| STÍNADLA |
Bohousek Soutěžime s Bohouškem
Rubriky
Bohoušek doporučuje
Počet návštěvníků
Počet návštěv od 29. 8. 2000
počet návštěv
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech

Komentáře

ke článku: Romantika v Lavóru
ze dne 06.06.2009, autor článku: Krizmen

Komentář ze dne: 06.06.2009 20:19:24     Reagovat
Autor: - PetrV. (@)
Titulek: Fotky
Má-li někdo zájem o album stovek fotek z Prokopského a Dalejského údolí, které jsem v průběhu posledního roku udělal, nechť mi napíše, pošlu. Jde o všechny části údolí prozatím vyjma Butovického hradiště a okolí.

Komentář ze dne: 06.06.2009 20:20:57     Reagovat
Autor: - PetrV (sirrius82[závin]seznam.cz)
Titulek: Mejl
I´m sorry, nepřipích jsem mejlovku, napravuji.

Komentář ze dne: 07.06.2009 12:16:54     Reagovat
Autor: - mmetud (@)
Titulek: Díky...
ale jdi se i s fotkama vycpat...nejdřív kydáš hnůj,pak se omlouváš a nakonec lezeš do ...... však víš kam.Víš co....... a už tam zůstaň,tady fakt neni nikdo na tvé bláboly zvědavej.

Komentář ze dne: 07.06.2009 14:13:47     Reagovat
Autor: - PetrV (@)
Titulek: Ideologie jako lidsky a společensky nebezpečná zbraň
Šedesát až sedmdesát procent jedinců zajímajících se o Foglara jsou ti, kteří si na "to" jen hrají. Plna pusa řečí o svornosti, lásce, bratrství až za hrob a kamarádičkování s lidmi, které jsem nikdy neviděl, s nimiž mě udánlivě spojuje jen zájem. Pakliže bych chtěl být hodně kritický, může být podíl takto orientovaných jedinců ještě vyšší, možná až 80 procent. Foglarologie je bohužel ideologie a jakožto každá ideologie je vyznávána lidmi, kteří se sami sebe označují za nositeli takové ideologie. Ve skutečnosti ale jde o jedince, kteří v této ideologii vidí nenaplnění svých tužeb a snů, léčení nějakých bolístek či mindráků. Poznal jsem, i osobně, celou řadu takto "postižených" lidí a já vím, že jsou nebezpeční. Jednak pro šíření dané ideologie (dělají jí špatnou reklamu - protože se jeví jako fašisti), jednak případně ve vychovatelské činnosti. Jistý můj spolužák z vysoké školy, bývalý junák, je junáckou ideologií docela určitě "postižený", ale přednost dává vlastnímu rozumu. Nějakou dobu jsem nad tím uvažoval a mluvil s ním o tom, až jsem pochopil.
Není nic strašnějšího, než když se ideologie dostane do arzenálu fantatika nebo zakomplexovaného člověka. Takto postižený (zfanatizovaný) jedinec pak přestává být sám sebou. Stává se součástí masy. A proto "my, my a zase my". NIKDY ne JÁ. Stává se samozvaným mluvčím nějaké skupiny lidí. Tato skupina je leckdy tvořena stejně postiženými lidmi. A ti takové chování žerou. Resp. nežerou, a proto vznikají třenice, podobné těm mezi Řešetlákem a Pedrem. Je pozoruhodné sledovat leckteré zdejší reakce, přičemž leckterý nese punc pisatele. Obraz, který tito soudruzi vytvářejí nejen o sobě, je poměrně tristní. Podle mě za tím stojí myšlenková vyprahlost, která obecně ve společnosti je. Je to ale na hlubší analýzu, kterou si tu nemohu dovolit dělat; a nikdo by ji stejně nečetl.
Možná se pletu, ale mám za to, že různé takovéto "sdužování" a "spolkování" je společensky pomě

Komentář ze dne: 07.06.2009 14:16:36     Reagovat
Autor: - PetrV (@)
Titulek: Ideologie... - doplnění
Možná se pletu, ale mám za to, že různé takovéto "sdužování" a "spolkování" je společensky poměrně daleko nepříznivější jev než totální latence a lhostejnost ke všemu. Zdravě lhostejný člověk má svůj rozum a jedná za sebe. Člověk sdružený v nějakém spolku (to členství nemusí být de jure) je ve skutečnosti, i když neplánovaně a pouze vlastním přičiněním, ovládán tímto spolkem. Stojí-li cokoliv v cestě, neváhá ani na minutu. Pro spolek a myšlenku udělá cokoliv.
Před řadou let jsem byl poměrně blízko k tomu, abych spadl do téhle sorty lidí. Naštěstí jsem dostal velmi brzo rozum, ale chvíli to trvalo. Takže vím velmi přesně, o čem a co píšu.

Komentář ze dne: 08.06.2009 14:38:02     Reagovat
Autor: - Petr Molka
Titulek: Hlasatel?
Děkuji pisateli komentáře za dnešní hodnotné školení. Trápí mne ovšem, že zde v komentářích na Bohouškovi tato slova zbytečně zapadnou. Jistě bude vhodnější když své texty umístí, jako "odpovědný jedinec" jen na své vlastní stránky - tak si je bude moci přečíst celý spolek, celý národ, celá zem, všichni obyvatelé planety a konečně tak mohou prohlédnout. Pak se jistě i já stanou hrdým příznivcem jeho hlásaných slov, ale jen, prosím, nikdy nebudeme spolu v nějakém spolku, straně, hnutí. To si slibme.

Až do dnešního dne pomýlený
Petr Molka

Komentář ze dne: 08.06.2009 14:42:52     Reagovat
Autor: - PetrV (@)
Titulek: ????
Že se připojí i PetrM, tak to je překvapení.
Psal jsem to jako reakci na prohlášení pisatele přede mnou.
A hodnotil jsem 60 až 70 procent členstva ve spolcích foglarovského zaměření, ne sto!!!!
Vyslovuju překvapení a zklamání nad slovy člověka, kterého jsem až doposud soukromě hodnotil jako vzor těm zbylým cca 40 procentům. Škoda...

Komentář ze dne: 08.06.2009 21:12:09     Reagovat
Autor: - PetrV (@)
Titulek: Petrovi M.
Už jsem pochopil. A omlouvám se za to. Skutečně z toho mého psaní mohl čtenář získat dojem, že jsem zaujatý proti všem spolkům a proti všem členům těchto spolků. Ne. Nejsem vůči komukoliv zaujatý. Jen jsem se snažil přijít na kloub tomu, proč se někteří jeví jako fašisti.
Ostatně o tom, že nejsem zdaleka proti všem spolků a sdružení, vypovídá fakt, že jsem se právě teď vrátil ze schůzky jednoho takového (kde jsme mimochodem probírali právě i otázku militantnosti u části členstva v některých sdruženích a kolegové souhlasí se mnou), o členství v dalším jsem před několika měsíci projevil zájem (dopisuju si velmi pravidelně s jeho bossem) a co se týče politických stran, zvažuju, že bych se do jedné taky nechal upsat.

Komentář ze dne: 27.06.2009 12:19:41     Reagovat
Autor: - noe (@centrum.cz)
Titulek: ad fašisti v řadách foglarovců
Milý PetřeV.,přeji Ti hodně štěstí a radosti v dalším životě,
dle Tvých názorů strana, co do ní vstoupíš, bude nejspíš KSČM nebo Dělnická strana...Nemíním s Tebou polemizovat a tak ztrácet drahocenný čas...

Komentář ze dne: 23.07.2009 13:26:37     Reagovat
Autor: - PetrV (@)
Titulek: Nikolivěk
Musím tě kolego opravit, mýlíš se. To ale není důležité. Daleko důležitější je poznámka "Nemíním s Tebou polemizovat a tak ztrácet drahocenný čas", konec cit. Typicky totalitní smýšlení. Fašounské.
Že bych nakonec měl pravdu?
Jistě - já ji mám skoro vždycky ;-)

  Reklama
Foglarovské výroky
Svátek má Přemysl
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
13 otázek - kvízy
Poslední komentáře
bez titulku
"Bohužel příběhy nejsou v knize všechny, jeden chybí ( číslo 151). Vydavatel přehlédl, že díl 150 se rozkládal původně na dvou stránkách, tím ... "
Mimozemšťané: Vyšlo první souborné vydání kresleného seriálu Jiljího Záruby a Jiřího Petráčka
Suvenýr - výroční turistická známka
"S ohledem na to, že zejména v období druhé obnovy skautingu, v letech 1968 - 1970, byl Eduard Marek v úzkém kontaktu s Jaroslavem Foglarem, ... "
Žižkovský jarní kilometr s legendou českého skautingu
díky
"Díky Slávkovi za připomenutí galerie Ládi Lahody, bývalého zástupce vůdce skautského oddílu v Loděnicích u Prahy, letitého badatele a fotogr ... "
Z dubnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 10. 4. 2019
Výhoda pro Pražáky
"Není to postaveno na hlavu, že kvalifikace soutěže se koná v běžný pracovní a školní den, a v sobotu, kdy do Prahy může přijet většina mimop ... "
Memoriál Jana Tleskače - zámečnického učně ve Stínadlech - Mistrovství světa ve vyjímání ježka z klece, veletrh Svět knihy 2019
Především to není recenze
"Především to není recenze, i když sám v tom videu o recenzi mluví. Že Albatros zasílá zdarma výtisky na takováto videa (k tomu skvělých 200 ... "
Záhada hlavolamu - Jaroslav Foglar [TIP]
bez titulku
"Velmi připitomělá recenze. Ten člověk objevil „Ameriku“."
Záhada hlavolamu - Jaroslav Foglar [TIP]
Stažení
"Mě to stáhnout jde ;-) Pokud máš nainstalovanou čtečku PDF souborů, stačí na odkaz kliknout, otevře se v prohlížeči. Funguje i pravé tlačítk ... "
Z dubnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 10. 4. 2019
Jde magazín stáhnout?
"Zajímavá a čtivá novinka, ten elektronický magazín V jestřábích pařátech! V patičce ale je uvedeno, že jde celkově o 3. číslo. To vydávají s ... "
Z dubnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 10. 4. 2019
Žvýkačka
"Ahoj, kamarádi! BS č. 4/2018 přečtena. Potěšil mě, byť zkrácený, přepis řeči předsedy akademického senátu MU Brno. Info, že Bobr (MV) hov ... "
Vyšla Bobří stopa 4/2018 - zima
Moralizování se týká mravů, morálky
"Nepijte na ovoce není moralizování. Nerdi, geekové a Záhada hlavolamu? Aha. "
Knížky - Záhada hlavolamu | Rychlé šípy v nejlepší formě
Co se vlastně tam dělo?
"Na akci byla velká pozvánka, ale co porada přinesla? Vkládání letáků do časopisu nám je fuk, a co tam tedy bylo jiného??"
Otevřená porada Pražské pobočky SPJF se koná 4. 4. 2019
bez titulku
"Tak úplně na konci knížky mě moc potěšilo - Připravujeme: Boj o první místo, Dobrodružství v zemi nikoho ( jsem zvědav na ilustrace Jindřich ... "
Záhada hlavolamu s ilustracemi Jiřího Gruse. Vychází třetí svazek souborného díla J. Foglara v novém vydání. Se soutěží Poselství ze Stínadel
Stínadla v Brně
"Netuším, proč na počet obyvatel menší Brno má větší účast na foglarovských akcích. Buď je to tím, že je (možná) v Brně menší nabídka aktivit ... "
Z březnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 13. 3. 2019
Upřesnění programu 105. kolegia AJF
"* Hoši od Bobří řeky na stříbrném plátně? ...Začíná se z vajíčka myšlenky klubat na svět zfilmování legendárního Foglarova románu Záhada hl ... "
Z březnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 13. 3. 2019
bez titulku
"V oddíle trenujeme jak uzly, tak skautskou ideu a znalosti, které by skaut dle mého měl znát. Ovšem znám oddíly, kde ani rádkyně neznají tém ... "
F. A. Elstner se několikrát obrátil
bez titulku
"Tak Záhada už je doma :) Bylo příjemné minout x knihkupectvích a v každém byla ve výloze, někdy i ve více exponátech v jednom štůsku. Vydání ... "
Záhada hlavolamu s ilustracemi Jiřího Gruse. Vychází třetí svazek souborného díla J. Foglara v novém vydání. Se soutěží Poselství ze Stínadel
Odkaz na videoreportáž
"10. ročník Pražské lítačky objektivem iDnes.cz https://tv.idnes.cz/domaci/prazska-lit acka-zavod-doprava-tramvaje-autobusy-vlaky-pid-sou ... "
10. ročník Pražské lítačky - závodu v používání hromadné dopravy startuje 5. dubna 2019 na Nákladovém nádraží Praha-Žižkov
Nedůležité
"Myslím, že to zda použijí úřední název nebo obecný není až tak zásadní, teda až na variantu, že jde o nějakou dotační nebo vyhláškovou povin ... "
Sdružení přátel Jaroslava Foglara pořádá i letos Příměstský tábor s Rychlými šípy v Praze
"z. s." ?!?!?!
"Probuďte se, funkcionáři ze SPJF! Psát na plakát, že nějaký tábor pořádá Sdružení přátel J. Foglara, a přidat k tomu byrokratickou zkratku & ... "
Sdružení přátel Jaroslava Foglara pořádá i letos Příměstský tábor s Rychlými šípy v Praze
bez titulku
"Volné pokračování Stínadelské trilogie, vyjde v samostatné řadě knih, nikoli v této. Bude to řada "Ze světa Jaroslava Foglara", bu ... "
Záhada hlavolamu s ilustracemi Jiřího Gruse. Vychází třetí svazek souborného díla J. Foglara v novém vydání. Se soutěží Poselství ze Stínadel
Jiná obálka
"Líbí se mi, že Záhada hlavolamu má na¨rozdíl od Hochů a Chaty černou obálku :) Doufám, že tak to bude mít celá triologie. A obzvlášť jsem ... "
Záhada hlavolamu s ilustracemi Jiřího Gruse. Vychází třetí svazek souborného díla J. Foglara v novém vydání. Se soutěží Poselství ze Stínadel
Praha
"Brno je možná víc Foglarovský, ale pořád je to jenom Brno. Stínadla tam nikdy nebudou!"
Z březnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 13. 3. 2019
Foglarovské Brno
"Pavel Hošek na foglarovkách vyzdvihuje, že dobrodružství čeká na čtenáře za každým rohem, v každém městě... - že je reálné a dosažitelné. O ... "
Z březnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 13. 3. 2019

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .