Jaroslav Foglar: Jestřáb kronikářem vyjde 26. 11. Ukázka a pozvánka na křest 24. 11.

| Autor: Milan Lebeda - Alpín | Rubrika: Kniha | Vydáno dne: 20. 11. 2012 |

Kniha Jestřáb kronikářem, o níž jsme již dříve informovali, vyjde 26. 11.
Čtenáři Bohouška však mají příležitost prohlédnout si již nyní ukázku této ojedinělé publikace.
Ta bude pokřtěna na sobotním Memoriálu Jana Tleskače 24. 11., kde bude poprvé v prodeji.
Kniha koncipovaná jako pamětní kronika přináší jedinečný výbor autentických zápisů, fotografií, dokumentů, kreseb a komentářů ze sedmi desítek svazků Jaroslavem Foglarem vedených a dochovaných kronik z let 1924–1985 i z autorova osobního archivu.

Jaroslav Foglar: Jestřáb kronikářem
editoři: Petr Kotyk & Dorota Lábusová
Vydává nakladatelství Gutenberg (Labyrint) ve spolupráci s Památníkem národního písemnictví v Praze.
Grafická úprava Štěpán Malovec.
240 stran, barevný tisk, velký formát 250×330 mm, prodejní cena 599,- Kč.
1. vydání.

Jaroslav Foglar (1907–1999), přezdívaný Jestřáb, se stal nejen nejčtenějším autorem literatury pro mládež, redaktorem úspěšných dětských časopisů Mladý hlasatel a Vpřed, tvůrcem populárního obrázkového seriálu Rychlé šípy, ale rovněž nejdéle sloužícím skautským oddílovým vůdcem a kronikářem. Nejstarší český skautský oddíl pražská Dvojka, nazývaný také Hoši od Bobří řeky, který Jestřáb vedl navzdory zákazům skautingu ze strany nacistických úřadů i komunistického režimu až do konce 80. let, slaví v roce 2013 sto let své nepřetržité existence.

Ukázka z publikace Jestřáb kronikářem v PDF ZDE

Ukázka z publikace Jestřáb kronikářem vydané nakladatelstvím Gutenberg – Labyrint v roce 2012 je chráněna autorským zákonem a bez souhlasu držitelů autorských práv a nakladatelské smlouvy nesmí být zde zveřejněná ukázka žádným způsobem dále publikována a šířena.


Definitivní podoba obálky publikace.BOHOUSEK.CZ (www.bohousek.cz.cz) - zpravodajský a informační servis - Foglar a Rychlé šípy
Adresa článku: http://www.bohousek.cz/clanek-2012110014-jaroslav-foglar-jestrab-kronikarem-vyjde-26-11-ukazka-a-pozvanka-na-krest-24-11.html