Vám vše dobré.

  Reklama
Foglarovské výroky
Svátek má Drahomíra
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
13 otázek - kvízy
Poslední komentáře
Komentovaná prohlídka výstavy
"V neděli 28. července 2019 od 15 hodin si bude možno výstavu malíře Jiřího Filípka v Kostelci nad Černými lesy prohlédnout s komentářem samo ... "
V Kostelci nad Černými lesy začíná výstava Jiří Filípek 50+
Foglar ne? May ano?!
"Jak to, že proti emailové adrese pana Škváry "karelmay@seznam.cz" nebrojí příznivci německého indiánského románopisce stejně, jako ... "
V říši sedmé velmoci. Dokumentární film z let 1940-41 o výrobě časopisu Mladý hlasatel nyní na DVD
Mimochodem...
"...Julie A. Seton, PhD., je velice pohledná dáma, která má šmrnc! Je radost ji poslouchat, i radost na ni pohledět... Link: https://www.li ... "
Přednáška vnučky E. T. Setona Lovec vlků Ernest Thompson Seton v polovině prázdnin v Praze
Bucharem na hlavu hřebu
"I když se předchozí komentář Leoše Novotného trochu minul místem zveřejnění (je napsán k článku o loňském sedmém sborníku, ale patřil by k l ... "
Vyšel Sborník nezávislých foglarovců č. 8
Dotaz
"Přečetl jsem si sborník č. 8, kde byl zveřejněn text Jury Stegbaura v doplněné podobě než je uveden zde na Bohouškovi. Zajímalo by mě proč j ... "
Nakladatelství Ostrov vydalo sedmý sborník kruhu přátel odkazu Jaroslava Foglara
Výročí
"Blíží se výročí této úžasné expedice na Podkarpatskou Rus. Rád na celou expedici vzpomínám."
Expedice Po stopách Hochů od Bobří řeky (20. - 26. července 2009)
Přehled vydaných čísel
"Mě by docela zajímalo, jestli někde na netu není přehled všech vydaných čísel s možností jejich prohlédnutí. Určitě by to bylo přínosné. Dě ... "
Vychází letní číslo oldskautského zpravodaje V jestřábích pařátech
Sborník
"Nazdar, foglarovci! Sborníky NF jsem měl v rukou vždy jen na Setkáních skautských sběratelů v Praze ve Fantově budově hlavního nádraží, ale ... "
Vyšel Sborník nezávislých foglarovců č. 8
Depeše od rodného domu Jaroslava Foglara
"Dnes, 6. července 2019 ve 13 hodin a 13 minut, se u rodného domu Jaroslava Foglara v Benátské ul. 3 v pražském Podskalí na Novém Městě, sešl ... "
6. července 1907 v půl druhou hodinu odpolední. Před sto dvanácti lety se narodil Jaroslav Foglar
K sborníku
"Dávám Věrnému čtenáři za pravdu. Úroveň sborníku začíná klesat. Oznámkoval jsem jej na 3 mínus. Jestli to tahle půjde dál, tak při jubilejní ... "
Vyšel Sborník nezávislých foglarovců č. 8
Po filmových stopách Rychlých šípů
"Přesně za 24 hodin od chvíle, kdy je tento příspěvek zveřejněn na webu Bohoušek, se v sobotu 6. července 2019 sejdou u rodného domu Jaroslav ... "
Do pražské Uhříněvsi (nejen) po foglarovských stopách
6.7. --- Setkání u rodného domu + zajímavá vycházka
"Ač v mnoha z nás stále ještě přetrvávají vzpomínky na nedávné pěkné Setkání ve Sluneční zátoce, už na dveře klepe další významná událost: ... "
Pozdrav ze Sluneční zátoky (15.6.2019)
--- s kritickým pohledem (a nadhledem)
"Pane Eddy, proč tak jásáte nad tentokrát (na rozdíl od většiny předchozích) vcelku průměrným obsahem sborníku? Prapodivná je také dvoustra ... "
Vyšel Sborník nezávislých foglarovců č. 8
O Bohouškovi
"Jen připomeňme, že poměrně objemná osmička (64 stran) končí (mimo komiksu) Stegbauerovým článkem "Bohoušek - web nenávistných foglarovc ... "
Vyšel Sborník nezávislých foglarovců č. 8
bez titulku
"Zdravím vespolek, setkání bylo pěkně připravené, nálada 1A. Bylo možné si prohlédnout tvorbu pana Jiřího Filípka a pana Teslviče, nechat ... "
Pozdrav ze Sluneční zátoky (15.6.2019)
Akademické tituly a vědecké hodnosti autorů
"Je v tom nesoulad - a nejsem sám, komu nad tímto zmatkem zůstává rozum stát: Proč editor sborníku důsledně neuvádí akademické tituly a vědec ... "
Vyšel Sborník nezávislých foglarovců č. 8
bez titulku
"Zo zamindrákovaných útokov proti Jaroslavovi Čvančarovi sa stáva seriál!"
Vyšel Sborník nezávislých foglarovců č. 8
bez titulku
"Výborná zpráva! Sborník vždycky přečtu od začátku až do konce. Děkuji autorům! Mimochodem, v jednom z minulých sborníků byla zmínka o to ... "
Vyšel Sborník nezávislých foglarovců č. 8
"Skvělé!"
"Zdravím! Díky za úžasnou informaci. Obsah časopisu vynikající. Určitě potěší všechny "Foglarovce". Chci Vám ještě oznámit jednu př ... "
Vyšel Sborník nezávislých foglarovců č. 8
Kdy už těch jedovatostí bude konec?
"Stegbauer vydal další sborník a z jeho posledních čtyř stran zas vytéká jedovatá slina. Fuj!"
Výstava Jan Čáka - grafika, knižní ilustrace byla zahájena v Příbrami
Článek
"Článek i s fotkami pošlete na info@bohousek.cz. Jinak pro vzkazy využívejte návštěvní knihu, komentáře jsou určeny k diskuzi o článku, ne k ... "
Výstava Jan Čáka - grafika, knižní ilustrace byla zahájena v Příbrami
!!Objevil jsem Dr. Jindřicha Metelku!!
"Stínadla nejsou mýtus. Vontové nejsou Foglarova mytologie. Mnohé události se staly tak, jak je Foglar v trilogii popsal... Kupříkladu Dr. Ji ... "
Výstava Jan Čáka - grafika, knižní ilustrace byla zahájena v Příbrami

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .