Rychlé šípy a jejich úžasná nová dobrodružství nabídne padesátka současných českých a slovenských tvůrců

| Autor: Bohoušek | Rubrika: Kniha | Vydáno dne: 10. 3. 2018 |

Nakladatelství Akropolis vloží do pomyslného dárkového koše k letošním prosincovým osmdesátým narozeninám Rychlých šípů začátkem května album Rychlé šípy a jejich úžasná nová dobrodružství.
Co se autorů týče, v knize jsou komiksy od čtyřiceti kreslířů, říká editor publikace Tomáš Prokůpek a dále pro čtenáře Bohouška uvádí: Ve foglarovském prostředí je dobře znám Jiří Petráček, který spojil síly s Jiřím Stegbauerem, Pavel Čech, Miroslav Schönberg nebo Karel Zeman, který zpracoval libreto Vojtěcha Hanuše. Zapojil se i scenárista Josef Blažek, spoluautor Hlavolamu ze Stínadel a Povstání Vontů - jeho příběh nakreslila Lenka Šimečková. K okruhu tvůrců, kteří pravidelně publikují ve skautských periodikách, pak patří Honza Smolík a Tomáš Chlud. Kompletní seznam autorů ale zatím uvádět nechci, musíme si ještě udržet nějaké propagační trumfy v rukávu! dodává na závěr s úsměvem Tomáš Prokůpek, který jako ukázku předkládá první stranu z komiksu Honzy Smolíka (lehce upravenou pro propagační účely) a výřez z komiksu Jiřího Gruse.


O čem snil Rychlonožka před tím, než se stal členem Rychlých šípů?
Vypátrá Jindra Hojer, čím Jarka Metelka urazil Černé jezdce?
Kdo všechno se skrývá pod maskou Široka?
Odkud znal Červenáček bratry Mašíny?
Dokáže Jeremiáška zachránit Řehoře Samsu?
Uspěje Bratrstvo kočičí pracky v soutěži swingových orchestrů?
Co zažili Mirek Dušín a jeho přátelé v New Yorku?

Všechny odpovědi naleznete v tomto albu, na němž se novými krátkými komiksy ze života Rychlých šípů podílela padesátka nejlepších současných tvůrců z Česka a Slovenska.
Mezi žánrově i výtvarně pestrými pracemi tak vedle již vyjmenovaných autorů či autorů, jejichž ukázky uvádíme, nechybí příběhy Lucie Lomové, Jozefa Gertliho Danglára, Karla Jerieho, Tomáše Kučerovského, Karla Osohy nebo Martina Šútovce.
Vedle komiksové části pak kniha obsahuje také několik textů předních znalců tuzemského komiksu, kteří příběhy Mirka Dušína a jeho přátel zasazují do širších souvislostí: předmluva Tomáše Prokůpka a doslov Martina Foreta, Pavla Kořínka a Tomáše Prokůpka.
Uvedení publikace na trh je naplánováno na 24. mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy 10.-13. 5. 2018 na pražském Výstavišti v Holešovicích.
BOHOUSEK.CZ (www.bohousek.cz.cz) - zpravodajský a informační servis - Foglar a Rychlé šípy
Adresa článku: http://www.bohousek.cz/clanek-2018030008-rychle-sipy-a-jejich-uzasna-nova-dobrodruzstvi-nabidne-padesatka-soucasnych-ceskych-a-slovenskych-tvurcu.html