Vyšla kniha Ženy a dobrodružství Bohumila Koneèného

| Autor: Jan Hosnedl - Housenka | Rubrika: Kniha | Vydáno dne: 24. 6. 2018 |

V rámci projektu Bohumil Koneèný - Bimba, 1918-2018 vyšla kniha Jana Hosnedla Ženy a dobrodružství Bohumila Koneèného.
Obsahuje životopisný text o Bohumilu Koneèném, obrazový prùvodce dílem - kvalitní celostránkové reprodukce díla, bibliografii, kapitolu o propagaci díla B. Koneèného a malíøùv životopis.
Bohumil Koneèný pøezdívaný Bimba je výjimeèný a znovu objevovaný malíø a ilustrátor 2. poloviny 20. století. Je mistrem dynamických dobrodružných ilustrací a kreseb krásných žen. Je známý jako ilustrátor knih Jaroslava Foglara a Otakara Batlièky, je ale i autorem øady reklamních plakátù. Jeho kariéru velmi poznamenala aféra s komiksovou hrdinkou Amazonou - Octobrianou.
Kája Saudek o nìm napsal: „Koneèný, to byl èlovìk, který umìl v roce tøicet sedm nebo tøicet osm to, co dnes v Americe umí sotva pár desítek malíøù. Byl neporovnatelný s èímkoli. Tento Bohumil Koneèný, zcela zapomenut a za života neuznán, byl absolutní génius, který už jen tak nebude. To, co umím, mì nauèil on.“

Úvodní slovo napsali hejtman Plzeòského kraje Josef Bernard a námìstci primátora Plznì Martin Baxa a Petr Náhlík.
Grafika: Stanislav Dlouhý a HD Reklama.
Kniha je vázaná, má 184 stran.
Publikaci vydal Støedoškolský klub ASK ÈR pøi Gymnáziu v Plzni s podporou Plzeòského kraje a mìsta Plznì.
Zakoupit ji lze za 200 korun na výstavách http://bimba.cz/vystavy/cyklus-zeny-a-dobrodruzstvi-bohumila-konecneho-2018/ nebo objednat na http://www.limansport.cz/3149-zeny-a-dobrodruzstvi-bohumila-konecneho/.
Další informace o knize a projektu: www.bimba.cz







Autor publikace Jan Hosnedl - Housenka


































BOHOUSEK.CZ (www.bohousek.cz.cz) - zpravodajský a informaèní servis - Foglar a Rychlé šípy
Adresa èlánku: http://www.bohousek.cz/clanek-2018060022-vysla-kniha-zeny-a-dobrodruzstvi-bohumila-konecneho.html