Dokudrama Elišky Kováříkové zavede posluchače do redakce Mladého hlasatele

| Autor: Krizmen | Rubrika: Rozhlas | Vydáno dne: 19. 10. 2018 |

V seriálu věnovanému stoletému výročí naší republiky redaktoři Českého rozhlasu Plus se věnují roku 1941, tentokrát tématem "Záhada ztraceného vynálezu. Kouzlo knih Jaroslava Foglara." V dokudramatu Elišky Kováříkové se mohou posluchači ocitnout v redakci Mladého hlasatele, kam denně přicházela spousta dopisů, čtenáři i telefonovali nebo chodili na návštěvu osobně. V režii Jakuba Doubravy účinkují Michal Štěrba, Jana Kubátová, Matyáš Doubrava, Anna Doubravová a Jakub Jelínek. Dokudrama vzniklo v Českém rozhlasu Plzeň, mistr zvuku Ondřej Franěk.
A proč se zrovna příběh pětice chlapců a jejich protivníků v podobě Bratrstva kočičí pracky stal tak oblíbený u dětí? O tom si pak s duchovním, pedagogem a publicistou Milanem Horákem povídá Pavel Hlavatý.
Oba zvukové záznamy si můžete poslechnout na adrese https://plus.rozhlas.cz/rok-1941-zahada-ztraceneho-vynalezu-kouzlo-knih-jaroslava-foglara-7644297, kde najdete další informace. Doporučujeme.

Premiéra na vlnách ČRO Plus, 19. října 2018

BOHOUSEK.CZ (www.bohousek.cz.cz) - zpravodajský a informační servis - Foglar a Rychlé šípy
Adresa článku: http://www.bohousek.cz/clanek-2018100015-dokudrama-elisky-kovarikove-zavede-posluchace-do-redakce-mladeho-hlasatele.html