| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara
Sběr dat (připravujeme)
Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Vyjde
Právě vyšlo
Rváčov - vontská komiksová sága
Bohoušek doporučuje

Jarní číslo Bobří stopy čerstvě vypučelo

[ Autor: Milan Lebeda - Alpín | zařazeno: 20. 3. 2021 | přečteno 837 ]

A hned první strana časopisu Sdružení přátel Jaroslava Foglara (1/2021; v pořadí již celkově 129. číslo) nás v podání Hlasu od Josefa Bláhy – Řešetláka s ilustrací Ladislava Ruska – Šamana silně přesvědčí, že jaro opravdu přichází. O odchodu naopak informuje zpráva Jiřího Zachariáše - Pedra o úmrtí Jiřího Stegbauera – Jury.
Záhady a Stínadla Jiřího Gruse - to je pojmenování pro neotřelý pohled grafika Martina Peciny na nové ilustrace stínadelských příběhů Jaroslava Foglara ve vydáních z nakladatelství Albatros. S řadou Grusových ilustrací je rozsáhlý text na stranách 3-5.
Pro stranu 6-7 potom Vojtěch Hanuš a Milan Krejčí vedli rozhovor S Jiřím Grusem (od něhož pochází také kresba na obálce Bobří stopy) do Stínadel.
“Přátelé, kamarádi, knížka, kterou vám chci představit, je trampská. Kdybychom ovšem jak já, tak Miki Ryvola jako kluci nepoznali Rychlé šípy, Hochy od Bobří řeky a další postavy z díla Jaroslava Foglara, buď bychom se trampy vůbec nestali, nebo bychom asi trampovali jinak...” - píše o své knížce Stopou toulavou ilustrované od Mikiho Ryvoly Fredy Schubert na straně 8, kde najdeme i informaci o nové knize Petra Hugo Šlika Ztracený na Nevděku, jejíž vydání je spojeno s outdoorovou hrou.
Vyrobte si ježka šiškáče – vybízí i s návodem na straně 9 dlouholetý nadšenec do všeho ježkoklecového Jan Trojan – Roy, který již sám vyrobil nepřeberné množství ježků ze dřeva i jiných méně tradičních materiálů.
Po stopách starých klubů se samozřejmě vydáme i tentokrát. Marek Skýpala – Winoga nám na stranách 9-11 představí klub Modrá jiskra z pražského Smíchova díky vyprávění člena klubu Zdeňka Thomy, cestovatele, fotografa a publicisty.
Ivan Jung – Mexičan vyzpovídal účinkující na mohelnickém folkovém festivalu a jejich odpovědi zaznamenal na straně 12 Ve stopách Dostavníku.
Uprostřed časopisu na stranách 13-24 předkládá vedení Sdružení přátel Jaroslava Foglara výroční zprávu SPJF za rok 2020.
Povídku Františka Lopoura s jeho ilustracemi Skrýš pod černou střechou - čtvrtý příběh Jiřího Bureše, říjen 1964, díl první, nabízejí strany 25-27.
O vydaném prvním svazku malonákladové publikace z dílny Martina Izery Téma pro foglarovce: Nálepky, o kresbách Jana Fischera v proslavené kuchařce Marie Sandtnerové a o ptáku roku 2021, kterým Česká společnost ornitologické vyhlásila káně lesní, pojednává strana 28 perem Miloše Vraspíra – Bobra a Petra Havlíka.
Acek a Anděl strážný - v návaznosti na rozsáhlý materiál věnovaný Vastimilu Tomanovi – Ackovi v posledním (4/2020) čísle Bobří stopy doplňuje na straně 29 Miloš Vraspír – Bobr informaci o Ackově spolupráci s křesťanským časopisem.
Komentář Ivo Fencla Nostalgie nad Junáky na stranách 30-31 se vrací k publikaci “kreslené seriály časopisu Junák z let 1945 – 1948” vydané na podzim nakladatelstvím Josef Vybíral.
Ze srdce tvořil i žil Tony Linhart, trampský bard. Tak zní titulek dvoustránkové (32-33) vzpomínky Karla Vidimského – Cimbury na v lednu zemřelého Antonína Linharty – Tonyho, trampského skladatele, zakladatele skupiny Pacifik.
Nejenom dětské čtenáře pobaví i poučí pravidelná rubrika P4K Party čtyř kamarádů, která tentokrát vyrazila na stranách 34-35 na jarní výpravu odhodlaná rozšířit si botanické znalosti.
Kdo bude nasycen krásami jarní přírody a botanickými znalostmi, může se na závěrečné straně 36 vypravit v bludišťové hře kreslené Danem Růžičkou hledat cestu do spleti stínadelských uliček, průchodů, plácků, slepých zákoutí.

Toto první letošní číslo Bobří stopy právě podstupuje korektury, v poštovních schránkách tedy nyní ještě nová dobrodružství s Bobří stopou nevyhlížejte.

A jak se k Bobří stopě lze dostat?
Každý člen Sdružení přátel Jaroslava Foglara ji dostává automaticky poštou v rámci členského příspěvku.
Nebo ji lze objednat prostřednictvím Foglarovského obchůdku: http://obchod.spjf.cz/
Foglarovské výroky
Svátek má Rudolf
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
13 otázek - kvízy
Poslední komentáře
Dotisk
"V dnešní době nikdo netiskne sto tisíc knih, aby mu pak ležely na skladě, když je může kdykoliv pohodlně dotisknout. Považte, že náklady na ... "
Vyšlo od roku 2018...
bez titulku
"Ano,na Bazoši už ji prodává za 1400,- a na Aukru je zatím na 1100,- Jenom tím nahrávaj různým překupníkům a spekulantům."
Vyšlo od roku 2018...
bez titulku
"Mám ještě nerozbalený výtisk, tak počkám, jestli se situace nevyvine tak, že za něj dostanu zánovní motocykl. Podle webu Albatrosu bude ... "
Vyšlo od roku 2018...
bez titulku
"Losna:Já psal, že jedině pár kousků na prodejně. "
Vyšlo od roku 2018...
bez titulku
"Tak si to objednejte třeba tady: https://www.luxor.cz/product/rychle-sipy-ja na-fischera-zbo000396275"
Vyšlo od roku 2018...
bez titulku
"Propagace na novou knihu o RŠ je všude dost, ale příjde mně nelogické propagovat něco co si nejde koupit! Zkuste si někde RŠ objednat,nepoch ... "
Vyšlo od roku 2018...
bez titulku
"Péťo, proč se stydíš za svoje jméno že sis vymyslel Kamila?? "
Vyšlo od roku 2018...
bez titulku
"Dokonale zpracovaný systém propagace nevylučuje to, co píšu já. Což samo o sobě nesvědčí o tom, že nepíšu něco, co je na hony vzdálené reali ... "
Vyšlo od roku 2018...
Texty na jedno kopyto
"Oponoval bych panu Anonymovi - už proto, že většina propagačních textů je hodně podobných, tedy vychází ze stejných podkladů, zřejmě od prop ... "
Vyšlo od roku 2018...
Rychlé šípy
"Tak podle mě je to pro všechny foglarovce událost, vždyť příběhy kreslené Fischerem nevyšly opravdu dlouho. A pro celou společnost jsou Rych ... "
Vyšlo od roku 2018...
bez titulku
"Spíš to je naopak. RŠ se prodávají tak dobře a je to takový fenomén, že všichni se mohou přetrhnout, aby taky něco napsali a přitáhli čtenář ... "
Vyšlo od roku 2018...
Otázka do placu
"To by mě tedy fakt zajímalo, jestli je vydání nového souboru RŠ od J. Foglara a J. Fischera taková "událost roku" či dokonce " ... "
Vyšlo od roku 2018...
RŠ v dnešní MF Dnes
"Víkendová MF ze dne 17. 4. přináší na straně 4 článek "Rychlé šípy jsou zpět", včetně velké kresby populární pětice ze slavného kl ... "
Vyšlo od roku 2018...
Doplnění programu 125. K-AJF
"Z pozvánky na 125. kolegium AJF ve středu 14. 4. od 19.30 h (on-line) nedopatřením vypadl ještě jeden bod programu - 75 let od prvního " ... "
123. setkání Akademie Jaroslava Foglara proběhne opět on-line
125. kolegium AJF, středa 14. 4. v 19.30 (on-line)
"Přátelé, kamarádi, také dubnové, v pořadí již 125. kolegium Akademie Jaroslava Foglara (AJF) + pravidelná schůzka oldskautského klubu Jes ... "
123. setkání Akademie Jaroslava Foglara proběhne opět on-line
Pro: zvídavý (sk@ut)
"Text o Ivančeně (předpokládám, že je odněkud okopírovaný?) by si zasloužil samostatný článek, mnohem vhodnější než přidávat nesouvisející ko ... "
Rváčov - oceněná vontská komiksová sága je opět v prodeji
Česká televize odvysílá zakázaný, ztracený a objevený dokument o Ivančeně
"Minuta ticha. Dokument režiséra a reportéra Milana Vilíma a scenáristy Milana Švihálka natočili ostravští publicisté v dubnu roku 1968. Po ... "
Rváčov - oceněná vontská komiksová sága je opět v prodeji
Kominíci!
"Opravdu jsou to kominíci! Už jim chybí jen ta kominická "šťastná koule" ze slátaniny Poslední stínadelské tajnosti. Kdo jste to ne ... "
Stínadelská trilogie vrcholí v závěrečném dílu s ilustracemi Jiřího Gruse
Je to krása
"Na nové vydání Tajemství Velkého Vonta se moc těším, Jirka Grus je knížku od knížky lepší a lepší, skutečně dobrá volba Albatrosu, za mne te ... "
Stínadelská trilogie vrcholí v závěrečném dílu s ilustracemi Jiřího Gruse
bez titulku
"A což teprv nové komiksové příběhy, které Grus nakreslí pro druhou knihu Rychlých šípů podle nalezených Foglarových scénářů!"
Stínadelská trilogie vrcholí v závěrečném dílu s ilustracemi Jiřího Gruse
bez titulku
"Zdravím všechny Plantážníky! Na nové vydání Tajemství Velkého Vonta se moc těším! Vybrat si jako ilustrátora Stínadelské trilogie Jiřího G ... "
Stínadelská trilogie vrcholí v závěrečném dílu s ilustracemi Jiřího Gruse
Dej si placku na čelo!!
"Napadáni a uráženi tu jsou soustavně jistým PV jiní...."
Zemřel Jiří Stegbauer- Jura

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .