Hledejte Rychlé šípy v Kutné Hoře: Letos už po desáté!

| Autor: Akademie Jaroslava Foglara | Rubrika: Akce | Vydáno dne: 7. 12. 2020 |

HRŠ Kutná Hora 2020Už deset let, nepřetržitě od roku 2011, probíhá velká pátrací hra Hledejte Rychlé šípy i v historickém centru Kutné Hory. Po Praze byla středočeská „pokladnice stříbra“ hned druhým městem v Česku, kde hra zapustila kořeny.
Organizátory hry v Kutné Hoře jsou místní skauti, ve spolupráci se 48. klubem oldskautů Jestřábi, Praha. Hra je součástí projektu Akademie Jaroslava Foglara.
Není bez zajímavosti, že hned v prvním roce sledovaly Rychlé šípy dění v kutnohorských „Stínadlech“ z lávky na střeše kostela sv. Jakuba! Atraktivní úkryty však našly i v dalších letech, například poblíž chrámu sv. Barbory, na balkoně zámečku nad Vlašským dvorem, ve střešním cimbuří secesního paláce či ve vinicích pod Jezuitskou kolejí.
Také v jubilejním ročníku je herní území vymezeno hranicemi historického jádra města (viz mapka), které má statut chráněné památky UNESCO. Přesto letos je pátračka zpestřena rozšířenými pravidly.

- Hra probíhá od 6. prosince 2020 do 3. ledna 2021
- Figuríny Rychlých šípů tentokrát nejsou spolu na jednom místě, ale každý člen klubu našel útočiště v jiné části herního území
- Pomocí mobilní aplikace se čtečkou QR-kódu jsou pátrači přesměrováni na elektronický formulář s pěti otázkami, jejichž zodpovězení se stane důkazem o nálezu Rychlých šípů.
- Na formulář se je možno připojit také zde:
https://docs.google.com/forms/d/1Up0eGgYEltCOZlXIXp5UWRqLLAJfJFhTo05O4eU8rqI/edit
Pro další informaci sledujte facebookový profil Skauti Kutná Hora, popř. je možno kontaktovat organizátory hry: rychlesipykh@skaut.cz, nebo tel.: 602 686 725.
Úspěšní pátrači budou po ukončení hry odměněni stylovým suvenýrem.

BOHOUSEK.CZ (www.bohousek.cz.cz) - zpravodajský a informační servis - Foglar a Rychlé šípy
Adresa článku: http://www.bohousek.cz/clanek-2020120003-hledejte-rychle-sipy-v-kutne-hore-letos-uz-po-desate.html