| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
20 let s vámi
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Bohoušek doporučuje
Počet návštěvníků
Počet návštěv od 29. 8. 2000
počet návštěv

Komentáře

ke článku: Jaro s těšítky 2015
ze dne 20.03.2015, autor článku: Bohoušek

Komentář ze dne: 16.04.2015 08:36:21     Reagovat
Autor: - Menhart (@)
Titulek: Čigoligo Jestřábe a přelet jasného bodu po obloze
Ve středu 15. dubna 2015 po zajímavém divadelním představení o Jaroslavu Foglarovi prolétal nad Vyšehradem od Z na V jasně svítící objekt.
Slávek Janov tvrdil, že se jedná o letadlo, já byl přesvědčen, že vidíme velmi zdařilý přelet mezinárodní kosmické stanice ISS. Slíbil jsem, že své tvrzení podložím na Bohouškovi informacemi.

Tedy na
http://www.heavens-above.com/PassSummary.aspx? satid=25544&lat=50.083&lng=14.467&loc= Praha&alt=254&tz=CET
se píše, že ISS prolétá nad Prahou:
15. 4. -3,2 (jasnost)
20:38:34 10° ZSZ - začátek
20:41:51 74° S - nejvyšší bod (74° nad obzorem je hodně vysoko)
20:45:05 10° V - konec
Při kliknutí na řádek tohoto přeletu se zobrazí i mapka. Další záznamy přeletů ukazují, že tak vysoko nad obzorem, v takové jasnosti, ve velice příhodném času atd. opravdu nebývá moc přeletů ISS.

Byla to taková vznešená tečka po shlédnutí divadelní hry ze života a díla Jaroslava Foglara, kde "komické se protíná s vážným, známé s nečekaným". Na akci se vypravila Pražská pobočka SPJF a propagovala tam Sdružení přátel J. Foglara před diváky časopisem Bobří stopa. O divadle více na http://www.praha-vysehrad.cz/2467_Cigoligo-jestrab e-aneb-motyl-ve-tvari

Komentář ze dne: 16.04.2015 10:17:28     Reagovat
Autor: - Krizmen (@)
Titulek: Sice moc nechápu
proč je tento text u Jara s těšítky, ale budiž :-) (ke vzkazům slouží Bohouškova kniha návštěv, k příspěvkům náš redakční mail).

Komentář ze dne: 16.04.2015 10:42:36     Reagovat
Autor: - Slavomil Janov, Akademie Jaroslava Foglara (jaroslav.foglar@email.cz)
Titulek: Další z řady Menhartových omylů
V komentáři Radka Petra (Menharta) o svítícím objektu prolétajícím nad hlavami účastníků soaré po představení o Jaroslavu Foglarovi v divadélku Starého purkrabství na Vyšehradě v Praze (15. 4.) se uvádí, že "...Slávek Janov tvrdil, že se jedná o letadlo, já byl přesvědčen, že vidíme velmi zdařilý přelet mezinárodní kosmické stanice ISS."
Musím konstatovat, že se jedná o další z řady pomýlených Menhartových výroků. O "letadle" jsem totiž nemluvil já, ale vedle nás přihlížející aktér představení, herec Nezávislého podšafranického divadla Miloš Doležal. Můj vyslovený názor byl naopak, že se jedná o svítící lampión, který je nyní pro řadu lidí módou vypouštět po setmění. Jde o tzv. thajské lucerny přání (jde o tradiční lampióny, na jejichž obal člověk napíše své přání a poté ho vyšle do vzduchu).
Objekt, který letěl nad Vyšehradem, měl jasnou svítivost, která přibližně odpovídá poloze zmíněných lampiónů letících ve výšce cca 200 - 400 metrů.
Poloze ani svítivosti ISS zmíněný světelný bod neodpovídal!
Jeden ze zajímavých článků o "UFO"(za nimiž se v řadě případů skrývají právě "thajské lucerny"), lze stáhnout například na:
http://www.matrix-2012.cz/index.php?option=co m_content&view=article&id=736:nezname-leta jici-objekty-nad-r&catid=58:ufo&Itemid=82


Komentář ze dne: 16.04.2015 10:54:44     Reagovat
Autor: - Slavomil Janov, Akademire Jaroslava Foglara (jaroslav.foglar@email.cz)
Titulek: Své k svému... podruhé
Krizmene, když jsem před časem (tak cca 3-4 měsíci) napsal na Bohouškovi komentář, že kdosi (tuším, že Miloš Vraspír) umístil nějakou svoji informaci do komentářů k jakémusi o zcela jiném tématu pojednávajícímu článku - pokud si vzpomínám, nazval jsem svůj údiv titulkem Své k svému... - reagoval jsi, že každý může psát své komentáře kam chce. A najednou nyní máš stejnou výhradu k nelogickému umístění komentáře o "UFO" k článku o sluníčkách a těšítkách. Takže jsem měl před časem se svým kritickým komentářem pravdu?

Komentář ze dne: 16.04.2015 12:12:13     Reagovat
Autor: - Krizmen (@)
Titulek: Ano.
Mě to spíš připomnělo výkřik do tmy (a ten by logicky patřil do návštěvní knihy). A spíš by tomu slušel článek na Bohouškovi, že členové pražské pobočky navštívili divadelní představení (a třeba i nějakou fotku k tomu) a že pražská pobočka funguje. Nic víc, nic míň. Jinak máš pravdu v tom, že to, kdo kam co píše, je jeho svobodné rozhodnutí. Jen je pak problém uvedený text nalézt (sám píšeš, že nevíš u jakého článku Miloš napsal svůj komentář). :-)

Komentář ze dne: 16.04.2015 16:09:10     Reagovat
Autor: - Menhart (@)
Titulek: UFO
K letícímu objektu byla diskuze v hloučku, když všichni koukali na oblohu.
Slávka bych měl poznat po hlase, ale nejspíše jsem mu přiřadil jinou nesprávnou odpověď a za to se omlouvám. UFO či svítící lampion je ale ještě horší než letadlo. :-)

Myslím si, že jsem odkazem dokázal, že se jednalo o ISS a tím to považuji za uzavřené.

Nemohu za to, že z redaktorů Bohouška nikdo na akci nebyl a nikdo jiný nemá možnost vkládat články na Bohouška.
Domluvili jsme se na Vyšehradě, že to "zítra zveřejním na Bohouškovi", tak jsem zvolil nějaký neutrální příspěvek z poslední doby.
Kdyby zde nějaký článek/pozvánka na akci byla, samozřejmě bych to přiložil k ní. To snad také není třeba dále řešit...

Ještě drobnost:
kdyby byl výstup z knihy návštěv "vytažen na homepage", jistě bych to napsal tam, ale kniha je schovaná až v další úrovni a, přiznám se, že jsem dnes v ní byl poprvé. Ale někdo se jí snaží používat, tak třeba má nějaký smysl i v této "schované" podobě. Určitě je to vhodné na slova uznání, jako jsou ta z Protivína.
Všem přeji pěkné dny.

Komentář ze dne: 16.04.2015 22:19:11     Reagovat
Autor: - U(nie)F(oglarovských)O(rganizací) (jaroslav.foglar@email.cz)
Titulek: UFO naposledy
Svítící objekt nad Vyšehradem letěl přibližně ze směru od Smíchova (ze západu) na cca Vršovice - tedy na východ či JVV, tedy v přibližném azimutu 90 - 120°.
Podle informací ze stránek ISS přelétávala orbitální stanice z východu či SSV až SV v azimutu cca 270°, tedy přesně opačným směrem na JJZ. Co k tomu víc dodat?!
Podle svítivosti a dané rychlosti letu bych odhadoval, že šlo opravdu o lampion - vypuštěný někde pod Strahovem- , který za obdobného počasí jaké bylo ve středu večer, létá přibližně stejně (a že jsem již těch letících lampiónů viděl stovky) ještě asi 1-2 km a pak klesne (spadne)na zem.

Komentář ze dne: 17.04.2015 17:51:30     Reagovat
Autor: - Menhart (@)
Titulek: Setrvávej v omylu, ale
Už 16. dubna jsem zde psal, že družice ISS letěla v čase 20:38:34 ze ZÁPADOSEVERUZÁPAD (ZSZ) vysoko (74°) nad naše hlavy. Vrcholila v 20:41:51 na SEVERU (S) a zapadala v čase 20:45:05 na VÝCHODĚ (V).
Tedy od Smíchova k Vršovicím... Vlastně se shodujeme na všem, jen já dokládám výpisem přeletů, že to opravdu byla družice a Slávek trvá na své doměnce lampionu.

Pokud ale akademik a zakladatel Akademie JF neuznává důkazy, opravdu nemá cenu diskutovat - akademicky ani normálně. Někdo prostě ten patent na rozum má, důkazy mu jsou cizí a jen trousí svoje pravdy a omyly ostatních. :-)

Komentář ze dne: 12.05.2015 23:24:50     Reagovat
Autor: - Menh+RT (@)
Titulek: Prokopáček
Staré fotky z doby výprav mladého Jestřába do Prokopáčku jsem našel na FB Jinonice Live. Jako ochutnávku použijte třeba koupaliště z roku 1933 http://1url.cz/FXkV ale fotek jsem tam našel alespoň 5.
Tam někde jsou Dýmové jeskyně, ne?

Komentář ze dne: 12.05.2015 23:45:42     Reagovat
Autor: - Menhart (@)
Titulek: Výročka PP SPJF - staň se členem Sdružení přátel Jaroslava Foglara
V těchto dnech se připravuje k odeslání pozvánka na výroční schůzi Pražské pobočky Sdružení přátel Jaroslava Foglara, která proběhne v sobotu 30. května 2015 v Praze nedaleko Sv. Jindřicha.

Případní zájemci o členství v SPJF, postupujte podle http://www.spjf.cz/jak-se-stat-clenem-spjf a souběžně napište na pp@spjf.cz

Komentář ze dne: 27.09.2018 01:42:55     Reagovat
Autor: - PetrV (@)
Titulek: ISS
Když už je řeč o stanici ISS...

tak jak by se vám to líbilo třeba takhle?
https://exospace.cz/wp-content/uploads/20 18/09/rychle-sipy-krtecek.jpeg

A jinak se omlouvám, že se nám nepodařilo protlačit Foglara a jeho Rychlé šípy namísto toho černého skřeta na ISS. Nicméně jsme v tom byli sami, i redakce Bohumila strčila hlavu do písku a nereagovala :'(. Tak snad jindy (jestli nějaké jindy bude.)

  Reklama
Foglarovské výroky
Svátek má Oskar
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
13 otázek - kvízy
Poslední komentáře
Jak pravil br. Žižka ...
"... Nepřátel se nelekejme a na množství nehleďme. Nazdar, Menharte! Nic si z toho nedělej. Donald ... okopávat (kotníky), to jim jde, al ... "
Idnes.cz (9. 7. 2020): Brigády ve Sluneční zátoce nechceme, odmítají foglarovce majitelé lesů
Válka světů
"Přátelé i nepřátelé, děkuji všem, co se mě zde zastali. Jsou to zrovna lidi, co mě znají z různých akcí, protože taky něco dělají pro osta ... "
Idnes.cz (9. 7. 2020): Brigády ve Sluneční zátoce nechceme, odmítají foglarovce majitelé lesů
Souhlasím
" s Krizmenem a s Winogou. Menhart stojí za celou řadou foglarovských akcí - výprav, her, soutěží, naposledy letos ve Sluneční zátoce, nebo l ... "
Idnes.cz (9. 7. 2020): Brigády ve Sluneční zátoce nechceme, odmítají foglarovce majitelé lesů
Pojďte se podívat 6m pod ulici Řásnovka, kde probíhá
"naprosto unikátní stavební akce: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/podi vejte-se-do-stok-pod-prahou-kde-se-opravuje-nejsta rsi-cast-ce ... "
Jiří Grus kreslí do knihy Záhada hlavolamu Mirka Dušína
Má problémy se sebou, tak otravuje život druhým
"Tyhle řeči proti M. a proti Nadaci a Sdružen (a proti Albatrosu, proti p. Šantorovi atd.)í vede stále tentýž člověk, akorát mění přezdívky ( ... "
Idnes.cz (9. 7. 2020): Brigády ve Sluneční zátoce nechceme, odmítají foglarovce majitelé lesů
Také nesouhlasím
"Menharta také znám jako člověka, který se opravdu snaží a bez něj by velká část akcí, které proběhly v Praze a okolí, se vůbec neuskutečnila ... "
Idnes.cz (9. 7. 2020): Brigády ve Sluneční zátoce nechceme, odmítají foglarovce majitelé lesů
Nesouhlasím
"Rád bych se na tomto místě Menharta zastal. Letos to bude třicet let, co se známe. Menhart má po ta léta celou řadu originálních nápadů, dík ... "
Idnes.cz (9. 7. 2020): Brigády ve Sluneční zátoce nechceme, odmítají foglarovce majitelé lesů
Opět to podstatné
"Nebýt toho, že celá akce je nepovedenou menhartovinou, nevznikl by ani další balast kolem kůrovcové kalamity ve Sluneční zátoce. Stejně jako ... "
Idnes.cz (9. 7. 2020): Brigády ve Sluneční zátoce nechceme, odmítají foglarovce majitelé lesů
Kůrovec
"Jenom pro upřesnění, pan Jeřábek řekl mohu si požádat o dotace. Nikde nečtu požádám si o dotace. Přesně tímto způsobem dochází k problémům, ... "
Idnes.cz (9. 7. 2020): Brigády ve Sluneční zátoce nechceme, odmítají foglarovce majitelé lesů
Poděkování za doplněné vydání Jurovi a Pedrovi
"Děkuji tímto velmi Jurovi Stegbauerovi a Jiřímu Zachariášovi - Pedrovi, za to, že díky nim vyšlo rozšířené vydání knížky "Stoletý hoch ... "
Stoletý hoch od Bobří řeky. Vychází druhé doplněné vydání knihy Jiřího Zachariáše
dotace
"Ještě bych připomněl tento odstavec: Obnovovat porosty se chystá i vlastník lesů podél zátoky. Chce ale postupovat postupně a podle vlast ... "
Idnes.cz (9. 7. 2020): Brigády ve Sluneční zátoce nechceme, odmítají foglarovce majitelé lesů
typická menhartovina
"„Mrzí nás, že to dospělo k takovému nedorozumění. S majiteli jsme jednali a byli jsme s nimi domluveni. Bohužel, jak se o sbírce a brigádách ... "
Idnes.cz (9. 7. 2020): Brigády ve Sluneční zátoce nechceme, odmítají foglarovce majitelé lesů
Ad Reflex
"Já taky viděl jen obálku a prezentaci Reflexu na FB, kde je jasně deklarováno, že jde o parodii, aneb "jak by vypadaly dnešní Rychlé ší ... "
U rodného domu, 6. 7. 2020
ad setkání
"Zásluhou přítomných, ale hlavně Slávka a Alpína to bylo opravdu mimořádně vydařené setkání, protože bylo nabité na (pro mě) nové informace. ... "
U rodného domu, 6. 7. 2020
H@džimu pevné zdr@ví a kdo byl J@n Tlesk@č?
"Úvodem musím přiznat, že Dvorského kniha Mýtus o Stínadlech je z mého hlediska "prázdninově řečeno" koronavirově nebezpečná ... K ... "
Vlastislav Toman - 91
Poděkování
"Díky, Bohoušku, že jsi nezapomněl! I když já na Tebe občas zapomenu, připomínám si často Tvoji existenci a působení. Měj se - a vydrž! Had ... "
Vlastislav Toman - 91
bez titulku
"Dle popisu je ten obrázek evidentně parodie. Schválně jsem se na něj podíval na webu Reflexu a podle dalších obálek to dělají skoro pořád. Č ... "
U rodného domu, 6. 7. 2020
Panebože, to je hloupost
"Podíval jsem na na nové číslo Reflexu jen na internetu, ale to mi stačí. Ta obálka je projev přihlouplosti. Těm multikulturialialistům není ... "
U rodného domu, 6. 7. 2020
Reflex
"Tak jsem si byl dnes dopoledne koupit Reflex. No, nebýt toho, že rád zařadím do sbírky cokoliv, co se týče díla Jaroslava Foglara, tak ta je ... "
U rodného domu, 6. 7. 2020
Za dobrotu na žebrotu
"Proč Nezávislý foglarovec neuvede přezdívku, kterou užívá běžně jinde? (To je řečnická otázka.) Za dobrotu na žebrotu a jako by Sdružení ... "
Idnes.cz (9. 7. 2020): Brigády ve Sluneční zátoce nechceme, odmítají foglarovce majitelé lesů
Reflex 29/2020 s obálkou s "Rychlými šípy"
"Týdeník Reflex č. 29/2020 (vyšlo 16. července 2020) otiskuje na titulní straně kresbu "Rychlých šípů" jako ilustraci k tematickým ... "
U rodného domu, 6. 7. 2020
Reflex 29/2020 s obálkou s "Rychlými šípy"
"Týdeník Reflex č. 29/2020 (vyšlo 16. července 2020) otiskuje na titulní straně kresbu "Rychlých šípů" jako ilustraci k tematickým ... "
U rodného domu, 6. 7. 2020
Kůrovec kůru kouše
"Tak, a Menhart a jeho "hurá-aktivity" dostaly od Miroslava Janouška a spol., co jim patří. A Sdružení přátel Jaroslava Foglara se ... "
Idnes.cz (9. 7. 2020): Brigády ve Sluneční zátoce nechceme, odmítají foglarovce majitelé lesů
bez titulku
"Vážený Kamile a skauti z Kbel. Děkuji za Vaši rychlou odezvu (zde i do soukromého emailu) a i když jste na můj návrh [v dobrém slova smyslu] ... "
Sluneční zátoka - Tábor Svobody 1945 a 2020
Tábor Svobody - poděkování
"Ahoj Šachíno. Děkuji ti jménem našeho oddílu za Tvůj článek. Velice si vážíme Tvého "rytířského" postoje. S úctou, Kamil"
Sluneční zátoka - Tábor Svobody 1945 a 2020

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .