| STÍNADLA |
Bohousek Soutěžime s Bohouškem
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Bohoušek doporučuje
Počet návštěvníků
Počet návštěv od 29. 8. 2000
počet návštěv

Komentáře

ke článku: Dobrodružství v Zemi nikoho s ilustracemi Jindřicha Janíčka. Čtvrtý svazek souborného díla J. Foglara v novém vydání. S mapou Země nikoho v příloze
ze dne 23.10.2019, autor článku: Bohoušek

Komentář ze dne: 24.10.2019 11:55:05     Reagovat
Autor: - Pepik (@)
Titulek:
Tak tohle je »dílo«. To má obálka přitahovat nebo odpuzovat…?

Komentář ze dne: 24.10.2019 15:32:33     Reagovat
Autor: - -ojd- (@)
Titulek: Bouře začíná
Na posledním setkání foglarovců z akademie J. Foglara se už diskutovalo o tom, že ilustrace k Dobrodružství v zemi nikoho zřejmě vyvolají další bouři názorů k výtvarnému pojetí nových vydání. A už je to tady!!

Komentář ze dne: 24.10.2019 16:19:58     Reagovat
Autor: - tajemný_EMzák (@)
Titulek:
Nejsou to typicky krásné kresby, ale něco do sebe mají.
Zatím nejlepší ilustrace měli Grus a Kuchynková, Čech mi nesedí a Janíček nic moc.

Komentář ze dne: 24.10.2019 17:52:49     Reagovat
Autor: - Lojza de Fuňas (@)
Titulek: Návrh
Aby se tady diskutující neprali, co jsou povedené a nepovedené ilustrace, či kdo z Albatrosem vybraných umělců je vhodný pro foglarovky, navrhuji udělovat každoročně čtenářskou Cenu Mistra Mazala. Organizovat by mohla pražská pobočka SPJF, aby měla činnost, která jinak skomírá.

Komentář ze dne: 25.10.2019 08:11:00     Reagovat
Autor: - vasek63 (@)
Titulek:
Ono na první podívání ten úvodní obrázek krapet vyděsí :)
Když jsem si ale prolistoval obě ukázky na stránkách albatrosu ( plus jsem si představil že by další ilustrace mohly být i povedenější ) tak on tam nástin něčeho lepšího i je. On pan Janíček umí, jen tady to kdoví proč maskuje :) Uvidím až mi přijde celá knížka.
Zatím se mi nejvíce líbily ilustrace Pavla Čecha - ony i jeho sólové knihy jsou většinou výborné - Tajemství ostrova za prkennou ohradou je asi nejlepší.

Komentář ze dne: 25.10.2019 13:11:30     Reagovat
Autor: - Jiří Filípek (filipek13@seznam.cz)
Titulek:
Také jsem zprvu neměl k novým ilustracím přehnanou důvěru,ale musím říci,že po shlédnutí ukázek se mi vše jeví trochu jinak. Obrázky jsou jiné,ale dobře graficky provedené,krom námětu jim nechybí technika,sám občas námět s podobným obsahem dělám,ale vlastně jen takový,,popisný,,. Zkuste ocenit snahu autora,určitě jej to podpoří v další práci na ilustračním poli, s přímluvou ,J.Filípek

Komentář ze dne: 25.10.2019 20:10:42     Reagovat
Autor: - Darek Pilař (Blackthunder@seznam.cz)
Titulek: Hnus, velebnosti
Ty kresby jsou dost nechutné :( A to jsem se těšil na další Foglarovku v novém vydání... tuhle si opravdu nekoupím

Komentář ze dne: 25.10.2019 22:22:14     Reagovat
Autor: - Kopírák (chester16@centrum.cz)
Titulek: U nás doma se Janíček líbí!
Janíčkovy ilustrace se u nás doma líbí všem. Výborně ladí k příběhu, jehož hlavním motivem je neznámé a neprobádané uzemí - Země nikoho. Obzvláště si vychutnáváme ilustraci obálky, která přímo vtahuje do děje. Janíčkův styl, zde koketující s abstrakcí, je návratem k méně popisné ilustraci.

Komentář ze dne: 15.11.2019 15:20:51     Reagovat
Autor: - PetrV (redakce@exospace.cz)
Titulek: K Zemi nikoho
Myslím si, že označovat pěkně provedené ilustrace v nové foglarovce za nechutné, nepatří do slovníku a způsobu myšlení a vyjadřování vyznavače foglarovek. Za nechutné by šly označit, pokud by obsahovaly skutečně nechutné věci, perverznosti a podobně, ale ty by asi nebyly v dětské knížce, že?

Viděl jsem díky Liboru Čermákovi Zemi nikoho v novém provedení a celkové zpracování i ilustrace se mi velmi líbí. Je to něco nového, neobvyklého, ale moc pěkného. Panu Janíčkovi patří pochvala a uznání :).

Svět je plný salónních kritiků a komentátorů. Takových, kteří nikdy nepřiloží ruku k dílu, ale mají spoustu řečí od kafe. Neváží si cizí práce, protože žádnou nepředvedli, takže nevědí, co za úsilí za tím stojí. Rád bych poprosil podobně zaměřené rejpaly, aby si našli jiné uplatnění v životě, našli si holku, zašli si na procházku či dělali něco užitečného. Díky.

  Reklama
Foglarovské výroky
„S vaší pomocí chci udělat Stínadla takovými, jakými byla za dob Vojtěcha Vonta. Při památce mrtvého Roberta Komoura slibuji, že pokud budu na místě, které jste mi svěřili, nedopustím, aby bylo ve Stínadlech pošlapáváno právo a čest a porušována svornost. Už nikdy nesmí mezi námi vzniknout nesvár, už nikdy nesmí být porušena vontská tradice. Žlutá je barva naše!“ - prohlášení čerstvě zvoleného nového Velkého Vonta Vládi Dratuše po volbě 8. dubna.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
13 otázek - kvízy
Poslední komentáře
bez titulku
"" A propos: Gingo v Sluneční zátoce, vysazené také člečny SPJF, správce Janoušek na jaře ještě nepohnojil, protože nedokázal přiřadit n ... "
Vyšla Bobří stopa 4/2019
bez titulku
"Strašně rád jsem chodil na stránky Bohousek.cz. Zajímavé články, pěkné komentáře, spousta informací. To co se tu děje poslední dobou (všechn ... "
Vyšla Bobří stopa 4/2019
bez titulku
"Áááá---tady se chce někdo hádat!"
Vyšla Bobří stopa 4/2019
:-(
"Diskuse o Bobří stopě ano, ale třeba k obsahu, zajímavostem a podobně. Ale naprosto soukromá administrativní komunikace o tom, že někdo ned ... "
Vyšla Bobří stopa 4/2019
Naopak
"diskuze o Bobří stopě sem patří, server Bohoušek vzniká ve spolupráci s OO PP SPJF :-) "
Vyšla Bobří stopa 4/2019
vzkazují diskutujícím:
"...vzkazují pánům Bobrovi a Baltazarovi: Prosím, komunikujte interně mezi sebou jinou formou, než veřejnými komentáři na Bohouškovi. Stačilo ... "
Vyšla Bobří stopa 4/2019
bez titulku
"Ahoj, Bobře, moc děkuji! Už se těším na zásilku. Až dorazí, ozvu se!"
Vyšla Bobří stopa 4/2019
BS č. 4 odeslána
"Karle BS ti dnes odešla doporučeně, osobně jsem ji nabalil a poslal... po doručení se ozvi na "mejl" sdružení (asi ve středu?) Ka ... "
Vyšla Bobří stopa 4/2019
Bobří stopa 4/2019
"Dobrý den, svou adresu jsem uvedl dne 4.4.2020 v emailu na spjf@spjf.cz. Nevím ale, zda je tato emailová adresa funkční, nikdo mi neodpovědě ... "
Vyšla Bobří stopa 4/2019
SPJF a BS č. 4
"Info pro "baltazara" - nutno sdělit na sdružení adresu... pro doručení Bobří stopy. V evidenci členů neznámá přezdívka atd."
Vyšla Bobří stopa 4/2019
Aprílový žertík z "Prokopáku"
"Ztropit si aprílový žertík na adresu čtenářů Bohouška si v podobě pozvánky na "výšlap" do Prokopského údolí k legendárním Opičím s ... "
Ani v „době koronavirové“ aktivity Akademie Jaroslava Foglara neochabují: Pozvánka do Prokopského údolí k Opičím stromům
poděkování
"Bobře, moc děkuji za ochotu a přeji hodně zdraví a štěstí v této těžké době!"
Vyšla Bobří stopa 4/2019
Titulek
"Pro eM Souhlasim i nesouhlasim. Lpeni na prani par let pred smrti ma sve opodstatneni, ovsem je to dosti v rozporu s tim, ze Jestrab kdyz ... "
Zemřel Jan Vyčítal (8. března 1942 – 1. března 2020)
Zásilka BS 4/2019 od SPJF
"U našeho jednatele Baltazare prověřím odeslání Bobří stopy a po jeho sdělení cca do týdne zašlu..."
Vyšla Bobří stopa 4/2019
bez titulku
"Ještě jsem Bobří stopu 4/2019 nedostal. Na reklamace na mailové adrese sdružení mi nikdo neodpovídá!"
Vyšla Bobří stopa 4/2019
Říká se tomu confirmation bias
"Ivo Dienelt, žádné potvrzení nepotřebujete, když máte jasno předem. Vizte konfirmační zkreslení. "
Zemřel Jan Vyčítal (8. března 1942 – 1. března 2020)
eM
"Díky za další potvrzení v těch následujících dvou výplodech."
Zemřel Jan Vyčítal (8. března 1942 – 1. března 2020)
bez titulku
"Kristovy rány, nechte toho, od zítřka začíná opravdové jaro, hlásili, že možná v týdnu bude i 25, tak vemte na sebe kraťasy, ale ty skutečné ... "
Zemřel Jan Vyčítal (8. března 1942 – 1. března 2020)
Počtvrté, ale byl jsem donucen!
"Ivo Dienelt, já si přečetl vaše příspěvky a došel jsem k závěru, že jste hlupák. Eh, ne, beru zpět, to jsem napsal úmyslně jako ukázku toho, ... "
Zemřel Jan Vyčítal (8. března 1942 – 1. března 2020)
Opět třikrát a dost
"Foglar je občas, mezi nefoglarovskou veřejností dokonce často, označován za pedofila. Tolik výjimečných osobní bylo mezi pedofily! Tak to ta ... "
Zemřel Jan Vyčítal (8. března 1942 – 1. března 2020)
eM
"No, protrapil jsem se temi sahodlouhymi elaboraty uzivatele eM a nyni uz jsem si tim jist (a diky za potvrzeni hlavne temi poslednimi esejem ... "
Zemřel Jan Vyčítal (8. března 1942 – 1. března 2020)
bez titulku
"A dalším důvodem, proč neuznáte to, co jsem napsal, je to, že od začátku jste ke mně zaujali nějaké stanovisko, někdy i nepřátelské, a to by ... "
Zemřel Jan Vyčítal (8. března 1942 – 1. března 2020)
bez titulku
""Myslím si, že dnes by měl Jestřáb už jiný názor " To pak můžeme všechna přání zemřelých ignorovat s tím, že si myslíme, že by ná ... "
Zemřel Jan Vyčítal (8. března 1942 – 1. března 2020)
Taková krásná společnost
"Já bych to neviděl tak černě, že má pan Foglar epigony a následovníky. Není totiž zdaleka první, komu se to přihodilo. Alexande ... "
Zemřel Jan Vyčítal (8. března 1942 – 1. března 2020)
Nejdelší komentář na světě
"" Autory nehaňte, pro ty to byl dobře zaplacený kšeft, prý 4000 za komiks. " "I když někteří za ty prachy odvedli prachbídno ... "
Zemřel Jan Vyčítal (8. března 1942 – 1. března 2020)

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .