| STÍNADLA |
Bohousek Soutěžime s Bohouškem
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Bohoušek doporučuje
Počet návštěvníků
Počet návštěv od 29. 8. 2000
počet návštěv

Komentáře

ke článku: Čtrnáct let v Praze Hledáme Rychlé šípy
ze dne 16.11.2014, autor článku: Menhart

Komentář ze dne: 25.11.2014 20:59:08     Reagovat
Autor: - Bohoušek (@)
Titulek: Hledáme RŠ v Ostravě
http://www.iklubovna.cz/zony/severomoravska-pobock a-spjf/hledejte-rychle-sipy-i-v-ostrave-2707#comme nt-25165

Komentář ze dne: 25.11.2014 21:02:25     Reagovat
Autor: - Bohoušek (@)
Titulek: Hledáme RŠ v Brně
http://www.iklubovna.cz/clanky/hledame-rychle-sipy -v-brne-2702

Komentář ze dne: 07.12.2014 22:43:09     Reagovat
Autor: - Menh+RT (@)
Titulek: Mirek Dušín unesen
V úterý 2. prosince mi telefonovala správce objektu, kde letos jsou Rychlé šípy, že v noci někdo unesl Mirka Dušína. Zprvu to vypadalo na krádež sberačem kovů, neboť postavy Rychlých šípů v životní velikosti jsou z hliníku. Všechny byly odmontovány, ale zloděj byl asi vyrušen a stihl odnést pouze Mirka.
Správa budovy se chystala předat kamerový záznam Policii ČR, ale mezitím byl nalezen dopis od Vontů, že Druhostraníci nemají ve Stínadlech co pohledávat a že Mirek bude propuštěn za určitých podmínek.
Tím došlo k tomu, že pětice RŠ není od 2.12. kompletní a o víkendu 6.-7.12. byla částečně demontována kvůli opravě, takže ji pátrači nemohli nalézt.

Omlouvám se všem za tento problém a dovoluji si podat indicii pro snažší nalezení, když byl jeden víkend takto znehodnocen.

"Před 25 lety zvítězila Pravda a Láska.
Takže hledaj pravdy, slyš pravdu, uč sě pravdě, miluj pravdu, prav pravdu, drž pravdu, braň pravdy až do smrti: nebť pravda tě vysvobodí...
Rychlé šípy nelžou."

Komentář ze dne: 08.12.2014 15:19:56     Reagovat
Autor: - Martin (@)
Titulek:
Zkrátka vždy se najde nějaký plantážník,který tak pěknou akci jako je hledání RŠ musí zkazit.

Komentář ze dne: 09.12.2014 23:16:07     Reagovat
Autor: - Akademie Jaroslava Foglara (jaroslav.foglar@email.cz)
Titulek: Rychlé šípy v Kutné Hoře počtvrté
Pátrací hra Hledáme Rychlé šípy byla z pražského "rodiště" přenesena v roce 2011 do Kutné Hory. Starodávná hornická bašta se tak stala druhým pořadatelským městem akce. Letos tedy pátračka ve "městě stříbra" probíhá už počtvrté!
Herní území pokrývá celé historické jádro města. Tradičně je vymezeno údolím říčky Vrchlice na jihozápadě, a okružní - tzv. "novou" - silnicí obepínající centrum Kutné Hory ze severovýchodní strany.
Organizátory hry jsou kutnohorští skauti za podpory Okresní rady Junáka. Partnerem akce je pražský 48. klub OS Jestřábi, který podal pořadatelům pomocnou ruku v rámci projektu Akademie Jaroslava Foglara.
K propagaci akce byly i letos - podobně jako v roce 2013 - vytištěny barevné plakáty s postavami Rychlých šípů (od Marko Čermáka) a chrámem sv. Barbory v pozadí. Plakáty jsou vylepeny na třech desítkách oficiálních plakátovacích ploch v celém městě. Připojeným znakem SPJF propagují i činnost této organizace.
Pro úspěšné pátrače jsou připraveny odměny v podobě pamětních odznaků (buttonů). Vyhodnocení hry se uskuteční v rámci Večera světel v pátek 12. prosince od 17 hodin na náměstíčku u kostela sv. Jakuba.

Komentář ze dne: 14.12.2014 11:08:24     Reagovat
Autor: - Krizmen (@)
Titulek: U Jóviše - objevili jsme Rychlé šípy!
Víceméně náhodně jsme objevili Rychlé šípy cestou na báječnou výstavu, kam chodíme každý rok. Ta výstava mě (stejně jako objev Rychlých šípů) tentokrát hodně potěšila, protože jsem si významně obnovil své znalosti o Dunivé Kateřině :-) a zasnil se u směrovky do Jezerní kotliny :-) Jenom škoda, že Mirek Dušín kamsi zmizel. Obdivuji Menharta, že drží jazyk za zuby a neprozradí nic ani redakci Bohouška, díky tomu se můžu zúčastnit soutěže každý rok. Pravdou je, že za ta léta jsem Rychlé šípy objevil jenom dvakrát.

Komentář ze dne: 15.12.2014 16:01:39     Reagovat
Autor: - Plantážník (@)
Titulek: Ukradli Dušína u kaple!
"Zajali jsme Mirka Dušína. Nebojte se o jeho osud, bude vám vrácen, když na své parafrázi na Večer Světel..."

- informují Staroměstské noviny v čísle 12, které vyšlo 15. prosince, že placatého Mirka z hliníku neukradli sběrači kovů, ale Vontové.
http://www.staromestskenoviny.eu/archiv/ 2014/sn12web/sn12web.pdf

  Reklama
Foglarovské výroky
Svátek má Bruno
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
13 otázek - kvízy
Poslední komentáře
NMD R1
"Kanye West shoes Nike cortes Adidas NMD white Pandora charms clearance Adidas UK Pandora silver rings Adidas adilette slides Nike Air ... "
Náhodné foglarovské zážitky
bez titulku
"Bohužel příběhy nejsou v knize všechny, jeden chybí ( číslo 151). Vydavatel přehlédl, že díl 150 se rozkládal původně na dvou stránkách, tím ... "
Mimozemšťané: Vyšlo první souborné vydání kresleného seriálu Jiljího Záruby a Jiřího Petráčka
Suvenýr - výroční turistická známka
"S ohledem na to, že zejména v období druhé obnovy skautingu, v letech 1968 - 1970, byl Eduard Marek v úzkém kontaktu s Jaroslavem Foglarem, ... "
Žižkovský jarní kilometr s legendou českého skautingu
díky
"Díky Slávkovi za připomenutí galerie Ládi Lahody, bývalého zástupce vůdce skautského oddílu v Loděnicích u Prahy, letitého badatele a fotogr ... "
Z dubnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 10. 4. 2019
Výhoda pro Pražáky
"Není to postaveno na hlavu, že kvalifikace soutěže se koná v běžný pracovní a školní den, a v sobotu, kdy do Prahy může přijet většina mimop ... "
Memoriál Jana Tleskače - zámečnického učně ve Stínadlech - Mistrovství světa ve vyjímání ježka z klece, veletrh Svět knihy 2019
Především to není recenze
"Především to není recenze, i když sám v tom videu o recenzi mluví. Že Albatros zasílá zdarma výtisky na takováto videa (k tomu skvělých 200 ... "
Záhada hlavolamu - Jaroslav Foglar [TIP]
bez titulku
"Velmi připitomělá recenze. Ten člověk objevil „Ameriku“."
Záhada hlavolamu - Jaroslav Foglar [TIP]
Stažení
"Mě to stáhnout jde ;-) Pokud máš nainstalovanou čtečku PDF souborů, stačí na odkaz kliknout, otevře se v prohlížeči. Funguje i pravé tlačítk ... "
Z dubnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 10. 4. 2019
Jde magazín stáhnout?
"Zajímavá a čtivá novinka, ten elektronický magazín V jestřábích pařátech! V patičce ale je uvedeno, že jde celkově o 3. číslo. To vydávají s ... "
Z dubnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 10. 4. 2019
Žvýkačka
"Ahoj, kamarádi! BS č. 4/2018 přečtena. Potěšil mě, byť zkrácený, přepis řeči předsedy akademického senátu MU Brno. Info, že Bobr (MV) hov ... "
Vyšla Bobří stopa 4/2018 - zima
Moralizování se týká mravů, morálky
"Nepijte na ovoce není moralizování. Nerdi, geekové a Záhada hlavolamu? Aha. "
Knížky - Záhada hlavolamu | Rychlé šípy v nejlepší formě
Co se vlastně tam dělo?
"Na akci byla velká pozvánka, ale co porada přinesla? Vkládání letáků do časopisu nám je fuk, a co tam tedy bylo jiného??"
Otevřená porada Pražské pobočky SPJF se koná 4. 4. 2019
bez titulku
"Tak úplně na konci knížky mě moc potěšilo - Připravujeme: Boj o první místo, Dobrodružství v zemi nikoho ( jsem zvědav na ilustrace Jindřich ... "
Záhada hlavolamu s ilustracemi Jiřího Gruse. Vychází třetí svazek souborného díla J. Foglara v novém vydání. Se soutěží Poselství ze Stínadel
Stínadla v Brně
"Netuším, proč na počet obyvatel menší Brno má větší účast na foglarovských akcích. Buď je to tím, že je (možná) v Brně menší nabídka aktivit ... "
Z březnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 13. 3. 2019
Upřesnění programu 105. kolegia AJF
"* Hoši od Bobří řeky na stříbrném plátně? ...Začíná se z vajíčka myšlenky klubat na svět zfilmování legendárního Foglarova románu Záhada hl ... "
Z březnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 13. 3. 2019
bez titulku
"V oddíle trenujeme jak uzly, tak skautskou ideu a znalosti, které by skaut dle mého měl znát. Ovšem znám oddíly, kde ani rádkyně neznají tém ... "
F. A. Elstner se několikrát obrátil
bez titulku
"Tak Záhada už je doma :) Bylo příjemné minout x knihkupectvích a v každém byla ve výloze, někdy i ve více exponátech v jednom štůsku. Vydání ... "
Záhada hlavolamu s ilustracemi Jiřího Gruse. Vychází třetí svazek souborného díla J. Foglara v novém vydání. Se soutěží Poselství ze Stínadel
Odkaz na videoreportáž
"10. ročník Pražské lítačky objektivem iDnes.cz https://tv.idnes.cz/domaci/prazska-lit acka-zavod-doprava-tramvaje-autobusy-vlaky-pid-sou ... "
10. ročník Pražské lítačky - závodu v používání hromadné dopravy startuje 5. dubna 2019 na Nákladovém nádraží Praha-Žižkov
Nedůležité
"Myslím, že to zda použijí úřední název nebo obecný není až tak zásadní, teda až na variantu, že jde o nějakou dotační nebo vyhláškovou povin ... "
Sdružení přátel Jaroslava Foglara pořádá i letos Příměstský tábor s Rychlými šípy v Praze
"z. s." ?!?!?!
"Probuďte se, funkcionáři ze SPJF! Psát na plakát, že nějaký tábor pořádá Sdružení přátel J. Foglara, a přidat k tomu byrokratickou zkratku & ... "
Sdružení přátel Jaroslava Foglara pořádá i letos Příměstský tábor s Rychlými šípy v Praze
bez titulku
"Volné pokračování Stínadelské trilogie, vyjde v samostatné řadě knih, nikoli v této. Bude to řada "Ze světa Jaroslava Foglara", bu ... "
Záhada hlavolamu s ilustracemi Jiřího Gruse. Vychází třetí svazek souborného díla J. Foglara v novém vydání. Se soutěží Poselství ze Stínadel
Jiná obálka
"Líbí se mi, že Záhada hlavolamu má na¨rozdíl od Hochů a Chaty černou obálku :) Doufám, že tak to bude mít celá triologie. A obzvlášť jsem ... "
Záhada hlavolamu s ilustracemi Jiřího Gruse. Vychází třetí svazek souborného díla J. Foglara v novém vydání. Se soutěží Poselství ze Stínadel
Praha
"Brno je možná víc Foglarovský, ale pořád je to jenom Brno. Stínadla tam nikdy nebudou!"
Z březnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 13. 3. 2019

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .