| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Kniha Příběh skautingu v Silůvkách od roku 1945 do současnosti

[ Autor: Bohoušek | zařazeno: 21. 6. 2022 | přečteno 1288 ]

Příběh skautingu v Silůvkách (18. 6. 2022)

Při příležitosti společného setkání všech, kteří prošli řadami skautského oddílu v Silůvkách byla vydána reprezentační publikace nazvaná „Příběh skautingu v Silůvkách od roku 1945 do současnosti“. Kniha formátu B5 má rozsah 592 stran (z toho 272 stran barevných) a váhu 1,8 kg.
Za celou dobu skautského hnutí v Silůvkách prošly jeho řadami stovky dětí a mladých lidí. Co se týče pravidelné celoroční činnosti, tak především ze Silůvek, Brna a jejich nejbližšího okolí. A co se týče táborů, tak i z jiných míst naší republiky a v několika případech i různých koutů světa. Při sestavování publikace byly z velkého množství dochovaných materiálů vybrány takové, které by ukázaly pestrost činnosti oddílu v Silůvkách a některá specifika pro tento oddíl typická, nebo dá se říct i jedinečná.

Příběh skautingu v Silůvkách (18. 6. 2022) - křest knihyAutoři Radek Neužil a Martin Klempa rozdělili knihu na dvě části.
V první části je podrobná historie rozčleněná přehledně do kapitol podle historických oddílových období, podle roků a jednotlivých táborů. A ve druhé části je zařazen Almanach příspěvků bývalých i současných členů vedení oddílu Sokolík – každou kapitolu této části napsal jiný pamětník. A sešla se zde sestava více než 70 autorů z nejrůznějších období oddílové historie. To vše je proloženo spoustou zajímavých dokumentů z oddílové historie (a nechybí i informace z období konce 80. let minulého století, kdy TJ Sokol Silůvky podpořil svými vydavatelskými aktivitami definitivní rehabilitaci díla Jaroslava Foglara).
Příběh skautingu v Silůvkách (18. 6. 2022) - Gilwellský kruhCena knihy je 500 Kč vzhledem ke svému rozsahu – tvrdé desky, formát B5, 592 stran (z toho 272 stran barevných) a váha 1,8 kg.
Pokud byste měli o knihu zájem, dejte vědět Radku Neužilovi (Radýskovi) na e-mail: radysek@gmail.com


Foglarovské výroky
„Vař se, vař, čajíčku - vždyť času už jenom chvilička a Rychlé šípy jsou tu co nevidět!!“ - Dlouhé Bidlo vařící uspávací čaj na schůzku s Rychlými šípy „na usmířenou“
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .