| STÍNADLA |
Bohousek Soutěžime s Bohouškem
Rubriky
Bohoušek doporučuje
Počet návštěvníků
Počet návštěv od 29. 8. 2000
počet návštěv
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech

Komentáře

ke článku: Romantika v Lavóru
ze dne 06.06.2009, autor článku: Krizmen

Komentář ze dne: 06.06.2009 20:19:24     Reagovat
Autor: - PetrV. (@)
Titulek: Fotky
Má-li někdo zájem o album stovek fotek z Prokopského a Dalejského údolí, které jsem v průběhu posledního roku udělal, nechť mi napíše, pošlu. Jde o všechny části údolí prozatím vyjma Butovického hradiště a okolí.

Komentář ze dne: 06.06.2009 20:20:57     Reagovat
Autor: - PetrV (sirrius82[závin]seznam.cz)
Titulek: Mejl
I´m sorry, nepřipích jsem mejlovku, napravuji.

Komentář ze dne: 07.06.2009 12:16:54     Reagovat
Autor: - mmetud (@)
Titulek: Díky...
ale jdi se i s fotkama vycpat...nejdřív kydáš hnůj,pak se omlouváš a nakonec lezeš do ...... však víš kam.Víš co....... a už tam zůstaň,tady fakt neni nikdo na tvé bláboly zvědavej.

Komentář ze dne: 07.06.2009 14:13:47     Reagovat
Autor: - PetrV (@)
Titulek: Ideologie jako lidsky a společensky nebezpečná zbraň
Šedesát až sedmdesát procent jedinců zajímajících se o Foglara jsou ti, kteří si na "to" jen hrají. Plna pusa řečí o svornosti, lásce, bratrství až za hrob a kamarádičkování s lidmi, které jsem nikdy neviděl, s nimiž mě udánlivě spojuje jen zájem. Pakliže bych chtěl být hodně kritický, může být podíl takto orientovaných jedinců ještě vyšší, možná až 80 procent. Foglarologie je bohužel ideologie a jakožto každá ideologie je vyznávána lidmi, kteří se sami sebe označují za nositeli takové ideologie. Ve skutečnosti ale jde o jedince, kteří v této ideologii vidí nenaplnění svých tužeb a snů, léčení nějakých bolístek či mindráků. Poznal jsem, i osobně, celou řadu takto "postižených" lidí a já vím, že jsou nebezpeční. Jednak pro šíření dané ideologie (dělají jí špatnou reklamu - protože se jeví jako fašisti), jednak případně ve vychovatelské činnosti. Jistý můj spolužák z vysoké školy, bývalý junák, je junáckou ideologií docela určitě "postižený", ale přednost dává vlastnímu rozumu. Nějakou dobu jsem nad tím uvažoval a mluvil s ním o tom, až jsem pochopil.
Není nic strašnějšího, než když se ideologie dostane do arzenálu fantatika nebo zakomplexovaného člověka. Takto postižený (zfanatizovaný) jedinec pak přestává být sám sebou. Stává se součástí masy. A proto "my, my a zase my". NIKDY ne JÁ. Stává se samozvaným mluvčím nějaké skupiny lidí. Tato skupina je leckdy tvořena stejně postiženými lidmi. A ti takové chování žerou. Resp. nežerou, a proto vznikají třenice, podobné těm mezi Řešetlákem a Pedrem. Je pozoruhodné sledovat leckteré zdejší reakce, přičemž leckterý nese punc pisatele. Obraz, který tito soudruzi vytvářejí nejen o sobě, je poměrně tristní. Podle mě za tím stojí myšlenková vyprahlost, která obecně ve společnosti je. Je to ale na hlubší analýzu, kterou si tu nemohu dovolit dělat; a nikdo by ji stejně nečetl.
Možná se pletu, ale mám za to, že různé takovéto "sdužování" a "spolkování" je společensky pomě

Komentář ze dne: 07.06.2009 14:16:36     Reagovat
Autor: - PetrV (@)
Titulek: Ideologie... - doplnění
Možná se pletu, ale mám za to, že různé takovéto "sdužování" a "spolkování" je společensky poměrně daleko nepříznivější jev než totální latence a lhostejnost ke všemu. Zdravě lhostejný člověk má svůj rozum a jedná za sebe. Člověk sdružený v nějakém spolku (to členství nemusí být de jure) je ve skutečnosti, i když neplánovaně a pouze vlastním přičiněním, ovládán tímto spolkem. Stojí-li cokoliv v cestě, neváhá ani na minutu. Pro spolek a myšlenku udělá cokoliv.
Před řadou let jsem byl poměrně blízko k tomu, abych spadl do téhle sorty lidí. Naštěstí jsem dostal velmi brzo rozum, ale chvíli to trvalo. Takže vím velmi přesně, o čem a co píšu.

Komentář ze dne: 08.06.2009 14:38:02     Reagovat
Autor: - Petr Molka
Titulek: Hlasatel?
Děkuji pisateli komentáře za dnešní hodnotné školení. Trápí mne ovšem, že zde v komentářích na Bohouškovi tato slova zbytečně zapadnou. Jistě bude vhodnější když své texty umístí, jako "odpovědný jedinec" jen na své vlastní stránky - tak si je bude moci přečíst celý spolek, celý národ, celá zem, všichni obyvatelé planety a konečně tak mohou prohlédnout. Pak se jistě i já stanou hrdým příznivcem jeho hlásaných slov, ale jen, prosím, nikdy nebudeme spolu v nějakém spolku, straně, hnutí. To si slibme.

Až do dnešního dne pomýlený
Petr Molka

Komentář ze dne: 08.06.2009 14:42:52     Reagovat
Autor: - PetrV (@)
Titulek: ????
Že se připojí i PetrM, tak to je překvapení.
Psal jsem to jako reakci na prohlášení pisatele přede mnou.
A hodnotil jsem 60 až 70 procent členstva ve spolcích foglarovského zaměření, ne sto!!!!
Vyslovuju překvapení a zklamání nad slovy člověka, kterého jsem až doposud soukromě hodnotil jako vzor těm zbylým cca 40 procentům. Škoda...

Komentář ze dne: 08.06.2009 21:12:09     Reagovat
Autor: - PetrV (@)
Titulek: Petrovi M.
Už jsem pochopil. A omlouvám se za to. Skutečně z toho mého psaní mohl čtenář získat dojem, že jsem zaujatý proti všem spolkům a proti všem členům těchto spolků. Ne. Nejsem vůči komukoliv zaujatý. Jen jsem se snažil přijít na kloub tomu, proč se někteří jeví jako fašisti.
Ostatně o tom, že nejsem zdaleka proti všem spolků a sdružení, vypovídá fakt, že jsem se právě teď vrátil ze schůzky jednoho takového (kde jsme mimochodem probírali právě i otázku militantnosti u části členstva v některých sdruženích a kolegové souhlasí se mnou), o členství v dalším jsem před několika měsíci projevil zájem (dopisuju si velmi pravidelně s jeho bossem) a co se týče politických stran, zvažuju, že bych se do jedné taky nechal upsat.

Komentář ze dne: 27.06.2009 12:19:41     Reagovat
Autor: - noe (@centrum.cz)
Titulek: ad fašisti v řadách foglarovců
Milý PetřeV.,přeji Ti hodně štěstí a radosti v dalším životě,
dle Tvých názorů strana, co do ní vstoupíš, bude nejspíš KSČM nebo Dělnická strana...Nemíním s Tebou polemizovat a tak ztrácet drahocenný čas...

Komentář ze dne: 23.07.2009 13:26:37     Reagovat
Autor: - PetrV (@)
Titulek: Nikolivěk
Musím tě kolego opravit, mýlíš se. To ale není důležité. Daleko důležitější je poznámka "Nemíním s Tebou polemizovat a tak ztrácet drahocenný čas", konec cit. Typicky totalitní smýšlení. Fašounské.
Že bych nakonec měl pravdu?
Jistě - já ji mám skoro vždycky ;-)

  Reklama
Foglarovské výroky
Svátek má Leona
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
13 otázek - kvízy
Poslední komentáře
Závidím ...
"Smutně opakuji už poněkolikáté - a je to jako z písničky "Závidím", tuším že od od Nadi Urbánkové: Závidím ..., že v Praze mají mo ... "
Z březnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 13. 3. 2019
Zase nepřesnosti
"Mimo to, že celý ten článek na mě působí tak nějak divně (ale to asi bude můj osobní postoj) - podle mě tam autor nemusel zbytečně vyhledáva ... "
Za Foglarem a skauty do Kadaně. Výstava ze sbírek Františka Doktora
Jaroslav Foglar a ženy
"Časopis Instinkt ze dne 14. 3. přináší na str. 22 - 27 stať o Jestřábovi, jeho randění s ženami, fotky u textu, cena 25 Kč. Na straně 51 po ... "
Za Foglarem a skauty do Kadaně. Výstava ze sbírek Františka Doktora
Jindra Hojer - trochu jinak
"V programu v pořadí již 104. kolegia Akademie Jaroslava Foglara (setkání probíhají nepřetržitě od roku 2008) se očekává účast zajímavého hos ... "
Pozvánka na únorové kolegium Akademie Jaroslava Foglara
Tečka
"Pane Šantoro, pracuji v průmyslovém odvětví, kde naše technologické pracoviště provádí překlady z tištěných katalogů a vytváří rešerše v češ ... "
Původní podoba Foglarovy autobiografie vydána
bez titulku
"Třetí vydání určitě nebude, tato malá chybka bude napravena v elektronické verzi, kterou zpřístupníme po doprodání papírové. Jinak dle mých ... "
Původní podoba Foglarovy autobiografie vydána
Vondra
"Urááááá! Takže bude 2. opravené, čili třetí vydán ! ! ? My, sběratelé knížek si rádi smlsneme. Ale na okraj předchozího vysvětlení:Není třeb ... "
Původní podoba Foglarovy autobiografie vydána
ad hodiny
"Díky za upozornění, je to opravdu chybka, která vznikla při počítačovém převodu textu. Je to pro nás poučení, že bude tyto strojopisné texty ... "
Původní podoba Foglarovy autobiografie vydána
bez titulku
"Měl bych otázku na pana Šantoru - pokud se tady objeví: Na druhé stránce životopisu Foglar píše, že pracoval čtyřicet tři hodin týdně. Na r ... "
Původní podoba Foglarovy autobiografie vydána
svet je malej
"Wabiho jsem poznal v 68 , pomahal Putakovi s rozjezdem prazske 63. Teprve ted , ctu jaky siroky zaber , v zivote mel."
Svět Wabiho Stárky
Mistrovství koho-čeho-čí?
"Soutěžení neslo přídomek "mistrovství" - ale chyběl dovětek koho či čeho nebo čí. Bylo to tedy mistrovství pobočky SPJF, hostitels ... "
Memoriál Jana Tleskače, zámečnického učně ve Stínadlech - mistrovství ve vyjímání ježka z klece. Pražské a středočeské kolo a odpoledne deskových her
Rozdíly v jednotlivých verzích
"Je třeba podotknout, že jednotlivé varianty knihy se neliší jen v barvě obálky, ale také dovnitř všitým obrazovým doprovodem, složeným primá ... "
Původní podoba Foglarovy autobiografie vydána
Evangelium podle Jaroslava Foglara - skvělé!
"Byla to snad nejlepší přednáška o Jaroslavu Foglarovi, jakou jsem kdy slyšel. Byl jsem na stejném povídání i vloni v Knihovně V. Havla, ale ... "
Skautský seminář Trignis připomene také odkaz Jaroslava Foglara
bez titulku
"Moc hezká akce :). Sice ne taková masovka jako za Slávka, ale i tak zájemců bylo dost a bylo překvapivé, s jakou chutí se mláďata do soutěže ... "
Memoriál Jana Tleskače, zámečnického učně ve Stínadlech - mistrovství ve vyjímání ježka z klece. Pražské a středočeské kolo a odpoledne deskových her
ad dotisk
"Dotisk má stejnou barvu obálky, jako jedna ze tří variant prvních 200 kusů."
Původní podoba Foglarovy autobiografie vydána
Jsou to vlastne dve ruzne edice
"Vytisk z dotisku jsem objednal a zaplatil. Uz se tesim. Podle toho, co tu padlo, bude mit podle me dotisk vetsi sberatelskou hodnotu, pro ... "
Původní podoba Foglarovy autobiografie vydána
ad barevnost obálek
"Dotisk bude mít jinou barvu obalky, nez tech prvnich 200 cislovany? "
Původní podoba Foglarovy autobiografie vydána
ad barevnost obálek
"Ještě dodatek k barevnosti obálek. Pouze prvních 200 číslovaných výtisků, které jsou již vyprodané, mělo 3 barvy obálek. Současný dotisk má ... "
Původní podoba Foglarovy autobiografie vydána
Díky
"za informaci. To mám radost."
Původní podoba Foglarovy autobiografie vydána
.. takže překlep :( nevadí, kniha je to famózní :)
"nicméně cenzura Kuklovy knihy (máme tady 3ks odborně vykuchaného Bahna se stejnými deskami stejného knihařství) byla obsahem Záhady hlavolam ... "
Původní podoba Foglarovy autobiografie vydána
ad elektronické zpřístupnění
"Skautská nadace Jaroslava Foglara počítá s elektronickým zpřístupněním textu na webu nadace po doprodání 100 ks tištěného dotisku, který se ... "
Původní podoba Foglarovy autobiografie vydána
ad Géza Včelička
"Uvedení jména Géza Vidlička, není věcí Jestřába, ale došlo k ní při počítačovém převodu rukopisu na text a uteklo nám to při korekturách, za ... "
Původní podoba Foglarovy autobiografie vydána
ad obalky
"Knihy mají 3 barvy obálek, ale kromě barvy obálek jsou textově identické. "
Původní podoba Foglarovy autobiografie vydána
Ad Běh mého života
"Chtěl jsem na Bohouška psát recenzi, ale Ivo Fencl ji napsal dříve :-) Za mě - je to nejvýznamnější publikace vydaná po smrti Jaroslava Fogl ... "
Původní podoba Foglarovy autobiografie vydána

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .