Výstava Ježek v kleci od 13. září v Městské knihovně v Lipníku nad Bečvou

| Autor: Městská knihovna Lipník nad Bečvou | Rubrika: Výstava | Vydáno dne: 5. 9. 2017 |

Ve středu 13. září 2017 začíná výstava Ježek v kleci, která je věnována Jaroslavu Foglarovi, jednomu z nejvýznamnějších českých spisovatelů knih pro děti mládež.
Jeho příběhy hochů od Bobří řeky nebo klubu Rychlých šípů a dalších chlapeckých hrdinů pronikly do povědomí mnoha generací mladých čtenářů.
V letošním roce uplynulo již 110 let od narození spisovatele, skauta, redaktora několika dětských časopisů a zážitkového pedagoga Jaroslava Foglara.
Návštěvníci výstavy si připomenou jeho literární činnost, která započala v roce 1920 a čítá celkem třicet knih. Představena budou také sešitová vydání Rychlých šípů z let 1969 – 1970, která se těšila velké oblibě. Díky těmto titulům se objevila řada aktivit, které dosáhly mezi tehdejší mládeží oblíbenosti. Ať už se jednalo o poslání Žlutého květu nebo symbolu Modrého života. Podstatná část výstavy je věnovaná Foglarovi jakožto představiteli českého skautingu, kterému věnoval více než šedesát let. Na této části výstavy spolupracuje skautský oddíl Lipenská dvojka.
Dodnes populární hlavolam „Ježek v kleci“ neodmyslitelně patří k tvorbě Jaroslava Foglara. Na výstavě jich bude k vidění hned několik, jsou zapůjčeny ze soukromých sbírek veřejnosti. Pro děti je připraven koutek U třinácti bobříků, kde si prověří znalosti a dovednosti z lovu základní řady bobříků.
Výstavu je možné zhlédnout od 13. do 26. září 2017 od pondělí do pátku 9:00 – 12:00 a 15:00 – 17:00 hodin, v sobotu 15:00 – 17:00 hodin ve výstavním sále městské knihovny Domečku. Výstava se koná za grantové podpory města Lipníku nad Bečvou.

Místo konání:
Městská knihovna Lipník nad Bečvou
výstavní sál Domeček
nám. T. G. Masaryka 11

Informace:
www.mek-lipniknb.czFoto: Městská knihovna Lipník nad Bečvou


BOHOUSEK.CZ (www.bohousek.cz.cz) - zpravodajský a informační servis - Foglar a Rychlé šípy
Adresa článku: http://www.bohousek.cz/clanek-2017090004-vystava-jezek-v-kleci-od-13-zari-v-mestske-knihovne-v-lipniku-nad-becvou.html