Na výpravu do Muzea Jaroslava Foglara se můžete vydat i v roce 2022!

| Autor: Bohoušek | Rubrika: Zpravodaj | Vydáno dne: 30. 3. 2022 |

Turistická nálepka - Muzeum JF Aktualizováno 3. dubna 2022. Hrad Ledeč nad Sázavou, kde je umístěno mimo jiné i Muzeum Jaroslava Foglara, zahajuje sezónu 2. dubna 2022. V dubnu lze hrad navštívit každou sobotu a neděli od 9:00 do 17:00 hodin. Vstup do hradu bude možný zatím přes horní bránu.

V muzejní prodejně je v prodeji celá řada originálních artefaktů s motivy Jaroslava Foglara. Nejnověji jsou k dispozici všem zájemcům čtyři sady pohlednic Milana Tesleviče. Každý soubor obsahuje 12 různých pohlednic s foglarovskou tematikou.

Návštěva muzea není časově omezena a není komentována průvodcem.
Muzeum Jaroslava Foglara je jediným oficiálním muzeem věnovaným našemu významnému českému spisovateli, který pozitivně ovlivnil mnoho generací. Kraj Ledečska je přímo spojen s Jaroslavem Foglarem, ve Sluneční zátoce pravidelně vedl své skautské tábory a zde také vznikly náměty jeho knižních děl. V muzeu naleznete kompletně zdokumentovaný život a dílo spisovatele Jaroslava Foglara. Celkem osm místností zdobí stovky ilustrací od pana Milana Tesleviče, včetně velkoformátových tapet navazujících atmosféru tajemných Stínadel. Je zde možnost vyfotit se s Rychlými šípy v životní velikosti, podívat se na kompletní tábor Hochů od Bobří řeky a seznámit se s mnoha zajímavostmi z osobního života pana Foglara.
Vstupné: Dospělí 100 Kč
Snížené I. 70 Kč (děti od 6 let, studenti do 26 let, senioři nad 65 let, ZTP)
Snížené vstupné II. 50 Kč (organizované školní skupiny)
Rodinné 270 Kč (2 dospělí, 3 děti)

BOHOUSEK.CZ (www.bohousek.cz.cz) - zpravodajský a informační servis - Foglar a Rychlé šípy
Adresa článku: http://www.bohousek.cz/clanek-2022030022-na-vypravu-do-muzea-jaroslava-foglara-se-muzete-vydat-i-v-roce-2022.html