| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Bohoušek doporučuje

Dvacet tři let krmíme články Bohouška

[ Autor: Milan Lebeda - Alpín | zařazeno: 27. 10. 2023 | přečteno 681 ]

Pohled na místo, kde stála Voskářka (2023)Na konci srpna to bylo dvacet tři let, co jsme s Bestem a Krizmenem začali dělat foglarovský magazín Bohoušek.cz. Na tradiční výroční redakční sraz však došlo až v pondělí 23. října. Tentokrát jsme za místo setkání zvolili Radlice, kde se začala v devadesátých letech na Křížové ulici v bývalé viniční usedlosti, později voskářce, ještě později drážním domku Buštěhradské dráhy, ještě o něco později domku Československých státních drah a úplně nejpozději prostě domku Halbychových odvíjet činnost naší (s Bestem) prodejničky Orin, na jejíž půdě vyrostlo Pražské sdružení žlutého kvítku, v září před třiceti lety Pražská pobočka Sdružení přátel Jaroslava Foglara, a kde jsme společně všichni tři tehdejšími možnými prostředky začali šířit informace z foglarovského světa. Sem se tedy táhnou i kořeny pozdějšího vzniku internetového Bohouška, bez základů z Radlic by možná nikdy na svět nepřišel.

Alpín a Best před bývalou VoskářkouDomek stál naproti schodům od Koulky, tam, co teď na fotografii u křovisek stojíme s Bestem. Zem se po něm slehla při výstavbě kousku pražského městského okruhu (dole pod křovinami) spojujícího tunel Mrázovka a Zlíchovský tunel.
Svíčka od Voskářky (2023)Best, který pořád něco kutí, vykutil krátce před srazem limitovanou sérii sojové (?) svíčky a na sklo vyleptal nápis Voskářka – a touto limitovanou sérií právě na místě bývalé staré voskářky nás s Krizmenem obdaroval a dojal, čímž je série rozebrána 🙂.
Bývalý DDMT (a sídlo redakce Kamaráda) - 2023Cestou jsme se zastavili i u bývalého domu redakcí dětských časopisů, kde jsme měli právě v půlce devadesátek příležitost přičichnout k časopisecké tvorbě – při krátkém pokusu o nový dětský titul Kamarád.
Redakce Bohouška 23.10.2023Uplynulý redakční rok jsme probrali a o plánech nového roku jsme klábosili na závěr dne v místní restauraci U svaté Anny uprostřed fotografií starých Radlic.
Takže fakt 23 let a za tu dobu 4 500 článků a stejné množství obrazového materiálu.
A pořád nás to baví! 🙂

Pro zájemce přidávám odkaz na Krizmenův článek Střípky z historie Bohouška.


Foglarovské výroky
„Mám! Mám, mám, podívejte se. Viděli jste už ježka někdy takhle?“ - Losna v okamžiku, kdy před Vontskou radou vyjmul ježka z klece při volbě Velkého Vonta.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
Vyšlo od roku 2018...
29. 04. 2024
Počet komentářů: 24

Ocenění a vyznamenání pro Jaroslava Foglara
16. 04. 2024
Počet komentářů: 9

Rychlé šípy v knihovně aneb stručná bibliografie
20. 05. 2024
Počet komentářů: 5

Poděkování na konci hry Zde mohly být Rychlé šípy
30. 05. 2024
Počet komentářů: 3

Foglarovskou ročenku 2023 bude distribuovat skautská nadace
16. 04. 2024
Počet komentářů: 2

12. ročník Pražské lítačky
29. 04. 2024
Počet komentářů: 1

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .