| STÍNADLA |
Bohousek Soutěžime s Bohouškem
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Bohoušek doporučuje
Počet návštěvníků
Počet návštěv od 29. 8. 2000
počet návštěv

Komentáře

ke článku: Hledání ježka v kleci coby foglarovský kurz občanství
ze dne 05.06.2012, autor článku: Petr Fischer

Komentář ze dne: 05.06.2012 19:59:22     Reagovat
Autor: [PetrV] - PetrV
Titulek: politika
Moc hezky napsáno, děkuji.

O tom, že je Dobrodružství v temných uličkách učebnicí politologie a občanskosti, to vím moc let, od chvíle, kdy jsem to vlastně četl. Jenže to mi bylo asi16, takže proto jsem to hned uhodl.

Myslím, že jsem se taky nespletl v tvrzení, že si Foglar vzal hodně příkladů ze židovského ghetta a... že Vontové jsou vlastně Židé. Leckteré dnes rozsévané poznatky to potvrzují.

Naštěstí jsem si to nenechal pro sebe, takže se najde pár lidí, které jsem oblažoval žádostí o názor...

Komentář ze dne: 05.06.2012 23:20:27     Reagovat
Autor: [PetrV] - PetrV
Titulek: Pravda
Mimochodem skutečnost, že foglarovky - nejen tři zmíněné - mají ohromný výcbhovný účinek, je jasný jasným důkazem o jejich vysoké úrovni a kvalitě. Z toho důvodu je třeba si jich cenit jako nejvýznamnějších knih české literatury - a snad je za takové i považovat. Myslím si, že žádný jiný spisovatel nikdy v historii, nikde na světě nepřiměl po desítky let miliony dětí (i dospělé) k tomu, aby dobrovolně na sobě pracovali a změnili se tělesně a duševně.

Po velkém boomu v 90. letech nastala doba stagnace, k foglarovkám se otevřeně hlásí málokdo, buď ten, kdo z toho má živnost, nebo poblázněnec s dětskými kraťásky. O Foglarovi se (opět) nevede serozní diskuse. Foglar = estébák, homosexuál, pedofil. Tak končí mnohé plátky. A ti, kteří už jsou starší, dospělí, dospělejší, se za svou úchylku k Foglarovi stydí. A ti, kteří už jsou dospělí a jsou Foglarem poznamenaní, se raději o Foglarovi vyjadřují hanlivě, zapírají ho. Aby nevypadali směšně.

Toto údobí bude bohužel trvat ještě jedno desetiletí.

Jaroslav Foglar pro mě nicméně zůstává českou literární prioritou číslo jedna, rozhodně se za to nestydím a lituji, že není více foglarů. A je mi jedno, že kvůli tomu na mě šéfové, kolegové koukají jako na mírně potrhlého. Na rozdíl od nich je ve mně ještě notný kus klukovské romantiky, která nestárne. To je můj názor.

Komentář ze dne: 09.06.2012 14:20:29     Reagovat
Autor: - Milan (@)
Titulek: Foglarovky
foglarovky mají své fanoušky i na facebooku http://www.facebook.com/pages/Foglarovky-mi-zm%C4% 9Bnily-%C5%BEivot/111573118863764

Komentář ze dne: 01.08.2013 11:06:27     Reagovat
Autor: - hošíček (120gls@centrum.cz)
Titulek: Ano nejvýznamější světový spisovatel
- jistě pro tobě podobné, honosící se IQ 80 - když se nemodlíte rovnou k pánu bohu pak alespoň k tomuto hom.ped. idolovi. Morální výši do níž jste za léta dorostli pozná snadno každý při bližším rozhovoru s Vámi či Vaším dorostlým Mirkem Dušínem - Kalouskem (Sprostým zlodějským ochlastou pro nějž jsozu ostatní jen lůzou)

Komentář ze dne: 01.08.2013 18:34:05     Reagovat
Autor: - noe.skaut (@)
Titulek: Hošíčku...
Bacha na pobyt na Slunci - nedělá Ti to vyloženě dobře...

  Reklama
Foglarovské výroky
Svátek má Bruno
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
13 otázek - kvízy
Poslední komentáře
NMD R1
"Kanye West shoes Nike cortes Adidas NMD white Pandora charms clearance Adidas UK Pandora silver rings Adidas adilette slides Nike Air ... "
Náhodné foglarovské zážitky
bez titulku
"Bohužel příběhy nejsou v knize všechny, jeden chybí ( číslo 151). Vydavatel přehlédl, že díl 150 se rozkládal původně na dvou stránkách, tím ... "
Mimozemšťané: Vyšlo první souborné vydání kresleného seriálu Jiljího Záruby a Jiřího Petráčka
Suvenýr - výroční turistická známka
"S ohledem na to, že zejména v období druhé obnovy skautingu, v letech 1968 - 1970, byl Eduard Marek v úzkém kontaktu s Jaroslavem Foglarem, ... "
Žižkovský jarní kilometr s legendou českého skautingu
díky
"Díky Slávkovi za připomenutí galerie Ládi Lahody, bývalého zástupce vůdce skautského oddílu v Loděnicích u Prahy, letitého badatele a fotogr ... "
Z dubnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 10. 4. 2019
Výhoda pro Pražáky
"Není to postaveno na hlavu, že kvalifikace soutěže se koná v běžný pracovní a školní den, a v sobotu, kdy do Prahy může přijet většina mimop ... "
Memoriál Jana Tleskače - zámečnického učně ve Stínadlech - Mistrovství světa ve vyjímání ježka z klece, veletrh Svět knihy 2019
Především to není recenze
"Především to není recenze, i když sám v tom videu o recenzi mluví. Že Albatros zasílá zdarma výtisky na takováto videa (k tomu skvělých 200 ... "
Záhada hlavolamu - Jaroslav Foglar [TIP]
bez titulku
"Velmi připitomělá recenze. Ten člověk objevil „Ameriku“."
Záhada hlavolamu - Jaroslav Foglar [TIP]
Stažení
"Mě to stáhnout jde ;-) Pokud máš nainstalovanou čtečku PDF souborů, stačí na odkaz kliknout, otevře se v prohlížeči. Funguje i pravé tlačítk ... "
Z dubnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 10. 4. 2019
Jde magazín stáhnout?
"Zajímavá a čtivá novinka, ten elektronický magazín V jestřábích pařátech! V patičce ale je uvedeno, že jde celkově o 3. číslo. To vydávají s ... "
Z dubnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 10. 4. 2019
Žvýkačka
"Ahoj, kamarádi! BS č. 4/2018 přečtena. Potěšil mě, byť zkrácený, přepis řeči předsedy akademického senátu MU Brno. Info, že Bobr (MV) hov ... "
Vyšla Bobří stopa 4/2018 - zima
Moralizování se týká mravů, morálky
"Nepijte na ovoce není moralizování. Nerdi, geekové a Záhada hlavolamu? Aha. "
Knížky - Záhada hlavolamu | Rychlé šípy v nejlepší formě
Co se vlastně tam dělo?
"Na akci byla velká pozvánka, ale co porada přinesla? Vkládání letáků do časopisu nám je fuk, a co tam tedy bylo jiného??"
Otevřená porada Pražské pobočky SPJF se koná 4. 4. 2019
bez titulku
"Tak úplně na konci knížky mě moc potěšilo - Připravujeme: Boj o první místo, Dobrodružství v zemi nikoho ( jsem zvědav na ilustrace Jindřich ... "
Záhada hlavolamu s ilustracemi Jiřího Gruse. Vychází třetí svazek souborného díla J. Foglara v novém vydání. Se soutěží Poselství ze Stínadel
Stínadla v Brně
"Netuším, proč na počet obyvatel menší Brno má větší účast na foglarovských akcích. Buď je to tím, že je (možná) v Brně menší nabídka aktivit ... "
Z březnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 13. 3. 2019
Upřesnění programu 105. kolegia AJF
"* Hoši od Bobří řeky na stříbrném plátně? ...Začíná se z vajíčka myšlenky klubat na svět zfilmování legendárního Foglarova románu Záhada hl ... "
Z březnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 13. 3. 2019
bez titulku
"V oddíle trenujeme jak uzly, tak skautskou ideu a znalosti, které by skaut dle mého měl znát. Ovšem znám oddíly, kde ani rádkyně neznají tém ... "
F. A. Elstner se několikrát obrátil
bez titulku
"Tak Záhada už je doma :) Bylo příjemné minout x knihkupectvích a v každém byla ve výloze, někdy i ve více exponátech v jednom štůsku. Vydání ... "
Záhada hlavolamu s ilustracemi Jiřího Gruse. Vychází třetí svazek souborného díla J. Foglara v novém vydání. Se soutěží Poselství ze Stínadel
Odkaz na videoreportáž
"10. ročník Pražské lítačky objektivem iDnes.cz https://tv.idnes.cz/domaci/prazska-lit acka-zavod-doprava-tramvaje-autobusy-vlaky-pid-sou ... "
10. ročník Pražské lítačky - závodu v používání hromadné dopravy startuje 5. dubna 2019 na Nákladovém nádraží Praha-Žižkov
Nedůležité
"Myslím, že to zda použijí úřední název nebo obecný není až tak zásadní, teda až na variantu, že jde o nějakou dotační nebo vyhláškovou povin ... "
Sdružení přátel Jaroslava Foglara pořádá i letos Příměstský tábor s Rychlými šípy v Praze
"z. s." ?!?!?!
"Probuďte se, funkcionáři ze SPJF! Psát na plakát, že nějaký tábor pořádá Sdružení přátel J. Foglara, a přidat k tomu byrokratickou zkratku & ... "
Sdružení přátel Jaroslava Foglara pořádá i letos Příměstský tábor s Rychlými šípy v Praze
bez titulku
"Volné pokračování Stínadelské trilogie, vyjde v samostatné řadě knih, nikoli v této. Bude to řada "Ze světa Jaroslava Foglara", bu ... "
Záhada hlavolamu s ilustracemi Jiřího Gruse. Vychází třetí svazek souborného díla J. Foglara v novém vydání. Se soutěží Poselství ze Stínadel
Jiná obálka
"Líbí se mi, že Záhada hlavolamu má na¨rozdíl od Hochů a Chaty černou obálku :) Doufám, že tak to bude mít celá triologie. A obzvlášť jsem ... "
Záhada hlavolamu s ilustracemi Jiřího Gruse. Vychází třetí svazek souborného díla J. Foglara v novém vydání. Se soutěží Poselství ze Stínadel
Praha
"Brno je možná víc Foglarovský, ale pořád je to jenom Brno. Stínadla tam nikdy nebudou!"
Z březnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 13. 3. 2019

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .