| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
20 let s vámi
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Bohoušek doporučuje
Počet návštěvníků
Počet návštěv od 29. 8. 2000
počet návštěv

Komentáře

ke článku: Junák: Slavíme – Foglarovo dědictví bude v našich rukách
ze dne 19.10.2014, autor článku: Junák

Komentář ze dne: 19.10.2014 20:05:19     Reagovat
Autor: - Martin (@)
Titulek:
A co Foglarovi písemnosti do dnešních dnů nacházející se v jeho bytě,budou konečně převezeny do památníku Národního písemnictví,kam patří a kterému je Jaroslav Foglar odkázal?

Komentář ze dne: 19.10.2014 20:32:47     Reagovat
Autor: - Alpín
Titulek:
Ano, jak písemnosti z bytu (ty, které jsou zahrnuty do smlouvy mezi J. Foglarem a Památníkem národního písemnictví), tak písemnosti stejného charakteru, které měl s sebou Jestřáb v nemocničním pokoji.

Komentář ze dne: 19.10.2014 21:53:59     Reagovat
Autor: - Datel (voznica@seznam.cz)
Titulek: Gratuluji "žlutému květu" :)
A je to :) nechť Žlutý květ vládne moudře a rozvážně :) a nám ostátním modrou oblohu s čistou vodou ve studnách, jež nesmí nikdy vyschnouti ...

Komentář ze dne: 20.10.2014 09:11:26     Reagovat
Autor: - Martin (@)
Titulek:
Děkuji Alpínovi za odpověď,můžeme se tedy těšit na další badatelské objevy.

Komentář ze dne: 23.10.2014 14:57:49     Reagovat
Autor: - PetrV (@)
Titulek: Pro a proti
Je fajn, že Foglarova pozůstalost půjde do rukou Památníku, protože, jaktu bylo zmíněno, to může přinést četné další objevy.

Rozporuplný pocit mám ale z převedení Foglarova dědictví Skautské nadaci. Jistěže dělá zajímavé počiny a celkem vzato asi půjde o princip, jak si zachovat určitou nezávislost, a to i finanční, nicméně když si uvědomím, co tam sedí za člověka... nějaký Ladislav Pelcl. "Inženýr." Člověk, který vnáší do Junáka marketingové manýry a Junáka vnímá svým úchylným ekonomickým pohledem jako firmu. Tzv. "mladá generace", která si myslí, že všechno ví a zná, která je nebezpečnou pro Junáka, protože z oddílů činí volnočasové spolky a (snad dokonce záměrně) z nich odstraňují pravé foglarovské kamarádství. Mimochodem zrovna tento člověk má Foglara na háku a řekl bych, že je Foglar je pro něj spíše terčem posměchu.

O jeho způsobech, o jeho dopisech, co mi psal (fakt síla), a o jeho myšlení, stejně jako o Junáku a naší společnosti viz článek Skauting na odstřel?, který lze stáhnout z této stránky: http://exospace.cz/cim-zije-dnesni-mladez.

Komentář ze dne: 26.10.2014 21:56:21     Reagovat
Autor: - PetrV (@)
Titulek:
Myslím si, že stejně statečně, jako se Bohoušek zachoval dříve v jiných případech, by se měl zachovat i teď a na plnou pusu (jak to jen dovede - například pod pumpou :P ), říct, o co vlastne oné slavné "Skautské nadaci Jaroslava Foglara" jde. O tom, že by byla skautská, celkkem úspěšně pochybuju, stačí se podívat na složení rady etc. O tom, že by měla něco společného s Jestřábem, ze taky úspěšně pochybovat do doby, dokut tam budou výlupci typu Šantory a Pelcla. Je načase začít říkat pravdu, Bohumile!

Ostatně, já to dělám taky, a to mám na hrbu větší redakci než Bohoušek, zodpovídám za kluky, kterým nebylo třeba ani 15 nebo 18 a k tomu dost riskuju pověst, protože jsem hnedle ve 4 redakcích. A přesto se nebojím říkat na plnou pusu, jak se věci mají (pokud to nepoškodí třeba někoho z redakce). Takže?

Komentář ze dne: 28.10.2014 13:30:42     Reagovat
Autor: - Datel (voznica@seznam.cz)
Titulek: V knize "Jestřáb kronikářem" je zásadní historická chyba!!!
Jestřáb 2.prosince 1989 v Městské knihovně Praha nebyl. Dvojka si tam "šéfovala" první polistipadové setkání junáckých činovníků, to je pěkný :) Ale Jestřáb tam nebyl. "Dvojkaři" se tam jako organizátoři chovali strašně, byli neurvalí, sprostí a hlavně se chovali násilnicky. Spoustu lidí ani nepustili dovnitř. Tou dobou jsem byl s Jestřábem v Křišťance (v klubovně), byl totiž nemocnej! A MOC HO MRZELO, JAK SE DVOJKAŘI NA MÍTINKU V MĚSTKÉ KNIHOVNĚ CHOVALI! Fakt byl naštvanej, moc ukrutně byl naštvanej. Takže kterej chytrák napsal do jejich kroniky, že tam byl Jestřáb, aha? Fogi ur ne, fakt byl naštvanej....

Komentář ze dne: 02.11.2014 16:43:44     Reagovat
Autor: - PetrV (@)
Titulek: :(
Bohužel, tvoje svědectví - pokud je autentické - jen dokládá četné dohady, které se o Dvojce šíří.

Komentář ze dne: 03.11.2014 20:50:30     Reagovat
Autor: - Datel (voznica@seznam.cz)
Titulek: Dvojka byla a určitě stále je pod tlakem popularity knih....
Původně byli HOBŘ samozřejmě skautíci kolem A.B.Svojsíka, to nikdo nezpochybní.... Časem se za HOBŘ pasovala Dvojka s Fogim, to nikdo taky nezpochybní... Ale právě tímto "vzetí podoby HOBŘ" se Dvojka vydala vstříc letitému prokletí = jste symbolem dokonalosti!!! Pěkně děkuji, ale o tento titul bych neměl zájem :( A Fogi byl symbolista jako hrom :)

Komentář ze dne: 03.11.2014 23:16:55     Reagovat
Autor: - PetrV (@)
Titulek: úplně chápu
Vím, co to je pohybovat se na nějaké parketě, kde je člověk na výši a nesmí zklamat. Znám to až moc dobře.

Poslední léta ale budu skupinu mladých lidí, kluků, od kterých čekám a požaduji maximum a už máme nějakou tradici a historii a jméno a něco znamenáme. A čím jsme starší a zkušenější, tím je ten talk vyšší.

Jakmile jste začátečníci a o něco se pokoušíte, okolí vám uznale klepe na rameno. Jakmile dosáhnete určité úrovně, je ten pohled úplně jiný. Začne se projevovat závist projevovaná nejrůznějšími útoky nejrůznějších vyšinutých lidí. A pak musíte volit, zda vám to za to stojí nebo zda si budete jen hrát na vlastním písečku. Čím víc dáváte všanc svoje jméno, s tím strašnějšími reakcemi musíte počítat. A pokud jste vedoucím, pak se počítá s tím, že se za svou grupu postavíte a budete bránit každého člena, zvlášť, když jde o kluky. Pěkně nezáviděníhodná úloha!

Nicméně ta tvoje reakce mě přece jen trochu překvapila. Náš význam zdaleka nedosahuje takových hodnot jako u Dvojky, a přesto po každém chci, aby se choval tak, aby nedělal ostudu celku. To jako u Dvojky neplatí?

Komentář ze dne: 04.11.2014 11:54:27     Reagovat
Autor: - Datel (voznica@seznam.cz)
Titulek: Je "dvojka" elitářský nezdar??
Nemám ani zbla tucha, jestli Fogi ve svých klucích v oddíle vybudil pocit "elitářského sdružení"... Mezi trampíky nebo woodcraftery v Beskydech se to ale říkalo jak v 80tých letech, tak i po revoluci, kdy skauting mohl oficiálně fungovat. Parní válec dokonce po revoluci zničil odkaz nejen Braťky ale také jeho parťáka Mirko Vosátka (vynikající knihy, vynikající)... Když se v 80tých letech chodilo u nás v Beskydech na Ivančenu, bylo každému fuk, jestli je tramp, turista, foglarovec nebo woodcrafter = šlo se do kopce proti bolševikovi :) Po revoluci se najednou začalo chodit do kopce na Ivančenu a už se to hádalo, jestli nahoře zase budou prodavači všeho, Foglara a vůbec..... ALE FOGI O SVATOŘEČENÍ VŮBEC NESTÁL, VŮBEC SI NEPŘÁL, ABY JENOM ON BYL SYMBOLEM ČESKÉHO SKAUTINGU :) Fogi s námi během revoluce i po ní si rád povídla o A.B.S., o Setonovi, o Vosátkovi, o Zetovi, o Markovi, o všech všech všech...

Komentář ze dne: 04.11.2014 20:32:08     Reagovat
Autor: - PetrV (@)
Titulek: trochu tomu rozumím
Myslím, že trochu rozumím tomu přístupu Foglara. I já se už te´d stal předmětem - ne sice uctívání, ale rozhodně rčitého ocenění, že věnuju veškerý volný čas klukům se zájmem. A že káru společně někam táhneme a že pro ně věnuju taky hodně peněz.

A nikdy jsem si jako celebrita nepřipadal a nemyslím, že bych byl něco víc. Věc mě baví, pokud baví ostatní, pak má smysl. A o nějaké pochlebování nestojím. Byl bych radši, kdyby vedoucím byl někdo jiný a já mu jen pomáhal.

Takže jestli to u Foglara bylo podobné, tak asi vím, jak se cítil. A dávám za pravdu, že ho zajímali víc ostatní než on sám.

Komentář ze dne: 04.11.2014 22:57:28     Reagovat
Autor: - Datel (voznica@seznam.cz)
Titulek: Fogi byl neuvěřitelně skromný chlap :)
Pouze připomenu, že jsem v letech 87-91 byl skautík na základce a potom na gymplu, takže jsem byl jen hostem v jeho klubovně :) A navíc jsem za ním jezdil stylem "musím se mrknout na mojeho božského spisovatele", ať naberu sílu" :)

Nicméně Fogi byl pán v letech, který evidentně relaxoval po náročném aktivním životě. Sám se několikrát nazval: "jsem už důchodce, chlapče" :) Ale byl pohotovej a pohodovej, chápeš? Byl excelentním posluchačem, vypravěčem a pozorovatelem. Vůbec ani na chvilku nevznikl pocit: "kluku, já jsem pan někdo"! O Dvojce mluvil jako o oddíle, který si už musí poradit bez něj. O knížkách mluvil jako o nutnosti "dokončit nakousnutá témata" a šmytec. O skautech nebo trampech muvil jako o stylu života, který už není pro něj.

Fogi byl důchodce, který Dvojku+knížky měl jako zaměstnání, které už skončilo. Šmytec-hotovo. A pro mne byl "extra-jestřáb" = z nadhledu svého věku hodnotil skauting+knížky+oddíl :) Prostě třída, chápeš? Fogi bral totál max v poho svůj věk, svoje rýmy, svoje chřipky, svoju sousedku a vůbec :) Mimochodem jednou utrousil, že si myslí, že dole v Praze si na Vonty hrajou právě někteří jeho kluci z Dvojky :) A potom se zase mluvilo o něčem jiným :)

Komentář ze dne: 07.11.2014 21:44:09     Reagovat
Autor: - Jiří Zachariáš - Pedro ( Jiri. zacharias@ iex.cz)
Titulek: lež
nebýt několika mých přátel nezvěděl bych, že natřásání peří přesáhlo u některých "foglaračíků" na Bohouškovi snesitelnou mez.
Musím reagovat na tvrzení značky Datel voznica, které je smyšlené od A do Z. Prohlašuji, že Jaroslav Foglar byl 2. prosince 1989 přítomen v Městské knihovně v Praze na slavnostním setkání skautských vůdců a činovníků. Byl také tím kdo toto setkání, ústící do vystoupení československého skautingu z dvacetiletých katakomb, silou své osobnosti inspiroval. Neměl také naprosto žádný důvod k tomu co tvrdí Datel voznica. Dvojkaři, vedle členů dalších podzemních oddílů, odvedli na tomto setkání skvělou skautskou službu. Jestřáb mohl a byl na ně, za jejich vystoupení v rolích organizátorů a pořadatelů, právem hrdý.
JZP.

Komentář ze dne: 08.11.2014 19:33:08     Reagovat
Autor: - Datel (voznica@seznam.cz)
Titulek: Takže Foglar byl v době srazu v Knihovně i doma, jo?
Nemám sebemenší důvod kecat, natož abych si natřásal apod.. Foglar byl v po 19hod doma v Křišťanově ulici, Byli jsme u něj, aby nám podepsal kroniku. Před tím jsme byli v ulici u Knihovny, kde se s Dvojkaři nedalo vůbec na ničem shodnout. A důvody, že jsme na toto setkání dojeli až z Beskyd je vůbec nezajímalo, vůbec! Nebyli jsme sami, kdo nesměl dovnitř! Myslím tím do Knihovny. Doma nás Foglar normálně přijal, byl nabručenej, nachcípanej (jesti to byla chřipka nebo rýma je fuk) a zajímalo ho, jak jsme se o tom setkání v Knihovně dozvěděli až v Beskydech apod. Nezpochybňoval jsem a ani nezpochybňuju, že Foglar byl iniciátor, to mi do úst nevkládejte, jo? A že byl nemocnej, takže tam nebyl, mi jako horor nepřipadá.

Komentář ze dne: 08.11.2014 19:43:53     Reagovat
Autor: - noe.skaut (@)
Titulek:
Přečtěte si znovu a pořádně svůj příspěvek z 28. října, co vlastně tvrdíte...

Komentář ze dne: 08.11.2014 19:53:01     Reagovat
Autor: - Datel (voznica@seznam.cz)
Titulek: Furt to samý, nevidím v tom žádnou katastrofu.
Ani zpochybňování Foglara. Jenom jsem s kamarády zažil to, co jsem napsal. Takže co? Venku před Knihovnou byla mela, kluci, co o sobě říkali, že jsou z Dvojky, tam odmítali lidi pustit. Prostě škubačka. Navíc tam přišel chlápek zevnitř, že tam nesmíme. Foglar byl doma, byl nabručený, nemocný a my jsme mu povyprávěli, co jsme tam zažili. Hlavně jsme chtěli od něj podepsat naši novou kroniku, což nám rád učinil. Potom nás hnal na vlakové nádraží, ať v noci v pořádku dojedeme domů do Beskyd. To je celý.

Komentář ze dne: 09.11.2014 20:49:07     Reagovat
Autor: - EmEnhart (@)
Titulek: Městská knihovna
Přiznám se, že jestli Jestřáb v knihovně byl nebo nebyl, nevím. Nedostal jsem se tam, protože u vchodu skauti (2?) drželi stráž a pouštěli jen "vyvolené". Tím to nechci nějak shazovat, ale dovnitř chtěl každý a to i ti, kteří k tomu neměli co podstatného říci - jen chtěli být u toho (sem se počítám i já). Logicky musel být někdo u vchodu, který to třídil a byla tam pěkná tlačenice a strkanice.
Vznikaly i vypjatější situace, kdy dav nechtěl ustoupit, aby tam někdo mohl vejít. Tehdy asi došlo na odtlačování lidí a možná i nějaké hlasitější domlouvání, ale nic negativního si z dění před knihovnou nepamatuji. Byla to euforické doba a uplynulo již 1/4 století, ale něco negativního bych si jistě pamatoval.
A nepíše něco o knihovně Jestřáb ve svém zápisníku v PNP? Jistě v knihovně i někdo fotil...

Komentář ze dne: 10.11.2014 07:24:50     Reagovat
Autor: - Krizmen (@)
Titulek: To jsou vynikající vzpomínky
... prosím pište o tom dále, mě a určitě další čtenáře Bohouška to moc zajímá ---) vztah 17. listopadu a dnů následujících (do prosince 1989) k Jaroslavu Foglarovi. Já si akorát pamatuji vystoupení Jaroslava Foglara v divadle Semafor v přímém přenosu, kde rozmlouval s M. Šimkem (později byla tato scéna využita i v pořadu Možná přijde i kouzelník) a následně (to bylo zřejmě o dost později) povídání ve Studiu Jezerka, oboje vysílala Československá televize.

Komentář ze dne: 11.12.2014 12:27:13     Reagovat
Autor: - Menhart (@)
Titulek: Jestřáb v Knihovně byl
Nedalo mi to a poptal jsem se pamětníků, kteří v Městské knihovně na obnovení Junáka před 25 roky byli - Jestřáb v Knihovně opravdu byl a údajně měl největší potlesk.
Přikládám několik odkazů na materiály z té doby, které pomohou osvěžit paměť a uvedou věci na pravou Míru (Dušína). Jestřáb na fotce v reportáži z Knihovny je, takže tím považuji tuto diskuzi za uzavřenou:

http://www.skautskyinstitut.cz/wp-co ntent/uploads/2014/12/CIN-c4_1989_web.pdf

http: //do-tretice-a-dost.tumblr.com/

http://www.adam .cz/clanek-2014120010-pred-25-lety-se-behem-sameto ve-revoluce-obnovoval-junak.html

Vlastně za diskuzi děkuji, protože jsem díky snaze o osvětlení, jak to vlastně bylo, si znovu připomenul tu dobu a viděl známé lidi, jak vypadali. (Caruso, jseš tam i Ty? To byla doba...).
Z publikovaných odkazů bude jistě nadšený i Krizmen, který si o vzpomínky vyloženě napsal, ale snad i jiní z vás.
Předvánoční NAZDAR všem. Menhart

Komentář ze dne: 11.12.2014 16:19:21     Reagovat
Autor: - Datel (voznica@seznam.cz)
Titulek: V tom případě beru zpět...
Nás do Knihovny nepustili, pak jsme cestovali do Křišťanky k němu domů. Nebyl vůbec v náladě. Pokud v Knihovně byl, v pohodě. Ještě jednou beru zpět, jeho reakce na naše povídání o strkanici a neochotě lidi pustit dovnitř, byly jak jsem už psal... Kroniku nám velice rád a ochotně podepsal s malým dovětkem a fičeli jsme na vlak na Moravu. Také všem hezké vánoce :)

Komentář ze dne: 11.12.2014 22:08:03     Reagovat
Autor: - Datel (voznica@seznam.cz)
Titulek: psal mi Aleš D. ze SPJF, že ...
Pane Voznico,

nejdříve vyhlásíte jako jasnou věc, že je někde chyba a pak berete zpět? Poněkud zarážející přístup.


Aleš

já jen férově dodávám, co jsem už jednou napsal: na fakt. že spousty skautů a skautek z celé republiky (minimálně na 50-70 lidí s pověřeními ze svých oblastí) nebyli do Knihovny vpuštěni, se nikdy nikde nepsalo... někteří ze starších skautů tam nahlas pochybovali nad tím, proč???... a Aleši ze SPJF jsem tudíž v emailu teď odpověděl, že jsem milovník knih J.F. ale bytostný odpůrce jeho kultu, který nabyl v mnoha ohledech nechutných rozměrů, aniž by si to J.F. tj. Fogi vůbec přál!!! NAZDAR

Komentář ze dne: 11.12.2014 22:10:45     Reagovat
Autor: - Datel (voznica@seznam.cz)
Titulek: psal mi Aleš D. ze SPJF, že ...
Pane Voznico,

nejdříve vyhlásíte jako jasnou věc, že je někde chyba a pak berete zpět? Poněkud zarážející přístup.


Aleš

já jen férově dodávám, co jsem už jednou napsal: na fakt. že spousty skautů a skautek z celé republiky (minimálně na 50-70 lidí s pověřeními ze svých oblastí) nebyli do Knihovny vpuštěni, se nikdy nikde nepsalo... někteří ze starších skautů tam nahlas pochybovali nad tím, proč???... a Aleši ze SPJF jsem tudíž v emailu teď odpověděl, že jsem milovník knih J.F. ale bytostný odpůrce jeho kultu, který nabyl v mnoha ohledech nechutných rozměrů, aniž by si to J.F. tj. Fogi vůbec přál!!! NAZDAR

Komentář ze dne: 15.12.2014 10:21:50     Reagovat
Autor: - noe.skaut (@)
Titulek: ad Setkání 2.12.1989

Pane Voznico alias Datle, můžete mi vysvětlit, jak by se ten velký dav do omezených prostor pražské Městské knihovny dostal? Logicky muselo mnoho skautů a skautek zůstat venku... A pokud došlo k nějakým strkanicím - to je v davu naprosto normální... Ono 25 let je dlouhá doba a člověku se může zdát hromada věcí trochu jinak než jak ve skutečnosti byla... Navíc Vaše vzpomínky jsou velmi rozporuplné - jednou Jestřáb v MK NEbyl, podruhé to odvoláváte... V 19 hodin, v čase Vaší údajné návštěvy v bytě J.F., byla doma už většina účastníků památného setkání k obnově československého skautingu...
Jinak Jestřábovu účast potvrzuje fotografie, kde sedí spolu s J.Šimáněm - Galénem...
Jestřáb tedy jednoznačně na setkání byl a navíc jako jeden ze čtyř podepsal sedmibodové prohlášení k obnově čs.skautingu - spolu s J.Remišerem,J-Zachariášem a I.Vacíkem... Toto je realita a historicky ověřitelná skutečnost... Mějte se pěkně a přeji Vám mnoho krásných chvil na foglarovské stezce...

Komentář ze dne: 15.12.2014 14:07:59     Reagovat
Autor: - Datel (voznica@seznam.cz)
Titulek: Rozpory v mém tvrzení nejsou
Když už plánujete prní setkání skautských činovníku po převratu, musíte počítat s tím, že tam dojede i hodně lidí z Moravy. Argumentace "hlídačů knihovny" byla jednoduchá: jestli jste z Moravy, Slovenska nebo odkud chcete, nás nezajímá. Navíc jsme měli písemné zdravice od dalších činovníků, ani ty si od nás nevzali, aby je přečetli vevnitř! Když jsme chtěli, aby za námi ven vyšel aspoň Foglar nebo někdo z jeho okolí, poslali nás do haj...u. JE TO JENOM VAŠE NEOCHOTA A NESCHOPNOST, ŽE JSTE HNED V PRŮBĚHU REVOLUCE ZÚŽILI ZNOVUOBNOVENÍ ČESKOSLOVENSKÉHO SKAUTINGU NA PRAŽSKOU SELANKU!!! Takže si poplacávání po zádech v Knihovně nechte do knížeček o 5. a 2., jo? Vaše sebestřednost se prokázala nejen touto exhtrevoluční akcí, na kterou zkrátka řada aktivnich skautů nejen z Moravy nemohla!! Nazdar

Komentář ze dne: 16.12.2014 06:54:34     Reagovat
Autor: - noe.skaut (@)
Titulek: ...

Tak já ještě jednou a naposled - veškerá diskuze vznikla kolem - řekněme - nepřesné zprávy, že se Jestřáb nezůčastnil setkání 2.12.1989... Ukázalo se, že to není pravda...
Pokud jde o místo setkání - co se podařilo sehnat, to se podařilo - co už dnes s tím...
Ve Vašem příspěvku už chybí jen výrazivo typu o pražské lumpenkavárně... bohužel...
A já Vás asi nesmírně zklamu - jsem z Valašska, bydlím pár kiláků od Zlína...
Mějte se pěkně!

Komentář ze dne: 16.12.2014 12:30:47     Reagovat
Autor: - Datel (voznica@seznam.cz)
Titulek: ...takže zapouzdřená elita...
výborně, vím, s kým mám tu čest :) elitářství s kultem, super...naštěstí i na tuto nemoc existuje lék :) hezké vánoce všem normálním lidem :)

Komentář ze dne: 16.12.2014 23:33:37     Reagovat
Autor: - Slavomil Janov, Akademie Jaroslava Foglara (jaroslav.foglar@email.cz)
Titulek: Už dost!
Datle,
jděte se už s těmi Vašimi invektivami vycpat! Už té nejapné diskuse bylo dost!
Vše jste vyprovokoval nesmyslnými a nepravdivými výkřiky o tom, že v knize Jestřáb kronikářem je fatální chyba. že J. Foglar nebyl na shromáždění 2. 12. 1989 v Městské knihovně + subjektivním hodnocením chování pořadatelské služby před knihovnou.
Pak, když Vám bylo z mnoha stran dokázáno, že Vaše tvrzení o neúčasti Jestřába na obnově skautingu není pravdivé, vše jste bagatelizoval a pozornost odvádíte stranou dalšími výkřiky s nesmysly o "pragocentrismu" elitářství a podobných volovinách!
Už při čtení Vašich dvou vzpomínek na setkání s Foglarem v časopise Bobří stopa (Fogi sem, Fogi tam - s tím stupidním familiárním označením J.F. už jděte také do háje;, nazývejte si Foglara jak chcete, ale necpěte tuto stupiditu veřejnosti) jsem přemýšlel, proč redakce takovou marginální epizodu zveřejňuje na dvě pokračování /(a nedejbůh, aby to ještě pokračovalo!) a plýtvá drahocenným místem čtvrtletníku,
Takže za mně - doufám, že už s těmi výkřiky a kecy na Bohouškovi skončíte. Připomeňte si, jak dopadl samolibý exhibicionista Kováč v Hoších od Bobří řeky...
S plným podpisem
Slavomil Janov - Nashville (a když jinak nedáte, tak z Prahy)

Komentář ze dne: 17.12.2014 07:43:37     Reagovat
Autor: - Krizmen (@)
Titulek: Dejte si placku na čelo, plantážníci! ;-)
A hezké Vánoce. Zdravím ke Zlínu i do Prahy.

Komentář ze dne: 17.12.2014 19:13:08     Reagovat
Autor: - Datel (voznica@seznam.cz)
Titulek: Nic nezpochybňuju a hezké vánoce :)
Už jsem také jednou tuto debatu (ze své strany) ukončil, ale když do mne někdo reje a přitom reje blbě, musel jsem se ohradit, nic víc... a že jsme jako kluci Foglarovi říkali Fogi, je vzpomínka na doby, kdy jsem za ním jako kluk jezdil, no a co??? Moc ten kult chlapci neohlodávejte, ať vám nezaskočí, jo?

Komentář ze dne: 21.10.2015 21:46:30     Reagovat
Autor: - MENl-lart (@)
Titulek: Zdravice od Skautské nadace Jaroslava Foglara
SPJF obdrželo zdravici od Skautské nadace Jaroslava Foglara

http://www.iklubovna.cz/clanky/spjf-obd rzelo-zdravici-od-skautske-nadace-jaroslava-foglar a-2849

  Reklama
Foglarovské výroky
„To jste mně toho udělali - to jste mně toho udělali - hlupáci - Šípáci ...“ - Rychlými šípy chycený vyzvědač Bohouš po svém propuštění (z bezpečné vzdálenosti)
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
13 otázek - kvízy
Poslední komentáře
Soccer Cleats
"Moncl er Vans Air Jordans Adidas NMD Air Jordan 11 Ka te Spade Handbags Pandora< /a> Balenciag a Sneakers Jord an Shoes For Men Pa ... "
Foglariana (Yout Suite)
James Harden shoes
"Pand ora Bracelet Pand ora Bracelet Jordan Retro Birkin Bag Soccer Cleats Air Jordan 10 Pandora Jewelry Official Site Pandora Ferra ... "
Náhodné foglarovské zážitky
Nevhodný příspěvek, ...
"..., který jste z Bohouška smazali mi, prosím (není-li to proti něčemu) vraťte. Předem Vám děkuji! Donald P. S. Mimořádně jsem si ten pří ... "
Idnes.cz (9. 7. 2020): Brigády ve Sluneční zátoce nechceme, odmítají foglarovce majitelé lesů
Děkuji redakci Bohouska,
"že z roku 2011 vybrala jako "profilový článek roku" naši výpravu za Jestřábem. Je příjemné číst pozitivni komentare, ktere se pa ... "
Výprava za Jestřábem
Kompletní fotogalerie z rekonstrukcí pod Řásnovkou, kde
"... je také polo-zasypaná úniková trasa RŠ z kostela nikoliv svJakuba ale kostela ve správě farnosti sv. Jakuba tj. sv. Haštal ... kdysi jse ... "
Vyřezávaná lavička na motiv románu Jaroslava Foglara Boj o první místo je ve Stromovce
Pozvánka na 118. kolegium AJF
"V pořadí 118. kolegium Akademie Jaroslava Foglara (současně jako řádná schůzka oldskautského klubu Jestřábi) se uskuteční ve středu 16. 9. 2 ... "
Z květnového kolegia Akademie Jaroslava Foglara 13. 5. 2020. Badatelská soutěž o odznak tapíra s uzávěrkou 13. října
Štola tajemství
"Petře, díky za odkaz na video. V roce 1979 jsem nedaleko skládal oddílový slib ve Štole tajemství a zakládající listina našeho oddílu Třinác ... "
Vyřezávaná lavička na motiv románu Jaroslava Foglara Boj o první místo je ve Stromovce
Zemřel Václav Šorel, jeho vystřihovánky a komiksy bavily generace
"https://www.novinky.cz/kultura/clanek/zemrel-vacla v-sorel-jeho-vystrihovanky-a-komiksy-bavily-genera ce-40336161"
Pamětní deska akademickému malíři Petru Barčovi
Pojďte se podívat na nové objevy štol u Jezerní kotliny
"https://www.televizeseznam.cz/video/tajemne-podzem i/tajemstvi-bajne-stoly-nejzahadnejsi-podzemni-kom plex-u-nas-ukryva-i-nadrazi-64089772"
Vyřezávaná lavička na motiv románu Jaroslava Foglara Boj o první místo je ve Stromovce
bez titulku
"Tak Boj o první místo je doma :) Pan Švejdík udělal moc pěkné ilustrace. Lavička je krásně nápaditá."
Křest 4. lavičky J. Foglara
Stolety hoch od Bobří řeky
"Dekuji moc za vydáni absolutně nesehnatelne knihy od Jiřího Zachariase, kterého si mimo jiné velice vážím. Pan Foglar mě mým životem pr ... "
Stoletý hoch od Bobří řeky. Vychází druhé doplněné vydání knihy Jiřího Zachariáše
Pojďte se podívat na nové záběry Jezerní kotliny ...
"https://www.televizeseznam.cz/video/poznavame-cesk o/lom-amerika-zakazana-krasa-kousek-od-prahy-64087 802 PŘECHOZÍ ODKAZ MĚL CHYBY, PARDO ... "
Idnes.cz (9. 7. 2020): Brigády ve Sluneční zátoce nechceme, odmítají foglarovce majitelé lesů
Pojďte se podívat na nové záběry Jezerní kotliny ...
"https://www.televizeseznam.cz/video/poznavame-cesk o/lom-amerika-zakazana-krasa-kousek-od-prahy-64087 802#dop_ab_variant=415402&dop_req_ ... "
Idnes.cz (9. 7. 2020): Brigády ve Sluneční zátoce nechceme, odmítají foglarovce majitelé lesů
Smazaný komentář
"Komentář zcela mimo diskusi. Smazané komentáře archivujeme a uchováváme i IP. Myslím, že použitý titulek příspěvku může být některými chápán ... "
Idnes.cz (9. 7. 2020): Brigády ve Sluneční zátoce nechceme, odmítají foglarovce majitelé lesů
Vše smažte!
"Děkuji za přínosnou informaci o smazání mého textu! Je dobré vědět, na čem člověk je. Prosím proto příslušného 'deletanta' (od delete ... ... "
Idnes.cz (9. 7. 2020): Brigády ve Sluneční zátoce nechceme, odmítají foglarovce majitelé lesů
................
"Text tohoto komentáře byl vymazán, jelikož porušoval publikační pravidla našeho časopisu! Redakce"
Idnes.cz (9. 7. 2020): Brigády ve Sluneční zátoce nechceme, odmítají foglarovce majitelé lesů
Přemkovi
"Přemku, garantuju vám, že OPRAVDU nemám zapotřebí vymýšlet si fake jména. Moje komentáře jsou kritické, uznávám, možná proto, že krom nějaké ... "
Idnes.cz (9. 7. 2020): Brigády ve Sluneční zátoce nechceme, odmítají foglarovce majitelé lesů
Petře V. a ostatní,
"dovolím si pomíchané věci rozdělit, aby "bylo jasno". Sázení stromů ve Sluneční zátoce a sbírka Aktivita SPJF běží dál v náh ... "
Idnes.cz (9. 7. 2020): Brigády ve Sluneční zátoce nechceme, odmítají foglarovce majitelé lesů
bez titulku
"Když se podíváte na ty přezdívky, které jdou tady a jinde na této stránce proti Menhartovi, a vlastně nejen proti němu, protože lidí, které ... "
Idnes.cz (9. 7. 2020): Brigády ve Sluneční zátoce nechceme, odmítají foglarovce majitelé lesů
redakci Bohouška
"Domnívám se, že komentáře jistého ANONYMA by měly být smazány, neb nejsou k věci, jsou zbytečně útočné, osobní a nemají zde být. Doporuču ... "
Idnes.cz (9. 7. 2020): Brigády ve Sluneční zátoce nechceme, odmítají foglarovce majitelé lesů
:D
"Pane, nevím, kdo jste, ale jste učiněný chudák. Popravdě mi vás ale není líto. Jen nevím, komu svoje lejna cpete? Co tím chcete dokázat? Že ... "
Idnes.cz (9. 7. 2020): Brigády ve Sluneční zátoce nechceme, odmítají foglarovce majitelé lesů
bez titulku
"-Věci ve foglarovské komunitě mě tak nechávají v klidu, že v každém druhém komentáři se ke komunitě dotyčný vyjadřuje a někoho si bere d ... "
Idnes.cz (9. 7. 2020): Brigády ve Sluneční zátoce nechceme, odmítají foglarovce majitelé lesů

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .