| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Tip na letní výpravu: Botanická zahrada Univerzity Karlovy

[ Autor: Bohoušek | zařazeno: 13. 7. 2022 | přečteno 708 ]

V letošním roce se v průběhu léta koná celá řada samoobslužných foglarovských akcí a her v uličkách, která vám na stránkách Bohouška připomeneme. První z nich souvisí se setkáním u rodného domu Jaroslava Foglara, které se uskutečnilo 6. července. V rámci této akce se konala orientační hra s názvem Arboretum Gingoring, kterou si můžete sami ve volných letních dnech vyzkoušet. Jde o rekreační vycházku s prvky orientačního běhu, kterou připravili členové Akademie Jaroslava Foglara. Procházka zájemcům umožní poznat všechny stromy ginkgo biloba v areálu arboreta Botanické zahrady Univerzity Karlovy v ulici Na Slupi (nedaleko Benátské ulice, kde je i rodný dům Jaroslava Foglara s pamětní vitráží z roku 2007).
Veřejnost zná většinou jen kultivar obří bonsaje Praga u hlavních skleníků botanické zahrady, další tři "ginga" jsou opomíjená, nebo dokonce "neznámá". V příloze najdete mapu orientační hry, pro případné vytištění. Mapa Arboretum Gingoring (PDF)
Foglarovské výroky
„... a hody hody doprovody, dejtéé vajíčkó, červený či bílý, já mám dlouhou chvíli ... Nebo tak ňák to je!!“ - Rychlonožka při vstupu do klubovny, kde právě probíhalo plánování velikonoční výpravy RŠ.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2023
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .