Deník.cz (23. 7. 2019): Foglar udělal můj život hezčí, říká Jindra Hojer. Sám nedávno vydal knihu

| Autor: Bohoušek | Rubrika: AKTUALITA | Vydáno dne: 27. 7. 2019 |

V oddílu Pražská dvojka pak Foglar našel i tři jména pro Rychlé šípy. Červenáčka, Bublinu a také Jindru Hojera. Tedy vás.
Máte pravdu, že i Bublina byla vykreslena podle našeho klubového psa. Z toho, že bych měl být předobrazem jedné z postav Rychlých šípů, jsem si nic nedělal. Jen jsem řekl, že s tím, aby Jestřáb mé jméno použil, souhlasím. A dál jsem se o to nestaral.

Souhlasit museli i rodiče. Bylo těžké je přemluvit? Dalo to dost práce, než jsme je přesvědčili. I když jsem ze tří sourozenců, tak jsem byl vlastně jedináček. Mí oba sourozenci zemřeli těsně po porodu. Takže mě rodiče chovali jako v bavlnce. Byl jsem vlastně takové bavlnkové dítě. A tak jsem se nejdřív zeptal maminky, co s tím mám dělat. Ona mi řekla, ať se zeptám Foglara, co to bude za postavu. Na to mi Jestřáb řekl, ať se nebojím, že ta postava mi nikdy hanbu dělat nebude.

Zdroj: https://www.denik.cz/ostatni_kultura/jindra-hojer-jestrab-udelal-muj-zivot-hezci-20190723.html

BOHOUSEK.CZ (www.bohousek.cz.cz) - zpravodajský a informační servis - Foglar a Rychlé šípy
Adresa článku: http://www.bohousek.cz/clanek-2019070024-denik-cz-23-7-2019-foglar-udelal-muj-zivot-hezci-rika-jindra-hojer-sam-nedavno-vydal-knihu.html