| STÍNADLA |
Bohousek Soutěžime s Bohouškem
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Bohoušek doporučuje
Počet návštěvníků
Počet návštěv od 29. 8. 2000
počet návštěv

Komentáře

ke článku: Hledání ježka v kleci coby foglarovský kurz občanství
ze dne 05.06.2012, autor článku: Petr Fischer

Komentář ze dne: 05.06.2012 19:59:22     Reagovat
Autor: [PetrV] - PetrV
Titulek: politika
Moc hezky napsáno, děkuji.

O tom, že je Dobrodružství v temných uličkách učebnicí politologie a občanskosti, to vím moc let, od chvíle, kdy jsem to vlastně četl. Jenže to mi bylo asi16, takže proto jsem to hned uhodl.

Myslím, že jsem se taky nespletl v tvrzení, že si Foglar vzal hodně příkladů ze židovského ghetta a... že Vontové jsou vlastně Židé. Leckteré dnes rozsévané poznatky to potvrzují.

Naštěstí jsem si to nenechal pro sebe, takže se najde pár lidí, které jsem oblažoval žádostí o názor...

Komentář ze dne: 05.06.2012 23:20:27     Reagovat
Autor: [PetrV] - PetrV
Titulek: Pravda
Mimochodem skutečnost, že foglarovky - nejen tři zmíněné - mají ohromný výcbhovný účinek, je jasný jasným důkazem o jejich vysoké úrovni a kvalitě. Z toho důvodu je třeba si jich cenit jako nejvýznamnějších knih české literatury - a snad je za takové i považovat. Myslím si, že žádný jiný spisovatel nikdy v historii, nikde na světě nepřiměl po desítky let miliony dětí (i dospělé) k tomu, aby dobrovolně na sobě pracovali a změnili se tělesně a duševně.

Po velkém boomu v 90. letech nastala doba stagnace, k foglarovkám se otevřeně hlásí málokdo, buď ten, kdo z toho má živnost, nebo poblázněnec s dětskými kraťásky. O Foglarovi se (opět) nevede serozní diskuse. Foglar = estébák, homosexuál, pedofil. Tak končí mnohé plátky. A ti, kteří už jsou starší, dospělí, dospělejší, se za svou úchylku k Foglarovi stydí. A ti, kteří už jsou dospělí a jsou Foglarem poznamenaní, se raději o Foglarovi vyjadřují hanlivě, zapírají ho. Aby nevypadali směšně.

Toto údobí bude bohužel trvat ještě jedno desetiletí.

Jaroslav Foglar pro mě nicméně zůstává českou literární prioritou číslo jedna, rozhodně se za to nestydím a lituji, že není více foglarů. A je mi jedno, že kvůli tomu na mě šéfové, kolegové koukají jako na mírně potrhlého. Na rozdíl od nich je ve mně ještě notný kus klukovské romantiky, která nestárne. To je můj názor.

Komentář ze dne: 09.06.2012 14:20:29     Reagovat
Autor: - Milan (@)
Titulek: Foglarovky
foglarovky mají své fanoušky i na facebooku http://www.facebook.com/pages/Foglarovky-mi-zm%C4% 9Bnily-%C5%BEivot/111573118863764

Komentář ze dne: 01.08.2013 11:06:27     Reagovat
Autor: - hošíček (120gls@centrum.cz)
Titulek: Ano nejvýznamější světový spisovatel
- jistě pro tobě podobné, honosící se IQ 80 - když se nemodlíte rovnou k pánu bohu pak alespoň k tomuto hom.ped. idolovi. Morální výši do níž jste za léta dorostli pozná snadno každý při bližším rozhovoru s Vámi či Vaším dorostlým Mirkem Dušínem - Kalouskem (Sprostým zlodějským ochlastou pro nějž jsozu ostatní jen lůzou)

Komentář ze dne: 01.08.2013 18:34:05     Reagovat
Autor: - noe.skaut (@)
Titulek: Hošíčku...
Bacha na pobyt na Slunci - nedělá Ti to vyloženě dobře...

  Reklama
Foglarovské výroky
„Křičte si na mne, řežte si mne, mučte si mne chlebovou polívkou - přece jsem nejšťastnějším chlapcem: Vždyť jsem viděl Rychlé šípy!“ - Tlouštík v den svého prvního setkání s Rychlými šípy.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
13 otázek - kvízy
Poslední komentáře
"Velký dík!"
"Windy, budeš i nadále s námi a velký dík! Čest Tvé památce! E. Samek"
Vždy s úsměvem! Za Václavem Noskem – Windym
bez titulku
"Je škoda když odejde dobrý člověk. Ještě větší škoda je, když odejde vynikající člověk. A takový Windy byl. Už zůstanou jen vzpomínky. Vláďa ... "
Vždy s úsměvem! Za Václavem Noskem – Windym
Windy
"Windy,nikdy nezapomenu na tak přátelského a rovného člověka,jako jsi byl Ty,jsi příkladem nám všem ostatním,nezapomeneme. Jeep"
Vždy s úsměvem! Za Václavem Noskem – Windym
Babička
"Knihu již mám a je nádherná. Předmluva pana Svěráka mě dojmula k slzám. Všem fanouškům B. Němcové, Marko Čermáka Zdeňka Svěráka a Š. Barto ... "
S Marko Čermákem od Rychlých šípů po Babičku
Zdeněk Srstka
"K uvedenému článku lze připojit smutnou aktualitu, že 29. července 2019 zemřel herec Zdeněk Srstka, který si v seriálu zahrál vedlejší roli ... "
Několik poznámek k jubilejnímu uvedení seriálu Záhady hlavolamu v České televizi
Děkuji za vysvětlení
"Ahoj Bobo, děkuji moc za vysvětlení, kdy co vyjde. To bude radosti pod stromečkem. :-)"
Výloha plná foglarovek z Albatrosu
Ad Poselství ze Stínadel
"Je pravda, že došlo k přesunu několika titulů Albatrosu za jara na podzim. Na podzim tedy vyjde Poselství ze Stínadel, Dobrodružství z Zemi ... "
Výloha plná foglarovek z Albatrosu
Poselství ze Stínadel
"Chybička se vloudila do odkazu: https://www.databazeknih.cz/knihy/stinade lska-trilogie-poselstvi-ze-stinadel-396680"
Výloha plná foglarovek z Albatrosu
Poselství ze Stínadel
"Našel jsem jen toto.. https://www.databazeknih.cz/knihy/stinadelska-tr ilogie-poselstvi-ze-stinadel-396680 Není to přímo od Albatrosu, ... "
Výloha plná foglarovek z Albatrosu
A poselství ze Stínadel?
"A jak to prosím vypadá s tou knihou Poselství ze Stínadel, jejíž vydání bylo samotným Albatrosem inzerované na květen a stále se nic neděje. ... "
Výloha plná foglarovek z Albatrosu
Albatros se nezasekl
"Pokud je mi známo, tak Albatros se nezasekl a po prázdninách vyjdou dva nové tituly, a to Dobrodružství v Zemi nikoho s ilustracemi Jindřich ... "
Výloha plná foglarovek z Albatrosu
Albatros
"Nevíte někdo proč se zasekl Albatros s vydáváním dalších foglarovek? Plus mělo tuším snad už v dubnu vyjít mimo řadu Poselství ze Stínadel a ... "
Výloha plná foglarovek z Albatrosu
Záleží na perspektivě
"Libore. odpověď je možná dost jednoduchá. Jedním vysvětlením může být fakt, že příznivci autora knih Old Shatterhanda ještě s touto E-Mai ... "
V říši sedmé velmoci. Dokumentární film z let 1940-41 o výrobě časopisu Mladý hlasatel nyní na DVD
Regulérní zpravodaj
"Chci se, prosím, zeptat, zda se neplánuje vydávání časopisu oficiálně, jako regulérního zpravodaje? Vypadá to totiž skvěle, aktuální nadčaso ... "
Vyšla letní "bleskovka" magazínu V Jestřábích pařátech. Zve na komentovanou prohlídku výstavy Jiřího Filípka
Obal na DVD
"Dobrý den, Moc děkuji za DVD. Je to opravdu zajímavý a raritní materiál. Vzhledem k tomu, že DVD je dodáváno pouze v průhledné pošetce, ch ... "
V říši sedmé velmoci. Dokumentární film z let 1940-41 o výrobě časopisu Mladý hlasatel nyní na DVD
Komentovaná prohlídka výstavy
"V neděli 28. července 2019 od 15 hodin si bude možno výstavu malíře Jiřího Filípka v Kostelci nad Černými lesy prohlédnout s komentářem samo ... "
V Kostelci nad Černými lesy začíná výstava Jiří Filípek 50+
Foglar ne? May ano?!
"Jak to, že proti emailové adrese pana Škváry "karelmay@seznam.cz" nebrojí příznivci německého indiánského románopisce stejně, jako ... "
V říši sedmé velmoci. Dokumentární film z let 1940-41 o výrobě časopisu Mladý hlasatel nyní na DVD
Mimochodem...
"...Julie A. Seton, PhD., je velice pohledná dáma, která má šmrnc! Je radost ji poslouchat, i radost na ni pohledět... Link: https://www.li ... "
Přednáška vnučky E. T. Setona Lovec vlků Ernest Thompson Seton v polovině prázdnin v Praze
Bucharem na hlavu hřebu
"I když se předchozí komentář Leoše Novotného trochu minul místem zveřejnění (je napsán k článku o loňském sedmém sborníku, ale patřil by k l ... "
Vyšel Sborník nezávislých foglarovců č. 8
Dotaz
"Přečetl jsem si sborník č. 8, kde byl zveřejněn text Jury Stegbaura v doplněné podobě než je uveden zde na Bohouškovi. Zajímalo by mě proč j ... "
Nakladatelství Ostrov vydalo sedmý sborník kruhu přátel odkazu Jaroslava Foglara
Výročí
"Blíží se výročí této úžasné expedice na Podkarpatskou Rus. Rád na celou expedici vzpomínám."
Expedice Po stopách Hochů od Bobří řeky (20. - 26. července 2009)
Přehled vydaných čísel
"Mě by docela zajímalo, jestli někde na netu není přehled všech vydaných čísel s možností jejich prohlédnutí. Určitě by to bylo přínosné. Dě ... "
Vychází letní číslo oldskautského zpravodaje V jestřábích pařátech
Sborník
"Nazdar, foglarovci! Sborníky NF jsem měl v rukou vždy jen na Setkáních skautských sběratelů v Praze ve Fantově budově hlavního nádraží, ale ... "
Vyšel Sborník nezávislých foglarovců č. 8
Depeše od rodného domu Jaroslava Foglara
"Dnes, 6. července 2019 ve 13 hodin a 13 minut, se u rodného domu Jaroslava Foglara v Benátské ul. 3 v pražském Podskalí na Novém Městě, sešl ... "
6. července 1907 v půl druhou hodinu odpolední. Před sto dvanácti lety se narodil Jaroslav Foglar

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .