V Ostravě - Fifejdách začala výstava o dobrodružných časopisech

| Autor: Napsali jste nám | Rubrika: AKTUALITA | Vydáno dne: 25. 1. 2010 |

Ostrava - Staré dobrodružné časopisy jsou k vidění v pobočce Knihovny města Ostravy na Fifejdách. Klub skautských sběratelů Junáka společně se Sdružením přátel Jaroslava Foglara a ve spolupráci s knihovnou zde uspořádal výstavu dobrodružných časopisů pro děti a mládež.
Návštěvníci knihovny tak mají možnost zhlédnout časopisy vydávané od roku 1918, ale i starší až do současnosti. "Časopisy nám zapůjčili čtyři soukromí sběratelé z Ostravy. Nejstarší z nich je Malý čtenář někdy z roku 1850," říká předseda severomoravské pobočky Sdružení přátel Jaroslava Foglara a také organizátor výstavy Ivan Jung a dodává: "K nahlédnutí jsou tu například také časopisy Junák, Vpřed, Nový Hlasatel, ABC, Rodokapsy, Malý čtenář nebo třeba Ohníček. Také různé komiksy jako třeba Aréna, Kometa a další." Stejně jako loni, kdy sdružení v Ostravě pořádalo výstavu o Jaroslavu Foglarovi, tak i letos se děti do 15 let mohou zapojit do kvízu o zajímavé ceny.
Otázky prověří, jaké poznatky si z výstavy dokážou odnést. Vyhodnocení kvízu proběhne na konci výstavy a vítězové se mohou těšit například na knihy a časopisy.
Výstava je v knihovně na Fifejdách k vidění od 15. ledna do 26. února.

Mladá fronta Dnes, Datum vydání: 22.1.2010, Knihovna láká na dobrodružství

BOHOUSEK.CZ (www.bohousek.cz.cz) - zpravodajský a informační servis - Foglar a Rychlé šípy
Adresa článku: http://www.bohousek.cz/clanek-2010010026-v-ostrave-fifejdach-zacala-vystava-o-dobrodruznych-casopisech.html