| STÍNADLA |
Bohousek Zde
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Komentáře

ke článku: Aha.cz (16. září 2018): 650 tváří spisovatele Foglara a jeho jedno tajemství: Dostal kopačky před svatbou!
ze dne 20.10.2018, autor článku: Bohoušek

Komentář ze dne: 27.10.2018 22:43:59     Reagovat
Autor: - --- (@)
Titulek: Článek plný blábolů
Článek o Foglarovi v Aha.cz je přeplněn nepřesnostmi či dokonce bláboly, které si dílem vyfabuloval sám autor článku, ale bezesporu k nim v lecčem napomohl i samotný tvůrce foglarovské expozice v Ledči n. S. Milan Teslevič, který přes stín svého ega nevidí někdy na reálnou zem.
Už jen to, že Milan Teslevič se neustále prohlašuje za iniciátora myšlenky muzea na hradě v Ledči je přinejmenším zavádějící, protože s nápadem přišel olomoucký foglarovský "fanatik" Jiří Dubský. Ten předal Milanovi "ideové know-how" - a od tehdejšího přítele dostal kopačky... Pane Tesleviči, vezměte toto už skutečně na vědomí (ostatně sám dobře víte, jak to v počátku bylo!), novinářům sdělujte skutečná fakta a nechlubte se cizím peřím.
Dále to, že Boženka V. byla Foglarovou "milenkou" - no to je docela silný příměr. Když na ní mladý Jestřáb pomýšlel, bylo mu cca dvacet a jeho idolu o několik méně - a vše kolem a kolem... Tak jakýpak "milenci"...
A že Milan Teslevič patřil k Foglarovým blízkým přátelům?! To ať ještě prohlásí například před některými ortodoxními dvojkaři, zejména z období konce 50. let, a jistě dostane přes hubu.

Komentář ze dne: 27.10.2018 23:07:41     Reagovat
Autor: - Obsedantní měnič přezdívky znovu udeřil (@)
Titulek: Pisálek XYZ
O tom jak lidi blábolí bez ověření faktů, nebo rovnou na fakta z výšky bobkují, či dokonce fakta překrucují píšu v článku níže (Dokudrama Elišky Kováříkové zavede posluchače do redakce Mladého hlasatele), tak to aspoň vidíte názorně tady.
Spousta lidí ze sebe dělá něco, co není, dělají to skoro všichni, takže proč by to nedělal i Teslevič?
Z článku není zřejmé, že by se za blízkého přítele prohlásil sám Teslevič, to si mohl vydedukovat autor článku a M. Teslevič to vůbec nemusel ani naznačit.
Dále není zřejmé, že by se sám považoval za iniciátora, to píše opět autor, a není tam ani slovo o iniciátorovi myšlenky, ale iniciátorovi samotného muzea a muzeum nelze vybudovat s know-how, ale vlastní aktivitou a prací, a to Teslevič dělá. Jestli se za iniciátora myšlenky prohlašuje, tak mimo článek, to je dobré zmínit, protože v článku to prostě není.

Komentář ze dne: 29.10.2018 15:13:34     Reagovat
Autor: - " Širokko" (dubskygeorge@seznam.cz)
Titulek: Pravda o vzniku muzea J. Foglara v Ledči
Zdravím všechny příznivce díla J. Foglara. Je pravdou, že jsem byl nejen iniciátorem projektu stálého muzea J. Foglara na hradě v Ledči nad Sázavou, ale po intenzivním vyjednávání s kastelánem hradu panem Šímou, jsem od něj dostal nabídku několika volných místností v hradním areálu. V té době jsem byl v telefon. kontaktu s panem Teslevičem, kterému jsem následně navrhl, zda by nechtěl do mnou vyjednaných prostor budoucího Foglarova muzea instalovat svůj bohatý archiv foglarovských materiálů, s čímž on s bouřlivým nadšením okamžitě souhlasil a poté jsme spolu dlouhé hodiny konzultovali, jak by mělo muzeum vypadat a co by v něm mělo být. Teslevič na mé návrhy tehdy odpověděl, že mám dobré nápady a něco z nich určitě použije.
Já jsem své bohulibé poslání splnil tím, že jsem z vlastní iniciativy a nadšení, zaklepal ve vhodnou chvíli na ty správné dveře, čímž se mi podařilo úspěšně vyjednat místnosti pro budoucí Foglarovo muzeum. To je fakt, který mi nikdo nemůže upřít, neboť mám důkazní materiál ve formě mejlové korespondence s kastelánem hradu, panem Šímou, ze kterého je nad slunce jasnější, z čí inciativy projekt vznikl a komu v počátcích vyjednávání nabídl volné hradní prostory. Vážím si lidí, kteří v dnešní době silně pokulhávající morálky, kdy každý hledí jen vlastního prospěchu a zviditelnění, se dokáží zastat práva a spravedlnosti, jak to uměli jen hoši Rychlých šípů! Ovšem naprosto nesouhlasím s výrokem, že s nápadem přišel foglarovský fanatik z Olomouce ! V mém vztahu k dílu a odkazu J.Foglara není fanatizmu, ani co by se za nehet vlezlo! Toto slovo je pro mne naprosto nepřijatelné, vždyť z fanatizmu v minulosti vyrostl nejkrvavější válečný konflikt v dějinách lidstva ! Já naopak celé dílo a odkaz J. Foglara, které jsou veskrze prodchnuté šlechetnými idejemi, vnímám srdcem a s velkou vděčností, protože mi jeho ideály krásného přátelství a čestnosti, prozářily šťastné dny mého dětství a klukovských let. Jiří Dubský

Komentář ze dne: 29.10.2018 15:49:05     Reagovat
Autor: - Obsedantní měnič přezdívky znovu udeřil (@)
Titulek: MT je nevinný (zatím)
Ten fanatik je v uvozovkách.
V článku není ani slovo o tom, že by Teslevič byl inicátorem myšlenky, navíc jak píšu, není citován, jsou to slova autora článku.

Komentář ze dne: 01.11.2018 18:12:58     Reagovat
Autor: - " Širokko" (show must go on@seznam. cz)
Titulek: Doplnění informací
Pan Teslevič rozhodně nebyl původním iniciátorem muzea J. Foglara na hradě v Ledči nad Sázavou. Iniciátorem byl někdo úplně jiný , ale to už vyplývá jasně z výše uvedených skutečností. Jen bych rád doplnil podstatnou věc. Když jsem panu T. oznámil, že se mi podařilo vyjednat a získat místnosti pro budoucí muzeum J. Foglara na hradě v Ledči nad Sázavou, nevěřil mi ! Říkal,že on sám shání už 20 let po Praze nějakou místnost, kde by mohl umístit nějakou stálou expozici, ale že se mu doposud nepodařilo žádnou získat. A také dodal, že by ho nikdy nenapadlo hledat místnost na nějakém hradě ! Když zjistil, že nežertuji a že mu nesu prakticky až pod nos "na stříbrném tácu" neservírované hradní místnosti, propukl ve frenetický jásot. V návalu euforie mi říkal, že kdyby nebylo mě, tak by bylo PRD , že se ještě nikomu od smrti Foglara nepovedlo sehnat pro jeho muzeum žádnou místnost. Že to bude světový a bombastický, že tam pozve tisk a televizi atd. Nutno však podotknout, že mi nikdy ani slůvkem nepoděkoval, i když si musel dobře uvědomit, že sám by se k projektu hradního muzea v Ledči nad Sázavou nikdy nedostal ! A o tom, jak špatně a neférově se potom ke mně zachoval, raději ani psát nebudu.
Pro doplnění zde ještě uvedu, že jsem se pak zcela dobrovolně angažoval na poli propagace muzea J. Foglara v Ledči tím, že jsem zaslal několik set mejlů se stránkami muzea, skautským vedoucím a činovníkům z nespočtu skautských oddílů mnoha měst a městeček v celé ČR , abych tímto způsobem rozšířil povědomí o tomto nově vzniklém muzeu J. Foglara, s cílem zvýšit návštěvnost hradu v Ledči nad Sázavou, malebného městečka a okolí, které jej obklopují. Jiří Dubský

Komentář ze dne: 01.11.2018 22:06:31     Reagovat
Autor: - Obsedant, který si cizí slova neplete (@)
Titulek: Iniciátor není proponent
Pokud tu práci udělal on, tak on je inicátorem. Inicátorem založení, nebo jak tu někdo už napsal, inicátorem myšlenky, je někdo jiný, ale inicátorem toho muzea, pokud platí, co tu padlo, je Teslevič.

Inicátorem založení webu dejme tomu o Foglarovi, nebo inicátorem myšlenky takového webu, může být osoba A, ale pokud se toho ujme osoba B a tu práci na tom webu udělá, i třeba podle nápadů osoby A, tak inicátorem je přece ta osoba B, která dělá práci, ne ten, kdo s nápadem přišel.

Být iniciátorem znamená být iniciativní, podněcovat, v praxi být tím, kdo stojí u toho něčeho. Ale pokud někdo přišel jen s nápadem, ač to je důležité, maximálně zajistil prostry, ač i to je důležité, tak iniciátor muzea samotného proste není. Je proponentem. Proponentem (protože s tím nápade přišel, narvhl to) muzea, který zajistil prostory, ale ne iniciátorem muzea. Inicátorem prostě není. Tím je ten, kdo z těch zajištěných místností to muezum udělal. Protože on inicioval, on byl iniciativní. Přijít s nápadem a zajistit prostor nestačí na to, aby byl označován za iniciátora toho, co v těch prostorách vznikne. Je proponentem.

Komentář ze dne: 01.11.2018 23:20:39     Reagovat
Autor: - Na obranu pana Širokka (@)
Titulek: Obsedant, který si cizí slova PLETE!
Zajímalo by mně, jakýžto chytrolín, či spíš "pan chytrý", či spíš "pan důležitý" se ukrývá za všemi cizojazyčnými nicky. A další cizácká slova také s takovou oblibou užívá. Leč - oproti tomu, co si o svém jazykovém géniu myslí - vykládá tady bludy!
Posledním jeho výplodem byl výklad slova "iniciátor". To teda pan obsedant setsakramenstky plete, když tvrdí to, co blábolí.
Takže co podle renomovaných "slovníků cizích slov" znamená slovo iniciátor? ABZ.cz: ...původce, podněcovatel; Slovník cizích slov on-line: dtto; Slovnik-synonym.cz: podněcovatel; atd., at., d.
Navrhovatel - čili proponent, má jiný obsah, ale Širokko" Dubský ne jen že něco navrhl, ale pak důsledným jednáním vznik samotného muzea přímo iniciovat. Zeptejte se pane kastelána Šímy, kdy se - až po mnoha iniciativách Dubského - vynořil z díry "Mistr" T. a začal o sobě trousit, jak vše inicioval.
Prostě, jděte se vycpat s vašimi pseudochytrými bláboly, "Mistře" obsedante !!!!!!!!!!!!!! A "Mistr" T. alias EGOman jakbysmet!

Komentář ze dne: 02.11.2018 12:59:26     Reagovat
Autor: - Obsedant, který se neplete (@)
Titulek: Obsedant se neplete (stačí malými písmeny)
Hledat na internetu umíte hezky, jen co je pravda, ale pochopit význam slov, nejen cizích, tam už je to s vámi horší, a ještě horší to je se zasazením významu těch slov do kontextu.

Původce rovná se... ale co bych to vysvětloval, podívejte se sami:

původce, -e m. (5. j. -dce) (původkyně, -ě ž., 2. mn. -yň, -yní) (†původník, -a m., 6. mn. -cích, Pal.) 1. kdo je příčinou něčeho, kdo něco způsobil: p. škod, choroby; p. sporu; p. všeho zla 2. kdo něco vytvořil; tvůrce, strůjce, autor: p. myšlenky, teorie; p. díla; jaz. p. děje agens
http://ssjc.ujc.cas.cz/search.php?hledej=Hl edat&heslo=p%C5%AFvodce&sti=EMPTY&wher e=hesla&hsubstr=no

Ten dotyčný, co tu píše o tom, že přišel s nápadem a zajistil prostory není původcem, tedy iniciátorem muzea. Je, jak tu padlo dřív, iniciátorem myšlenky, jak je v příkladu na webu ÚJČ take uvedeno v příkladu, viz p. myšlenky (to p. je zkratka pro původce, kdybyste tápal). Už z toho přikladu je zřejmé, že mezi původcem, tedy iniciátorem, a původcem myšlenky, tedy iniciátorem myšlenky, je rozdíl.
Takže dotyčný Širokko není inicátorem, původcem muzea (protože pro něj, i dle jeho slov, nehnul prstem, a ke vzniku mueza opravdu nestačí přijít s nápadem nebo zajistit prostory, to by byl pak život moc jednoduchý, kdyby stačilo něco vybudovat jen nápadem a zajištěním prostor, che che), ale je původcem myšlenky, iniciátorem myšlenky, případně iniciátorem založení, ale ne samotného muzea, které se nápadem a zajištěním prostor samo nevybuduje.

Jak vidím, měl byste si i zjistit, co znamená renomovaný, když to slovo dáváte do souvislosti s weby, které vytvořil kdo ví kdo, může do nich přispívat kdo ví kdo a nejsou zaštiťovány autoritou typu Ústav pro jazyk český AV ČR. A za žádnými cizojazyčnými nicky se neschovávám, použití jednoho cizího slova v přezdívce nedělá z celé přezdívky cizojazyčnou přezdívku, nick, jak vy píšete.

Resumé: Iniciátorem muzea je ten, kdo to muzeum vytvořil. Pokud ho vytvořil, a to tu nikdo zatím nepopřel, naopak to spíš potvrdil, tak je iniciátorem muzea pan Teslevič. Iniciátorem myšlenky, s přivřením očí iniciátorem založení, je ten, kdo přišel s myšlenkou a kdo pro muzeum zajistil prostory.Tedy ten, který zde v komentářích uvedl, že s tou myšlenkou přišel a zajistil prostory. Tedy ten, který nenapsal ani písmenko o tom, že by pak v budování muzea jakkoliv pokračoval.

Komentář ze dne: 02.11.2018 13:06:36     Reagovat
Autor: - Obsedant, který se neplete (@)
Titulek: P. S.
Pokud je pro vás web Slovnik-synonym.cz závazný, když ho uvádíte a argumentujete s ním, pak se podívejte, co je tam uvedené, když zadáte původce. Nebudu vás napínat, je tam tvůrce. Tvůrce. Chápete snad i vy, ve svém jazykovém géniu, když vás budu citovat, že tvůrce není ten, který přišel s nápadem a zajistil prostory, že ano? Že to je ten, který tvoří, že ano? Jestli chápete, tak jsme se společně dobrali toho, kdo inicátorem je, kdo není, a jsem za to rád, že jsem vám mohl být průvodcem. Pokud to ani potom nechápete, tak se holt nedá nic dělat, ale jsem rád i tak, protože jestli mě něco baví, tak to je diskutování s lidmi na internetu. Je to moje vášeň, je to mé hobby (pozor, cizí slovo!), je to má OBSESE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Komentář ze dne: 02.11.2018 13:43:47     Reagovat
Autor: - kapitám kid (@)
Titulek: založení není vytvoření
"Navrhovatel - čili proponent, má jiný obsah,"
Spíš význam, ne?
Proponent je navrhovatel a navrhovatel, je ten co navrhuje, například proponent sdružení je ten, co přichází s návrhem založení sdružení.

" ale Širokko" Dubský ne jen že něco navrhl, ale pak důsledným jednáním vznik samotného muzea přímo iniciovat. "
Vy se tu hádáte ohledně něčeho a pak sám napíšete to, co tvrdí ten, kterého tu trapně osobně napadáte a kterému oponujete. Píšete o vzniku muzea, ale vznik muzea není dostačující k tomu, aby to tam vypadalo tak jak vypadá teď. Tak jste to muzeum založil - vystupovat zde jako obránce sám sebe je trošku trapné,ale budiž - a přišli by lidi do muzea, kde nic není, které je založeno? No asi ne. Muzeum není muzeem tedhy, když prdnete někam ceduli "MUZEUM". Tu práci v něm někdo musel udělat. Udělal ji někdo jiný než vy. Takže nejste iniciátorem muzea jak tu padlo. Vy jste ho nevytvořil, vy jste ho založil. I když založení není nápad a zajištění míst pro muzeum, ale uznám vám to, abyste pak neměl nervy ještě ze mě.

Komentář ze dne: 03.11.2018 13:26:17     Reagovat
Autor: - "Širokko" (@)
Titulek: To třetice ještě pár faktů...
Tato diskuze ohledně založení muzea J. Foglara mě donutila, abych přidal ještě pár dalších řádků a fakt.
Za prvé, jak by řekl nezapomenutelný Jan Werich : " Založit a vytvořit jakékoliv muzeum, natož muzeum takového rozsahu- to je na jednoho člověka příliš velký bochník! Ideální je v takovém případě týmová práce, podobně jako ve sportu, kde se předává štafeta. Ten umí to a ten zas tohle a všichni dohramady udělají moc ! Jeden projekt iniciuje, najde a vyjedná potřebné prostory a tím je položen ten nejdůležitější, základní kámen, na kterém je možné dále budovat. Potom musí převzít štafetu někdo, kdo má archiv příslušných materiálů a potřebné znalosti, které do muzea vloží. Ještě předtím však přijdou na řadu řemeslníci, kteří prostory vhodně upraví a další kus práce odvedou lidé, kteří se budou věnovat propagaci muzea atd. Já jsem svůj úkol splnil tím, že jsem vybral pro budoucí Foglarovo muzeum důstojné prostory na prestižním a strategickém místě nedaleko Sluneční zátoky, odkud se může Jestřábův odkaz šířit do všech světových stran. A byl jsem velmi a mile překvapen, když mi po poměrně krátkém vyjednávání, pan kastelán Šíma nabídl hned celou nevyužitou, bytovou jednotku ze 60- tých let, která čítala vícero místností a ještě dodal, že k dispozici jsou případně i další prostory. Až poté jsem předal štafetu tomu pánovi z Prahy, o kterém jsem věděl, že má množství vlastních kreseb s foglarovskou tématikou a další související materiály. Protože bydlím několik set km od Ledče a jsem pracovně plně vázán v místě svého bydliště, nebylo možné, abych se na instalaci materiálů dál angažoval. Nehledě k tomu- a to je podstatné, že jsme se kvůli následnému, pro foglarovce naprosto nepřijatelnému a neférovému jednání pana T., nadobro rozkmotřili. To bylo krátce po tom, co jsem mu rozjednaný projekt štafetově předal k následné instalaci jeho materiálů, převážně jeho vlastních kreseb. S přihlédnutím k daným okolnostem, o kterých se nechci na tomto místě rozepisovat, nebyla už jakákoliv má spolupráce s tímto člověkem , možná ! Ale i přesto jsem se později z vlastního rozhodnutí angažoval v propagaci muzea rozesíláním stovek mejlů s web- stránkami Foglarova muzea, adresovaných nespočtu skautských oddílů, jejich vedoucím a dalším činovníkům ( těmito mejly s titulkem :" Tip na oddílový výlet", jsem obsáhl řadu měst a míst ze všech koutů republiky), takže není pravda ani to, že jsem dále pro muzeum nehl ani prstem. Také je pravdou- a to mi může potvrdit pan Miloš Vraspír- čelní představitel SPJF Brno, že jsem chtěl do realizace muzea zapojit jeho prostřednictvím, další odborníky na dílo J. Foglara, ale pan T. vyloženě zuřil, když jsem přišel s tímto návrhem. Doslova ječel, že do projektu nechce žádné další foglarovce, prý by si pak mohli dělat nároky. Také mě velmi mrzí, že odmítl přizvat ke spolupráci legendárního ilustrátora RŠ, pana Marko Čermáka, kterého si já osobně velmi vážím. "Širokko"

Komentář ze dne: 03.11.2018 14:12:38     Reagovat
Autor: - Obsedant, který nepopírá něčí zásluhy (@)
Titulek: Fakta jsou krmivem vědění
Nikdo nikomu nebere zásluhy na založení muzea, rozjetí muzea atd. Jenom ten, kdo s tou myšlenkou nebo založením přišel, není iniciátorem muzea (tak se píše v článku - inicátor muzea), protože iniciátor je ten, který to muezum tvoří, tedy vystavuje předměty, shání je, zvelebuje prostory atd. Pokud toto dělá Teslevič, bez ohledu na to, že se zachoval špatně nebo že o tom, že mu k sehnání prostor pomohl někdo jiný, tak je inicátorem už on. Jestli se toho chytl díky tomu, že někdo jiný mu zajistil prostory, dal impuls, tak ten někdo jiný zaslouží chválu, samozřejmě, ale tím iniciátorem muzea už není. Zde už šlo spíš o význam slova než o to, kdo co udělal.
Pokud se někdo i nadále angažoval, tak je spoluiniciátorem, samozřejmě. Ale zde to někdo stavěl tak, že iniciátor je automaticky ten, co přišel s nápadem, co případně ještě sehnal prostory. A to prostě inicátor muze anení, protože to muzeum je muzeem tehdy, když vystavuje předměty, sbírky atd. Muzeum po založení je muzeem jen v administrativní rovině, ne reálně, protože bez sbírek funkci muzea ještě neplní.

Nikdo tu, pane Dubský, teda určitě ne já, nezpochybňuje nic z toho, co jste v této věci vykonal a pokud jsem psal, že to založením skončilo, tak jsem vycházel z toho, co tu padlo, a to v souvislosti se slovem iniciátor, nikoliv v souvilosti s vámi a vaší čiností. Medovolil bych si psát, co kdo ano, co kdo ne, když o tom vím jen tolik, kolik zde padlo. Šlo mi o to slovo, ale to je, myslím, z mých příspěvků zřejmé.

Mám z této diskuse výborný pocit, toto je diskuse podle mého gusta.

Komentář ze dne: 03.11.2018 21:12:07     Reagovat
Autor: - Michal Beránek (developpex.beranek@wanadoo.fr)
Titulek: Není mi jasné o co některým diskutujím jde
Při cestě na staré tábořiště Dvojky pod Kriváněm se letošního června skupina bývalých člemů oddílu Old Boys zastavila v Ledči v Muzeu Jaroslava Foglara. O hlavním aktivistovi lze najít několik článků v mediích. Je to pan MilanTeslevič, knižní ilustrátor, kreslíř, malíř a multiinstrumentalista, který muzeum buduje a rozšiřuje za pomoci Radka Micopulose. Ten má fabričku ve které se, mimo jiné hlavolamy, také vyrábějí Ježci v kleci - už jich zhotovil tisícovky.

Klobouk dolů před aktivitami těchto dvou odvážlivců, kteří do celé akce zapojili nejen své svaly a um, ale pravděpodobně otevřeli i své peněženky. Člověk si to uvědomí, když nakoukne za kulisy – do ještě nezrenovovaných prostorů zámku, určených pro proměnu v další výstavní místnosti. K nutné transformaci a renovaci je třeba ovládat desítky řemesel (truhlář, pokladač parket, malíř pokojů a lakýrník, zámečník a dalších) – ale bylo vytvořeno něco, co jedince zajímající se o dění kolem Jaroslava Foglara – Jestřába může oslovit.

Protože každý z nás Jestřábův oddíl zažil na vlastní kůži mohli jsme zhodnotit stovky exponátů, které se Dvojky konkrétně týkají. Někteří přítomní se dokonce našli na vystavených fotografiích. Celá atmosféra je jednoznačně Jestřábovská, junácko - skautská, doplněná mnoha artefakty uložených ve vitrínách.

To, co v nich člověk vidí je neskutečné množství kopií fotografií, kopií částí písemností, ať už jsou to kroniky, různé deníky anebo kopie výstřižků tehdejších medií.

Jen pro nás starší bylo trochu obtížné delší dobu zůstat nad vitrinami skloněni a studovat vystavené exponáty – a tak jsme si říkali: To by bylo prima kdyby jich aspoň třetina byla nějak upevněna na stěnách. Asi by to také bylo přehlednější.

Zároveň se nám vnucovala myšlenka „Méně by možná bylo více“. Tak by bylo možné aby příští kurátor nějaké další konkrétní expozice z depozitáře „vylovil“ věci k příští tématické výstavě.


Je fajn, že Jestřáb má tímto „své“ muzeum – jistě by ho to velice potěšilo.

Foglarovské výroky
"Rozsviťte si čaj!" - spiritista pan Pilgram mladému J. Foglarovi.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
Vyšlo od roku 2018...
19. 03. 2024
Počet komentářů: 24

Ocenění a vyznamenání pro Jaroslava Foglara
16. 04. 2024
Počet komentářů: 9

Jan Trojan - Roy: "Foglarovo dítě"
19. 03. 2024
Počet komentářů: 5

Saturnin a Stínadla - aneb Setkání Lídy Baarové a Adiny Mandlové v Havlově vaně
04. 04. 2024
Počet komentářů: 1

Foglarovskou ročenku 2023 bude distribuovat skautská nadace
16. 04. 2024
Počet komentářů: 1

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .