| STÍNADLA |
Bohousek Zde
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Před třiceti lety vzniklo Pražské sdružení Žlutého kvítku

[ Autor: Tomáš Hromádka - Krizmen | zařazeno: 17. 5. 2023 | přečteno 846 ]

PSŽK vzniklo v roce 199317. května 1993 vznikla zásluhou mých redakčních kolegů z Bohouška Milana Lebedy - Alpína a Petra Molky - Besta informační kancelář pod názvem Pražské sdružení Žlutého kvítku" a to na adrese Křížová 8/188, Praha 5 - Radlice, kde týž den byla také otevřena prodejna tábornických potřeb a dobrodružné literatury ORIN, kterou oba provozovali.
Pražské sdružení žlutého kvítku (PSŽK) bylo neformálním místem, kde se soustředily informace z volnočasových aktivit pro děti a mládež v Praze. Současně se kolem PSŽK vytvořila místy nesourodá skupina kamarádů z různých oblastí, kteří se rozhodli pro stejně naladěné kluky a holky připravovat různé aktivity v uličkách. Byli to lidé z různých oddílů, čtenářských klubů, z uliček, ale i jednotlivci, kteří se o činnosti dozvěděli. V průběhu následujících let se pod záštitou PSŽK tak konaly různé hry v uličkách (např. Přechod Karlova mostu, Pražské tajemství, Vontská bitva, výstavy, přednášky, procházky, připomínky výročí) nejen na foglarovská témata. Protože nebyla doba internetová, o akcích se mohli zájemci dozvědět v analogové formě - na nástěnce, ale i prostřednictvím různých tiskovin, do kterých PSŽK informace dodávalo nebo je dokonce vlastními silami vydávalo. Vznikl i adresář zájemců, kterým byly informace zasílány klasickou poštou. PSŽK v následujících třech letech postupně splynulo s Pražskou pobočkou Sdružení přátel Jaroslava Foglara a to i v souvislosti s přesunem ORINU na jinou adresu.


Foglarovské výroky
"Rozsviťte si čaj!" - spiritista pan Pilgram mladému J. Foglarovi.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
Vyšlo od roku 2018...
19. 03. 2024
Počet komentářů: 24

Ocenění a vyznamenání pro Jaroslava Foglara
16. 04. 2024
Počet komentářů: 9

Jan Trojan - Roy: "Foglarovo dítě"
19. 03. 2024
Počet komentářů: 5

Saturnin a Stínadla - aneb Setkání Lídy Baarové a Adiny Mandlové v Havlově vaně
04. 04. 2024
Počet komentářů: 1

Foglarovskou ročenku 2023 bude distribuovat skautská nadace
16. 04. 2024
Počet komentářů: 1

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .