Křest komiksu Tajemství Velkého Vonta proběhl nedaleko nejdelšího bydliště Jaroslava Foglara

| Autor: Bohoušek | Rubrika: Kniha | Vydáno dne: 16. 11. 2012 |

V úterý 13. 11. 2012 ve večerních hodinách na koncertu skupiny Paběrky proběhl křest nového kresleného příběhu Tajemství Velkého Vonta.
Nejnovější publikace nakladatelství Václav Vávra nesoucí symbolické foglarovské pořadové číslo 13 byla třináctého dne měsíce pokřtěna v Country klubu U vodárny na Korunní třídě v Praze, nedaleko domu, v němž autor Tajemství Velkého Vonta Jaroslav Foglar prožil zdaleka nejdelší část svého života.
Koncert skupiny Paběrky nebyl pochopitelně pro křest vybrán náhodně, vždyť oba autoři kresleného seriálu, jak Marko Čermák, tak zpracovatel scénáře Jiří Macek – Čiksika jsou členy této trampgrassové a country a western kapely.
Průvodce křtem a kreslíř příběhu Marko Čermák pozval na pódium v stylových sklepních prostorech všechny, kteří se na vzniku dlouho očekávané knihy podíleli: autora scénáře Jiřího Macka – Čiksiku, Václava Vávru – vydavatele, autora úvodního a závěrečného textu ke komiksu Milana Lebedu – Alpína, manželku Vlaďku Čermákovou, která se chopila vybarvování, pisatelku vontských vzkazů na komiksových zdech dceru Růženku Čermákovou a grafika publikace syna Marko Čermáka mladšího. Sestavu doplnil Markův dávný kamarád a spolužák výtvarník Láďa Havlíček – Mat, který dnes již klasickému kreslíři Rychlých šípů zprostředkoval v roce 1968 konkurz právě na jejich nového tvůrce. K závěrečnému shrnujícímu slovu byl vyzván Slavomil Janov – Nashville.
Komiksová publikace byla všemi pokřtěna vodou z brdské studánky.
O přestávkách mezi jednotlivými hudebními bloky koncertu se potom první majitelé publikace stavěli do řady při autogramiádě.

Závěrečný kreslený příběh stínadelské trilogie byl uveden do světa …
Foto: Michael Antony - TonyBOHOUSEK.CZ (www.bohousek.cz.cz) - zpravodajský a informační servis - Foglar a Rychlé šípy
Adresa článku: http://www.bohousek.cz/clanek-2012110007-krest-komiksu-tajemstvi-velkeho-vonta-probehl-nedaleko-nejdelsiho-bydliste-jaroslava-foglara.html