| STÍNADLA |
Bohousek Soutěžime s Bohouškem
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Bohoušek doporučuje
Počet návštěvníků
Počet návštěv od 29. 8. 2000
počet návštěv

Komentáře

ke článku: Cesta za Červeným světlem
ze dne 26.10.2012, autor článku: Petr Sládek

Komentář ze dne: 27.10.2012 01:35:40     Reagovat
Autor: [PetrV] - PetrV
Titulek: :-))
To je moc hezká vzpomínka. Díky za její sdílení. Jen je škoda, že se dneska dá vyprávět jen velmi malé skupině dětí. Ty ostatní budou vysílat unuděné pohledy a těšit se, až si zase zapaří s nějakou dph, tedy debilní počítačovou hrou, anebo si posdílí další fotky na faceku.

Ztratila se romantika, dobrodružství, tajemno. Vyhledávány jsou strašně ploché a nudné zábavy. Nudné těm, kteří mají nějakou hodnotu, úroveň.

A taky je blbý, že dneska by se podobná historka dávala do podivných konotací. Co to vlastně bylo za člověka? atakdále. No, tehdy se to asi tak nebralo. A to byla taky výhoda. Aspoň bylo víc zájemců o činnost s dětmi, protože nemuseli být připosraní, že je někdo neodůvodněně udá a oni si tak zničí kariéru a život.

Komentář ze dne: 01.11.2012 12:14:06     Reagovat
Autor: - iuplnek.eu (casopis.uplnek@seznam.cz)
Titulek:
Ahoj, hezká povídka. Jirka

Komentář ze dne: 03.11.2012 12:21:28     Reagovat
Autor: - šlupka (asio-otus@seznam.cz)
Titulek:

Znám pana Sládka osobně. To,co napsal o svém zážitku z klukovských let, si nechal ve svém srdci napořád. Je stále ten kluk od Bobří řeky tak jako kdysi. Zachovat si čistotu srdce do stáří, je důkazem toho, že ideály skautinku se dají žít i ve zralém věku.
Nevěšel bych hlavu nad nezájmem převážné části dnešní mládeže o skautink. Dobré věci byly vždy převážně otázkou menšiny. Přesto je možné oslovit alespoň někoho! Přinejmenším sama sebe. I skaut a jeho příznivci se musí zlepšovat, je to vlastně jejich povinnost.

Zdravím srdečně Šlupka

Komentář ze dne: 12.12.2012 13:51:01     Reagovat
Autor: - Zuzka (@)
Titulek: Hezké čtení
Přečetla jsem článek jedním dechem. Moc hezky a tajuplně napsáno. Je pravdou, že i mě knihy Jaroslava Foglara( a hlavně tedy skauting) připravily mnoho tajemných a dobrodružných chvil.

Autora článku moc dobře znám:), a vím, že je nejen dobrý spisovatel, ale také skvělý vypravěč. Doufám, že jednoho krásného dne vydá svou sbírku povídek. Moc bych si to přála.


Komentář ze dne: 24.05.2015 18:09:08     Reagovat
Autor: - Alpín
Titulek: Poslední pozdrav protivínského Petra Sládka
S odstupem několika měsíců jsme se dozvěděli, že 25. února tohoto roku odešel v nedožitých 63 letech protivínský foglarovec a tramp, dlouholetý člen Sdružení přátel Jaroslava Foglara Petr Sládek – Žit.
Byl zaníceným propagátorem foglarovského světa (nejen) ve svém jihočeském Protivíně:
http://www.bohousek.cz/clanek-20120600 09-dalsi-jihoceska-vystava-o-jaroslavu-foglarovi-z acala-v-protivine.html
http://www.bohousek.cz/clanek-2014070013-razitko -k-75-vyroci-rychlych-sipu-i-po-cely-rok-2014-v-in focentru-protivin.html
Žitovy opakované návštěvy Prahy foglarovské či Sluneční zátoky si lze prohlédnout ve fotogalerii zde: www.camplisak.wbs.cz
Pozdrav Petra Sládka z 1. ledna tohoto roku v Bohouškově knize návštěv je tak jeho vzkazem posledním...

  Reklama
Foglarovské výroky
Svátek má Antonie
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
13 otázek - kvízy
Poslední komentáře
bez titulku
"Bohužel příběhy nejsou v knize všechny, jeden chybí ( číslo 151). Vydavatel přehlédl, že díl 150 se rozkládal původně na dvou stránkách, tím ... "
Mimozemšťané: Vyšlo první souborné vydání kresleného seriálu Jiljího Záruby a Jiřího Petráčka
Suvenýr - výroční turistická známka
"S ohledem na to, že zejména v období druhé obnovy skautingu, v letech 1968 - 1970, byl Eduard Marek v úzkém kontaktu s Jaroslavem Foglarem, ... "
Žižkovský jarní kilometr s legendou českého skautingu
díky
"Díky Slávkovi za připomenutí galerie Ládi Lahody, bývalého zástupce vůdce skautského oddílu v Loděnicích u Prahy, letitého badatele a fotogr ... "
Z dubnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 10. 4. 2019
Výhoda pro Pražáky
"Není to postaveno na hlavu, že kvalifikace soutěže se koná v běžný pracovní a školní den, a v sobotu, kdy do Prahy může přijet většina mimop ... "
Memoriál Jana Tleskače - zámečnického učně ve Stínadlech - Mistrovství světa ve vyjímání ježka z klece, veletrh Svět knihy 2019
Především to není recenze
"Především to není recenze, i když sám v tom videu o recenzi mluví. Že Albatros zasílá zdarma výtisky na takováto videa (k tomu skvělých 200 ... "
Záhada hlavolamu - Jaroslav Foglar [TIP]
bez titulku
"Velmi připitomělá recenze. Ten člověk objevil „Ameriku“."
Záhada hlavolamu - Jaroslav Foglar [TIP]
Stažení
"Mě to stáhnout jde ;-) Pokud máš nainstalovanou čtečku PDF souborů, stačí na odkaz kliknout, otevře se v prohlížeči. Funguje i pravé tlačítk ... "
Z dubnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 10. 4. 2019
Jde magazín stáhnout?
"Zajímavá a čtivá novinka, ten elektronický magazín V jestřábích pařátech! V patičce ale je uvedeno, že jde celkově o 3. číslo. To vydávají s ... "
Z dubnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 10. 4. 2019
Žvýkačka
"Ahoj, kamarádi! BS č. 4/2018 přečtena. Potěšil mě, byť zkrácený, přepis řeči předsedy akademického senátu MU Brno. Info, že Bobr (MV) hov ... "
Vyšla Bobří stopa 4/2018 - zima
Moralizování se týká mravů, morálky
"Nepijte na ovoce není moralizování. Nerdi, geekové a Záhada hlavolamu? Aha. "
Knížky - Záhada hlavolamu | Rychlé šípy v nejlepší formě
Co se vlastně tam dělo?
"Na akci byla velká pozvánka, ale co porada přinesla? Vkládání letáků do časopisu nám je fuk, a co tam tedy bylo jiného??"
Otevřená porada Pražské pobočky SPJF se koná 4. 4. 2019
bez titulku
"Tak úplně na konci knížky mě moc potěšilo - Připravujeme: Boj o první místo, Dobrodružství v zemi nikoho ( jsem zvědav na ilustrace Jindřich ... "
Záhada hlavolamu s ilustracemi Jiřího Gruse. Vychází třetí svazek souborného díla J. Foglara v novém vydání. Se soutěží Poselství ze Stínadel
Stínadla v Brně
"Netuším, proč na počet obyvatel menší Brno má větší účast na foglarovských akcích. Buď je to tím, že je (možná) v Brně menší nabídka aktivit ... "
Z březnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 13. 3. 2019
Upřesnění programu 105. kolegia AJF
"* Hoši od Bobří řeky na stříbrném plátně? ...Začíná se z vajíčka myšlenky klubat na svět zfilmování legendárního Foglarova románu Záhada hl ... "
Z březnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 13. 3. 2019
bez titulku
"V oddíle trenujeme jak uzly, tak skautskou ideu a znalosti, které by skaut dle mého měl znát. Ovšem znám oddíly, kde ani rádkyně neznají tém ... "
F. A. Elstner se několikrát obrátil
bez titulku
"Tak Záhada už je doma :) Bylo příjemné minout x knihkupectvích a v každém byla ve výloze, někdy i ve více exponátech v jednom štůsku. Vydání ... "
Záhada hlavolamu s ilustracemi Jiřího Gruse. Vychází třetí svazek souborného díla J. Foglara v novém vydání. Se soutěží Poselství ze Stínadel
Odkaz na videoreportáž
"10. ročník Pražské lítačky objektivem iDnes.cz https://tv.idnes.cz/domaci/prazska-lit acka-zavod-doprava-tramvaje-autobusy-vlaky-pid-sou ... "
10. ročník Pražské lítačky - závodu v používání hromadné dopravy startuje 5. dubna 2019 na Nákladovém nádraží Praha-Žižkov
Nedůležité
"Myslím, že to zda použijí úřední název nebo obecný není až tak zásadní, teda až na variantu, že jde o nějakou dotační nebo vyhláškovou povin ... "
Sdružení přátel Jaroslava Foglara pořádá i letos Příměstský tábor s Rychlými šípy v Praze
"z. s." ?!?!?!
"Probuďte se, funkcionáři ze SPJF! Psát na plakát, že nějaký tábor pořádá Sdružení přátel J. Foglara, a přidat k tomu byrokratickou zkratku & ... "
Sdružení přátel Jaroslava Foglara pořádá i letos Příměstský tábor s Rychlými šípy v Praze
bez titulku
"Volné pokračování Stínadelské trilogie, vyjde v samostatné řadě knih, nikoli v této. Bude to řada "Ze světa Jaroslava Foglara", bu ... "
Záhada hlavolamu s ilustracemi Jiřího Gruse. Vychází třetí svazek souborného díla J. Foglara v novém vydání. Se soutěží Poselství ze Stínadel
Jiná obálka
"Líbí se mi, že Záhada hlavolamu má na¨rozdíl od Hochů a Chaty černou obálku :) Doufám, že tak to bude mít celá triologie. A obzvlášť jsem ... "
Záhada hlavolamu s ilustracemi Jiřího Gruse. Vychází třetí svazek souborného díla J. Foglara v novém vydání. Se soutěží Poselství ze Stínadel
Praha
"Brno je možná víc Foglarovský, ale pořád je to jenom Brno. Stínadla tam nikdy nebudou!"
Z březnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 13. 3. 2019
Foglarovské Brno
"Pavel Hošek na foglarovkách vyzdvihuje, že dobrodružství čeká na čtenáře za každým rohem, v každém městě... - že je reálné a dosažitelné. O ... "
Z březnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 13. 3. 2019

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .