| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Bohoušek doporučuje

V Praze-Dolních Chabrech probíhá Rok v knihovně s Jaroslavem Foglarem

[ Autor: Tomáš Hromádka - Krizmen | zařazeno: 17. 5. 2021 | přečteno 1474 ]

Noc s Andersenem, tradiční akce českých knihoven, měla být letos zaměřená na 80. výročí prvního knižního vydání foglarovky Záhada hlavolamu. Bohužel pandemie covid-19 znemožnila její konání v klasické podobě. Knihovny si ale poradily jinak. Například knihovna a kulturní centrum v Praze-Dolních Chabrech pořádají v letošním roce "Rok Jaroslava Foglara" (jako připomínku jeho díla a odkazu). Při té příležitosti připravili venkovní hru pro děti na téma: Rychlé šípy. V období od 1. do 29. května se můžete při procházce zastavit u patnácti očíslovaných zastavení s kvízovými otázkami, jejichž řešení lze doplnit do hracího listu.

Trasa začíná u dětského hřiště pod základní školou. Hrací list s otázkami (které vymyslel foglarovský server Bohoušek) lze stáhnout na webu knihovny. Zájemci mohou kompletně vyplněný hrací list přinést do knihovny. Minimálně 50 úspěšných luštitelů bude odměněno. Všechny správné odpovědi budou po ukončení hry slosovány o tři hlavní výhry: Originální deníky Jana Tleskače, vydané Skautskou nadací Jaroslava Foglara. Slosování proběhne na Den dětí v 15:00 hod. před knihovnou. Tato „Skautská stezka“ je součástí letošního Roku Jaroslava Foglara v naší knihovně jako připomenutí jeho díla a odkazu. Na stejných stanovištích jsou k dispozici i úkoly pro nejmenší skautíky Benjamínkova stezka.

Odkaz na web knihovny.


Foglarovské výroky
„Ale jakýpak chlapeček! - Dej sem cukroví a žádná řeč se nevede!“ - trochu ústnatý Pepíček na Rychlé šípy dělající Mikulášskou nadílku.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .