Druhé vydání komiksu Milana Tesleviče Hoši od Bobří řeky se právě dostalo na trh

| Autor: Milan Lebeda - Alpín | Rubrika: Kniha | Vydáno dne: 17. 10. 2013 |

Kreslený seriál Hoši od Bobří řeky se právě dostal do knihkupectví ve svém druhém vydání. První se ke čtenářům dostalo ke stému výročí narození Jaroslava Foglara v roce 2007.
Kniha vydaná novou Olympií má drobné změny na obálce – především na ni po právu přibylo vedle jména Jaroslava Foglara jméno toho, kdo jeho román do seriálových okének vkreslil, tedy Milana Tesleviče.
Naopak z tiráže se oproti prvnímu vydání poněkud překvapivě vytratilo jméno Ivany Peroutkové, která byla před šesti lety uvedena jako autorka scénáře. Rovněž Oldřich Pošmurný - autor původní grafické úpravy publikace a obálky není uveden.
Nakladatelství Olympia současné vydání v tiráži uvádí jako druhé, upravené.
Nelze přehlédnout, že úpravy doznal text na zadní straně obálky. Ten původní z roku 2007 je jednak zkrácen, jednak doplněn – opět především o zmínku o autorovi kreseb Milanu Teslevičovi.
Při předělávce a aktualizaci textu se jeho novému zpracovateli v samém závěru podařilo poslední větou nechat tvůrce nejvydávanější foglarovky – románu Hoši od Bobří řeky – dožít jeho vysněného věku.
Z původní závěrečné věty z roku 2007 „A věří (nakl. Olympia – pozn. red.), že by dnes stoletý autor toto dílo přitiskl k srdci se stejně spokojeným a šťastným úsměvem jako před několika lety první souborné vydání Rychlých šípů.“ se v roce 2013 stala věta „Věříme, že by i dnes legendární Jaroslav Foglar tuto knihu přitiskl k srdci se stejně spokojeným a šťastným úsměvem, jako před několika lety…“
Doporučená prodejní cena plnobarevné vázané publikace formátu A4 se 120 stranami je 399 Kč.
Dodejme na závěr, že Milan Teslevič – dle vlastních slov – již několik let připravuje, tentokrát podle vlastního scénáře, na základě jedné z dalších foglarovek svůj nový kreslený příběh.BOHOUSEK.CZ (www.bohousek.cz.cz) - zpravodajský a informační servis - Foglar a Rychlé šípy
Adresa článku: http://www.bohousek.cz/clanek-2013100005-druhe-vydani-komiksu-milana-teslevice-hosi-od-bobri-reky-se-prave-dostalo-na-trh.html