| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Stínadelská tajemství - další hra Skautské nadace Jaroslava Foglara

[ Autor: Bohoušek | zařazeno: 17. 1. 2023 | přečteno 471 ]

Stínadelská tajemství

Rodinnou hru v uličkách pražské Malé Strany připravila ve dnech 17. 1. - 31. 3. 2023 Skautská nadace Jaroslava Foglara. Na hru zvou organizátoři tímto textem:

Pojďte objevit legendy starých Stínadel. Najděte dvacet míst o kterých jste zatím jen četli. Ulice Na Nosálku, Zahradu Uctívačů ginga, Netopýří věž, Tyranův kout a mnohá další… Na místech, kam jste většinou nikdy nezabloudili.

A prostřednictvím legend z pera spisovatele D. J. Žáka se přeneste do dob, kdy se začalo rodit vontské hnutí a Stínadla postupně získávala svou podobu z románů J. Foglara.

Hra je určena všem klukům a holkám od 6 do 99 let. Sebou potřebujete jen mapu míst, tužku a možná i baterku:). S výjimkou jednoho bonusového místa jsou všechna přístupná od 10 ráno do 8 večer.

Papírovou mapu míst s herní tajenkou a legendami koupíte online v Jestřábově obchodě, přímo ve Skautském institutu na Kampě, v Café Nezisk na Pohořelci (200 Kč v hotovosti) či ji elektronicky stahujte zde. Pozor mapa do které J. Metelka místa zaznamenával je stará a méně podrobná, proto doporučujeme si ji předem srovnat s mapu současnou.

Stínadelské legendy jednotlivých míst si můžete poslechnout i v audio podobě v podání herce Richarda Fialy (audio je dostupné i online).


Hráči mohou ověřit správnost svých odpovědí na adrese https://www.rychlesipy.org/tajemstvi a mohou být zařazeni do každotýdenního slosování o knihy, audioknihy, hry a další předměty s tematikou Rychlých šípů od nakladatelství Albatros a ALBI. Správně musí vyplnit nejméně 13 odpovědí, které získali na cestě po stínadelských tajemstvích!


Foglarovské výroky
„S vaší pomocí chci udělat Stínadla takovými, jakými byla za dob Vojtěcha Vonta. Při památce mrtvého Roberta Komoura slibuji, že pokud budu na místě, které jste mi svěřili, nedopustím, aby bylo ve Stínadlech pošlapáváno právo a čest a porušována svornost. Už nikdy nesmí mezi námi vzniknout nesvár, už nikdy nesmí být porušena vontská tradice. Žlutá je barva naše!“ - prohlášení čerstvě zvoleného nového Velkého Vonta Vládi Dratuše po volbě 8. dubna.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2023
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .