| STÍNADLA |
Bohousek Soutěžime s Bohouškem
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Bohoušek doporučuje
Počet návštěvníků
Počet návštěv od 29. 8. 2000
počet návštěv

Komentáře

ke článku: V dnešním světě chybějí Foglarovy ideje
ze dne 07.03.2016, autor článku: Jáchym Pantálek

Komentář ze dne: 08.03.2016 11:57:08     Reagovat
Autor: - Martin Bauman (bauman@seynam.cy)
Titulek: Kdo z vás se otužuje?
Tohle žalkání nad úpadkem nových generací, potažmo lidské společnosti a světa vůbec je tu už odpradávna a s časem se moc nemění. Ono je snadnější naříkat, jak se všechno zhoršilo, než se pokusit pochopit, že svět se prostě den za dnem mění a nikdy nebude takový, jako dřív. A především nebude nikdy takový, jako v románech Jaroslava Foglara - on totiž takový ani nikdy nebyl. Ve skutečném světe vždycky byly války, nenávist a kruté činy, je třeba si sundat růžové brýle nostalgie a podívat se na minulost realisticky. Dnešní mládež sice možná nečte Foglara, ale má jiné knihy, také plné fantazie i pozitivních poselství. Stačí jen na chvíli přestat hořekovat a podívat se na dnešní svět jinýma očima.

Komentář ze dne: 11.03.2016 16:27:43     Reagovat
Autor: - IvoFencl (Ivo-Fencl@iol.cz)
Titulek: ba dokonce
Ba dokonce ty nej foglarovky často byly psány ve stínu války nebo přímo za války.

Komentář ze dne: 12.03.2016 03:21:06     Reagovat
Autor: [PetrV] - PetrV (topaz3011@seznam.cz)
Titulek: Čím žije dnešní mládež?
Úvaha zde: http://exospace.cz/cim-zije-dnesni-mladez

Někol ik neumělých fotek zde: http://exospace.cz/galerie/nggallery/astroart/prah a-astronomicka

Několik (lepších) fotek našeho člena Ládi Lahody zde: http://www.podzemi.eu/fotografie/12/nahled.htm

Pro zájemce Záhada hlavolamu zde: http://exospace.cz/filmy-a-videa/ostatni/2/#6

Komentář ze dne: 13.03.2016 13:31:21     Reagovat
Autor: - PM (@)
Titulek: Čím žije dnešní mládež a děti?!
Převážná část dětí žije sněním o youtuberech jako je Vaďák, Hogy, Kovy, Falenka, Pedro, Nejfake a Jirka Král... To jsou jejich hrdinové.

Komentář ze dne: 13.03.2016 16:25:40     Reagovat
Autor: - VojtaV. (@)
Titulek: Co je to za partu?
...Vaďák, Hogy, Kovy, Falenka, Pedro, Nejfake a Jirka Král... Co je to za partu? Jacísi známi youtubeři, hrdinové dnešních ...náctiletých?? Já o nich nikdy neslyšel, asi proto, že nejsem "náctiletej". Z těch jmen znám jedině Pedra (někdejšího dvojkaře Jiřího Zachariáše), a pak se tak jmenoval cikánek se psem Dingem z románu Dobrodružství v Zemi nikoho. Ale o nich asi řeč není, co?!

Komentář ze dne: 13.03.2016 18:36:12     Reagovat
Autor: [PetrV] - PetrV (topaz3011@seznam.cz)
Titulek:
Nikoho z těch plantážníků neznám a nezná je nikdo z naší bandy. My se věnujeme zajímavějším věcem. Ale nepopírám, že je to hit dneška. Mládeži chybí pracovitost, strach, úcta ke starším. Jsem přesvědčen, že mnoho se od dob psaní foglarovek změnilo, i když doba je bezpečnější/nebezpečnější (nehodící se škrtněte). Však jsem o tom psal, viz výše.

Komentář ze dne: 13.03.2016 20:38:37     Reagovat
Autor: - PM (@)
Titulek: Když něco neznám, tak to neznamená, že to není.
Pro většinu české mládeže a dětí jsou výše jmenovaní hrdinové. To je skutečnost. Ovšem tato skutečnost se neprojevuje v mediálním světě. Na ČT 1, na Nově je těžko uvidíte. Neřeknou vám o nich. Přesto existují a jsou pro mladé hrdiny. Jejich vliv roste a najdete mezi nimi charaktery typu Mirka Dušína, ale i ty s vlastnostmi jiného typu... Můžeme věřit, že ony krásné foglarovské sny jsou ty pravé, doba jde dál a směr zájmu si našel svoji cestu. Mění se formy, nikoliv touhy, přání a vzhlížení k vzorům a hrdinům.

Komentář ze dne: 13.03.2016 23:52:57     Reagovat
Autor: - VojtaV. (@)
Titulek: Tak to opravdu není moje parta...
Nejdřív jsem požádal pana Googla, aby mě navedl k partě se jmény: Vaďák, Hogy, Kovy, Falenka, Pedro, Nejfake a Jirka Král. Pan Google takové nezná, ale doporučil mi: Vaďák, Hoggy, Kovy, Fallenka, Pedro, Nejfake a Jirka Král. A to mi pak vyskočila šňůra youtubovejch vídeí. Jedno jsem zhlédl - a stačilo mi to. Ta jestli tohle jsou hrdinové dnešních youngerů, tak potěšpámbů. Ale oni z těch blbostí vyrostou. Koho to baví, nic proti tomu - ale jsou to voloviny!

Komentář ze dne: 14.03.2016 00:50:17     Reagovat
Autor: [PetrV] - PetrV (topaz3011@seznam.cz)
Titulek:
Netvrdím, že takové zjevy nejsou - jedním z nich je synátor šéfa, nadšený youtubař. Ale tvrdím, že jsem několik jejich produktů viděl a docela mi to stačilo. Mládeži holt chybí soudnost a trocha sebekritičnosti. Ale nejsou všichni takoví. Jak říkám, stačí se podívat na produkci kluků z mé redakce. A jsou to teenageři jako oni. Jenže zatímco po těch prvních neštěkne pes, ti naši jsou součástí něčeho, co, troufám si tvrdit, svým zaměřením, složením a úspěchem nemá v této republice obdobu...

Takže recept pro kluky a holky zní: Nečekejte, že úspěch přijde hned, musíte na sobě makat. To, že ze sebe necháváte dělat idioty a ještě se při tom filmujete, je věc jedna, ale nečekejte, že to někdo ocení za rok, dva, pět let. Naopak se spíš za svoje projevy budete stydět. Pokud máte zájem něco tvořit, chcete, aby po vás něco zůstalo, musíte nejprve na sobě zamakat a změnit sebe sama. Jinak zůstanete těmi stejně směšnými, jakými jste byli, a nic na tom nezmění ani vaše pitoresktní chování.

Komentář ze dne: 14.03.2016 11:57:50     Reagovat
Autor: - PM (@)
Titulek: Věc názoru
Je věcí každého co považuje za přínosné, zajímavé, dobré. Nicméně je nutné se smířit s fakty, že tyto youtubery oslovují společnosti O2, CocaCola, Milka atd.... dokonce i ministerstva ČR a mají o ně zájem, resp. o jejich pomoc při šíření informací. Proč? Protože dovedou oslovit mladé i děti... Kdo v tom současném mediálním světě dětí hledá špatnost, ten jí najde, ale najde jí i v klasické zábavě např. televize. Usuzovat podle několika zhlédnutých videí je zkreslující. Nicméně sály kin i výstavních hal se plní právě díky těmhle "hrdinům" youtuberům. To je fakt se kterým Vy, já i Bohoušek nic nenadělá.

Komentář ze dne: 15.03.2016 00:03:57     Reagovat
Autor: [PetrV] - PetrV (topaz3011@seznam.cz)
Titulek:
Souhlasím, ale rozhodně to není důvod, proč bych si měl těchto individuí nějak vážit. To, že je mládež zblblá a jde za každým individuem, které ze sebe je ochotno udělat kreténa, nevypovídá nic o schopnosti těch aktérů, ale spíš o divném stavu mládeže. Které chybí pozitivní vzory, zájem o něco pořádného, hodnotného, povznášejícího, něco, co z nás dělá víc lidi než předvádějící se zvířata.

Naši kluci jsou normální, trochu střelení, ale odvádějí spoustu práce, která oslovuje tisíce lidí daleko důstojnějším, trvalejším a hodnotnějším způsobem. Bez jakékoliv diskuse a sotva se může najít někdo svéprávný, kdo by dokázal posuzovat naši práci a práci těchto týpků jinak. Debila dokáže ze sebe udělat každý. Ale v 17 odvádět práci lepší jak dospěláci, to asi ne. (Marek z naší redakce dostal před pár týdny ocenění od společnosti CometBase za mimořádný příspěvek k popularizaci komet a jejich pozorování; jako jediný v Česku a nejmladší na světě. Je zcela bez debat, proč si budu radši cenit jeho než infantilní puberťáky.)

Díky práci těchto náctiletých kluků je naše redakce jednou z nejúspěšnějších astro-kosmo redakcí na českém Facebooku s největším počtem příspěvků a interakcí čtenářů. Před námi jsou jen skutečně profesionální redakce! Tak co, kdo dokáže oslovit masy? My rozhodně.

Komentář ze dne: 15.03.2016 06:19:28     Reagovat
Autor: - Krizmen (@)
Titulek: Tak si tady čtu
... ať už příspěvek do soutěže o placky nebo komentáře... Podle mě nejhorší je vnucování Foglara. Sám jsem si dílo Jaroslava Foglara našel a jsem přesvědčený, že tak je to nejlepší. Stejně tak si děti dnes nacházejí to, co je zajímá. Ať už jsou to youtubeři nebo on-line hry. Foglar prostě už nikdy nebude "to hlavní" - s tím se prostě smiřte a neplačte nad tím. Je to hlavně tím, že nežije, že se dostal do čítanek ve škole, stal se tzv. klasikou. A pokud nějaký kluk či holka objeví Foglara trochu jinak než v čítankách (kde se neustále omýlají Rychlé šípy, Ježek v kleci a ještě Hoši od Bobří řeky), pak mu přeji hodně radosti na stezce plné dobrodružství a mám z toho radost ;-)

Komentář ze dne: 15.03.2016 22:10:30     Reagovat
Autor: - Akademie Jaroslava Foglara (@)
Titulek: LXXVI. kolegium AJF
Přestože jsem přesvědčen, že obdiv k "youtuberům" typu Vaďáka a spol., (osobně nic proti nim, ale jsou mi naprosto ukradeni) či jiným "hrdinům" a "vzorům" mládeže dneška" tohoto ranku, je synonymem současného povrchního "action & event." nazírání na svět. A je mi dvojnásob ukradeno toto nazírání od Coca-Cola Company, O2 a podobných korporací, když tyto bezduché týpky podporují. Nemíním však o tom vynášet moudra či nemoudra v komentářích Bohouška.
Místo toho zvu zájemce (mimo konkrétních osob s visačkou "persona non grata") na další, v pořadí již LXXVI. setkání kolegia Akademie Jaroslava Foglara. Uskuteční se ve středu 16. 3. 2016 od 18 hodin na tradičním místě, v klubovně Okrasní rady Junáka Praha 2, Bělehradská 51.
V programu se budeme mj. zabývat tematikou této diskuse na Bohouškovi, představíme si novinky alternativní (undergroundové) scény, která dílem navazuje a rozvijí odkaz J.F., naposledy v tomto akademickém roce vzplanou ohnivé jazyky "rozsvíceného čaje" Martina "Pilgrama" Rosola, zazpíváme si foglarovské i nefoglarovské písničky atd. atd. atd.
Hostem K-AJF bude tentokrát naprosto výjimečná osobnost českého skautingu - dlouholetý předseda Junáka v okrese (obvodu) Prahy 2: Eduard Marek - Hroznýš. Činovník, který po mnoho let "skautsky šéfoval" Jaroslavu Foglarovi, jako vůdci podřízené výchovné jednotky (oddílu), zavzpomíná na řadu setkání i spolupráci s Jestřábem.
Ojedinělost setkání s Eduardem Markem podtrhuje skutečnost, že br. Hroznýš bude hostem setkání doslova v předvečer svých 99 narozenin (* 17. 3. 1917)!!!
Se stiskem levice (sesle) i pravice
Slavomil Janov (Nashville)
vůdce 48. klubu OS Jestřábi Praha,
prezident Akademie Jaroslava Foglara
:-)

Komentář ze dne: 16.03.2016 03:19:17     Reagovat
Autor: [PetrV] - PetrV (topaz3011@seznam.cz)
Titulek:
Já žádného Foglara nikomu nevnucuju, ale taky o něm nemlčím. A v naší redakci je to díky mně téma. Přivedl jsem Láďu Lahodu, který je bývalým junáckým vůdcem, znalec Foglarova díla a fotograf nejen stínadelských uliček. Troufám si tvrdit, že i ti, kterým to nic neříkalo, mají přinejmenším zájem; podobně, jako jim byl ukradený nějaký výcvikový prostor Ralsko nebo sklady jaderné munice. Chce to přizvat lidi, kteří jsou znalí, něco ví a dokážou oslovit. Náš nejmladší člen po zhlédnutí některých dokumentárních filmů z produkce členů naší redakce o Ralsku a přítomnosti jaderných bomb v ČSSR prohlásil, že je to lepší jak podobné filmy v televizi. Neumětelskými, ale vyumělkovanými fotkami ze Stínadel mučím naše čtenáře, a oni to kupodivu oceňují. Zásadně nesouhlasím s tím, že Foglar nemá co říci dnešním dětem. Ve skupině Přátelé ExoSpace je jeden jedva čtrnáctiletý kluk, který je Stínadly fascinován. Měli jsme v redakci dvanáctiletého, který vydržel s tímto tématem trávit celé večery. Troufám si tvrdit, že dokážu všem, mladším i starším, předávat všechno, co chci. Proto taky vedu naprosto nepravděpodobnou redakci lidí ve věku od puberťáků po důchodce, zaměřenou na astronomii, fyziku, kosmologii, kosmonautiku, podzemní a vojenské stavby, svobodný software - a Stínadla.

Budiž to jako příklad, že to fakt jde a funguje. O Stínadlech bude i jedna prezentace na chystaném FYZIKÁLNÍM semináři.

Komentář ze dne: 16.03.2016 03:41:39     Reagovat
Autor: [PetrV] - PetrV (topaz3011@seznam.cz)
Titulek: !!!!!
Stínadla a Foglar dneska už nikoho neoslovují?

A CO JE TOHLE???
http://exospace.cz/wp-content/gallery/pr aha-astronomicka/stinadla7.jpg
http://exospace.cz /wp-content/gallery/praha-astronomicka/stinadla9.j pg
http://exospace.cz/wp-content/gallery/praha-as tronomicka/stinadla11.jpg

PS: Právě jsem vydal befel všem členům naší redakce, aby se vyjádřili k tomu, zda oficiálně do oblasti našich zájmů zařadíme Stínadla.

Komentář ze dne: 16.05.2016 21:14:59     Reagovat
Autor: - Míša (@)
Titulek:
Je mi 33 let a k foglarovkám jsem se dostala skrze mého tátu... Nikdy jsem do Skauta nechodila, ale tohle hnutí má mé velké sympatie..
Souhlasím s pisatelem.. Nedávno jsem si z nostalgie byla v knihovně půjčit jednu foglarovku, a knihovnice se na mě koukala, cože to čtu. A to jsem si myslela, že žijeme v době, kdy si můžeme číst, co chceme, aniž by na nás lidi koukali skrze prsty...

  Reklama
Foglarovské výroky
Svátek má Bruno
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
13 otázek - kvízy
Poslední komentáře
NMD R1
"Kanye West shoes Nike cortes Adidas NMD white Pandora charms clearance Adidas UK Pandora silver rings Adidas adilette slides Nike Air ... "
Náhodné foglarovské zážitky
bez titulku
"Bohužel příběhy nejsou v knize všechny, jeden chybí ( číslo 151). Vydavatel přehlédl, že díl 150 se rozkládal původně na dvou stránkách, tím ... "
Mimozemšťané: Vyšlo první souborné vydání kresleného seriálu Jiljího Záruby a Jiřího Petráčka
Suvenýr - výroční turistická známka
"S ohledem na to, že zejména v období druhé obnovy skautingu, v letech 1968 - 1970, byl Eduard Marek v úzkém kontaktu s Jaroslavem Foglarem, ... "
Žižkovský jarní kilometr s legendou českého skautingu
díky
"Díky Slávkovi za připomenutí galerie Ládi Lahody, bývalého zástupce vůdce skautského oddílu v Loděnicích u Prahy, letitého badatele a fotogr ... "
Z dubnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 10. 4. 2019
Výhoda pro Pražáky
"Není to postaveno na hlavu, že kvalifikace soutěže se koná v běžný pracovní a školní den, a v sobotu, kdy do Prahy může přijet většina mimop ... "
Memoriál Jana Tleskače - zámečnického učně ve Stínadlech - Mistrovství světa ve vyjímání ježka z klece, veletrh Svět knihy 2019
Především to není recenze
"Především to není recenze, i když sám v tom videu o recenzi mluví. Že Albatros zasílá zdarma výtisky na takováto videa (k tomu skvělých 200 ... "
Záhada hlavolamu - Jaroslav Foglar [TIP]
bez titulku
"Velmi připitomělá recenze. Ten člověk objevil „Ameriku“."
Záhada hlavolamu - Jaroslav Foglar [TIP]
Stažení
"Mě to stáhnout jde ;-) Pokud máš nainstalovanou čtečku PDF souborů, stačí na odkaz kliknout, otevře se v prohlížeči. Funguje i pravé tlačítk ... "
Z dubnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 10. 4. 2019
Jde magazín stáhnout?
"Zajímavá a čtivá novinka, ten elektronický magazín V jestřábích pařátech! V patičce ale je uvedeno, že jde celkově o 3. číslo. To vydávají s ... "
Z dubnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 10. 4. 2019
Žvýkačka
"Ahoj, kamarádi! BS č. 4/2018 přečtena. Potěšil mě, byť zkrácený, přepis řeči předsedy akademického senátu MU Brno. Info, že Bobr (MV) hov ... "
Vyšla Bobří stopa 4/2018 - zima
Moralizování se týká mravů, morálky
"Nepijte na ovoce není moralizování. Nerdi, geekové a Záhada hlavolamu? Aha. "
Knížky - Záhada hlavolamu | Rychlé šípy v nejlepší formě
Co se vlastně tam dělo?
"Na akci byla velká pozvánka, ale co porada přinesla? Vkládání letáků do časopisu nám je fuk, a co tam tedy bylo jiného??"
Otevřená porada Pražské pobočky SPJF se koná 4. 4. 2019
bez titulku
"Tak úplně na konci knížky mě moc potěšilo - Připravujeme: Boj o první místo, Dobrodružství v zemi nikoho ( jsem zvědav na ilustrace Jindřich ... "
Záhada hlavolamu s ilustracemi Jiřího Gruse. Vychází třetí svazek souborného díla J. Foglara v novém vydání. Se soutěží Poselství ze Stínadel
Stínadla v Brně
"Netuším, proč na počet obyvatel menší Brno má větší účast na foglarovských akcích. Buď je to tím, že je (možná) v Brně menší nabídka aktivit ... "
Z březnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 13. 3. 2019
Upřesnění programu 105. kolegia AJF
"* Hoši od Bobří řeky na stříbrném plátně? ...Začíná se z vajíčka myšlenky klubat na svět zfilmování legendárního Foglarova románu Záhada hl ... "
Z březnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 13. 3. 2019
bez titulku
"V oddíle trenujeme jak uzly, tak skautskou ideu a znalosti, které by skaut dle mého měl znát. Ovšem znám oddíly, kde ani rádkyně neznají tém ... "
F. A. Elstner se několikrát obrátil
bez titulku
"Tak Záhada už je doma :) Bylo příjemné minout x knihkupectvích a v každém byla ve výloze, někdy i ve více exponátech v jednom štůsku. Vydání ... "
Záhada hlavolamu s ilustracemi Jiřího Gruse. Vychází třetí svazek souborného díla J. Foglara v novém vydání. Se soutěží Poselství ze Stínadel
Odkaz na videoreportáž
"10. ročník Pražské lítačky objektivem iDnes.cz https://tv.idnes.cz/domaci/prazska-lit acka-zavod-doprava-tramvaje-autobusy-vlaky-pid-sou ... "
10. ročník Pražské lítačky - závodu v používání hromadné dopravy startuje 5. dubna 2019 na Nákladovém nádraží Praha-Žižkov
Nedůležité
"Myslím, že to zda použijí úřední název nebo obecný není až tak zásadní, teda až na variantu, že jde o nějakou dotační nebo vyhláškovou povin ... "
Sdružení přátel Jaroslava Foglara pořádá i letos Příměstský tábor s Rychlými šípy v Praze
"z. s." ?!?!?!
"Probuďte se, funkcionáři ze SPJF! Psát na plakát, že nějaký tábor pořádá Sdružení přátel J. Foglara, a přidat k tomu byrokratickou zkratku & ... "
Sdružení přátel Jaroslava Foglara pořádá i letos Příměstský tábor s Rychlými šípy v Praze
bez titulku
"Volné pokračování Stínadelské trilogie, vyjde v samostatné řadě knih, nikoli v této. Bude to řada "Ze světa Jaroslava Foglara", bu ... "
Záhada hlavolamu s ilustracemi Jiřího Gruse. Vychází třetí svazek souborného díla J. Foglara v novém vydání. Se soutěží Poselství ze Stínadel
Jiná obálka
"Líbí se mi, že Záhada hlavolamu má na¨rozdíl od Hochů a Chaty černou obálku :) Doufám, že tak to bude mít celá triologie. A obzvlášť jsem ... "
Záhada hlavolamu s ilustracemi Jiřího Gruse. Vychází třetí svazek souborného díla J. Foglara v novém vydání. Se soutěží Poselství ze Stínadel
Praha
"Brno je možná víc Foglarovský, ale pořád je to jenom Brno. Stínadla tam nikdy nebudou!"
Z březnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 13. 3. 2019

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .