Březnové doprovodné programy k výstavě Město jako přízrak / Pražské inspirace Jaroslava Foglara.

| Autor: Bohoušek | Rubrika: Výstava | Vydáno dne: 25. 2. 2022 |

Přednáška Jaroslav Foglar a jeho hry ve staropražských ulicích * Autorka výstavy Pavla Státníková provede částí výstavního projektu Pražské inspirace Jaroslava Foglara galerií obrazů s pražskými motivy


15.3.2022 v 18:00
Přednáška Jaroslav Foglar a jeho hry ve staropražských ulicích

Jiří Pedro Zachariáš vypráví o významu her ve městě, jimiž Jaroslav Foglar významně obohatil metodický fond mimoškolní výchovy, o jejich přípravách a realizacích.
Tajemné a nebezpečné části města se svými pokroucenými, věčně tmavými uličkami, Jaroslavem Foglarem představené v jeho příbězích jako Stínadla, našly významné uplatnění také ve výchovné metodice skautského oddílu, jemuž stál v čele. Po celá desítiletí, zejména na podzim či v zimě, utkávali se chlapci jeho oddílu – po nich stovky dalších, jimi inspirovaných – v ulicích staré Prahy, v různých napínavých hrách a soutěžích. Zážitky, které si z nich odnášeli bývaly ne nepodobné těm, jaké Jaroslav Foglar líčil ve svých knihách.
Vstupenky v předprodeji, cena 80,- Kč.
Z důvodu omezené kapacity je doporučená rezervace na program na emailové adrese stinadla@muzeumprahy.cz.
https://eshop.muzeumprahy.cz/ticket/detail/2532

22. 3. 2022 v 17.30
Autorka výstavy Pavla Státníková provede částí výstavního projektu Pražské inspirace Jaroslava Foglara galerií obrazů s pražskými motivy. Ty připomínají neopakovatelnou atmosféru Prahy první poloviny 20. století. Díla některých předních i téměř zapomenutých malířů připomínají atmosféru Prahy v době narození Jaroslava Foglara, jeho dětství a mládí. Obrazy také ukazují místa, která mohla Jaroslava Foglara inspirovat při psaní jeho románů a příběhů o Stínadlech v pozdějších letech, místa konkrétní i ta s tajemnou historií či opředená nejrůznějšími legendami.
Vstupenky v předprodeji, cena 80,- Kč.
https://eshop.muzeumprahy.cz/ticket/detail/2538

BOHOUSEK.CZ (www.bohousek.cz.cz) - zpravodajský a informační servis - Foglar a Rychlé šípy
Adresa článku: http://www.bohousek.cz/clanek-2022020013-breznove-doprovodne-programy-k-vystave-mesto-jako-prizrak-prazske-inspirace-jaroslava-foglara.html