| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
20 let s vámi
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Bohoušek doporučuje
Počet návštěvníků
Počet návštěv od 29. 8. 2000
počet návštěv

Komentáře

ke článku: Jaroslav Foglar: Jestřáb kronikářem vyjde 26. 11. Ukázka a pozvánka na křest 24. 11.
ze dne 20.11.2012, autor článku: Milan Lebeda - Alpín

Komentář ze dne: 22.11.2012 00:37:32     Reagovat
Autor: - Krizmen (@)
Titulek: Jaroslav Foglar - nekonečný (a nekončící) fenomén
Důkazem je - alespoň podle zde zveřejněné ukázky - nově chystaná kniha.

Komentář ze dne: 27.11.2012 18:00:16     Reagovat
Autor: - eM (@)
Titulek:
Měl možnost někdo na MJT do knihy nahlédnout? Jaká je kvalita papíru? Stojí kniha po stránce zpracování za to?

Komentář ze dne: 27.11.2012 20:30:21     Reagovat
Autor: - Bobo (@)
Titulek:
Kniha je po stránce polygrafické výborně a nadstandardně zpracována - tiskem, kvalitou papíru, vazbou.

Komentář ze dne: 27.11.2012 21:07:55     Reagovat
Autor: - eM (@)
Titulek:
Díky :-)
Kdybych ji nesehnal v knihkupectví, tak abych měl jistotu, že neobjednávám nějaký šmejd.
Asi poprosím Ježíška.

Komentář ze dne: 28.11.2012 16:28:19     Reagovat
Autor: - Akademie J. Foglara (jaroslav.foglar@email.cz)
Titulek: Akční sleva
Kniha je v knihkupectvích nabízena s doporučenou cenou 599 Kč. Stojí-li zájemcům za to ušetřit 49 Kč, je ji možné získat za 550 Kč objednávkou na e-mailové adrese jaroslav.foglar@email.cz, nebo tel: 602 686 725; ideální zejména pro Pražany s možností osobního odběru. Kniha je značně objemná - rozměry 33x25x3 cm, hmotnost 2,8 kg - takže poštovné a balné je zvlášť výhodně jen při objednávkách většího počtu svazků.

Komentář ze dne: 29.11.2012 00:05:30     Reagovat
Autor: - Krizmen (@)
Titulek: Bohoušek zjistil ještě větší slevu
- viz aktuality :-)

Komentář ze dne: 06.12.2012 09:27:17     Reagovat
Autor: - Slevy, slevy, slevy... (@)
Titulek:
Budeme-li procházet internet a další informační zdroje, objevíme ještě řadu dalších skvělých slev této knihy. Dle informací z Brna je knihu možno prostřednictvím Knižního klubu získat se slevou cca 150 Kč oproti doporučené prodejní ceně 599 Kč. Server Levné učebnice prý dokonce nabízí knihu za 439 Kč atd. K většině těchto nabídek, které jsou zaměřeny zpravidla na internetový prodej, je ale nutno připočítat poštovné, balné, expediční poplatky a pod., tj. částku v řádech desítek korun. Vzhledek ke hmotnosti knihy 2,82 kg se zejména poštovné pohybuje (při doporučené zásilce) až kolem 60-80 Kč. Slevová nabídka Akademie Jaroslava Foglara je zaměřena především na osobní odběr a v žádném případě nemá ambice soutěžit s kýmkoliv o prvenství v akčně-slevovém mači.

Komentář ze dne: 06.12.2012 14:21:27     Reagovat
Autor: - Krizmen (@)
Titulek: Využil
jsem slevu Labyrintu. Ta je opravdu výhodná pro Pražáky, kteří chtějí mít knížku hned a co nejlevněji a vyzvednout si ji osobně. Vřele doporučuji. :-)

Komentář ze dne: 27.12.2012 23:59:24     Reagovat
Autor: - Menh-art (@)
Titulek: Jestřáb kronikářem
Nechtěl jsem si čerstvě vyšlou knihu pořizovat, protože to už nestíhám ani číst. Navíc to leze do peněz a nejsem a nechci být sběratelem, ale našel jsem knížku pod stromečkem a teď si v ní do nocí čtu, prohlížím a podtrhávám. Fakt je pěkná a drží si Jestřábovu úpravu - občas ležatá fotka, aby se to tam vešlo, ručně psané poznámky, hodně autentických obrázků, fotek, zápisů, lejster atd. Je to takové pohlazení pro nás, co jsme Jestřábův oddíl osobně nezažili a nemáme čas bádat v jeho pozůstalosti.
Zdaleka tam není všechno - je to jen ochutnávka, ale i jako dávný oddílák a praktik jsem v knize našel další inspirace, které se mi mohly před lety hodit. Znovu jsem se přesvědčil o velikosti jeho osobnosti a nezměrné obětavosti pro mládež a mravní společnost.
Trošku jsem láteřil nad kondensovaným fontem a jeho velikosti - občas při čtení v posteli jsem nebyl schopen trefit následující řádek (ale Jestřáb sám v kronice nabádá, že nemáme číst kroniky v posteli či na klíně, ale na stole, aby netrpěly). :-)
Pak si myslím, že některé tmavé fotky měly být zesvětleny, když už byly v počítači a šlo to lehce upravit. Jejich vypovídací hodnota by se zásadně zvýšila.
Taky si myslím, že některé fotky a záznamy nedrží časovou linii a byly zařazeny, že se na příslušnou stranu vešly nebo se tam graficky hodily. To je má největší výtka jinak velmi zajímavé a zdařilé knize. Děkuji Ježíškovi a Jestřábovi.

Komentář ze dne: 31.12.2012 13:51:04     Reagovat
Autor: - Martin (@)
Titulek: Článek o knize JFJK v Lidových novinách
V dnešních Lidových novinách na straně 7 je článek,,Jestřáb historikem 20.století,, týkající se knihy ,,Jaroslav Foglar-Jestřáb-kronikářem,,.

Komentář ze dne: 23.01.2013 13:47:29     Reagovat
Autor: - Stále ještě Čech (@)
Titulek: Jestřáb zloděj?
Nebyl by dnes Jestřáb souzen jako zloděj za to, že se vloupal během okupace nacistů do klubovny? Tak mě to napadlo, úplně náhodou :-)

Komentář ze dne: 23.01.2013 16:00:42     Reagovat
Autor: - Martin (@)
Titulek: Myslím že ne.
Myslím si,že by Jestřába jako zloděje nesoudily,když si šel pro jím napsané kroniky,které byly a jsou jeho dílem a navíc,soudily by člověka,který šel pro něco,co mu bylo nacisty vlastně také ukradeno?A navíc kdyby na to Němci přišli,tak by Jestřába nejspíš popravily,což on určitě věděl a přesto měl odvahu do zapečetěné klubovny jít.

Komentář ze dne: 29.01.2013 13:14:14     Reagovat
Autor: - eM (@)
Titulek: Dienstbier
Listuju v knize a musím konstatovat, že JF byl fanatik (v dobrém slova smyslu).

Na jedné fotografii Dvojky je i Antonín Dienstbier (stejná fotka je v knize Stoletý hoch od BŘ), podle podoby s oběma Dienstbiery tipuji, že jde o předka současného místopředsedy ČSSD (a otce předsedy Svobodných demokratů), může mi to někdo potvrdit nebo vyvrátit? Strýc J. Dienstbiera staršího se nejmenoval Dienstbier, jde tedy buď o otce nebo jen shodu jmen.

Komentář ze dne: 14.05.2013 01:42:05     Reagovat
Autor: [PetrV] - PetrV
Titulek: Jestřáb
Díky Bohumilovi, bez něj bych se o knížce (resp. pěkně velké bichli) vůbec nedověděl. Nepředpokládal jsem, že bych si ji koupil, ale odříkaného chleba největší krajíc... a opravdu nelituju. Je skvělá, úžasná. Vřele doporučuji.

PS: Leckteří čtenáři budou zřejmě potřebovat lupu :-)
PS2: Těší mě, že jeden z mých dávných kolegů byl jedním z nejoblíbenějším živočichem v oddílu, jak tak koukám :-) to mě nepřekvapuje, už pro jeho mírnou a kamarádskou povahu.

  Reklama
Foglarovské výroky
Svátek má Miluše
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
13 otázek - kvízy
Poslední komentáře
Misto tábora na Zelené říčce
"Ahoj, s nadšením jsem přelouskal tento článek. Před lety jsem na Zelené říčce už byl. Tábořiště se mi ovšem nalézt nepodařilo. Zdá se, že js ... "
Expedice Po stopách Hochů od Bobří řeky (20. - 26. července 2009)
Jak pravil br. Žižka ...
"... Nepřátel se nelekejme a na množství nehleďme. Nazdar, Menharte! Nic si z toho nedělej. Donald ... okopávat (kotníky), to jim jde, al ... "
Idnes.cz (9. 7. 2020): Brigády ve Sluneční zátoce nechceme, odmítají foglarovce majitelé lesů
Válka světů
"Přátelé i nepřátelé, děkuji všem, co se mě zde zastali. Jsou to zrovna lidi, co mě znají z různých akcí, protože taky něco dělají pro osta ... "
Idnes.cz (9. 7. 2020): Brigády ve Sluneční zátoce nechceme, odmítají foglarovce majitelé lesů
Souhlasím
" s Krizmenem a s Winogou. Menhart stojí za celou řadou foglarovských akcí - výprav, her, soutěží, naposledy letos ve Sluneční zátoce, nebo l ... "
Idnes.cz (9. 7. 2020): Brigády ve Sluneční zátoce nechceme, odmítají foglarovce majitelé lesů
Pojďte se podívat 6m pod ulici Řásnovka, kde probíhá
"naprosto unikátní stavební akce: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/podi vejte-se-do-stok-pod-prahou-kde-se-opravuje-nejsta rsi-cast-ce ... "
Jiří Grus kreslí do knihy Záhada hlavolamu Mirka Dušína
Má problémy se sebou, tak otravuje život druhým
"Tyhle řeči proti M. a proti Nadaci a Sdružen (a proti Albatrosu, proti p. Šantorovi atd.)í vede stále tentýž člověk, akorát mění přezdívky ( ... "
Idnes.cz (9. 7. 2020): Brigády ve Sluneční zátoce nechceme, odmítají foglarovce majitelé lesů
Také nesouhlasím
"Menharta také znám jako člověka, který se opravdu snaží a bez něj by velká část akcí, které proběhly v Praze a okolí, se vůbec neuskutečnila ... "
Idnes.cz (9. 7. 2020): Brigády ve Sluneční zátoce nechceme, odmítají foglarovce majitelé lesů
Nesouhlasím
"Rád bych se na tomto místě Menharta zastal. Letos to bude třicet let, co se známe. Menhart má po ta léta celou řadu originálních nápadů, dík ... "
Idnes.cz (9. 7. 2020): Brigády ve Sluneční zátoce nechceme, odmítají foglarovce majitelé lesů
Opět to podstatné
"Nebýt toho, že celá akce je nepovedenou menhartovinou, nevznikl by ani další balast kolem kůrovcové kalamity ve Sluneční zátoce. Stejně jako ... "
Idnes.cz (9. 7. 2020): Brigády ve Sluneční zátoce nechceme, odmítají foglarovce majitelé lesů
Kůrovec
"Jenom pro upřesnění, pan Jeřábek řekl mohu si požádat o dotace. Nikde nečtu požádám si o dotace. Přesně tímto způsobem dochází k problémům, ... "
Idnes.cz (9. 7. 2020): Brigády ve Sluneční zátoce nechceme, odmítají foglarovce majitelé lesů
Poděkování za doplněné vydání Jurovi a Pedrovi
"Děkuji tímto velmi Jurovi Stegbauerovi a Jiřímu Zachariášovi - Pedrovi, za to, že díky nim vyšlo rozšířené vydání knížky "Stoletý hoch ... "
Stoletý hoch od Bobří řeky. Vychází druhé doplněné vydání knihy Jiřího Zachariáše
dotace
"Ještě bych připomněl tento odstavec: Obnovovat porosty se chystá i vlastník lesů podél zátoky. Chce ale postupovat postupně a podle vlast ... "
Idnes.cz (9. 7. 2020): Brigády ve Sluneční zátoce nechceme, odmítají foglarovce majitelé lesů
typická menhartovina
"„Mrzí nás, že to dospělo k takovému nedorozumění. S majiteli jsme jednali a byli jsme s nimi domluveni. Bohužel, jak se o sbírce a brigádách ... "
Idnes.cz (9. 7. 2020): Brigády ve Sluneční zátoce nechceme, odmítají foglarovce majitelé lesů
Ad Reflex
"Já taky viděl jen obálku a prezentaci Reflexu na FB, kde je jasně deklarováno, že jde o parodii, aneb "jak by vypadaly dnešní Rychlé ší ... "
U rodného domu, 6. 7. 2020
ad setkání
"Zásluhou přítomných, ale hlavně Slávka a Alpína to bylo opravdu mimořádně vydařené setkání, protože bylo nabité na (pro mě) nové informace. ... "
U rodného domu, 6. 7. 2020
H@džimu pevné zdr@ví a kdo byl J@n Tlesk@č?
"Úvodem musím přiznat, že Dvorského kniha Mýtus o Stínadlech je z mého hlediska "prázdninově řečeno" koronavirově nebezpečná ... K ... "
Vlastislav Toman - 91
Poděkování
"Díky, Bohoušku, že jsi nezapomněl! I když já na Tebe občas zapomenu, připomínám si často Tvoji existenci a působení. Měj se - a vydrž! Had ... "
Vlastislav Toman - 91
bez titulku
"Dle popisu je ten obrázek evidentně parodie. Schválně jsem se na něj podíval na webu Reflexu a podle dalších obálek to dělají skoro pořád. Č ... "
U rodného domu, 6. 7. 2020
Panebože, to je hloupost
"Podíval jsem na na nové číslo Reflexu jen na internetu, ale to mi stačí. Ta obálka je projev přihlouplosti. Těm multikulturialialistům není ... "
U rodného domu, 6. 7. 2020
Reflex
"Tak jsem si byl dnes dopoledne koupit Reflex. No, nebýt toho, že rád zařadím do sbírky cokoliv, co se týče díla Jaroslava Foglara, tak ta je ... "
U rodného domu, 6. 7. 2020
Za dobrotu na žebrotu
"Proč Nezávislý foglarovec neuvede přezdívku, kterou užívá běžně jinde? (To je řečnická otázka.) Za dobrotu na žebrotu a jako by Sdružení ... "
Idnes.cz (9. 7. 2020): Brigády ve Sluneční zátoce nechceme, odmítají foglarovce majitelé lesů
Reflex 29/2020 s obálkou s "Rychlými šípy"
"Týdeník Reflex č. 29/2020 (vyšlo 16. července 2020) otiskuje na titulní straně kresbu "Rychlých šípů" jako ilustraci k tematickým ... "
U rodného domu, 6. 7. 2020
Reflex 29/2020 s obálkou s "Rychlými šípy"
"Týdeník Reflex č. 29/2020 (vyšlo 16. července 2020) otiskuje na titulní straně kresbu "Rychlých šípů" jako ilustraci k tematickým ... "
U rodného domu, 6. 7. 2020
Kůrovec kůru kouše
"Tak, a Menhart a jeho "hurá-aktivity" dostaly od Miroslava Janouška a spol., co jim patří. A Sdružení přátel Jaroslava Foglara se ... "
Idnes.cz (9. 7. 2020): Brigády ve Sluneční zátoce nechceme, odmítají foglarovce majitelé lesů
bez titulku
"Vážený Kamile a skauti z Kbel. Děkuji za Vaši rychlou odezvu (zde i do soukromého emailu) a i když jste na můj návrh [v dobrém slova smyslu] ... "
Sluneční zátoka - Tábor Svobody 1945 a 2020

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .